Chickas išpjautasNuo tinkamos viščiukų priežiūros ir maitinimo pirmosiomis jų gyvenimo dienomis priklauso nuo to, kaip stiprios ir sveikos paukščių jie augs. Pradėjus aktyviai vystytis viščiukų vidaus organams ir virškinimo sistemai, jie turi būti maitinami per 16 val. Po perinti. Kiekvieno viščiuko išgyvenimo tikimybė šiuo atveju padidėja 20%. Viščiukai turi būti šeriami dažnai ir nedidelėmis porcijomis.

Jei jūs nežinote, kaip tinkamai paruošti viščiukus pirmosiomis jų gyvenimo dienomis, tada visos paukščių mirtis yra neišvengiama.

Kaip maitinti dieninius viščiukus

Dienos viščiukaiKad viščiukai būtų sveiki, reikia laikytis šių taisyklių:

 • Maistą turėtų sudaryti tik natūralūs ir švieži ingredientai;
 • jūs turite valgyti tuo pačiu metu;
 • Viščiukai visada turėtų būti pilni.

Per pirmąsias 10 dienų kūdikiams reikia šerti kas 2 valandas, įskaitant nakties laiką. Be to, jūs turite kruopščiai paruošti dietą – joje turi būti visos augalijai būtinos maistinės medžiagos.

Vieninteliam iškrėstų viščiukų geriausia naudoti smulkiai pjaustytus ir griežtai virtus kiaušinius ir varškę, sumaišytus su kukurūzais ar manų kruopomis. 10 kiaušinių reikės 1 kiaušinių, 50 gramų varškės ir 50 g javų.Pirmas maitinimas turėtų būti atliekamas ne anksčiau kaip 6 valandas

Taip pat yra tinkamos avižos, soros, miežių, kviečių grūdų ar pašarų. Šalia maisto turi būti švarus ir virtas vanduo kambario temperatūroje. Be to, nuo pirmosios dienos viščiukams maitinti galite naudoti kefyro ar mažo riebumo jogurto.Iš pradžių duokite kapotų virinto kiaušinio

Iš karto, kai jauniklius išaugo iki trijų dienų, jis pradeda priprasti prie žolės. Dėl to, tokius augalus kaip kiaulpienės, liucerna, dobilai, džiovintos dilgėlių ar plantacijos želė smulkiai supjaustyti. Dešimtą dieną jau galite duoti virtus daržoves, pvz., Bulves, morkas, cukinijas ir pan. Viščiukams šerti naminiai paukščiai yra išauginti tokiu kiekiu, kad viščiukai gali valgyti 1 kartą. Jei maisto tiektuvas per ilgas, tai bus blogai. Be to, viščiukai jį užpildys nuolaužomis ir išmatomis. Jei jie valgys tokį maistą, tuomet jie patirs maisto sutrikimą, dėl kurio gali mirti visas brolius.

Pagrindinė taisyklė, kurią reikia laikytis prieš maitinant tik išsišakojusius paukščių jauniklius – maistas turėtų būti lengvai įsisavinamas ir sterilus.

Trijų dienų amžiaus viščiukai pradeda duoti susmulkintą žolęPo dešimtos dienos jums reikia suteikti mažus akmenukus (žvyro, smėlio) arba smulkintą apvalkalą, jie yra būtini ne tik maisto virškinimui, bet ir mineralinėms papildomoms medžiagoms. Šiame amžiuje viščiukų nereikia pašaruos naktį. Po pietų jie maitina kas 3-4 valandas. Ką dar galite pašarų 10 dienų viščiukus namuose, kad jis būtų pamirkęs kefyru pasenusią duoną. Prieš tarnaudami, turėtum jį išspausti ir sudaužyti. Mėsos sultinys ar mėsos atliekos puikiai užpildys baltymų stoką.

Po to, kai vištos valgė, turėtumėte patikrinti, ar visi viščiukai turi pilnų karvių. Jei kas nors pastebimai skiriasi, tuomet jis turi būti išsiųstas į kitą narvą ir šeriamas.

Jei veislės nuolat laikomos narve be pėsčiųjų, tai gali turėti avitaminozę. Dėl to viščiukai nustos augti ir gali susirgti. Dėl šios būtina duoti vitaminų papildus, kurių sudėtyje yra vitaminų grupių A, E, D. Per šėrimo vienadienių viščiukų namuose maisto yra mišrus 1 multivitaminų tabletė. Pakanka 10 paukščių jauniklių.Naminių paukščių kiekis brooderiuose

Related  Pavasario darbai barei (video ir aprašymas)

Kaip tinkamai laikyti vištas

Pirmosiomis gyvenimo dienomis broliukai yra ypač silpni ir lengvai serga, o tai lemia jo mirtį. Todėl itin svarbu viščiukams organizuoti šiltą augimo vietą ir be projektų. Dažniausiai naudokite didelę dėžutę ar brooderį, o kaip šildytuvą įstatykite žibintą įprastos kaitinamosios lempos. Jo galia apskaičiuojama taip, kad temperatūra kameroje visose vietose būtų vienoda ir lygi + 30 ° C.

Šiltos vištos prie žibintųTuo metu, 1 m2 Negalite įdėti daugiau nei 25 paukščių jauniklių ir, pasiekus mėnesio amžių, toje pačioje vietoje yra dedama iki 17 galvų. Prieš maitindami viščiukus pirmosiomis jų gyvenimo dienomis, popierių reikia uždėti ant dėžutės grindų ir uždengti jį kombinuotu pašaru ar mažais kukurūzų kruopais. “Nestlings” gali saugiai įsilieti į tokį šiukšliadėžę, nepažeidžiant jų sveikatos.

 Tiektuvas ir geriamasis dubuo turėtų būti suprojektuoti taip, kad vištos negalėtų lipti ant jų kojomis. Nešvarus vanduo ir pašarai yra puiki priemonė žarnyno ligų plitimui.

Pašarai

Ką dar galite pašarų viščiukus pirmosiomis dienomis, taigi tai yra pradinis pašaras arba kitaip vadinamas “nulevka”. Pagrindiniai mišinio sudedamosios dalys yra kviečiai, kukurūzai, žirniai ir miežiai. Taip pat yra mažose žuvų miltų, amino rūgščių ir augalinių riebalų dozių. Vieno viščiuko norma per dieną yra nuo 10 iki 30 gramų. Dar geriau – tai kombinuoti mišiniai, praturtėti vitaminais, tokiais kaip “Sunny”. Dienos norma – 10-55 g / galvą. Mišrūs pašarai su etikete “Augimas” skiriami dviejų savaičių viščiukams. Jo sudėtis apskaičiuojama taip, kad paukštis greitai priauga svorį. Ir jo sudedamosios dalys yra gilesnės daug didesnės nei pradžioje, nes šio amžiaus viščiukai jau gali juos virškinti.

Pašaras viščiukamsNebūtina pirkti kombinuotų mišinių šėrimo viščiukams, juos galima atlikti savo rankomis.

Norėdami pradėti pašarus, turėsite sumaišyti šiuos ingredientus:

 • kukurūzai – 50% viso kiekio;
 • miežiai – 8%;
 • kviečiai – 16%;
 • kefyras su mažu riebalų kiekiu – 12%;
 • tortas – 14%.

Related  Inkubatoriaus temperatūra, skirta vištienos kiaušinių inkubavimui

Visi komponentai turi būti kruopščiai susmulkinti į mažus trupinius, kad viščiukai galėtų lengvai juos nuryti. Jaunesniems nei dviejų savaičių iki 1 mėnesio viščiukams sudėtinio mišinio sudėtis šiek tiek skiriasi:

 • kukurūzai – 48%;
 • pašariniai riebalai arba nerafinuotas saulėgrąžų aliejus – 1%;
 • kviečiai – 13%;
 • džiovintas pienas – 4%;
 • šviežiai šienaujama žolė – 3%;
 • pašariniai mielės – 5%;
 • žuvų miltai – 6%.

Jei viščiukai, turintys virškinimo trakto sutrikimai, (palaidų viduriavimas), o ne iš gryno vandens 30 minučių, įdėti vandens, praskiestas kalio permanganato šiek tiek rausvos atspalvį.

Po to, kai viščiukai pasiekia savaitinį amžių, juos galima pakabinti ant įvairių sienų narvuose įvairių žolelių. Jei silpna vištiena pasirodo tarp visų gyventojų, ją reikia atskirti nuo kito lazdelės. Tai yra būtina sveikiems jauniklių apsaugai, ir pacientui buvo patogiau gydyti.

Pašarų viščiukai – video