ožkų melžimasNepakankamas pieno gyvūno turinys – ožka suteikia savininkams gydomąjį produktą. Ožkų melžimo mašina skirta trapiems gyvūnams su dviem krūtinėmis. Jei mašina išsiskyrė daugiau nei 4 ožkas, naudokite mašiną melžimui, kad sumažintumėte rankinį darbą. Pramonė gamina daugiapakopių įrenginių su pieno linija ūkininkams, vadovas – valstiečių ūkių.

Bendrosios ožkos pieno pasirinkimo taisyklės

ožys melžimo aparateNepriklausomai nuo melžimo būdo, būtina stebėti tešmens higieną. Ypatinga natūralaus vaisto vertė, jei ji vartojama be terminio apdorojimo. Tačiau norint būti tikri ne tik ožkos sveikatai, bet ir produkto grynumui, būtina atlikti tam tikras procedūras:

 1. Vilna ant tešmens ir aplink ją reguliariai šalinama.
 2. Gyvūnas yra pripratęs prie pieno atrankos proceso ožkų melžimo aparate.
 3. Prieš melžimą, purkštukai dezinfekuojami bet kokiu tirpalu, turintį antibakterines savybes. Savanoriai labiau linkę prausti savo krūtis su jodo tirpalu ir po to, kai jie lašo pieną į atskirą puodelį. Po tepalo tepimo su sausu rankšluosčiu, švelniais judesiais.
 4. Nusiplaukite rankas ir pradėkite meluoti mašiną arba rankiniu būdu. Rankiniu melžimu periodiškai per sietą praeina pirmieji pieno srovės. Jei ląstelėse yra gijinių įtėklų, ozė yra bloga ir pieno negalima sunaudoti.
 5. Šviežias pienas tuoj pat atšaldomas. Kuo giliau aušinamas, tuo daugiau skanu pienas.

Pieno gauna nemalonų skonį ir kvapą, jei gyvūnas serga, yra pateiktas toje pačioje patalpoje su ožkos ar valgė žolę su specialiu kvapu.

Gerai, jei pieno parinkimas atliekamas vienoje vietoje, sukonstruojant nesudėtingą prietaisą – melžimo aparatą.

Ožka yra labai švelnus gyvūnas ir greitai priima šeimininkę. melžimo metu, būtina pasitarti su gyvūnais, nesvarbu ką, bet tonas turi būti taikūs, švelnus balsas. Nepamiršk, kad ožką paragauti.

Mechaninis melžimo prietaisas ožkoms

dulkių melžimo mašinos, skirtos specialiai ožkų, panašūs į mašinos karvių, bet turi 2 puodeliai vietoj 4 ir mažesnių matmenų. Ožkų melžimo mašina susideda iš vienetų:

 • melžimo kibiras ar kava su specialia vidine danga;
 • akiniai su specialiais silikono įdėklais;
 • pulsaras;
 • kompresorius.

Related  Dienų ir suaugę viščiukai

Priklausomai nuo melžimo pulko dydžio, vietoj pieno talpyklos, gaminio rinkimui į bendrąjį laivą gali būti naudojama pieno linija. Aparatas, skirtas vienu metu parinkti pieną iš vienos ar dviejų ožkų, vadinamas tame.

Rūšių aparatai

Ši pramonė siūlo gatavas melžimo mašinas, skirtas ožkoms mini ir skirtas bandoms.

melžimo aparatasTokios įrangos pavyzdys yra “Doyushka” Mini 1 SK ožkoms. Vieną darbo valandą prietaisas serijiniu būdu aptarnauja 8-10 ožkų. Užbaigti ir aparatai iš nerūdijančio plieno maisto talpa 25 litrų gali ji veikia dažnio pulsavimo W. 220 64-74 kartų per minutę atitinka fiziologinę normą čiulpti veršelių pieno. Išleidusi pieną, krūtinės sumažėja skiltyje, o akiniai spontaniškai nukrinta. Įrenginys kainuoja 32-33 tūkst. Rublių.

majga aparatūra“Maiga” aparatu laikomas lengvas ir judrusis ožkų melžimo įtaisas. Tai yra palyginti nebrangus, skirtas mažai bandai. Kanalo rinkinyje nėra siurblio. Prietaiso svoris yra 7,5 kg, todėl jį galima naudoti patogiau.gręžimo aparatas

Rankinių melžimo mašina ožkoms “Burenka” yra paklausa. Pagrindinis skiriamasis bruožas yra bevielė operacija. Visi su pienu susiję elementai pagaminti iš nerūdijančio plieno. Pistoleto tūris yra 22,5 litro, mašinos svoris yra 42 kg.

Galite eiti ekonomiškiau – pirkti pagrindinius komponentus kaip atsargines dalis. Bus reikalaujama:

 • variklis;
 • siurblys;
 • pieno konteineris;
 • nustatyti melžimą.

Net jei visa įsigyta, prietaiso surinkimas kainuos daug mažiau.

Įrengti melžimą savo rankomis

naminė mašinaPirmiausia reikia surengti pjedestalą – vietą, kurioje patogu padaitinti ožką rankiniu būdu arba naudojant prietaisą. Norėdami tai padaryti, įdėti ožką taip, kad kaklas būtų užsikimšęs, tada galimybė perkelti ožką yra ribota. Norėdami išlaikyti ramybę, atsipalaidavę, ji turi pasiūlyti gydymą. Tokiu būdu, gyvūnas yra lengvai pripratę prie melžimo vietos ir psichologiškai jis bus pasirengęs procesui.

Pavargę meluoti rankomis? Savo rankomis mes renkamės ožkos melžimo mašiną. Pirmiausia turite atidžiai patikrinti esamas struktūras ir apytiksliai nustatyti svorį šarnyrinių dalių gyvūnui buvo patogus. Įrenginio surinkimas turi būti kantrus – net patyrę meistrai pašalina trūkumus, kurie atsiranda melžimo procese.

Related  Inkubatoriaus temperatūra, skirta vištienos kiaušinių inkubavimui

melžimasPaimkite vakuuminį siurblį, jis garantuoja produkto grynumą. Su alyvos siurbliais geriau ne įsitraukti – jis nutekės, pienas bus sugadintas. Šioje sistemoje geriausia yra skaidrios polipropileno žarnos. Jas galima nuplauti karštu vandeniu, juose matyti pieno pūslelį, o sulaikant melžimą, jis nustatomas vizualiai.

Kartais netinkamai sureguliuojami prietaisai ir netinkami operatoriai griauna savo krūtis ožkose. Plyšimas gaunamas, kai viršijamas vakuumas ir stiklinės yra pašalinamos nesustojant siurbimo.

Norėdami pasiimti lęšio akinius, būtina su meile į ožką. Jie turėtų tvirtai uždengti, bet nespauskite spenelio. Šlapias slaugytojas bus patogus, o ramioje būsenoje ji leis jums pieno daugiau. Akiniai su silikoniniais antgaliais – tai geriausias, išradingas procesui

Jis paims pieno konteinerį. Ji turi atitikti higienos reikalavimus. Geriau naudoti emalio arba nerūdijančio virtuvės reikmenis. Būtina įsigyti pulsatorių, nes vakuuminis siurbimas yra kartu su užpildymo spenelių laikotarpiu. Pulso dažnis 60 kartų per minutę yra visiškai fiziologinis.

mobili melžimo mašinaMūsų įrenginyje trūksta varomosios jėgos, kuri vairuos siurblį. Jei yra elektros tinklas, geriausias būdas yra varikliui įrengti iki 0,5 kW galingumo. Tinka iš senos skalbyklos, šaldytuvo ar gręžimo. Arba galite siurblys pasukti rankiniu ar mechaniniu būdu, įsigyjant rankų melžimo aparatą ožkoms.

Vaizdo įrašas apie mini melžimo aparato naudojimą