Na fotografii, sadenice na korenieJeden z najbežnejších plodín, ktorý pestuje takmer každý letný rezident, je sladká paprika. A príčiny univerzálnej lásky sú niekoľko:

 1. za prvé, táto chutná a zdravá zelenina je univerzálna. Môže byť nakrájaný na čerstvé šaláty, alebo dokonca varené sólo ako samostatné jedlo.
 2. za druhé, paprika je jednoduché a ľahko rastúce, ak poznáte niekoľko základných princípov, ako to urobiť správne.

Aby sa kultúra cítila pohodlne, musíte sa trochu pozrieť do histórie. To pomôže zistiť, aké podmienky sú potrebné pre dobré ovocie, a to ako na otvorenom poli, tak v skleníku.

Rodiskom sladkého korenia je Južná Amerika. Takže táto rastlina je najlepšie obsluhovaná približne rovnakou klímou: teplá a nie suchá.

Ak je v skleníku stále v pohode, musíte nainštalovať ohrievač. A prebytočnú vlhkosť odstráňte vetraním.

Otvorená krajina teší rastlinu teplo, ale pre dobrý rast je potrebné zalievanie. Toto sú základné pravidlá. Ale existujú jemnosti starostlivosti o korenie, ktoré by mali byť známe každému letnému obyvateľovi.

Ako pestovať dobré plodiny korenia na otvorenom priestranstve?

Dobrá úroda korenia nie je náhodou. Úsilie sa vyžaduje s vedomosťami. Napríklad rýchlosť dozrievania plodu a zvláštnosti starostlivosti oň bude závisieť od výberu odrody. Z odrody bude závisieť od času výsevu semien, a čas na výsadbu mladých rastlín v zemi.

Rozdelíme celý proces kultivácie korenia na niekoľko stupňov:

 1. Príprava pôdy a semien.
 2. Pestovanie semienok korenia zo semien.
 3. Starostlivosť o rastlinu.
 4. Choroby a škodcovia.

Prvá fáza

na fotografii pripravené korenie semien pripravené na výsadbu v zemiVšetko začína prípravou semien. Čo zahŕňa toto? Existuje niekoľko technológií na spracovanie osiva.

 • Jedným z nich je namočiť semená v horúcej vode po dobu 4-6 hodín (teplota vody od 40 stupňov a viac). Potom sa semená umiestnia do vlhkej tkaniny počas 2 dní v vyhrievanej miestnosti.
 • Ďalšou možnosťou je obliecť semená v slabom roztoku manganistanu draselného počas 15 až 20 minút. Potom sa musia umyť a umiestniť do roztoku rastového stimulanta na 12 hodín. Potom sa semená premyjú a umiestnia na vlhké tkaniny na pár dní.
 • Príprava pôdy. Ak sa už predávaná pôda predáva na výsev. Potom, aby sa výsadba sadeníc po vychystávaní a pestovanie papriky na otvorenom teréne, je potrebné dbať na to, aby bola krajina voľná a ľahká a dobre oplodnená. Za týmto účelom sa do pôdy pridáva humus a piesok v pomere 2: 1. Môžete pridávať popol.
 • Príprava pôdy zahŕňa výber lokality. Mal by to byť jasné miesto, chránené pred prievanmi. Je žiaduce, aby od jesene hnojenie pôdy superfosfát (40-50 g), rozložené hnoja (asi 10 kg) a dreveného popola (100 g). Tieto ukazovatele na 1m² pôdy.

Related  Fotografie a opis odrody višne

Druhá fáza

Na fotografii klíčky koreniaVzhľadom na to, že semená korenia vyrastie dlhý čas, do dvoch týždňov, mali by byť vopred vysadené v nádrži, aby najprv pestovali sadenice.

Približné termíny, kedy je lepšie na to – koniec januára, začiatkom februára, v závislosti na odrode a odkiaľ budú vysadené mladé rastliny: v otvorenom či uzavretom mieste.

Sejacia sejačka:

 • Pôda je predbežne ošetrená slabým roztokom manganistanu draselného;
 • krabica musí byť v spodnej časti s otvormi;
 • vzdialenosť medzi semenami je 2 cm;
 • Po pristátí je krabica pokrytá filmom alebo sklom, umiestnená na temnom teplom mieste;
 • Krabica je umiestnená na svetlo s výskytom prvých výhonkov;
 • voda len vtedy, keď pôda vysuší;
 • voda mierne teplej vody;
 • Ponorte sa vzhľadom dvoch skutočných listov.

Môžete zasiať semená papriky a v samostatných hrncoch, potom nemusíte transplantovať, že rastlina sa bude veľmi páčiť.

Tretia etapa

Trvá asi 100 dní a sadenice sú pripravené na presídlenie do trvalého pobytu. Uprostred alebo koniec mája je pre to skvelé. Pôda sa potom dobre zohreje a rastlina je menej chorá. Ak sa podnebie na teplom milujúci korenie úplne nezapadne, tento problém je ľahko vyriešený konštrukciou pre rastlinu s vysokými lôžkami.

Vysoké postele sú vhodnejšie na pestovanie korenia

Samotné sadenice a postele pripravené na korenie v tej dobe sú hojne napojené. Voda musí byť teplá! Vzdialenosť medzi kríkmi a lôžkami by nemala byť menšia ako 40-60 cm.

Čo je potrebné na správnu starostlivosť o rastliny? Existuje jednoduché pravidlo štyroch “P”:

 1. Najlepšie obväz.
 2. Zalievanie.
 3. Pleťou.
 4. Podväzok.

Tu je niekoľko tipov pre starostlivosť o papriky:

 1. Najlepšie obväz. Počas rastu a vývoja rastliny (vegetačné obdobie) sa paprika musí kŕmiť 3-4 krát. To sa dá dosiahnuť jednak špeciálne pripravenými spôsobmi predaja, jednak prípravou hnojiva.
  • Prvé kŕmenie sadeníc 10-14 dní po pristátí na otvorenom teréne. Pre 10-12 litrov vody sa odoberie 1 liter hnoja.
  • Druhý vrchný obväz pred obdobím kvitnutia. Humát draselný sa zriedi 10 litrami vody a pridá sa 2 polievkové lyžice. superfosfát dvojitý (môže byť predbežne rozdrvený).
  • Po tretíkrát sa paprika kŕmi dreveným popolom alebo superfosfátom (je to možné v komplexe). Sklenka popola (alebo 2 lyžice superfosfátu) sa naleje do vody a trvá na slnku 2 dni. Toto hnojenie prebieha dva týždne po posledných rastlinách hnojív.
   Kopřiva je vynikajúce hnojivo. Zachyťte žihľavku, vložte ju do vedra a v množstve od 1 do 10 vylejte teplú vodu. Trvajte na dni 2 alebo 3. Hnojivo je pripravené.
 2. Zalievanie. Táto rastlina miluje vlhkosť, ale nie nadmerne zvlhčuje. Preto stojí za to nalievať korenie len vtedy, ak je pôda vysušená. Voda musí byť nutne teplá!
 3. Pleťou. Ľahká, nadýchaná pôda je nepostrádateľným predpokladom dobrého rastu korenia. Preto je potrebné pôdu pravidelne vypláchnuť.
 4. Podväzok. Nielen vysoké druhy korenia potrebujú podporu, ale aj tie, ktoré vyžadujú záhradníkov s dobrou úrody. Ak to chcete urobiť, takže sa nemusíte poškodiť korene rastlín, pri presádzaní, pochovaný v blízkosti Bush podporu.

Related  Pestovanie jahôd na holandskej technológii

Pri problémoch dávajte pozor na korenie

Choroby a škodcovia, ktoré poškodzujú korenie:

 • neskoré plesne;
 • čierna noha;
 • biela hniloba;
 • čierne bakteriálne špinenie;
 • vošky;
 • molica;
 • medveď;
 • slimáci;
 • Colorado chrobák.

V prípade, že “čierna noha” je ľahko zabrániť použitím dobrý dôvod, aby sa zabránilo podmáčané ju a sprchovanie len teplou vodou, potom sa z týchto chorôb, ako plesni, najviac použiteľný spôsob je prevencia. Preto bolo nutné pred výsadbou obliecť semená. A s príchodom nočného chladu a dažďa by mali byť rastliny chránené v noci. Je vhodný ako postrek infúznej cibuľovej kôry.

Hmyzom, ako sú zemiakové a kriket Colorado, skúsení záhradkári používajú špeciálne lieky a infúziami bylín: rebríček, cesnak, rebríček, palina.

Chráňte pred škodcami v rastline pomôže opylení dreveným popolom. Tlu možno poraziť sérom zmiešaným s vodou (1,5 litra na vodu).

Tipy na pestovanie korenia v skleníku

Mnoho obyvateľov v lete preferuje rast termofilnej korenie v skleníku. Ale tu sú chvíle, ktoré musíte vedieť, a byť pripravený na ne. Napríklad:

 • Ak chcete pestovať korenie v skleníku priniesol len pozitívne výsledky, musíte starostlivo zvážiť výber odrôd. Nie všetky druhy korenia nemusia dávkovať bez oplodnenia. Ale v tomto prípade môžete tiež vyskúšať umelé opylenie pomocou bežnej mäkkej kefy.
 • Zvyčajne sa pôda v skleníkoch vyčerpáva pri častom používaní. Takže sa musíte postarať o jeho hnojenie alebo nahradenie hornej vrstvy (20-25 cm) pôdy.
 • Pesticídy a hnojivá najlepšie používajú tie, ktoré sú vhodné pre skleníky. Najčastejšie majú na obale špeciálnu etiketu.
 • Na kontrolu škodcov, ktoré sa nachádzajú v skleníkových vhodných podmienkach, je potrebné postriekať papriky Fytosporin raz za mesiac.
 • Ak je korenie vysadené v skleníku na jar alebo na jeseň, potom sa najskôr v nej najprv zahreje vzduch.
 • Je potrebné vetrať skleník, aby sa zabránilo príliš vysokým teplotám a vysokej (takmer 100%) vlhkosti. Ak nemôžete pravidelne vetrať skleník, môžete ho vybaviť umelou ventiláciou.

Related  Čo sa nazýva strom chleba

Naučiť sa, ako správne pestovať papriky v skleníku a prijať potrebné opatrenia, môžete dosiahnuť, že rastliny budú zdravé a výnosy – vysoké.

Na fotografii, korenie pestované v skleníku prináša viac úrody

Sadenica na skleníky a na otvorené plochy sa pestuje podľa rovnakých princípov. Hlavným dôvodom sú tri body: hrnce s rastlinami musia byť v teple; Dávajte si pozor na to, že krajina nevysuší a nie je príliš vlhká; pôda musí byť svieža a svetlá. Voľnosť pôdy sa prenáša na piesok, humus, nedeštruktívne organické látky.

Transplantácie v skleníku môžu začať skôr ako v otvorenom teréne. Zároveň skúsení záhradkári sa odporúča, aby to opatrne, aby sa mladí Bush korene úplne ponorené do výsadby diery, bez ohýbania a krútenie.

Pravidlá pestovania papriky na otvorenom teréne sú málo, všetky sú ľahko vykonateľné. Ak ich pozorujete, môžete získať vynikajúcu úrodu.

Je dôležité mať skleník alebo skleník, aby ste dosiahli lepšiu úrodu

Tu je niekoľko užitočných tipov pre produkciu korenia rastúce vonku:

 • Ak chcete pritiahnuť hmyz počas kvitnúcich rastlín, môže byť posypané osladenou vodou.
 • Pepper ľahko perepylylyaetsya. Preto by ste nemali pestovať od seba rôzne odrody.
 • Miesto, ktoré sa plánuje poskytnúť pre korenie, je starostlivo vybrané. Aby sa zabránilo chorobám rastlín a dobrému zberu, v žiadnom prípade by predchodcovia papriky nemali byť zástupcami plodín, dýňových a strukovín.
 • Je potrebné temperovať rastlinu na lepšiu aklimatizáciu. Na to, od dní do desiatich dní pred vylodením do otvoreného priestoru, je potrebné odložiť sadenice na čerstvý vzduch. Od 10-15 minút musíte postupne zvyšovať dobu zdržania rastlín.
 • Ak náhle zasiahne mráz, môžete zachrániť rastliny korenia. Aby ste to dosiahli, je potrebné pôdu dobre napojiť. Alebo otepľovanie rastlín s filmom, papierom, lutrasilom. Môžete dať plastové fľaše na kríky s rezaným dnom.

V priebehu času každý letný rezident dostane svoje skúsenosti. To mu pomáha vynakladať menej energie na dosiahnutie dobrých výsledkov.

Prečítajte si to isté: kedy zasievať korenie na sadenice?

Pestovanie korenia v skleníku v krajine – video