Gėlių ir bulvių Jeruzalės artišokaiRusai pirmą kartą turėjo sužinoti apie “Jeruzalės artišoką” kaip sodo kultūrą palyginti neseniai. Bet dėka iki rekordiškai ištvermės augalų, jos didelės išeigos gumbavaisių ir topinambų auginimas naudojimas sukėlė susidomėjimą daugelyje sričių, susijusių su net zonoje rizikingo žemės ūkyje.

Dėl stiebagumbių, suformuotų šaknyse iš Jeruzalės artišokų, kultūra vadinama “molio kriauše”. Tačiau atlikus biocheminius tyrimus nustatyta, kad iš artišokų derlius yra daug naudingesnis nei žinomi vaisiai ir bulvės. Gumbeliai yra turtingi ne tik su krakmolingomis medžiagomis, cukrumi, skaidulomis ir vitaminais. Jose yra medžiagų, kurios padeda palaikyti gerą hipertenzijos ir diabeto sveikatą. Ir ant nuotraukoje pavaizduotos Jeruzalės artišokų augalų ištvermė yra tokia, kad stiebagumbiai leidžia žiemoti atvirame lauke be jokių papildomų pastogių.

Kada ir kaip auginti “Artišokų” Jeruzalę? Kokios yra neįprastos kultūros priežiūros ypatybės?

Daugiamečių kultūra, primenantys ūgio saulėgrąžų augalų su vidutinių apelsinų antgalius dėl žiedyno viršaus, dauginami sėklomis ir maistiniai šakniagumbiai.

Bet jei pirmuoju atveju derlių galima gauti rudenį, tada artišokai dauginasi Jeruzalėje ilgiau. Pirmaisiais metais, geriausiu atveju, krūmas gali sudaryti keletą nedidelių mazgų, kurie tik artimiausiu pavasariu taps sveiku galingu augalu. Iš jo ir laukti tikro derliaus.Sodinti naudoti Jeruzalės artišokų gumbus

Todėl dažniausiai gaminant ne sėklų medžiagą, o valgomieji pasėliai yra pasodinti su stiebagumbiais ar jų fragmentais.

Kaip sodinti artišoką šalyje?

Artišokai Jeruzalėje yra nepretenzingi ir lengvai auginami bet kokiame dirvožemyje, jeigu yra pakankamai deguonies ir drėgmės. Humuso trūkumas dirvožemyje gali būti kompensuojamas raštingu viršutiniu padažu. Bet jei jūs auginate stiebagumbius tankiame, blogai gazuotame chernozeme, netgi maisto gausa nepadės gauti gero derliaus.

Gumbelių įpylimas į žemę atliekamas pavasarį, kai dirvožemis sušyla iki 16-18 ° C. Tačiau prieš sodinant Jeruzalės artišokus, svarbu parengti lovos. Padaryk tai nuo kritimo:

  • į kamuoliuko gylį kasti kultūrai skirtą plotą;
  • renkant daugiamečių piktžolių augmenijos šakniastiebius;
  • trąšų įvedimas į dirvą, pvz., mėšlas, kuris žiemai bus perepreet ir taps geru top dressing ant artišokų.

Related  Gera priežiūra vynuogių – garantuoja turtingą derlių

Nereikia nugriauti klodus ir lyginti kalnus, nes pagrindinis darbas yra pavasarį. Daugumoje regionų augalų sėklos auginamos antrame balandį arba gegužės mėnesį.

Dygiuoti gumbai Jeruzalės artišokųPrieš sodindami Jeruzalės artišokus pavasarį, būtina parinkti sveiką didelę gumbai be ligos požymių ar kenkėjų. Kuo kokybiška sodinimo medžiaga, tuo greičiau jis suteiks stiprų daigumą, o rudenį vasarinis gyventojas galės surinkti draugišką derlių. Jei nėra tiek daug didelių vienodų stiebagumbių, galite jas iškirpti, kad kiekvienoje dalyje būtų gerai matomas sveikus akis. Tokiu atveju supjaustykite vietomis, džiovinkite ir supjaustykite susmulkinta anglimi.

Fragmentas iš Jeruzalės artišokųPrieš sodinimo lovų vėl iškasė, atlaisvinti ir suderintas, eilutės tarpai plotis turi būti mažiausiai 70 cm. Sodinamoji medžiaga yra įdėta į 15 cm gylio. Duobutėse arba tranšėjos maistiniai turėtų patenka į nuo 30 iki 50 cm regione.

Labai svarbu laikytis tokių rimtų spragų tarp atskirų krūmų ir eilių. Per vasaros mėnesius, topinambų augalas gali pasiekti 2,5 m aukštį, sukurti keteros tvirtą sieną tvirtos, tankiai lapinės stiebų ir rimtai trukdo auginimą ir priežiūrą topinambų.

Šiltu oru, išlaikant dirvožemio drėgmę, jauni žali stiebai netrukus pakils virš lovų, atskleidžiant širdies formos smailius lapus.

Kaip auginti bulvinius artišokus?

Ypatinga priežiūra Jeruzalėje artišokai nereikiaŽinodamas apie Jeruzalės artišokų ištvermę ir gebėjimą augti net kelyje ir dykumoje, daugelis sodininkų daro rimtą klaidą, leidžiant šiai kultūrai savo nuožiūra. Sodinti gumbus žemėje, antrą kartą jie ateina į augalus tik rudenį, kai atėjo laikas kasti pasėlius. Kas yra staigmena, kai pagal galingus krūmus randama tik keletas labai šakotų vidutinio dydžio stiebagumbių.

Nepriklausomai nuo to, kiek jų prašo, Jeruzalės artišokai, bet auginami be paprastesnės priežiūros dar neveikia. Kaip aprūpinti “Jeruzalės artišoku” kultūros auginimu šalyje?

Prieš atsiradimą svarbu:

  • išvengti išvaizdą dėl dirvožemio drėgmės ir oro nepraleidžiančios dangos paviršiaus, todėl dirvos purenimui švelniai, sutelkiant dėmesį į kairę po sandarinimo keteros eilutes;
  • atlieka rauginimą ir pašalina visą piktžolių augmeniją.

Related  Gobelenai vynuogėms šalyje savo rankomis

Ši veikla auginant Jeruzalės artišokus reguliariai atliekama po jaunų augalų atsiradimo.

Nuo sodinimo momento ir beveik iki derliaus, didiesiems Jeruzalės artišokų krūmams reikia maždaug kartą per mėnesį gausiai apvaisinti tręšimą.

Jeruzalės artišokai prie nameKaip šalyje augti Jeruzalės artišokai, suteikiantys gausų sveikų derlių?

Pirmoje vasaros pusėje, kai augalai aktyviai didina žaliąją masę, jie susideda iš azoto dominavimo kompozicijų, o arčiau liepos jie pereina į kalio ir fosforo trąšas. Drėkinimas reguliuojamas priklausomai nuo oro, oro temperatūros ir krūmų būklės:

  1. Dėl drėgmės pertekliaus ir dažno sodinimo, Jeruzalės artišokai gali paveikti įvairios rūšies puvinio ir gumbų.
  2. Vandens trūkumas veda prie medžiagų apykaitos procesų slopinimo, sulėtėjusio augimo, mažų, stipriai šakotų gumbų formavimosi. Sausra augalo šaknys dažnai kenčia nuo dirvožemio kenkėjų.

Kai stiebai pakyla iki 30-40 cm, jiems reikia nuobodu, taip skatinant papildomų šaknų susidarymą ir ateities derlių didinimą.

Gėlių Jeruzalės artišokai puošia asmeninį sklypąDidėjant iki metro aukščio Jeruzalės artišokų augalų, nuotraukoje, turėtų būti susietas su stipriomis atramomis. Dėl to, sodinukai yra suskirstyti į krūmus, aptvertus viela ir tvirtinami prie vertikalių stulpų. Taip pat galite naudoti paruoštas atramas vaismedžiams.

Vasaros viduryje pakartotinai pasisuksime, kad padidintume derlių. Dar viena svarbi priemonė, leidžianti visas augalo jėgas susitelkti į gumbų formavimą, yra pumpurių pjaustymas. Gėlių auginimas ir vėlesnis brandinimas iš artišokų sėklų slopina gumbų augimą, todėl pumpurus galima neskausmingai pašalinti arba visiškai nupjauti krūmus iki 1,5 metro aukščio.

Derliaus nuėmimas ir laikymas Jeruzalės artišokų

Mažai žinoti, kaip auginti “Artišokų” Jeruzalėje. Rudenį, pasirengę iškasti gumbus, reikia įsivaizduoti, kaip geriausiai juos išsaugoti.

Juicy tub of Jerusalem artišokaiNuo ūglių atsiradimo iki gumbavaisių paruošimo valymui trunka apie 120 dienų. Mėnesį prieš kasimas gali sustabdyti maitinti, o po dviejų savaičių augalų stiebai nupjaunami, paliekant virš dirvos lygio auginiai apie 30 cm ilgio. Dėl likusios dienos gumbų galės papildyti maistines medžiagas ir sudaro storą odą ilgalaikiam saugojimui. Jei kasetės jaunus stiebagumbius, jie negalės žiemoti net idealiomis sąlygomis, puvės arba išdžiūks.

Related  Aprašymas ir nuotraukos vyšnių slyvų veislių “Traveler”

Jeruzalės artišokų vaisiai virti, kepti, keptiAugant “Artišokų” Rusijoje tapo aišku, kad kultūra yra labai atspari šalčiui. Žaliosios daigynės šaldytuve laikomos nedidelėmis minuso temperatūromis, o subrendusi stiebagumbiai gali sėkmingai užmigti lovose esant temperatūrai iki -40 ° C. Tiesa, šiuo tikslu kraigas turi būti saugiai padengtas sniego. Bet net ir su tokiomis unikaliomis savybėmis, rudenį reikia kasti.

Grįžimas į maistą ir pavasarį auginti gumbus laikomi rūsiuose kartu su bulvėmis. Nebent keli mėnesiai, nedidelis kiekis “Jeruzalės artišokų” gali būti laikomas šaldytuve, daržovių skyriuje.

Tačiau dalis pasėlių gali būti palikta žemėje, kad iškasti pavasarį visiškai išsaugotų visas naudingas stiebagumbių savybes. Čia turėtum nedvejodami. Kai pirmieji šilumos požymiai, stiebagumbių pumpurai atsibunda ir eina į augimą. Išauginant derlių iš žemės, svarbu išgauti net mažiausias mazgelius, kitaip Jeruzalės artišokų augalas pasidarys nepatogus piktžolių.

Jeruzalės artišokai šalyje – video