Iš tiesų vila Sodininkystė azoto trąšos yra pagrindinė medžiaga, kuri suteikia augalų šaknys gerą tarpiklį, naujų lapų, gėlių augimo ir vystymosi vaisių atsiradimą.

Azoto makiažas ypač svarbus vaisių ir uogų derlių. Tai užtikrina vaisių augimą ir gerina jų skonį. Azotas lengvai virškinamas tokiose dirvožemio rūšyse kaip podzoliniai, durpynai ir juodieji.

Organinių junginių sudėtyje yra daug azoto, tačiau tokia forma veikia kaip daugelio kenkėjų jaukas. Daugelio vabzdžių įtakoje augalas gali išgyventi. Todėl vasaros gyventojai naudoja azoto trąšų formą, kuri yra naudingesnė sodininkystės kultūroms mineralų pagrindu.

Jei nepakanka kiekiai azoto trąšų gamyklos auga prastai, veikia lėtai plėtrą vegetatyvinių organų, lapai neauga didelės, jų išvaizda yra gelsvai atspalvį, ir jie greičiau nukristi per anksti. Šie procesai kenkia augalų ir gali sukelti nutraukimo laikotarpį žydėjimo ir derėjimo mažinimo.

Laiku ir teisingai įvedus azoto mineralines trąšas, bus skatinamas sveikus augalo vystymasis ir vasaros gyventojai gauna pageidaujamą rezultatą.

Skystosios azoto trąšos

skystos trąšosSkystų trąšų gamyba yra daug pigesnė už kietus analogus. Todėl skystas trąšas galima įsigyti mažesnėmis kainomis. Tokių trąšų efektyvumas nepriklauso nuo jų natūralios būklės.

Daugumos vasaros gyventojų, kurie tik pradeda sodo ir daržovių verslą, domina skystos azoto trąšos?

Tręšimui dirvožemyje yra trys pagrindiniai azoto junginiai:

  • Bevandenis amoniakas;
  • Amoniako vanduo;
  • Amoniakas.

Bevandenis amoniakas. Gana koncentruotas tirpalas, kuris atrodo kaip bespalvis skystis. Gamykloje gaminamas bevandenis amoniakas dėl amoniako skystinimo iš dujinės būklės esant aukštam slėgiui. Gautame skystyje yra 82,3% azoto.

Azoto trąšos skystoje būsenoje laikomos sandariai uždarytose talpyklose. Negalima laikyti induose, pagamintose iš vario, cinko ir panašių lydinių. Rekomenduojama naudoti geležines talpas, plieną ir ketaus. Bevandenis amoniakas turi būti laikomas uždarytoje talpykloje, nes jis gali greitai išgaruoti.

Related  Karališkoji Begonia – spalvų išsisklaidymas vienoje gėlių

amoniako vanduoAmoniakinis vanduo. Azoto koncentracija šioje trąšoje yra maždaug 16,4% ir maksimali 20,5%. Jis nesukelia žalingo poveikio juodiesiems metalams. Amoniako vanduo turi nedidelį slėgį, kuris leidžia jį laikyti indą, pagamintą iš anglinio plieno. Toks skysta azoto trąšų rūšis, naudojama tolimais atstumais, nėra naudinga ir netinkama, nes azotas turi greitą garavimo savybę. Trąšas azoto bazėje praranda kai kurias savo pradines savybes transportavimo metu.

Pridedant azoto trąšas į žemę yra gana paprasta, bet taip pat gali atsirasti ir praradimas azoto gauto iš laisvo ir bevandenio amoniako garavimo. Dirvožemio koloidai akimirksniu sugeria azotą. Nedidelė azoto trąšų, kaip rezultatas reaguoja su dirvožemio drėgmės, konvertuojamos į amonio hidroksido.

Humuso prisotintose dirvose azoto trąšų efektyvumas padidėja per pusę. Šiuo atveju amoniako nuostoliai yra minimalūs.

Smėlio priemolis ir smėlis, nestabili dirvožemio humuso su minimaliomis sodrumą, amoniako nuostolius kelis kartus padidėja, atitinkamai, veiksmingumas mažėja.

Jei yra daug žemės, kuriai reikia tręšti azoto trąšomis, yra ypatinga technika. Naudojant pagalbines trąšas ant lengvų dirvožemių yra gylis iki 12 cm. Tai daroma siekiant sumažinti azoto nuostolius ir padidinti jo efektyvumą. Paviršinis įvedimas į dirvožemį nepadės jokio rezultato.

Trąšos, kurių sudėtyje azoto, taip pat prisidėti prie įšaldyto dirvožemio rudenį, arba kai auginimo dirvožemio iki sėjos.

amonio nitratasAmoniakas. Amoniako gamyba yra susijusi su vandeninio amoniako ir azoto trąšų sumaišymu. Gautoje kompozicijoje yra apie 30-50% azoto. Tai yra amoniako sudėtyje yra skirtingų junginių ir proporcijų (nitratų ir amidų formos)

Sodo ir sodo augalams skysto amoniako kiekis yra ne mažesnis kaip kietos azoto trąšų rūšys.

Atlikti dirvožemio skystos trąšos turi būti specialioje uniforma Norėdami išvengti nukentėjo ant odos ir kvėpavimo takų ir gleivinių. Akių apsauga turi būti naudojama akinius ir respiratorių – šablonams arba respiratoriais.

Related  Aukcionai, auginami šiltnamyje, ištisus metus

Azoto trąšų rūšys ir jų taikymo metodai

Azotas yra viena iš pagrindinių mineralinių trąšų komplekso komponentų, skirtų augalams šerti. Jo pagrindinė funkcija šiame komplekse yra padidinti vaismedžių sodo augalų derlingumą.

Kalbant apie dozes, skirtus į dirvą, tada uogų ir vaisinių augalų norma yra 9-12 g / 1 m2 dirvožemis. Vertėms, kurių vidus yra kaulai, šios vertės yra 4-6 g / 1 m2 dirvožemio. Kad būtų išlaikyta bendra vaisiaus būklė, naudokite paprastą viršutinę padažo dozę iki 4 g / 1 m2 plotas.

Pagrindinės azoto trąšų rūšys:

  • amonio nitratasAmonio nitratas. Tai universali trąša su dideliu greičiu. Azoto kiekis yra 35%. Tai suprantama kaip balta rožinė granulė. Amonio nitratas pavasarį įvežamas į dirvą, nuo 25 iki 30 g / 1 m2. Druskos rūgštis skiedžiamas vandeniu 20 g / 10 l. Turi stiprią maitinančią poveikį juodmargiams;
  • amonio sulfatasAmonio sulfatas. Ji yra kristalinės druskos pavidalo. Azoto kiekis jame siekia 21%. Į dirvą galite gaminti tiek pavasarį, tiek rudenį. Amonio sulfatas nėra išplautas iš žemės. Tarp trąšų savybių galima pastebėti nedidelį dirvožemio rūgštėjimo funkciją. Dirvožemis sudaro iki 40-50 g / 1 m2 prieš sodinimą ir šeriami 25gr / 1m2;
  • karbamidasKarbamidas. Viena iš pagrindinių azoto trąšų yra 46% azoto. Jis turi kristalinės druskos formą. Vasaros gyventojams šis azoto trąšas dažniausiai naudojamas maitinti pavasarį. Rudens karbamidas naudojamas sunkiesiems dirvožemiams, kurių santykis yra nuo 20 iki 25 g / 1 m2. Norėdami sudaryti augalus, tepkite iki 10 gr / 1m2 plotas yra auginamas 10 litrų vandens. Purškimui naudojamas labiau koncentruotas tirpalas – nuo 30 iki 40 g / 10 l. vanduo.

Azoto trąšos vaidina svarbų vaidmenį geram sodo sodo augalų vystymui. Pagrindinis vasaros gyventojo uždavinys – laiku tiekti augalus su tokio tipo trąšomis. Apie tai, kaip taikyti azoto trąšas, ir kokiomis dalimis išsamiai aprašyta pakuočių ir informacijos šaltinių instrukcijose.

Related  Nuotraukos ir aprašymai apie įprastas ir unikalias arbūzų veisles

Azoto trąšų naudojimas vaismedžiams (video)