rajčatový jablkový kompotOvocné nápoje sú milované každým bez výnimky. Kompót rakytníka a jabĺk je skutočným skladom vitamínov, mikroelementov. Veľa zaujímavých receptov na prípravu kompótu: ingrediencie je možné pridať a vybrať podľa vkusu. Môže sa zachovať prípravou na budúcnosť na zimu alebo okamžite piť po varení horúcej alebo chladenej.

Výhody a kontraindikácie rakytníka

užitočné bobule rakytníkaSeabuckthorn je považovaný za užitočné bobule obsahujúce veľké množstvo vitamínov, ktoré pomáhajú zvyšovať imunitu a boj s prechladnutím, ako aj veľmi chutný produkt.
Seabuckthorn je bohatá na rôzne vitamíny a minerály: karotén, kyselinu askorbovú, vitamíny A, K, P, vitamíny skupiny B, vitamín E mládeže, a hlavné obrany proti nachladnutiu – vitamín C, kyselinu listovú, organické kyseliny a taníny. A tiež tuky: v priemere asi 5% mastných olejov. Obsahuje serotonín alebo, ako sa nazýva aj “hormón šťastia”. Preto kompót rakytníka a jabĺk vždy podporuje telo v zime a zlepšuje náladu.

Šťavy majú mäkký, relaxačný účinok. V boji proti nadmernej hmotnosti, a ak je potrebné zachovať pozitívny výsledok, pomôžte plody rakytníka v čerstvej alebo suchej forme.

Kontraindikované u pacientov s urolitiázou a so žalúdočnými poruchami.

Najcennejším produktom rakytníka je rakytník, ktorý sa aplikuje pri liečbe najrôznejších ochorení.

Seabuckthorn sa odporúča dať deťom od 3 rokov. So studenou a infekčnou chorobou musíte urobiť bobule plodov moruše a dieťaťu trikrát denne.

Dôležité vlastnosti jablka

sklad vitamínov - jablkoJablko je skladom vitamínov B, C, P, ako aj zdroja draslíka, mangánu a železa. Toto plody sú hypoalergénne, takže môžu zahŕňať ľudí, ktorí sú náchylní na alergie vo svojej strave. Denná spotreba jabĺk stabilizuje krvný tlak, posilňuje zubnú sklovinu a kosti, a pektín obsiahnutý v jablkách zlepšuje pleť a má omladzujúce účinky na pokožku.

Jablká sú zahrnuté v zozname produktov mnohých diét, pretože spaľujú nadbytočný tuk a vlákno, ktoré je obsiahnuté v týchto plodoch, dáva pocit nasýtenia a utlmuje hlad. Aby tupá bolesť akútny zápal žalúdka, sú odporúčané jablká, pečené v rúre s medom.Chtoby z bavitsya zo črevných infekcií, čo je dosť k jedlu 1-2 čerstvých jabĺk alebo pitie 1,5 pohára čerstvo vyrobené šťavy.
Ak človek v tele nemá jód, potrebuje prázdny žalúdok na konzumáciu 6-7 jabĺk.

Telo absorbovať jablká v strúhanej forme, ale to nie je nutné odstrániť šupku, pretože obsahuje látky, ktoré predstavujú v krvi a pečeni prebytku cholesterolu, ako aj antioxidanty, čo výrazne znižuje riziko vzniku a rozvoja nádorových buniek.

Len málo ľudí vie, že jablká spolu s citrónom a rakytníkom sú veľmi vhodné na prechladnutie. Stačí stačiť na rošt, pridať med alebo cukor. A môžete jesť niekoľko čajových lyžičiek na prázdny žalúdok.

Related  Tradičné spôsoby a recepty svetového ľudu zberajú koriandro na zimu

Cook kompót jablká a rakytníka rešetliakového pre deti, to nie je ťažké: niekoľko nezvyčajných receptov, ktoré sa líšia neobvyklé, magické chuť a zachovávajú všetky z najužitočnejších látok z bobúľ.

Klasický recept na kompotu rakytníka a jabĺk

Bobule je vybrané, zrelé na začiatku jesene, ktoré by malo byť pevné a nie zrelé. Je potrebné veľmi dobre opláchnuť a vyriešiť všetko, ako keby boli poškodené bobule, čo môže spôsobiť, že chuť nápoja je nevhodná na spotrebu, a tiež ovplyvniť skladovanie.

Recept s fotografiou: kompót rakytníka a jabĺk, ktoré môžu pripraviť začiatočníci.

zloženie:

 • voda – 3 l;
 • bobule rakytníka – 300 g;
 • jablká – 200 g;
 • cukor – 200 g.

Príprava:

 1. Zoradiť plody z cudzích nečistôt, zhnité a nezrelé plody. Umyte pod jamkami s tečúcou vodou a bobuľami rakytníka. Z jabĺk na odstránenie semien a jadra, je možné vyčistiť a rezať, a je možné nechať celý, umiestniť do panvice.čistíme jablká na kompotu
 2. Pridajte rakytník, cukor a vodu.umytý rakytník
 1. Dajte hrniec na kachle, priveďte k varu, aby sa zahrial na nízkej teplote 10-15 minút. Bobule by mali byť mäkké, ale nemali by sa trápiť, zachovať ich celú formu. Nechajte kompotu stáť 2 hodiny.varenie seabuckthorn
 2. Odtiahnite bobule a nalejte do džbánu. Kompót je pripravený, môže byť opitý v horúcej a studenej forme, naleje do krásnych okuliarov a vychutnáva si jeho chuť, farbu a arómu.rolovaný kompót rakytníka a jabĺk

Tento kompót je veľmi užitočný pre tých, ktorí majú cukrovku. Bobule aktivuje endokrinné funkcie pankreasu a uľahčuje stav pacienta.

Kompot z rakytníka a jabĺk v multivarke

vitamínový nápojV multivarkách pripravujeme osviežujúci kompót jabĺk a rakytníka, ktorý sa dá uchovávať a skladovať pri normálnej izbovej teplote.

zloženie:

 • voda – 3 l;
 • bobule rakytníka – 400 g;
 • jablká – 300 g;
 • cukor – 250 g;
 • mäta – 2 vetvy.

Príprava:

 1. Umývajte plody a osušte ich. Umyte jablká, odstráňte jadro a nakrájajte na plátky.
 2. Pripravené potraviny zložené v multivarke, pridajte vodu, pridajte cukor. Vyberte si program s miernym varením, aby ste uchovali priaznivé vlastnosti nápoja. Napríklad: varenie “Polievka” alebo “Zušľachťovanie” nastavte čas 45 – 55 minút.
 3. Nakoniec pridajte vetvy mäty a položte na vykurovanie ďalších 5-10 minút.

Related  Pre mladú ženu v domácnosti je dôležité vedieť, koľko variť karfiol

Nádherný nápoj je pripravený!

Neodporúča sa variť kompót rakytníka a bobúľ v hliníkových nádobách, pretože dochádza k oxidácii materiálu a uvoľňovanie toxických látok. Varenie by malo byť v kvetináči z smaltu alebo z nehrdzavejúcej ocele, používajte lyžice z nehrdzavejúcej ocele alebo drevenej.

Môžete pripraviť prípravok podľa receptúry: kompót rakytníka a jabĺk na zimu bez sterilizácie. Zatiaľ čo naše zložky sú varené v multivarke, pasterizujeme plechovky a viečka na ochranu.

Nalijeme horúci kompot do pripravených pohárov, zaskrutkujeme viečko. Nezabudnite skontrolovať tesnosť, otočte nádobu hore dnom a nechajte ju úplne vychladnúť. Skladuje sa pri izbovej teplote. A v chladnej zime, otvorením pohára, si môžete vychutnať magickú vôňu a vynikajúcu chuť.

Udržujte kompotu v plechovkách na miestach, kde nie je jasné svetlo – a tak sa zachovajú užitočné vlastnosti.

Kompoty rakytníka a jabĺk na zimu pripravuje veľa hostesiek, je veľmi užitočná, má voňavú chuť a farba pripomína oranžový nektár.

Piť raňajky a jablká s pikantnou chuťou

kompote s pikantnou chuťouPripravte kompotu rakytníka a jabĺk a pridajte na konci varenia pomaranč a škoricu. Tento recept je jednoduchý a ľahko sa pripravuje, má jedinečnú chuť, dáva vivacity. Studená zima pripomína teplé slnečné leto.

zloženie:

 • voda – 2 l;
 • bobuľové plody čerstvého alebo zmrazeného rakytníka – 200 g;
 • jablká – 300 g;
 • cukor – 150 g;
 • 1 oranžová;
 • 1-2 klinčeky;
 • 1/3 čajovej lyžičky škorice.

Príprava:

 1. Bobule rakytníka by sa mali umyť a vysušiť.
 2. Umyte jablká, odstráňte jadro, nakrájajte na plátky.
 3. Pripravte potraviny v panvici, pridajte vodu, pridajte cukor a klinček. Priveďte k varu a varte 10-15 minút pri nízkej teplote.
 4. Vezmite oranžovú farbu a umyte ju horúcou vodou, nakrájajte na plátky. Na konci kompótu pridajte nakrájaný pomaranč do 2-3 minút.
 5. Kompót jasného rakytníka a šťavnatých jabĺk je pripravený, môže sa opiť v horúcej a studenej forme. V horúcom kompote môžete pridať trošku škorice, ktorá dodá nápoj jedinečnú chuť.

Related  Kompoty z červenej a čiernej čerešne: nechajte zimu v lete vôňu

Pripravte kompotu, nie je to ťažké, môžete improvizovať pridaním rôznych bobúľ a ovocia. Cukor je tiež chuť, vynájdenie nových receptov na neobvyklé nápoje, liečenie rodiny a ich priateľov.

Čučoriedky z rakytníka na zimu – video