Alashenkinas, auginamas UraluoseVynuogės visada buvo laikomos pietų gyventoju, labai reikalaujančiu šilumos. Trumpos Uralo ir Sibiro vasaros sąlygomis tai nebuvo perspektyvi agrarinė kultūra. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais veisėjai atsirado naujų veislių, galinčių toleruoti stiprias šaltis be žalos. Šios veislės tapo labai populiarios tarp vyno entuziastų Uralo ir Sibiro.

Uralas yra dviejų klimato zonų: vidutinio ir subartiko. Žiemos temperatūra regione yra nuo -16 ˚С pietų urazuose iki -24 ˚С Cirko pusiasalio regione. Vasara čia trumpa, ji gali būti sausa ir karšta, bet ji gali būti lietinga ir šalta. Dėl tokio klimato nestabilumo Uralas priklauso rizikingam ūkininkavimui. Tačiau, jei laikosi agrotechnikos taisyklių, čia galite gauti gerus saulės uogų derlius.

Vynuogių paruošimas Uralo auginimui

Valgomieji vynuogės UraluoseUrano sodinimo ir auginimo vynuogių sėkmė priklauso ne tik nuo tinkamos agrotechnikos, bet ir nuo veislės pasirinkimo. Rūšis turėtų būti pasirinktas tik zoned, žiemos atsparumas. Būtina tvirtai suprasti skirtumą tarp atsparumo šalčiui ir atsparumo žiemai. Deja, netgi sodininkystės medžiagų gamintojai kartais leidžia laisvai naudotis šiomis sąlygomis. Veislės atsparumas šalčiui yra jo sugebėjimas perkelti trumpalaikius šalčius be žalos. Žiemos atsparumas – gebėjimas gyventi be nuostolių, kol svyruojasi pavasarį su dideliu žiemos temperatūra. Kuo didesnis vynuogių veislių žiemos atsparumas, iš šiaurės jis gali būti auginamas.

Dombrovskajos veislės vynuogėsPagal Uralo brandos laikotarpį turėtų būti atrinktos ankstyvos vynuogių veislės (90-110 dienų) ir vidutinės trukmės (115-130 dienų). Geriausios Uralų klimato sąlygos yra tokios:

 • Dombrovskio atminimui – anksti (90-100 dienų). Puokštės iki 400 g, juodos uogos be kauliukų.
 • Atminties Shatilov – anksti (100 dienų), labai žiemos hardy. Uogos yra lengvos.
 • Maskatas rožinis anksti – 110 dienų, uogos yra rausvos, kvepiančios. Sumuštinis iki 700 g.
 • Samokhvalovičius – anksti (110 dienų). Maišelis iki 200 g, tankus. Uogos yra kvapiosios, rausvos-žalios.
 • Olga arba Krasa Severa – anksti (110 dienų). Puokštės iki 600 g, uogos gintaro-geltonos spalvos.
 • Aleshenkin arba Alosha – vidutinio amžiaus (115 dienų). Puokštės iki 700 g, uogos yra lengvos, gintaro spalvos.
 • Negro – vidutinės trukmės (125 dienų). Puokštės iki 600 g, uogos yra rudos, skanios.
 • Lydia – vidutinio amžiaus (125 dienos). Puokštės iki 200 g, uogos geltonai rožinės, kvepiančios.
 • Muskatas baltas Shatilov – vidurdienis (130 dienų). Vynuogės auga iki 1 kg, uogos yra šviesiai geltonos, kvapios. Labai vaisinga įvairovė.

Patyrę vynuogių augintojai į Uralo regione patariama pradėti su “Memory Schatiloff” rūšių “, Memory Dombrovskaya”, “Aleshenkin”. Šios veislės yra nepretenzingos, lengvai prieinamos ir žiemos atsparios.

Sodinimas ir auginimas

Vynuogių sodinimo duobės paruošimasSėjinukų sodinimas geriausiai atliekamas birželio-liepos antroje pusėje, kai griauna šaltis ir dirvožemis pašildomas iki +15 ° C. Jei norite nusileisti, turite pasirinkti labiausiai saulėtą vietą svetainėje, iš kur saulė nevyksta visą dieną. Vynuogių sodinimo vietoje dirvožemis turi būti laisvas, maistingas, vandeniui atsparus ir kvėpuojantis.

Related  Mini sodas ant palangės yra vitaminai ištisus metus

Kiekviename krūmyje yra maitinimosi zona bent 1 m2. Vienviečiai krūmai gali būti sodinami skylių dydis 1 x 1 x 1 m, jei jis yra skirtas sodinti krūmų iš eilės -. Būtina parengti griovį ir 1 m pločio ir gylio. Jos ilgis apskaičiuojamas pagal krūmų skaičių: ne mažiau kaip 1 m vienam augalui. Geriausias tranšėjos vieta yra iš šiaurės į pietus. Dugno ar tranšėjos dugne reikia sutvarkyti drenažą: įdėkite 20-30 cm didelių akmenų, akmenis. Į juos įpilkite 10-15 cm keramzitinio arba smulkaus žvyro sluoksnio. Likusi duobė yra pripildyta smėlio (arba vermikulito), subrandinto humuso ir sodo dirvožemio mišiniu. Šiame mišinyje galite pridėti fosforo ir kalio trąšų, medžio pelenų.

Iškėlimo duobė paruošta prieš 2 mėnesius iki sodinukų sodinimo, maždaug kovo-balandžio mėn. Dugną reikia išpilti keletą kartų, kad jo dirvožemis išsilygtų ir būtų kompaktiškas. Dirvožemis neturėtų pasiekti 20 cm kraštų. Kitais metais reikės užpildyti skylę su dirvožemiu iki viršaus, ir tuo pačiu metu Hill vynuogės iki 30 cm krūmų, augančių tranšėjos aukštis turėtų okuchit į bulvių būdu -. Comb. Šis metodas leis kauptis šilumos dirvožemyje aplink krūmus.

Sodinti sodinukąSėjamojoje paruoštos duobės viduryje kasti mažą skylę, ją įpilti ir auginti vynuoges. Žemė aplink sėjinuką yra sutankinta. Vandeninė kaip dirvožemis išdžiūsta, bet ne labai gausiai. Kai sodinukai pradeda augti, laistymas sustabdomas – vynuogės turės pakankamai vandens dirvožemyje. Vasaros metu 2-3 gausiai laistyti.

Nebūtina naudoti stacionarių šiltnamių vynuogių sodinimui, nes sėkmingai žiemojant augalui reikia sniego dangos.

Pirmasis sėjinukų gyvenimo metaiPirmaisiais, o kartais ir antriais metais vynuogių sodinukai nėra iškirpti. Jie turi įgyti šaknies masę ir pagaminti 1-2 vynuogynus, kurių ilgis yra bent metras. Dėl šios priežasties sėjinukus parenka stipriausios ūgliai, o likusios dalys išsiskleidžiamos taip, kaip yra. Galima palikti dar vieną pabėgimą iki rudens – atsarginis. Rudenį silpniausia vynmedis pašalinamas.

Jei ant augalų paliekamas tik vienas šūvis, tada reikia palikti stipraus žingsnį arčiau pagrindo ir suvokti jį kartu su pagrindine vynuoge. Kitais metais šis palikuonys pasieks vynuogynų augimą. Viename augale visada reikia palikti vieną vyrą – už apdulkinimą.

Laistyti vynuogesApdorojimas vynuogių vasarą apima laistymą, pasynkovanie, persekioti (užspaudžiant vynuogynų viršūnes), mulčiuoti dirvožemį. Laistymas turi būti atliekamas po daug vandens, kad dirvožemis būtų gerai pamirkęs. Vynuoges nebereikia per lapijas, ypač karštyje. Netoli krūmų labai gerai sėjami sideratai, užkrėstos pjaustytos žolės gali būti paliktos nedelsiant už mulčiavimo dirvožemį – tai labai mėgsta vynuoges. Liepos mėn. Darbas vynuogynų turėtų būti nukreiptas į augalų apsaugą nuo grybelinių ligų. Mėnesio pradžioje tręšimas turėtų būti atliekamas sudėtingomis trąšomis.

Related  Kaip sėti morkas be retinimo?

Pašalinių perteklius palikuonys ir žiedynaiVynuogės visada sudaro daug daugiau inkstų ir vaisių šepečių nei galima “maitinti”. Jei visi jie leis prinokę, krūmas greitai susilpnins ir uogos ant jo taps nuosėdomis. Ir Uralo trumpą vasarą jie tiesiog nesibaigs laiku. Todėl kai kurie šepečiai turėtų būti pašalinti iš vynuogių. Paprastai kiekvienai vynuogių palieka 3-4 kiaušidės. Jei du šepečiai užaugo, pašalinkite mažesnius ir silpnesnius. Arba jūs galite leisti visiems šepečiams apdulkinti ir susieti, ir tik tada pašalinkite silpnus ir retas kekes.

Uogienų nokinimo metu reikia atidžiai ištirti ir pašalinti pažeistus ir sergančius. Rugsėjį, iš vaisių vynuogių, jums reikia palaipsniui pašalinti lapus atidaryti uogas saulėje. Nebūtina iš karto nutraukti visų lapų – tai gali sukelti kekių ir vynuogių deginimą.

Kai vynmedžiai auga ir uogos sunoksta, vynuogės sustiprinamos ant atramos. Tai gali būti stulpas su gelžbetoniais, grioveliais, pavėsine.

Vynuogių genėjimas

Ventiliatorius supjausto keturias rankovesGenėjimo vynuogynai yra būtini norint padidinti derlių, taip pat geriau pasiruošti žiemai. Genėjimas atliekamas visą sezoną (palikuonių išsiveržimas) ir rudenį. Rudeninis genėjimas atliekamas po derliaus nuėmimo, prasidedant pirmajam šalčiui.

Daugelis pradedančiųjų augintojai klausia: kaip vynuoges pasėti vasarą? Vasaros genėjimas apima:

 • Išnykusių galų genėjimas žiemą;
 • Silpnų ir retų kiaušidžių pašalinimas.
 • Reguliarus palikuonių ir silpnų ūglių pašalinimas.
 • Monetų (štampavimo) nuo liepos vidurio iki rugpjūčio pabaigos.
 • Raudonojo karūna išaiškinimas yra dalis lapų pašalinimas. Pašalinami lapai, kurie atspalvia nokimo šepečius, apatinius, taip pat senus ir sergančius lapus.

Padedant rudenį, genėjimo vaisių vynmedžiai (rankovės) ir pakaitalai formuojasi. Uralo regionui optimaliausias yra pjovimo ventiliatorius, supjaustytas keturiomis rankovėmis. Keturi vynuogynai su vaisių zona ir ūgliai (mazgai) pakeitimo prie pagrindo yra suformuoti ant kamieno.

Pirmą kartą vynuogynai ir apleistos palikuonys (jei jų yra) yra supjaustytos iki 4-6 inkstų ilgio, pašalinant visus pagonius, plaštaką, lapus. Tada vynuogynai horizontaliai prisegami virš žemės, kad žiemos metu būtų pastogės.

Antrus metus iš kairiųjų inkstų vystysis nauji ūgliai. Iš jų 4 yra stipriausi (po 2 kiekvienos vynuogių), o likusi dalis yra pašalinta. Šių ūglių griuvimas sukurs jaunus vynuogynus, kurie kitais metais galės paliesti pirmąjį derlių.

Produktyviausia vaisių vynuogių dalis yra jos viduryje. Tai turėtų būti prisimenama, rudenį trumpai geniuojant ir palikdami 8-10 inkstus. Pavasarį, kiekvieno tokio vynmedžio pagrindu, reikia palikti stipraus šūvio, kuris vasarą išsiplės ir taps vynuogių guolio pakaitalu. Vynmedžiai po 3-4 metų auginimo rudenį iškirpti, paliekant nedidelį kumpį ir pakeičiant juos kairiais jaunais mazgeliais. Taigi, 3-4 metų vynuogių vynuogynai gali augti išsivysčiusioms šaknims, kurių skaičius trunka nuo dviejų iki trijų dešimtmečių.

Related  Braškės: brendimas priklausomai nuo veislės

Rudenį vaizdo įraše galite pamatyti vynuogių pjovimo procedūrą:

Vynuogių pastogė žiemai

Pateikta pagal vynuogynų žiemos prieglobstįVynuogių pastogė žiemai yra atsakingas verslas. Prieglobsčio kokybė priklauso nuo krūmų saugos ir kitų metų derliaus. Uždaryti vynuoges pernelyg sužeisti neįmanoma, nes su atšilimu inkstuose gali formuotis ir sunaikinti pelėsiai. Jums reikia padengti vynuoges, kai oro temperatūra nukrenta iki -5 ° C, o dirvožemio viršutinis sluoksnis užsiklauna. Pietų Uraluose tai paprastai yra lapkričio viduryje. Vynuogių slyvos, ypač zoninių veislių, gali atlaikyti šalnų iki -20 ° C, taigi iki šio laiko jie bus taikiai gyventi.

Vynuogynai negali būti dedami tiesiai ant žemės, kitaip jie gali drėgnais pavasarį, kai atšildys dirvą. Tai geriausia uždėti ant medinės grotelės arba ant sausų pušies adatų sluoksnio. Iš viršaus jie turėtų būti padengti pušies ar eglės lapnikom, neaustine medžiaga keliais sluoksniais, tentu. Jei įvorės šiuo metu yra maža, ji yra įmanoma, kad naudoti šį metodą paslėpti: vynuogių išsekimo žiedo kloti ant sausos adatos ir viršutinį dangtį medinėje dėžutėje arba kibirą sluoksnio. Į viršų su lapnik arba storu sluoksniu šiaudų.

Apsauga žiemaiViršutinis dengiamasis sluoksnis yra plėvelė, stogo danga arba skalūnas. Po to lieka palaukti sniego. Uralo žiema gali būti sniego gausa ir trūksta. Bet kuriuo atveju, iki stipraus šalčio atsiradimo, vynuogynų slėptuvės sluoksnio storis turėtų būti ne mažesnis kaip 40 cm. Toks sniego lygis leis visą žiemą išlaikyti pastovią temperatūrą patalpoje. Jei nėra pakankamai sniego, geriau jį specialiai pašildyti vynuogynams.Vietos vynuoges po sniegu

Pavasarį, iškart po sniego tirpimo, reikia atidaryti patalynę, kad būtų užtikrintas gryno oro įplaukimas į vynuogynus. Vynuogių pumpurai prieš sapo judėjimą nebijo šaldymo, tačiau nuo saulės nudegimų jie turėtų būti padengti neaustine medžiaga arba lapnika.

Su purvo pradžia, vynuoges reikia vėl uždengti, ypač naktį. Viršutinė sultys vynmedžiais gali mirti, jei šalnys jas paverčia ledu. Apsauga turi būti visiškai pašalinta tik po pasikartojančių šalčių pabaigos. Šiuo metu nauji ūgliai vynuogynuose gali augti iki 15-20 cm. Stiprinant vynmedžius ant medžio drožlių, gali būti sugadinta dalis jaunų ūglių. Todėl, rudenį trumpais genėjimo reikia palikti 2-3 inkstus daugiau – už draudimą.

Nepaisant griežtos žiemos ir trumpos vasaros, šiandien Uralas yra tinkama vieta vynuogių auginimui. Su saulėgrąžų mėgėjų pastangomis regione galima gauti pakankamai didelių derlių.

Urano vynuogių auginimo metodai – video