Divoké vodné melóny rastú v údoliach BotswanyDivokí predkov moderných sladkých vodových melónov a dodnes rastú v pustých suchých údoliach Botswany, Namíbie, Južnej Afriky a ďalších krajinách tohto regiónu. Na rozdiel od pestovaných odrôd, divoké rastliny nemôžu byť nazývané buď cukor, alebo veľké. Svetlo žlté alebo biele mäso vo vnútri 250 g ovocia alebo čerstvé alebo úplne horké.

Transformácia melónu

Takéto vodné melóny boli pestované skôrAvšak voľne žijúce vodné melóny v Afrike boli vysoko cenené, pretože pre cestujúcich a karavany bol niekedy k dispozícii len zdroj vlhkosti. Práve s obchodnými karavanmi prišli na Blízky východ, na Malú a Strednú Áziu vodové melóny.

Pokúsili sa získať väčšie a sladké ovocie boli vyrobené v starovekom Egypte, melóny boli pestované v Indii, Perzii a Číne. V Európe bola kultúra predĺžená do XVI-XVII storočia, a tie druhy melónov, ako na fotke jedného z zátišie tej éry, v sladkosť, šťavnatosť a farby z tela oveľa nižšími plodov, zrenia v moderných lôžok.

Melón s kôrou rôznych fariebIba v posledných sto rokoch chovatelia získali neuveriteľný počet nových odrôd a hybridov, dávajú gurmánom príležitosť vyskúšať nielen červené alebo ružové odtiene, ale aj žlté alebo takmer biele. A kôra vodových melónov v súčasnej posteli môže byť nielen tmavo zelená alebo pruhovaná, ale tiež žltá, biela, bodkovaný alebo s mramorovým vzorom.

Vodové melóny odrody Carolina CrossPoľnohospodárom a poľnohospodárom sa ponúka niekoľko stoviek kultúrnych odrôd a hybridných foriem, ktoré dávajú sladké ovocie s hmotnosťou od jedného do 90 kilogramov. Aké sú vodové melóny odrody “Carolina Cross “v priemere rastie na 30-50 kg, ale niekedy dosahujú váhu takmer 200 kg.

Vek Astrakhan vodných melónov

Sladký a šťavnatý melón AstrachanV Rusku sa už dlho pestujú vodné melóny v malom Rusku, v Kubane a na juhu od Volhy, kde poveternostné podmienky umožňujú pestovať veľké sladké ovocie. V sovietskych časoch používali melóny z Astrachánu osobitný rešpekt a dopyt. Fráza “Astrachanský vodný melón” znamenala, že pod tenkou kôrou sa našla šarlátová, sacharínová buničina s nenapodobiteľnou sladkosťou a arómou.

Táto oblasť bola považovaná za hlavný melón Sovietskeho zväzu a hlavnou odrodou na plantáži bol melón Astrachan.

Prvá žatva oválneho ovocia sa získala v roku 1977 v Astrachánskom inštitúte pestovania zeleniny a pestovania melónu. Zrenie za 70 až 80 dní po zasiatí vodných melónov sa ukázalo byť tak produktívne, že z hektára melónov zhromaždili až 120 ton cukrových melónov, ktoré by sa dali skladovať až 2,5 mesiaca a ľahko sa prepravovali. Tieto okolnosti spôsobili, že Astrašan vodné melóny sú najobľúbenejšie a najobľúbenejšie v krajine.

Vodopády Volgograd z obce Bykovo

Volgograd vodný melón CholodokDruhým miestom v počte kultivovaných melónov v Rusku je oblasť Volgograd. Tu sa na základe len ZSSR špecializovaného melónu Bykovskaya výberu a pokusné stanice takých známych odrôd melóny na fotografiu boli pripravené ako je chlad, Bykovsky 22, triumf a viac ako štyri tucet nenáročný na podmienky zóny rizikového poľnohospodárstvo a veľmi úrodné odrôd milovanej kultúry.

Related  Choroby jabloní na fotografii a spôsoby ich liečenia

Majstrovským dielom toho istého výberu melónov a dnes sa považuje za vodný melón Volgograd. Chill z obdobia neskorého dozrievania, ľahko uložený až do nového roka a počas tejto doby nestráca žiadnu jemnú chuť alebo šťavnatosť. Pri pestovaní na záhradných posteliach sa najčastejšie vyberá táto odroda.

Vodný melón Crimson Sweet

Melónové odrody Crimson SweetAk by sovietski a ruskí chovatelia boli na ceste, aby získali odrody vodných melónov, ktoré sú najviac odolné voči všetkým situáciám miestnej klímy, potom zahraniční biológia má na prvom mieste mierne odlišný cieľ. Tu je najväčší dopyt po veľkoobjemovej, účinnej forme a farebnej kôre a buničine melóna s vysokými spotrebiteľskými a komoditnými vlastnosťami, ktoré majú vysokú odolnosť voči chorobám. Avšak, v záujme rastu dobrej úrody, v tomto prípade je potrebné vynaložiť viac úsilia a priniesť veľa hnojív.

Zo zahraničných odrôd sú naši majitelia dachov najznámejší pre vodný melón Crimson Sweet získaný americkými chovateľmi. Plody tejto odrody sa nelíšia a v priemere majú hmotnosť do 5 kg. Odroda, ktorá vyzerá ako slávny melón Astrachán, má miernu sladkosť a za 65-80 dní dosahuje stabilné výnosy.

Na základe populárnej odrody melónu, Crimson Sweet získal veľa odrôd v priebehu rokov, väčší ako predchodca, a tiež schopný byť uložený dlhšie.

Cukor dieťa: melón Shuga Baby

Roztok melónu Cukor dieťaĎalší slávny v Rusku stará zahraničná odroda Shuga Baby alebo Sugar Toddler dáva guľaté tmavozelené ovocie s červenou buničinou v priebehu 75-80 dní po výsadbe. Melón cukru Cukor vyzerá ako slávny v záhradkárni Ogonek, ale o niečo väčší. Vodové melóny Cukorový kozie váži od 3 do 4,5 kg a ich mäso je označené zrnitosťou a sladkosťou.

Ak sa značka Ogonek, ktorá sa objavila v ZSSR v roku 1960, stala známa na západe, je možné, že jej okrúhle ovocie s tmavou, bez pásov kôry, bude nazývané “čierny melón”. A v Japonsku by Ogonyok mohol súťažiť s najdrahším melónom na svete, Densouke, s rovnakou kožou intenzívnej farby a je to vďaka tomu, že stojí až 250 dolárov za kus.

Related  Prečo a čo nemôžete jesť melón?

Mesiac a hviezdy na melónovej kôry

Melón a hviezdySamozrejme, na základe starého typu čierneho melónu v roku 1926 v štáte Missouri boli odrody získané s romantickým názvom “Mesiac a hviezdy”. Na čierne zelenej kôre tohto melónu a dokonca aj na listoch rozptýlené jasne žlté škvrny rôznych veľkostí, pripomínajúce nočné svietidlá na pozadí nočnej oblohy.

Už takmer storočie je tento druh melónu, tak ako na fotografii, naďalej obľúbený a dnes existovali hybridy nielen ružovo-červené, ale aj žlté. Medzi “hviezdnym” ovocím nie je nezvyčajné a úspech spotrebiteľov má obdĺžnikové melóny s hmotnosťou 9 až 23 kg.

Mramorový melón

Mramorový melón Charleston GreyĎalší druh ovocia vďaka tenkej mriežke tmavozelených žil na svetlom pozadí kôry sa nazýva mramorované vodné melóny. Zvyčajne ide o podlhovastý melón s hmotnosťou od 5 do 15 kg so šťavnatou, ružovou alebo červenou buničinou, malým množstvom semien a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.

Ranný med Medový obriePríkladom mramor melón môže slúžiť francúzsky výber šedá Trieda Charleston, dala vzniknúť celej rodiny jednotkových vektorov a produktívne hybridy. Ruskí chovatelia nijako nezaostáva za svojimi západnými náprotivkami a prezentovaných záhradkárov raná Honey obrie melón odrody, ako na fotografii, ktorá umožňuje veľkú dĺžku ovocie 60 cm a hmotnosť 15 kg, dobre odolávajú suchu a choroby kultúru.

Biele melóny môžu byť sladké

Biele melónové mäso červenej alebo ružovej farbyAk kôra z mramorových vodových melónov má svetlo zelený odtieň s nenápadným vzorom, potom melón z americkej odrody Navajo Winter skin je takmer biela.

Mäso tohto bielych melónov môže byť buď ružové alebo červené, ale je nevyhnutne chrumkavé a veľmi sladké. Odroda je považovaná za odolnú proti suchu a plody sa ľahko uskladňujú až do 4 mesiacov.

Peruánska fígová tekvicaAk je multi-farebné kôra melónov a záhradkárov, aj spotrebiteľov si zvykli, biele alebo žlté mäso zo sladkého ovocia pre Rusov je stále novinkou. A to bol taký neobvyklý hybridy získané krížením odrôd a divokých druhov melónov sú na vrchole popularity a môže mať mäso všetkých odtieňoch krémovej a oranžovej, žltej a bielej až priesvitný.

Related  Foto a popis odrôd hrozna na výsadbu v prímestskej oblasti

Peruánska fígová tekvicaNiekedy však pod rúškom bielej melón dôverčivých chalupárov ponúkať peruánskej figolistnuyu tekvicový fitsifoliyu a formu lístie a ovocie vzhľad pripomínajúci mramor melón, ale nie je schopný súťažiť s ním na sladkosti.

Aká je chuť žltého melónu?

Hybridný princ HamletVodné melóny so žltým mäsom sa teraz ponúkajú kupujúcim nazývaným ananás, hoci podobnosť týchto plodov je obmedzená len krásnym odtieňom a chuť žltého melónu nemá vplyv na zmenu farby.

Rusi chovatelia ponúkajú letným obyvateľom skúsiť ananásové melóny, zbierané z vlastných postelí. Vodové melóny odrody Lunar sú pripravené na zber po 70 až 75 dňoch od okamihu vyklíčenia klíčky. Plody s atraktívnou pruhovanou kožou rastú na 3,5-4 kg a majú výborné chuťové vlastnosti.

Hybridný domáci výber Prince Hamlet F1 nie je charakterizovaný len skorou splatnosťou. Jeho hlavná “kôra” je skrytá pod hustou tenkou kôrou. Mäso tohto ananásového melónu s hmotnosťou do 2 kg je citrónová, sladká.

Melónové odrody Darček zo slnkaAle odroda melónu, na fotografii, slnko darček nedajú ľahko zameniť s ananásom a melónom, ako plod tejto rastliny má prekvapivo hladký kôra žltá, veľmi pripomínajúce kožu ďalších populárnych melónov. Tento žltý melón, kvôli akumuláciu až 12% cukru, skvelej chuti, šťavnaté konzistencie dužiny a začiatkom zrenia.

Melón s buničinou rôznych fariebDnes chovateľské spoločnosti Holandska, USA a Japonska aktívne pracujú v oblasti získavania diploidných hybridov, čím dávajú melóniky bez semien. Niekoľko rokov sa takéto plody, úplne bez semien alebo len s ich pôvodom, pestujú v našej krajine.

Príklad tohto môže slúžiť ako hybrid žltého melóna Prince Hamlet a podlhovastého melónu amerického výberu Stabolit F1.

Video o pestovaní vodových melónov rôznych odrôd