cibuľaPre dobré zdravie a silnú imunitu v našej strave musí byť prítomná iná zelenina. Zvláštne miesto medzi zeleninou je cibuľa, ktorá sa nachádza v takmer všetkých jedlách: zelenina, mäso, ryby a iné. Z tohto dôvodu chovatelia chovali širokú škálu odrôd tejto lahodnej a zdravej zeleniny.

Ale relatívne nedávno, pred viac ako 10 rokmi, obyvatelia leta začali pestovať cibuľu excibishen. Jedná sa o šalátový oblúk obrovskej veľkosti s jemnou slabou sladkou chuťou a prakticky žiadnym charakteristickým zápachom cibule. Fanúšikovia tejto značky sú dokonca aj tí, ktorí predtým nedokázali znášať luk.

Jedná sa o každoročnú odrodu cibule, ktorú chovajú holandskí chovatelia, ktoré sa môžu pestovať dvoma spôsobmi: výsevom a sadením. Ak je plodina viac či menej jasná, potom je pri pestovaní sadeníc veľa odtieňov. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, ako sa kultivujú semenáčiky cibule.

Pestovanie cibuľových sadeníc

Ak chcete získať dobrú úrodu cibule, ako na fotografii, musíte sa postarať o sadenice vopred. Na to je potrebné dodržať niekoľko podmienok:

  • Úrodná pôda;
  • Kvalitné osivo;
  • Dodržiavanie svetelných podmienok;
  • Pravidelné zavlažovanie;
  • Vytvrdzovanie pred pristátím.

Takže ukladáme úrodnú pôdu v špecializovanom obchode alebo ju zberáme z jesene. Pripravíme vhodný kontajner av polovici februára zasiejeme cibuľové semená v pôde. Za týmto účelom nalejte vrstvu pôdy v kontajneri na výsadbu a rovnomerne navlhčite povrch rozprašovača stojacou teplou vodou. Teraz sme osiva dostatok semien a pokryť ich tenkou vrstvou pôdy (0,5-1 cm). Do kontajneru dotiahnite film a nechajte ho na teplom mieste.

O týždeň neskôr sa zobrazia mladé výhonky. Akonáhle sa to stane, odstráňte fóliu a vložte nádobu do svetla. Aby sa sadenica nepretiahla a nezvetvovala, potrebuje veľa svetla. Preto by mal byť deň osvetlenia cibuľových sadeníc predĺžený o niekoľko hodín. Môžete použiť žiarivky.

Related  Foto a popis druhov a úžasných odrôd tekvice

Ako rastlina sadenice, je potrebné použiť hnojenie. Akonáhle sa prvé háčiky-lístie narovnáme zavedieme komplexné hnojivo (1 čajová lyžička na 1 liter vody). Toto hnojenie by sa malo vykonávať každých 14 dní až do samotného pristátia v teréne.

Keď sa objaví tretí leták, skracujeme výhonky na 2/3 ich výšky tak, aby sa sadenice nelehali a nezlomili.

Jeden mesiac pred pristátím sme povinní očistiť mladú cibuľu. Nosíme sadenice na lodžii alebo na ulici za slnečného dňa. Postupne sa zvyšuje čas vytvrdzovania z 10 minút na 1 hodinu.

Výsadenie cibuľových sadeníc

Je možné pestovať pestované sadenice cibule na otvorenom teréne najskôr v druhej dekáde mája. V tejto dobe, nočné mrazy sú nepravdepodobné, a sadenice sa rýchlo zakoreniť v teplej pôde.

cibule eksibishenPred vysádzaním výhonkov je hojne napojená, takže zemina je dobre nasiaknutá a mladé korene sú menej poškodené počas transplantácie. Kořeny samotné a zelené výhonky sú trochu prerezané. A že korene nevyschnú, sú umiestnené v kbelíku s kvapalinou zeminou alebo hlineným chatrníkom.

Pestované cibule vysiaty exibisin zasadený do zalievaných dier, vyrobených vo vzdialenosti 30 cm od seba. Medzi rastlinami je potrebné dodržať vzdialenosť 15-20 cm. Sadenice by sa nemali variť, stačí posypnúť bielou časť stonky v blízkosti oddenín so zemou a stlačiť ich prstami.

Aby sme zabezpečili, že mladá cibuľa bude lepšie zakorenená ďalší deň, musí sa nalievať roztokom humátu.

Ďalšia starostlivosť o cibuľu spočíva v pravidelnom zavlažovaní a uvoľňovaní riadkov. Zber sa začína, keď stonky stoniek suché a perie ohýba na zem.

Video o pestovaní cibule zo semien