rajové jablká dozrievajúDivé jablká sa veľmi nelíšia od bežných. Preto kompót rajských jabĺk na chuť nie je nijako horší ako kompót bežného. Tieto nádherné jablká majú priemer nie viac ako päť centimetrov. Pre veľmi chutný a estetický vzhľad, ktorý si zachovávajú v “zákrutách”, sú často používané ako dekorácia dezertov. Ale môžete jesť jablká a len jesť ako samostatnú pochúťku, v kompóte sa stávajú mäkké, impregnovaný sirup, nestrácajte ich arómu.

Typy takýchto jabĺk nie sú toľko. Stalo sa to historicky, keď sa vyliahli veľké odrody, malé jablká nezabudnuteľne zabudnuté. Sme pestovaní len tri odrody divých jabĺk – Sibír, Číňan a mäkkýše. Mimochodom, jeho názov – “Paradise” -yabloki dostal od botanikov, že výber typu zakrpatených jabloní nazývajú ho “paradizkoy”, ktorá je rajom, názov prilepené a postupne sa rozšírila do všetkých malých jabĺk. Nevýhodou takýchto jabloní je, že nie sú odolné voči mrazu. Preto je v južných regiónoch Ruska viac. V severných oblastiach av strednom páse sa vysadia hybridy. Záhradkári ocenia stromy a vzhľad – voňavé kvety na jar, svetlé plody jesene, krásny tvar koruny a chutných plodov, ktoré sú široko používané v domácej výroby.

Užitočné vlastnosti divých jabĺk

Rajské jablká sú bohaté na vitamíny a minerály. Obsahujú veľa pektínu užitočného pre črevá. 28 mikroelementov, medzi ktorými sú minerály ako horčík, fosfor, jód, vápnik, železo. A samozrejme, rovnako ako vo všetkých jablkách, celý zoznam vitamínov – C, E, A, B1, B2, PP. Sú to pozoruhodné antioxidanty, čistí črevá, uvoľňujú úplavicu a kolitídu kvôli veľkému množstvu vlákniny. V nich sú látky, ktoré normalizujú tlak, odstraňujú prebytočný cholesterol, toxíny, trosky. Plody sú užitočné na reumatizmus, ochorenie obličiek, pečeň, problémy s kožnými ochoreniami. Polyfenol obsiahnutý v jablkách zabraňuje vzniku rakovinových buniek. V nich je desaťkrát viac biologicky aktívnych látok ako v bežných veľkých jablkách. A tento skladu užitočnosti možno ušetriť v konzervách, zatváranie kompótu rajských jabĺk na zimu.

Related  Osviežujúci kompót marhule a oranžovej farby na zimu

Jednoduchý recept na kompotovanie divých jabĺk

kompót malých jabĺkProces zachovania voľne žijúcich jabĺk nemožno nazvať ťažkým alebo pracovitým, všetko sa deje veľmi jednoducho. Zvážte jednoduchý recept na kompót z jabĺk krok za krokom.

Pre jednu 3-litrovú plechovku budete potrebovať:

 • rajové jablká – 700 gramov;
 • cukor – pol kilogram;
 • voda – 2,5 litra.

Kompozit jabĺk, konzervácia v etapách:

 1. Pripravte plechovky a viečky – dolu, sterilizujte spôsobom, ktorý je pre vás obvyklý.
 2. Spracovávame jablká – moju, sušíme, odrezávame “palice” a “chvosty”. Pokiaľ je to potrebné, stonky môžu byť ponechané, ak plánujete použiť jablká na zdobenie dezertov, ale potom je potrebné ich krásne rezať.moje malé jablká
 3. V každej nádobe ukladáme 700 gramov jabĺk.
 4. Vařte sirup z vody a cukru – zohrejte vodu na varenie, potom rozpustite cukor v ňom a varte 2-3 minúty.pripravte sirup
 5. Naplňte jablká sirupom.
 6. Vložte plechovku do misky na sterilizáciu. Na jeho dne dať mäkkú tkaninu do banky nedotýkala dna panvice priamo, zalejeme teplú vodu až do hornej časti panvy a dusíme po dobu dvadsiatich minút. Postačuje dostatočne hlboká nádoba, aby sa voda v nej dostala okolo ramien plechovky.sterilizovať
 7. Odstráňte nádobu z vody a naviňte ju pripraveným sterilným vekom.hotové ovocné džúsy
 8. Dajte nádobu na veko a obklopte ju niečím teplým. Nechajte v tejto forme až do úplného ochladenia. Potom kompotu z jabĺk raja možno presunúť na miesto pre dlhodobé ukladanie.

Aby ste zabezpečili, že ovocie v kompóte nebude praskať, ale zachovať si krásny vzhľad, je potrebné precvičiť každé jablko na viacerých miestach vo fáze prípravy.

Recepty kompótov z divých jabĺk s prísadami

vyberte jablkáNiektorí veria, že kompót iba z jabĺk je čerstvý, nemá bohatú chuť a dáva prednosť tomu, aby sa jablkový kompot s prísadami. Pre kompót malých jabĺk pre zimu je tiež možné.

Môžete kombinovať divoká jablká so škoricou a klinčekmi, čo kompót podľa vyššie uvedeného receptu, pridanie korenie podľa chuti (v klasickej verzii, v 3-litrovej poháre – 3 púčiky klinček, škorica) a stále je potrebné pridať 1 lyžičku kyseliny citrónovej banke. Pre príchuť, mátový, vanilkový cukor je tiež pridaný.

Related  Dobyvateľ mužských a ženských sŕdc – pečený v kapote

Chutné kompóty sa získavajú kombináciou jabĺk s hlohom, hroznom, hruškami. Tieto bobule a plody dozrievajú v rovnakom období ako rajové jablká. Zoberme si recept kompót z nebeských jabĺk s hlohom, to je pomerne úspešná kombinácia ako v chuťových vlastnostiach, tak vo vzhľade. Plody majú veľkú veľkosť, dobre sa miešajú. A, varené až do zimného kompotu, sa ukáže ako veľmi vôňa a chutné.

Vrcholom receptúry je, že kompót dosahuje maximálnu chuť pri uchovávaní aspoň počas niekoľkých mesiacov.

Pre recept potrebujete jeden liter vody:

 • 150 gramov hloh;
 • 50 gramov jabĺk;
 • 150 gramov cukru;
 • 0,5 lyžičky kyseliny citrónovej.

Kompot z nebeských jabĺk pre zimu, recept krok za krokom:

 1. Pripravte plechovky a veká – umyte, sterilizujte.
 2. Pripravte jablká a hlohu. Bobule vyberajú a umyjú, nakrájajú jablká na polovicu a jadro odstránia semenami.moje ovocie
 3. Zložte ovocie v pohároch.
 4. Pripravte sirup z vody, cukru a kyseliny citrónovej.naliať sirup
 5. Sterilizácia v panve, a to spôsobom uvedeným v predchádzajúcom recepte, 3-l poháre – 20 minút, 2-litrové – 15 MB, liter – 12-13 minút.
 6. Utiahnite so sterilným vekom.
 7. Nechajte teplo na viečku, kým sa úplne nevychladne.posielame na ukladanie

Kompoty z malých jabĺk ochutnajú vás a vašu domácnosť. Môžete si vytvoriť niekoľko možností odlišné zachovanie vyskúšať, vybrať najlepšiu kombináciu chutí, jablčný škorica, mäta, hloh, jablkový kompót alebo v čistej forme. Vychutnajte si chuť a získajte vitamíny a ďalšie užitočné látky, s ktorými sú tieto plody bohaté.

Príprava kompótu nebeských jabĺk na zimu – video