čučoriedkové bobuleHorské svahy severnej Ameriky sú pokryté stovkami krov z tejto rastliny. Obyvateľ vysokých hôr a borovíc je známy svojou vynikajúcou chuťou a luxusným pohľadom. Na miniatúrnom strome rastie nečestná sada plytkých (do 1 cm) tmavo modrej farby s modrým kvetom bobúľ. Cukorová a sladká chuť tejto pochúťky zostáva už dlho v pamäti, čo mnohých turistov povzbudzuje, aby sa sem a tam znovu vrátili.bohatá úroda čučoriedok

Toto bobule je známe pod takými pseudonymami ako gonobol, durneyha a pitná voda. Takéto bizarné prezývky čučoriedok boli získané vďaka miestam, kde rastú rastliny, ktoré sa s nimi usadzujú v susedstve.

habitat

plody čučoriedokAk chcete splniť vetvený krov, dosahujúc 1-3 m na výšku, môže byť často v chladnom a vlhkom prostredí. Deštivé leto je zárukou bohatej úrody pre neho. Mierne zemepisné šírky Ruska, západnej Európy, Kaukazu, Sibíru, Uralu a Ďalekého východu sú rodiskom bláznov. Napriek tomu Kanada a Spojené štáty sú jej rodné miesta. Vedci v Nemecku a Poľsku sa naučili kultivovať a zobrazovať čučoriedkové hybridy, fotografie niektorých z nich sú uvedené nižšie.

nádherná fľaša s vodouVodopyanka patrí k elegantným rastlinám rodiny Vereskov, takže sa cítia skvelo v kyslých a vyčerpaných pôdach. Jeho hlavným biotopom je:

 • rašeliniská;rašeliniská
 • zmiešané lesy (ihly, borovice a smrekovec);
 • mechy pokryté svahy;
 • skala;
 • húštiny borovice;borovicový les
 • Tundra.

V okolí čučoriedok najčastejšie roste Ledum. Vzhľadom na špecifickú a opojnú arómu, ktorá obklopuje krík, dostal také neobvyklé ľudové mená.

Rastú tieto lesné plody môžu byť aj v krajine. Na začiatku by ste si mali vybrať vhodné a najlepšie odrody čučoriedok pre región Moskva, aby ste dosiahli vynikajúce výsledky. Tu sú niektoré z nich:

 1. Blyukrop a Bluewold. Skvelá voľba pre túto klímu, pretože bobule majú pevnú a hustú štruktúru.čučoriedková odroda Blyukrop
 2. Patriot. Presunutý špeciálne pre tieto miesta.Blueberry Patriot
 3. Duke. On opustil Severnú Ameriku, kde sú podobné klimatické podmienky.čučoriedka odroda Duke

Záhradkári odporúčajú, aby sa nezastavil na jednej forme, ale niekoľko rastlín naraz. Ak sa v dôsledku počasia stratí, ostatné zostanú. Tieto odrody úspešne tolerujú prudký pokles teploty. Také anomálie (-7 ° C) dokážu vydržať aj farbu rastliny. V tomto regióne môžete sklízet už v posledných augustových dňoch.

Bobule by mali byť zhromaždené úhľadne, aby nedošlo k pretrhnutiu jedovatých listov Ledumu. Ak k tomu dôjde, musíte odstrániť ovocie z koša, ktoré s ňou prichádza do kontaktu, a potom dezinfikovať ruky.

Popis a výhody

Častou chybou mnohých – zmätia holub s čučoriedkami, takže je dôležité poznať všetky znaky jeho popisu. Tieto blízke “príbuzné” sú podobne podobné. Vnútorný priestor je však úplne iný. Čučoriedka má buničinu a durnichi je svetlozelená farba. Súčasne je ovocie vodného chladu väčšie. Taktiež nezanecháva škvrny na oblečení. Externe borovica sa vyznačuje týmito vlastnosťami:

 1. Bush. Mladé stonky majú zelenkastú farbu, ale časom získavajú hnedý odtieň. Vyrastú rovno a veľmi husto.borúza Bush
 2. Opustí. Tuhé s jasne vybranými žilami na svetlomzelenom pozadí. Okraje sú mierne zakrivené a dĺžka každej z nich je asi 3 cm. Vnútri eliptického listového tvaru je modravý voskový náter. Na začiatku chladného počasia nadobúdajú jasne červenú farbu a potom spadnú.
 3. Kvety. Biele, mierne bledo ružové, predĺžené zvony so zaobleným okrajom. Rastú kvetenstvo 2-3 kvetov z jednej stopky. Krátka stopka pod váhu džbánu sa ohýba. Prvé výhonky sa objavia v máji a zdobia majestátne horské svahy celý jún.čučoriedky kvety
 4. Ovocie. Ripen do júla a môžu byť zbierané do konca septembra. Hmotnosť prvého ovocia je asi 3 g a priemer je až 1-2 cm. Často v tvare vyzerá ako guľa. Aj keď existujú odrody čučoriedok s hruškovitými, eliptickými a valcovitými bobuľami.borovica ovocie Luxusný tmavo modrý samet so modrastým odtieňom robí z neho cennú perlu močiarov. Vodnaté nazelenalé mäso necháva za sladkou, dokonca sladkou chuťou s kyslou chuťou.

Related  Ako pestovať jablkový strom bez toho, aby ste robili chyby

borovica ovocieZbierajte vodu opitú – celé umenie. Husté vetvy kríkov obsahujú drobné bobule v zajatí. Preto musíte tvrdo pracovať, aby ste získali svoje vlastné. V dôsledku toho môžu byť ovocie pripravené s kompótom, džemom, vínom, džúsom, džemom, štiepanými zemiakmi a kvasom. Je veľmi užitočné jesť čerstvé bobule. Obsahujú veľa vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré:

 • zlepšiť víziu;
 • zvýšenie hemoglobínu;
 • nižšia hladina glukózy v krvi (u diabetes mellitus);borovica pri diabete mellitus
 • interferujú s tvorbou rakovinových buniek;čučoriedka proti rakovinovým bunkám
 • prispievajú k produkcii žlče;
 • zvýšenie imunity;
 • uvoľniť črevá;
 • vyvinúť chuť do jedla;
 • odstrániť toxíny z tela.

Takéto pôsobivé zhrnutie tohto zástupcu rodu Vaccinium povzbudzuje mnohých záhradníkov k pestovaniu plodov na svojich pozemkoch. Prvé 3 roky, luxusné zeleň Bush len zdobí záhradu a len pre 4. rok výnosov, a bude trvať viac ako 90 rokov. Aký druh čučoriedok si vyberiete pre svoj pobyt?

Záhrada

záhradné čučoriedkyJeho pôvod pochádza z čučoriedkovej záhrady zo severovýchodných území Kanady a Spojených štátov. Práve v tejto oblasti sa sústreďujú mnohé bažiny, ihličnaté a listnaté lesy, ktoré sú väčšinou zaplavené vodou. V takej vlhkej klíme kroviny dosahujú výšku viac ako 2-3 metre. Preto slúžia ako stredná vrstva pre husto rastúce lesy.

Na rozdiel od ostatných členov rodiny Ericaceae čučoriedky vysokej nie sú toxické (žiadne škodlivé estery a živice), tak to môže držať v blízkosti domu alebo na záhrade. Okrem toho z listov a výhonkov sú pripravené odvarky, čaje, rovnako ako iné lieky. Zvláštnosťou tohto druhu opitých bobúľ je:

 1. Rovné stonky hnedého odtieňa, ktoré nie sú na zemi. Hrúbka vetví je 1 až 4 cm.
 2. Vláknový koreňový systém, ktorý je zadržaný na povrchu pôdy. Na korene nie sú žiadne sacie chĺpky.
 3. Vetvy sa neopierajú na zem a nemôžu sa v zemi zakoreniť.
 4. Plody sú väčšie a sladšie podľa chuti.
 5. Produktivita z jedného krbu (vek do 8 rokov) je viac ako 5 kg. Zbierka začína 15. augusta.

zber čučoriedokNevýhodou vysokých odrôd je nestabilita voči mrazu. Ale odroda Berkeley, naopak, odoláva ostrým teplotným zmenám, ale zhoršuje sa počas prepravy a dlhodobého skladovania.prerezávanie čučoriedkovej záhrady

Hrušky vysokých rastlín by mali byť často rezané, aby sa zvýšil rast mladého stromu. Urobte to v prvej polovici tretieho roka. Odstráňte potrebu slabých, postihnutých a nízkych rastúcich stoniek, pričom ponecháte maximálne 5 výhonkov.

Blyukrop

ripens čučoriedka BlyukropMôže sa pestovať ako na osobné účely, tak aj na komerčné účely. Odroda bola chovaná americkými chovateľmi. Zo všetkých priemyselných krajín západnej Európy je viac ako 60% čučoriedky Blyukrop. Táto voľba je dôsledkom nasledujúcich charakteristík kultúry:

 1. Nakrájajte ovocie nie naraz. Zbierka začína koncom júla a celý august.
 2. Bez problémov toleruje mrazy (-30 ° С a pri kvitnutí -7 ° С) a sucho. Odoláva teplotným výkyvom. Odolná voči invázii škodcov a chorôb.
 3. Výška púzdra je od 1,6 do 2 m.
 4. Veľké bobule (2 cm v priemere) majú pružnú, hustú štruktúru. Charakteristickým znakom je neobvykle jasný povlak.
 5. Počas prepravy nevytvárajú a nerozšíria sa. Výborne uložené.
 6. Výťažnosť 5 až 10 kg na puzdro.
 7. Svieža koruna z veľkých listov slúži ako záhradný plot. Aktuálne za skorú alebo neskorú sezónu.

Related  Prečo petržiava na posteli žltá?

vysoký výnos BlucropePrirodzený biotop tohto hybridu je podnebie Ruska, Bieloruska a Ukrajiny. Miernejšie zemepisné šírky, kde sú hory, močiare a lesy.poruchového obvodu

Táto kultúra sa môže šíriť spôsobom chovu. Dlhá vetva by mala byť vykopaná v špeciálne pripravenej fúzii 3 m od kríža a zviazaná s tyčou.

patriot

Berry Blueberry PatriotIná odroda, ktorá je odolná voči mrazu a bezpečne odoláva teplote -30 ° C. Tvar čučoriedkového ovocia Patriot pripomína elipsu, sploštenú hore a dole. V porovnaní s ich kongenérom sú ovocie Patriotu počas dozrievania červené a nie svetlo zelené. Zrelé bobule získavajú kráľovskú modrú farbu so modrým kvetom. Zhromažďujú sa v bohatých zväzkoch, takže primárna zber by sa nemal mechanicky odstraňovať. odroda odrody PatriotMedzi výhody vlasteneckej kultúry patrí:

 1. Koreňový systém je odolný voči phytophthora, rovnako ako hniloba.
 2. Je schopný samozopeliť. Ak starostlivo usadíte kríky, vedie k krížovému opyleniu.
 3. Prvé plody sú veľké, ale nasledujúce dávky sú o niečo menšie.
 4. Vysoký výnos. Až 7 kg od priemernej rastliny. Výška krovka dosahuje 2 m.

nenáročný na triede pôdyTáto rozmanitosť gonobolu rastie vo veľmi nepriaznivých, prakticky vyčerpaných pôdach, pretože je schopná prispôsobiť sa drsným podmienkam. Odoláva vlhkým pôdam predisponovaným k záplavám.

Krov veľmi rýchlo zahusťuje a vyvrhuje nové vetvy. V tomto ohľade by mala byť veľmi obrezaná. Zvlášť potrebujú riedky výhonky.

prémia

veľké bobule triedy BonusMilióny rád Blueberry Bonus, relatívne mladú kultúru. Veľké bobule (d = 30 mm) a väčšia plodnosť rozprestretého krovu sú dva dôvody, prečo sú sadenice v takej dopyte. Na výsadbu použite:

 • zarastená kôra;zarastená kôra
 • čerstvé ihlice ihličnatých stromov;
 • vetvy smreka.vetvy smreka

Dôležitým miestom v popise odrody Blueberry Bonus by mala byť kyslosť pôdy. Hodnota PH pre koreňový systém: 3 – 5,5. Na dosiahnutie takýchto indikátorov sa do pôdy zavádza kyselina ortofosforečná alebo amónna soľ kyseliny sírovej šesť mesiacov pred výsadbou. Prírodným biotopom druhov Bonus sú husté húštiny ihličnatých a listnatých lesov. Po zasadení takého luxusu na svojom osobnom pozemku získate na konci leta vynikajúci “bonus”.

Ocot alebo kyselina citrónová vyplachuje užitočné látky z pôdy. Preto sa neodporúča, aby záhradníci používali na oxidáciu krajiny.

vojvoda

čučoriedka odroda DukeZ hľadiska podnikania sa americká odroda čučoriedok Duke považuje za ekonomicky významnú (opis príčin je uvedený nižšie). Pri skladovaní majú bobule bohatú chuť. Priaznivé vlastnosti odrody Duke zahŕňajú:

 1. Mrazuvzdornosť. Vzhľadom na hustú štruktúru dreva a obličiek môžu vydržať teploty pod 34 ° C. Avšak nadmerná vlhkosť a chladné podnebie môžu znížiť plodnosť rastliny.
 2. Vysoká vlastná plodnosť, pretože nie je opeľovaná susednými druhmi.
 3. Vhodné pre dlhodobé skladovanie. Dokonale prepravovaný, pretože má pružnú a pevnú pokožku.
 4. Kvitne neskoro, ale rodí skoro (od 15. júla). Takže jarné mrazy nikdy ničia kvitnutie.
 5. Potrebuje pravidelné prerezávanie.

Related  101 spôsobu používania popola v domácnosti

priateľské dozrievanie ovociaNakrájajte ovocie pomerne priateľsky a rýchlo. Môžete ich zhromaždiť v niekoľkých návštevách (2-3).

Plody veľmi husto stonky stonky. Počas dozrievania pod váhou bobúľ sa môžu vetvy zlomiť, takže je potrebné zviazať.

svitania

čučoriedková odroda SunriseRodiskom tohto vysokého ker je centrálna časť Kanady. Avšak na severných územiach Ruska, Ukrajiny a Bieloruska môže morská rasa Sunrise zmraziť (-25 ° C). Z toho najčastejšie trpia špičky vetví a obličiek.

Crohn je razlogaya, ale rozkladá sa na 2 m. Je len málo výhonkov, takže to nepotrebuje rezanie. Je dôležité, aby plody neboli mumifikované z tepla. Na okraji modravého bobuľa je červené lemovanie vo forme koruny. To sa podobá lúčom slnka na východnej oblohe, čo zodpovedá jeho názvu.

Blyugold

čučoriedková odroda BlugoldTáto kompaktná (až 120 cm vysoká) a stredná listová kefka sa tiež pestuje na dekoratívne záhradníctvo. Navyše Bluewood Blueberry má sladko-kyslú chuť, ktorú si môžete vychutnať už v polovici leta.  mrazuvzdornosťOdoláva ťažkým zimám (-34 ° C) a je vhodný pre podnebie severných regiónov Ruska. Malo by sa však pamätať na to, že ovocie v horúčavom slnku:

 • vyschnúť, premeniť na sušené ovocie;
 • pomaly;
 • kefy majú rozľahlý pohľad.

vetva modrých plodovKuracie mäso je veľmi malé a veľkosť ovocia je stredná s ľahkým voskovým povlakom. Ľahko sa pestuje, pretože nepotrebuje organické hnojivá, ale viac v minerálnych hnojivách.

Bobule dozrievajú dostatočne rýchlo, aby sa mohli rozpadnúť. Musia byť zhromaždené včas.

Ružová limonáda

čučoriedková odroda Pink LemonadeZ angličtiny sa tento názov prekladá ako ružová limonáda. To je pravda, pretože malé bobule (5-7 mm) majú jasný ružový odtieň. Masa šťavnatá s kyslou chuťou. Z jedného krbu môžete zhromaždiť až 5 kg zberu. Vzhľadom k tomu, že rastie v juhovýchodnej časti USA, určite sa cíti v teple a v suchu. Okrem toho, pestovanie čučoriedky Pink Lemonade nevyžaduje dodržiavanie noriem kyslosti pôdy. Prispôsobujú sa v prostredí PH = 6 a vyššom. Výkonný ker na výšku dosahuje 3 metre, ale nedosahuje teploty pod 24 ° C.

lahodný čučoriedkový dezertNapriek tomu, aby ste mohli pestovať tieto úžasné druhy kanadských a amerických čučoriedok, mali by ste vedieť niektoré zvláštnosti výsadby a starostlivosti o kultúru. V opačnom prípade budú vypálené peniaze a rozbité nervy budú jediným ziskom záhradníka.

Ako si vybrať rôzne čučoriedky pre vašu záhradu – video