viršūnės ant kriaušėsMedžio vainiko formavimo tikslas – suteikti augalų vartotojui savybes – dekoratyvumą ar padidėjusią derlių. Apkarpyti viršūnių obuolius ir kriaušes atlaisvina medį iš filialų, kurie neveikia derliaus nuėmimui, bet maistą ima ir įtvirtinti karūną. Peraugęs medis neleidžia šviesos vaisių šakoms, vystosi ligos. Filialas vadinamas filialu, kuris auga vertikaliai ant kamieno arba karkaso šakoje.

Žanras viršūnių

giroskopas auga vertikaliaiViršuje yra nevaisinga šaka, kuri maistą gauna iš medžio. Tačiau kadangi ši kriaušės dalis neduoda jėgų augalų augimui, ji stipriai auga ir konkuruoja su centriniu dirigentu. Norėdami atsikratyti viršūnių galima, droždami juos ant žiedo arba palaipsniui okulturivajame kasmet formavimosi.

Žiedas yra įplaukos toje vietoje, kur filialas palieka pagrindą tiektuvo, vienintelio. Būtent čia žaizdos, dėl kurių medis išgydomas greičiau. Kai genėti vertikalius obuolius ir kriaušes, kyla pavojus, kad vietoj vieno išpjauti į cilindrą atsiras keletas. “Apple” medžiai yra mažiau linkę atnaujinti ūglių, o kriaušės pavasarį pavasarį negalima nupjauti:

  1. Viršutinių viršūnių pjaustymas neišsprendžia problemos. Nuo kiekvieno lizdo iki rudens bus keletas galingesnių ūglių – bakalaurų.
  2. Jūs turite prijaukite viršuje, kad dirbtumėte derliaus nuėmimo metu. Nenupjaukite ūglių iš pirmosios eilės bagažinės ar šakų, dirbkite dėl jų įtraukimo į vaisių sluoksnius.
  3. Zorko sekite vasarą šviežioms ūglėms, pašalindami užspaudžiamus viršūnius. Ateityje filialas nebus sukurtas, kurį reikės pašalinti.

Sodininkui naudojantis genėjimo antgaliais obuoliuose ir kriaušėse, naudojami įvairūs metodai, nes šie medžiai sudaro biologines savybes.

Skirtingo genėjimo obuolių ir kriaušių skirtumas

teisingi ir neteisingi skyriaiYra žinoma, kad kriaušės šaudymo formavimas yra daug didesnis nei obelys. Tai reiškia, kad pagal visas taisykles, supjaustytas pagal aštrų įrankį, obuolio viršuje bus greitai užaugti, nes įplaukos ląstelės gali padalyti ir sugriežtinti pjūvį. Jei operacija yra didesnė arba žemesnė, atidarytas pjūvis gali užkrėsti. Apkarpymas gali būti atliekamas taip, kad šaka augtų kitokia kryptimi. Tai vadinama tokiu pjūviu “ant išorinio arba vidinio inksto”. Šis metodas naudojamas obuolių ir kriaušių sėjimui.

Related  Geriausių veislių morkų apžvalga su nuotraukomis

genėjimo žiedą obelisKrone visada dominuoja vienas pabėgimas, vadinamas centriniu. Jūs negalite leisti jam pasivyti ar atsilaisvinti viršaus. Ūglių augimą reikia koreguoti, iškirsti kai kuriuos inkstus ir vėl formuoti šaką, kad būtų galima formuoti vaisių kroną. Tuo pačiu metu kriaušių genėjimas atliekamas šoniniu šūviu.

Jei pjausite žiedą kriauše, rudenį iš vienos lizdos bus keli tokie ūgliai. Jei obuolys nėra supjaustytas į žiedą, gabalas išdžiūks, pasirodys puvinys. Todėl riebalinių šakų pašalinimo reikalavimai šiems medžiams yra priešingi. Tai taip pat skiria viršūnių genėjimo ant obuolių ir kriaušių.

Kriaušės viršūnės yra supjaustytos taip, kad gautų šaką, kurią galima sulankstyti ir keletą metų paversti filialą į pirmą ar antrą pakopą. Po vaismedžių atsiradimo kriaušės auga mažesnė, ypač todėl, kad būtina užkirsti kelią žiroskopų formavimui arba jų įtvirtinimui kompetentingo genėjimo pagalba ir traukiant į vieną iš vaisių pakopų. Kaip tinkamai pjaustyti kriaušių žiūrėti vaizdo įrašą:

Kuo vasarą kriaušės labiau priverčia nereikalingus šakelius, tuo mažesni rudenį ir pavasarį turės būti pašalinti viršūnės.

Genėjimo kriaušių technologija

žirklėVisi darbai, susiję su vaismedžių ir krūmų generevimu, gaminami su pjaunamais ir pritaikytais įrankiais. Peilis turi būti aštrus. Bet koks įrankis turi būti lygus nulupti, nesujungdamas žievės ir kampinio. Visos žaizdos turėtų būti padengtos sodo dūmais.

Kriaušių genėjimo tikslas – užkirsti kelią sustorėjimui, didinti derlingumą, formuoti karūną. Išskirti:

  • pavasario formavimas;
  • žiurkių žiedynų genėjimas;
  • rudens grūdinio medžio apdorojimas.

vaisių šakų formavimasPavasarį, kai aplinkos temperatūra tampa +5, atėjo laikas pradurti genėjimo kriaušę. Kaip formuoti jaunus sodinukus, galima pamatyti diagramoje. Tačiau ateityje, kai auga medis, būtina kasmetinis genėjimas, nes vaisių pumpurai yra auginami. Ankstyvas auginimas skatina kriaušių derlių. Dėl pavasario genėjimo genėjimo pagal schemą medis nukreipia maistą žydėjimo ir vaisių užpildymui:

  1. Visi nuimami šakeliai pašalinami. Kiekvienas lygmens skyrius gauna maksimalų šildymą ir apšvietimą.
  2. Augimo ribojimas pasiekiamas sutrumpinus bagažinę ketvirtį praėjusių metų augimo.
  3. Nepalikite atvirų skiltelių, naudokite sodo var.
  4. Pašalinti šakos, kurios auga klaidinga kryptimi, tai yra ne horizontaliai dėl žemės.

Related  Pagrindinės žiemos rožių pjovimo taisyklės, kad būtų išsaugotas jų senovės grožis

Pavasarį atliekamas atnaujinamas medžio genėjimas, tačiau tik iš dalies. Tai galima atlikti esant nulinei temperatūrai. Tuo pačiu metu, visi buoželiai negali būti pašalinti, medis žūsta. Procesas turėtų būti ištemptas 3-4 metus.

atjauninimas genėjimasPo lapų atsiradimo ir prieš derliaus nuėmimą, medžio priežiūra laikoma vasara. Vasarą, rūpinantis karūną, yra išnaikinti jaunus šakų, kurie dar nėra išpjaustyti, patarimus. Jas lengva nuimti be sužalojimo kriauše. Nedelsiant sugriebiama žaizda. Tai yra prishchipka arba pinzirovka vasarą laikomi kruniniais krūmais. Sokogonos metu įstumti žaizdos medį su griežinėliais ar peiliu įmanoma ypatingais atvejais.

Po derliaus nuėmimo medį reikia paruošti žiemai. Ekspertai mano, kad ankstyvosioms ir vidutinėms veislėms rudenį leidžiama tik sanitarinė genėjimas. Dėl vėlyvųjų kriaušių rudenį spalio mėnesį galite mažai genėti. Vėliau medis gali būti susilpnintas ir užšalęs.

Gauti žaizdos kriaušės genėjimo metu stengsis uždaryti, taigi žiemą reikės išleisti gyvybines jėgas. Rudenį, jei filialas yra pašalinamas, tada į žiedą, pėdos nelieka.

Reguliarus kriaušių genėjimas, viršūnių nuėmimas, centrinės šaudymo sutrumpinimas yra būtinas agrotechnikos metodas, kurio tikslas – padidinti derlių ir užkirsti kelią ligoms.