vyšnia beseCherry Bessey nurodo žemo sluoksnio smėlio vyšnių, augančių Pietų ir Šiaurės Amerikoje, porūšius. Smėlio vyšninė netinka valgyti dėl nemalonaus uogų skonio, kuri taip pat yra labai maža. Namuose dažniausiai jis naudojamas kaip pašarų dukteriniame ūkyje arba kaip dekoratyvinis krūmas gėlių miežių. Tačiau, dėka mokslininko C. E. Bessio, ši įvairovė buvo tobulinama, todėl atsirado beiso vyšnoji, kuri buvo pavadinta jo garbe. Skonio kokybė teigiamai pasikeitė, o veislė tapo plačiai žinoma.

Cherry Besia – veislės aprašymas

mažas krūmasCherry Bessey yra mažo aukščio krūmas, didžiausias suaugusių vyšnių dydis retai viršija 1,5 metro. Jauni raudonai rudos spalvos šakos išdėstytos horizontaliai žemės atžvilgiu. Kai jie pasiekia 7 metų amžiaus, jie įgauna tamsiai pilką atspalvį, eina į horizontalią padėtį ir skleidžia.

Reputacija Bess kaip dekoratyvinis krūmas gerai nusipelnė, nes žydėjimo krūmas visiškai padengtas smulkių baltų gėlių su raudonais kuokelių. Ir gėlių buvimas abiejų lyčių – tiek vyrų, tiek moterų.

vabzdžių žiedasŠios veislės lapai labiau tarsi gluosniai lapai nei vyšnių lapai – lapo forma yra pailgi, suplakta-ovalo formos, o žalia spalva šiek tiek išleidžia sidabrą. Iki rudens jie raudonojo, kuris dar labiau atkreipia dėmesį į krūmą. Bess priklauso dalinai samoplodnye pažymius, bet didinti pasėliams ji dar turi papildomą apdulkinimo skaičių. Geriau, jei jis yra kitokia forma kaimynė.

saldūs sultingi vaisiaiŠiai veislei dar nėra pakankamai gero porūšio, tačiau šioje srityje vyksta darbai. Taigi, šiandien buvo įmanoma išvesti eksperimentines porūšes, turinčias tamsias ir geltonas uogas ir galinčias atsinešti iki 10 kg uogų iš vieno krūmo.

be sėklų su žaliais vaisiaisCherry Bessey yra gana didelis derlingumas, kiekvienais metais nuo antrųjų gyvenimo metų pradeda vaisius. Pelnas mažėja po 14 metų. Uogos gali būti šiek tiek apvalios arba pailgos formos, didelės (2,5 g), prisotintos beveik tamsiai rudos spalvos. Tačiau yra veislių su geltonais arba žaliais vaisiais. Pagal skonį nėra tipiškos vyšnių rūgščiosios vyšnios, okas yra gana pyragas ir saldus, šiek tiek primenantis paukščių vyšnias arba rausvas.tamsūs vaismedžiai be sėklų

Žydėjimo laikotarpis Bessijoje prasideda po dviejų savaičių nuo vyšnių (dažniausiai gegužės pabaigos) žydėjimo ir trunka 3 savaites.

Vyšnios, kurios brandina iki rugpjūčio vidurio, tačiau jos netyčia krinta. Pasislėpę į šaką, saulės spindulių poveikio metu uogos praranda sutramdymo skonį ir tampa sudžiūvę. Bet tai yra gana veislės pranašumas, nes tokių vyšnių skonis gerėja tik gerokai.

Sodinukų sodinimas

sodinti sodinukus be sėklų“Bessie” vyšnių sodinimas ir priežiūra yra panaši į paprastą vyšnia. Labiausiai tinkamas sodinukų sodinimo laikotarpis yra pavasaris. Augalai, kurių šaknys buvo uždarytos (talpykloje), galite auginti ankstyvą rudenį.

Perkant sėjinuką vėlyvą rudenį, geriau jį sudeginti iki pavasario.

Augalų vyšnios geriau saulėtoje teritorijoje su kalva. Sodinant sodą tarp sodinukų palieka mažiausiai 2 metrų atstumą. Nors Bessėjus nėra reikalaujantis dirvožemio, pastebima, kad smėlėtoje žemėje jis gerėja. Dirvožemyje turėtų būti naudojamas sunkus dirvožemis, žvyras ar skalda, o rūgščiąja medžiaga turėtų būti dozuotas dolomito miltas. Molio dirvožemyje pridedamas smėlis, kuris jį atlaisvina.

Trąšos turi būti įvedamos į paruoštą duobę:

  • superfosfatas;
  • pelenai;
  • kompostas.

prasidėjo sėjinukaiSiekiant išvengti šaknų sistemos griūties nuo nejudančios drėgmės duobėje, pagaminti piliakalnį ir jau įdėti ant jo sėklą ir užpildyti jį dirvožemiu. Užpilkite šiltu vandeniu. Nors, žinoma, būtų geriau parengti iškrovimo duobę iš anksto, taigi dirvožemiui bus pakankamai laiko nusileidimui.

Hibridinė veislė Bešei ir slyvos

vyšnių ir slyvų mišinysCherry Bessey yra gera naudoti kaip slyvų poskiepis. Perėjimo metu gaunama gana produktyvi maždaug 2 metrų aukščio įvairovė. Auginimas prasideda nuo antrųjų metų, derlius kasmet didėja. Hibridinio skonio vaisiai, tokie kaip slyva, bet ne tokie dideli (iki 25 g).

Kai persodinti daigus hibridinių atstumas turėtų būti padidintas iki 2,5-3 metrų, tuo pačiu metu būtina pasodinti keletą veislių, kaip hibridai reikalauja apdulkintojų. Galite naudoti šiuo tikslu ir vyšnia Bessey. Vyšnių ir slyvų hibridas atgamina horizontalių šakų iš apatinių šakų. Tūpimo po kaulų persodinimo atveju turės tik vieną iš ženklų, naudojamų veislių (ar vyšnių ar slyvų).

Veisėjai taip pat dirba kuriant hibridinę veislę su abrikosų ir vyšnių slyva.

Berezijos vyšnių priežiūros ypatumai

horizontaliosios šakosVyšnių Besseya rūpintis nepretenzingas, turi didelį atsparumą ir gyvybingumą šaltis, nebijo sausros, atsparūs ligoms.

Į krūmą nebuvo per storas, pavasarį reikia išvalyti ir nereikalingų ūglių pjaustyti. Be to, rekomenduojama iškirpti šakas, vyresnes nei 7 metus, nes su amžiumi jie beveik prigludę ant žemės ir gauna menkas pasėmes. Padėkite pjūvį į sodo statinę.

Nesijaudinkite ir, jei krūmas yra labai išdžiūvusios. Šiuo atveju negyvos šakos nulupamos ant kumpio ir netrukus iš jo išaugs naujos ūgliai.

Norėdami aktyvuoti augimą, prireikus, vyšnios apvaisina azoto trąšomis, tačiau sveikų krūmų nebus reikalinga. Geriau jiems naudoti kalio viršutinę padažą. Vyšniai taip pat reikalauja kompleksinio tręšimo lapų purškimo būdu, kuris atliekamas mažiausiai tris kartus per sezoną.

Besio veislės ypatumas yra visiškas šaknies nendrių, būdingų paprastam vyšnia, nebuvimas, todėl jį daug lengviau pasirūpinti.

Jei vyšnių šakos nukris į žemę pagal pasėlių svorį, turėtų būti parama aplink krūmą.

Žiemai šakos turėtų būti išlenktos ir padengtos. Su dideliu lietaus kiekiu sniegas aplink krūmą yra tvarkingai išvalytas, bet jūs negalite visiškai iškirpti šakų, kitaip jie mirs.

reprodukcijos būdasBesjango vyšnys dauginasi horizontaliais sluoksniais. Kad tai padarytumėte, apatiniai šakeliai sulenkiami į žemę ir užfiksuojami tolimesniam jų įsišaknijimui. Sukūrę savo šaknų sistemą, jie gali būti iškasti ir pasodinti kaip atskiri daigai.

Vaizdo įrašas apie unikalią vyšnia Bessey