Aromatinis mėtos ant palangėsPipirmėčiai ir su ja susijusios rūšys, žinomos kaip eteriniai aliejai, prieskonių skonio ir vaistiniai augalai, jau seniai nustatė savo vietą sodo lovose ir soduose. Tačiau jei vasarą augalai reguliariai tiekiami šviežiomis žalumomis, tada, atėjus rudens šalčiams, daržovių augintojas turi būti su anksčiau užšaldyta arba džiovinta mėta. Ir nors šie metodai leidžia jums taupyti daugumą maistinių medžiagų, jis negali būti lyginamas su žaliais sultingais lapais.

Ne priklausys nuo sezono ir nepasidavė, kuriame mentolis, vitaminų, vertingų rūgščių ir mikroelementų Mėtų žalsvumo, kai šalta, ir siautė pūga, galite augalų mėtos ant palangės.

Kaip auginti mėtų namuose?

Mėtų yra konteineriuoseDaugiametis augalas su išsišakojusiu paviršiaus šakniastiebiu ir daug iš jo paliekamų ūglių auga namuose. Svarbiausia yra suteikti augalams patogias sąlygas, įskaitant pakankamą maistą, apšvietimą ir laistymą.

Paprastai mėtos labiausiai tinka nešvariose dirvose, kurių vidutinis organinis kiekis ir nedidelis rūgštingumas 5-7 pH.

Prieš sodinant mėtų augalams paruošti dirvožemio mišinys iš dviejų dalių sodo dirvožemio, viena dalis humuso, tą patį durpių kiekį ir nuplautą smėlį. Siekiant užtikrinti, kad mėtų šaknys nebūtų permirkusios ir nebuvo žlugimo pavojaus, džiovinimas būtinas mėtų auginimo rezervuare namuose.

Kadangi pipirmėtė yra gana nepretenzinga, augalas gali būti dauginamas:

  • sėti sėklos;
  • šaknies sluoksniai;
  • kirtimai;
  • suaugusio krūmo padalijimas.

Kaip auginti mėtų ant sėklos palangės?

Sėklų dauginimas yra daugiausia laiko ir ilgai trunkantis metodas, tačiau to negalima išvengti, jei norima gauti tam tikros veislės ar rūšies augalų.

Mėtų sėklos, paruoštos sėjaiKad sėjinukai buvo stiprios ir draugiškos, geriau pirmenybę pirktos įsigyjamos sėklos. Ne visos hibridinės rūšys paveldo tėvų atributus, surenkant iš jų sėklą. Pavyzdžiui, tik trečdalis garbanoto mėtos kopūstų turi garbanoti lapus, o likę sodinukai yra paprasta sodo veislė. Taigi, kaip auginti mėtų sėklų?

Related  Viskas apie bulvines ligas

Mėtų sėjimui geriau kovo ar balandžio mėnesiais, sudrėkintame dirvožemyje iki 0,5 cm gylio. Viršutinis sėklos apibarstomas nedideliu kiekiu humuso ar maistinių medžiagų dirvožemio ir padengiamas stiklu ar plėvele. Kambario temperatūroje šūviai pasirodo 14-18 dienų po sėjos. Iki tol būtina stebėti dirvožemio drėgmę, neleiskite jam išdžiūti arba per daug drėkinti. Jei reikia, purškiamas dirvos paviršius, bandant netrukdyti mažų sėklų ir atidaryti stiklę tam tikrą laiką ventiliuoti.

Pirmieji daigaiKai monetos skylutės ant palangės du realius lakštus, jie yra nardyti, sėdi atskiruose nedideliuose konteineriuose arba 5×5 schemoje viename plati talpykloje.

Kaip auginti mėtų su šaknų sluoksniais ir krūmų dalimis?

Jaunųjų mėtų krūmų transplantacijaOgorodniki ir sodininkai žino, kaip greitai įsišaknijęs monetų kalykla užima visas naujas erdves. Augalijos grobuoniškoje veikloje yra kalti ilgi poskiepiai su miegančiais pumpurais ant jų. Auganti viena augalo šaknų sistema suteikia gyvybei naujų ūglių ir krūmų. Kaip auginti mėtų su šaknų sluoksnių pagalba?

Jei jums pasinaudoti šioje mėtų funkcija ir rugpjūčio arba rugsėjo rankų ant šaknų auginių, apie 10-12 cm ilgio ir du ar tris pumpurus, nagrinėjama sunkumų, kaip auga mėtos namuose, neiškils. Šaknelės sodinami į drėgną dirvą iki 5-7 cm gylio. Jei tokia rankena jau išvystyta ūgliai, šaknys yra kruopščiai prižiūrimi, ir po miltelius antenos dalys pagrindi nupjauti 4-5 cm aukščio. Lygiai taip pat yra kilę iš augalinės medžiagos, gautos po dalijant visą krūmas

Mėsos krūmas iš šaknų skilteliųPo dviejų savaičių, tinkamai prižiūrint, kambario mintas, kaip pavaizduota nuotraukoje, formuoja tankus žalias ūglius ir pirmuosius kvapus lapus virš dirvožemio.

Tie patys reprodukcijos būdai yra tinkami sodinti tokius aštrus žolių, kaip raudonėliai ir čiobreliai, paltusus, kurie kartu su monetomis yra susiję su viena šeima ir turi įprastus įpročius ir ženklus.

Visi šie augalai namuose auginami daugiamečių augalų ir reikalauja lengvos, bet nuolatinės priežiūros.

Augimas mėtų namuose naudojant kirtimus

Žalioji rankena įsišaknijusiKaip sodinamosios medžiagos, skirtos medžioklei ant palangės auginti mėtų, taip pat tinka auginiai, išpjauti iš apyrankių suaugusių krūmo ūglių dalių. Kaip šiuo atveju auginti mėtų ant palangės? Šakniavaisiai 6-8 cm ilgio pameršami į šaknies tirpalą ir, nuimant du apatinius lapus, įdėti į vandenį. Šaknys, pakankamos sodinti dirvožemyje, susidaro po 7-15 dienų.

Related  Viskas apie veislę actinidia dr. Шимановский

Po dviejų savaičių pasodinus šaknų išpjovimus ir pasodintus šaknų ūglius, augalai šeriami 1 gramu vandens litru.

Prie palangės išaugintos mėtų priežiūros

Kruopštaus monetų puoduoseKreipdamasis į klausimą, kaip namuose auginti mėtų ir gauti stiprius krūmus su saltiniu, ryškia lapija ant palangės, svarbu prisiminti, kad tai įmanoma tik tuo atveju, jei yra tinkama temperatūra, laistymas ir pakankama šviesa.

Patogi augimo temperatūra yra 20-25 ° C. Su šiuo režimu, ilga šviesos diena ir drėgnas dirvožemis, augalai yra gerai suformuota lapija.

Mėtų yra labai jautrus apšvietimo pokyčius aplinkos sąlygų, be papildomų 6 valandų apšvietimo rudenį ir žiemą, jos ūgliai pradeda ruožas, lapai mažėja, prarasti turtingą spalvą ir skonį. Jei reikia pasirūpinti dirbtinis apšvietimas puodus mėtos ant palangės neįmanoma sumažinti temperatūrą iki 15-17 ° C ir apriboti laistyti. Ši priemonė šiek tiek sulėtins augimo procesus ir neleis sumažinti žaliosios zonos kokybės.

Su visa pipirmėtės meilė šviesai, augalas netoleruoja būti saulėje ties tiesioginiais saulės spinduliais. Prieš balkoną, terasą, balkoną ar palangę būtinai atspalvis, saugodamas iškrovimą nuo nudegimų ir džiovinimo.

Kambariuose, kuriuose yra sausa atmosfera, ypač kai veikia šildymo prietaisai, šalia mėtų gali būti dedamas indas su vandeniu, kad drėgnumas nesumažėtų žemiau 80%, o tai gali pakenkti krūmo būklei. Tuo pačiu tikslu mėtų vasaros dienomis ir žiemą šiltoje patalpoje vanduo purškiamas kambario temperatūra.

Jauni pipiraiKaip ir pernelyg džiūsta oro, malkas ant palangės taip pat blogai toleruoja dirvos džiūvimą. Pirmasis viršutinio sluoksnio sausumo požymių dirvožemis yra laistomas, tačiau tuo pat metu neleidžia drėgmės sąstingiui, kuris yra žalingas šaknims. Sumažinus oro temperatūrą, drėkinimo poreikis šiek tiek sumažėja.

Siekiant supaprastinti priežiūrą, kaip ir nuotraukoje, už kambario mėtų, dalis jo dirvožemio sodinti gali įdėti šiek tiek hidrogelio. Keli granulės dirvožemio sluoksnyje virš drenažo leis dirvą geriau išlaikyti drėgmę ir trąšas.

Norėdami paruošti mintą, auginamą žalumoje, būtina naudoti azoto, kalio ir fosforo trąšas, tačiau tai yra labai tiksliai, nes augalas gali viršyti azotą žaliame.

Related  Juodoji aviečių sodinimas ir priežiūra

Mėtų kolekcijos namuose sąlygos

Atėjo laikas apsiaustiPirmasis kvepiančių žalumynų derlius, gaunamas namuose išaugintos mėtų, yra surenkamas 15-20 dienų po pirmųjų lapų atsiradimo virš žemės. Iki to laiko mėtų lapai pasiekia 20-30 cm aukštį, tuo tarpu, kai nuimami ūglių antgaliai, prasideda inkstų paburkimas sinusuose ir augalas auga.

Jei mėta auginama siekiant gauti žaliavas su didžiausiu esminių eterinių aliejų kiekiu, tada monetų rinkimo laikas yra tuo metu, kai formuojasi žiedadulkės arba prasideda žydėjimas. Šiuo atveju šiltuoju metų laiku, kai augimas yra labiausiai aktyvus, galite gauti iki trijų visų derlių.

Mėlė, melissa ant palangės – video

https://www.youtube.com/watch?v=N13i3JXvk-A