Agurkai šiltnamyje FotoŽiemos metu švieži traškūs agurkai iš jų pačių lovų – tai ne grožis. Agurkų auginimas šiltnamiuose yra įmanomas ištisus metus net esant nepalankioms klimato sąlygoms. Šiltnamiuose auginamų agurkų technologija ir taisyklės apima temperatūros ir apšvietimo, laistymo, šėrimo, kovos su kenkėjais ir ligomis užtikrinimą.

Šiltnamio efektų įranga

Sklype esanti šiltnamio danga yra nustatyta taip, kad ji nebūtų paveikta šiaurinio vėjo. Svetainė turi būti plokščia arba nedidelė, į pietus nukreipta. Jei nėra apsaugos nuo vėjo, šiaurinėje pusėje yra tvora. Iš anksto būtina pasirūpinti laistymo schema. Tūrio ir ploto santykis turėtų būti 2: 1. Tai optimalus vidinio temperatūros režimo palaikymo parametras. Kaip apsauginis paviršius šiltnamiuose naudoja polietileno plėvelę. Jis gali būti montuojamas ant 15-20 laipsnių šlaitų.

Šiltnamio efektą sukeliančių augalų auginimo agurkai

Dirvožemio paruošimas

Šaltuoju metų laiku agurkų auginimas šiltnamyje atliekamas ant “šiltų” lovų: mėšlas arba kompostas.

 1. Naudojant mėšlo lovą, imamas šviežias karvės mėšlas, šiek tiek atskiestas arkliu. Jis vienu metu atlieka dvi funkcijas: tręšimą ir šildymą. Mėsa dedama į sodą. Ant jo išpilamas derlingos dirvos sluoksnis 20-25 cm aukščio. Lova gausiai girdomi vandeniu. Sėklos gali būti sodinamos be išankstinio daigumo. Lova padengta polietileno plėvele. Sėjamosios pasirodys per kelias dienas. Skilimo procese mėšlas generuoja daug šilumos. Tai prisideda prie agurkų augimo, tačiau būtina užtikrinti, kad nebūtų perkaitimo. Net ir esant mažoms išorinėms vertėms, po plėvele temperatūra pakyla virš 30 ° C, pasiekianti tiesioginių saulės spindulių. Gausus mėšlo šilumos išleidimas trunka apie mėnesį. Tada temperatūra palaipsniui sumažėja. Į tai reikia atsižvelgti apskaičiuojant sodinimo laiką.
 2. Kaip auginti agurkus šiltnamio efektą sukeliančiose sistemose, jei susidaro švieži mėšlo sunkumai? Jie taiko antrą “šilto pleistro” organizavimo būdą – kompostą. Kompostuose naudojamos organinės atliekos: pjuvenos, drožlės, lapai, viršūnės. Šviežia organinė medžiaga, tuo aukštesnė temperatūra. Jei įmanoma, pridedamas mėšlas ir specialūs cheminiai junginiai, kurie pagreitina skilimo procesą. Lova išdėstymas yra panašus į mėšlą, bet geriau sodinti jau sudygusius durpių puodelius. Šilumos energijos paskirstymas komposto lovose nėra toks intensyvus kaip mėšlas. Šis metodas labiau tinka šiltuose regionuose.

Related  Rusijos sodų slyvų veislės

Agurkų sėklų parinkimas šiltnamiuose

Populiariausi agurkų veislėsŠiltnamių agurkų veislės skiriasi nuo tų, kurie yra pritaikyti lauko auginimui. Pasirinkite tuos, kurie yra gerai toleruojami mažai šviesos. Antras svarbus klausimas yra apdulkinimas. Vasarą, atvirose lovose, bičių, kamanių ir kitų skraidančių vabzdžių gali gerai elgtis. Ir šaltuoju metų laiku jie niekur negali pasiimti. Galite apdulkinti augalus rankiniu būdu, tačiau šis procesas yra daug darbo jėgos.

Optimalus pasirinkimas yra agurkų sėklos šiltnamiuose apsivalantis savaime:

 • Malachitas;
 • Stella;
 • Biryusa;
 • Lada.

Tai yra ilgai auginami hibridai. Jie yra gerai toleruojami dėl apšvietimo trūkumo ir yra tinkami ankstyvam sodinimui.

Nustatyti specialūs šiltnamio rūšių agurkai auginimui Sibiro ir centrinės Rusijos sąlygomis. Tai yra:

 • Buyan;
 • Ant;
 • Murashko;
 • Bidretta;
 • Twixie;
 • Halley.

Dėl pavasario sodinimo

 • Elegantiškas;
 • VIR 516;
 • Altajaus ankstyvoji.

Aukštos klasės trūksta šviesos ir drėgmės skiriasi:

 • Marfinsky;
 • Rusų;
 • Pradžia;
 • Relė;
 • Rykovsky;
 • Regata;
 • Willow;
 • NK-mini.

Geriausi veislių agurkai šiltnamiuose yra Gribovskio 2 ir gegužė. Jie duoda vaisių 50-tą dieną po sėklų daigumo.

Geriausias daigumas turi 2-3 vasaros sėklų. Prieš sodinimą jie kalibruojami, pašalinami tušti ir serga. Sėklų dezinfekcijai vandeninis tirpalas paruošiamas iš vario sulfato ir nitrofosso boro rūgšties. Aloe Sultys taip pat tinka šiam tikslui. Sėklos išplautos ant audinio, sudrėkinto tirpalu, ir 12 valandų. Po to jie plaunami po tekančiu vandeniu, išplaunami šlapia marlę ir dedami į šaldytuvą savaitę, norint sukietėti. Temperatūra yra 0 ° C. Marl periodiškai šlapi.

Agurkų priežiūros taisyklės šiltnamyje

Šiltnamiuose dažnai naudojamas sėjinukų agurkų sodinimo metodas. Jis suteikia anksčiau pasėlius. Prieš sodindami agurkus šiltnamyje ant sodo, jie auginami mažose puodeliuose (tai padarys plastikiniai puodeliai). Sėklos gilesnės už 2 cm, o stiklas yra viršaus apvilktas drėgnu skudurėliu, kad dirvožemis neišdžiūtų. Prieš dygsta, temperatūra palaikoma +25 ° C temperatūroje. kai pasirodo sniegas, 5 dienas temperatūra sumažinama iki + 15 ° C dienai ir +12 ° C naktį. Paprikuokite sodinukus kas antrą dieną ir periodiškai šerkite karvių mėšlo tirpalą santykiu 1: 6.

Related  “Colon cherry” – mažo sodo apdaila

Gultai sodinami 25 dieną po atsiradimo. Sodinimo schema: dviejų eilučių juosta 50×20 cm. Atstumas tarp lovų yra 80 cm. Šiltnamyje augančių agurkų temperatūros režimas dienos metu palaikomas + 25-30 ° С ir naktį +15 ° С.

Pirmoji augalų tręšimas atliekamas su trečiojo esamo lapo išvaizda, antrasis – žydėjimo pradžioje. Tręšimo laikotarpiu trąšos taikomos iki 4 kartų. Be karvių ir naminių paukščių mėšlo, smėlinguose dirvožemiuose reikia azoto trąšų, o užliejamose dirvose reikia kalio trąšų.
Prieš žydėjimą laistymas atliekamas kas 5 dienas, po to kas dvi dienas. Tačiau, jei lapai geltonai, norma turėtų būti padidinta. Drėkinimui naudojamas šiltas vanduo.

Po kiekvieno laistymo atliekamas nedidelis dirvos atsiliejimas. Būtina patekti į orą prie šaknų ir užkirsti kelią jų išnykimui. Šiltnamio reikia reguliariai vesti. Su atšilimu jis turėtų būti atidarytas visą dieną ir uždarytas naktį.

Norėdami suvilioti agurkus, įrengkite juosmenį. Kiekvienoje eilėje 2 m aukštyje ištempiama viela. Virš kiekvieno augalo prie jo prikabinta virvė. Augalai yra sujungti 10-15 cm aukštyje nuo žemės. Kilimas turėtų būti vidutiniškai laisvas, tikėdamasis, kad stiebas sustorės. Per sunkus švarkas supjaus į kamieną ir susilpnins augalo maistą.

Kai krūmas auga, jis turi būti suformuotas. Šoninės blakstienos auga ir šešėliai augalui, o šaknys ir stiebai nesuteikia tinkamos vaisių mitybos. Tai sumažina derlių. Apatiniai procesai yra išsišakojusios po to, kai susidaro pirmas lapas, o aukštesni – 2-3 lapai.

Kaip formuoti agurkus šiltnamyje - nuotraukos

Žieminiai agurkai

Jei pavasarį polietileno plėvelė sugebės nustatyti temperatūros režimą, žiemą šiltnamyje auginti agurkai neįmanoma be papildomo dirbtinio šildymo. Naudojamos įvairių rūšių krosnys ir šildytuvai, tačiau reikia nepamiršti, kad jie išdžiovina orą, o tai neigiamai veikia drėgnų agurkų agurkus. Norėdami drėkinti visą šiltnamį, įdėkite indus vandeniu, o augalus reguliariai purškite iš purškimo pistoleto.

Related  Anglų rožės – sodinimas ir priežiūra

Netgi labiausiai atsparios veislės žiemą nepakankamai apšviečia. Rekomenduojama dirbtinio apšvietimo sparta yra 400 W / m2. Kol pasirodys daigai, nuolatinis apšvietimas atliekamas 2-3 dienas. Virš dygliuotų daigų žibintai įrengiami 50-60 cm aukštyje ir apšviečiami 14 valandų per dieną. Prieš sodinant sodinukus žemėje, apšvietimas yra išjungtas vieną dieną. Kai augalai auga, žibintai pakeliami iki 1,5 m aukščio. Geras apšvietimas turi teigiamą poveikį cukraus ir askorbo rūgšties kiekiui vaisiuose.

Rugpjūčio pabaigoje sėjos bus sėjamos gruodžio ir sausio mėnesiais, o sėjamosios bus persodintos į spiną iki spalio pabaigos. Ankstyviausių agurkų kolekcija šiltnamyje tęsiasi iki balandžio mėn.

Ligos ir kenkėjai

Peronosporos su agurkais nuotraukaLigos yra pagrindinė agurkų šiltnamių auginimo problema. Dažniausiai yra miltligės ir peronosporos.

1. Dažniausi miltligė ataugų augalus su atšilimu. Ši liga yra pavojinga ir gali nužudyti agurkus per kelias dienas. Jis pasirodo kaip milteliai lapų danga. Jie greitai pasidaro geltoni ir išdžiūvo. Kovoti su liga naudojant kalio permanganatą, sulfuridą, preparatus. Poveikis 25%, Quadras 250 SC. Saulėtas, šiltas oras, agurkai sumaišomi su siera.

2. Peronosporas pasireiškia geltonų arba žalių riebalinių dėmių ant lapų forma, kuri palaipsniui tamsėja, įgydama rudą atspalvį. Jei liga aptiktos, laistymas ir apipjaustymas sustabdomas. Apdorojimui naudokite vario chlorido arba polikarbacino tirpalus. Purškimas sisteminiais fungicidais taip pat yra efektyvus. Po apdorojimo rekomenduojama vėdinti šiltnamį. Peronporozės atveju svarbu išlaikyti dienos temperatūrą šiltnamyje ne mažiau kaip +20 ° C, naktį temperatūra ne žemesnė kaip +18 ° C.

Pagrindiniai agurkų kenkėjai yra amartai, erkės, trripai, vieliniai melagiai. Prieš juos naudojami chemikalai: Confidor, Bi-58, Decis-Duplet ir kt.

Agurkų auginimas šiltnamyje: