citrónové džemyLemon džem je pochúťka, ktorá sa vyrába s vyčisteným citrónom, niekedy sa nečistí. Ak aspoň raz za niekoľko dní k jedlu lyžicu džemu, potom bude telo lepšie absorbovať vápnik a železo, tráviaci systém je normalizovaný.

Užitočné vlastnosti citrónového džemu sú spôsobené jeho zložením. Obsahuje veľa vitamínu C, ktorý je prirodzeným antiseptickým a antioxidantom. Tiež, aby sa zabránilo ARVI a po liečbe antibiotikami, odporúčame jesť zaseknutý. Delikátosť sa ukazuje ľuďom s nízkou kyslosťou žalúdka (účinne ju zvyšuje).

Jam z citrónov odstraňuje toxíny a toxíny z ľudského tela. Tento výrobok sa používa aj v dietetike, pretože urýchľuje proces metabolizmu a neobsahuje tuky. Energetická hodnota džeme (v 100 gramoch) je 200 kilokalórií.

Hoci pochúťka je veľmi užitočná, mala by byť konzumovaná v rozumných medziach. Ľudia, ktorí trpia častými alergickými vyrážkami, sa neodporúča konzumovať dezert vo veľkých množstvách.

V citrónovej džeme je kyselina citrónová, ktorá nepriaznivo ovplyvňuje zubnú sklovinu, takže ak má osoba citlivé zuby, nemala by zahrnúť toto jedlo do stravy. Je potrebné opustiť džem pre choroby: pankreatitídu, žalúdočné vredy, gastritídu a angínu.

Recept na džem z citrónov s kôrou

džem z citróna s kôrouJam z citrónov a zedry je neobvyklý recept, ktorý je populárny a je pripravený mnohými majiteľmi. Proces varenia trvá asi tri hodiny. Výsledkom je 3 litre bohatého džemu.

Pre varenie budete potrebovať:

  • 2 litre čistej vody;
  • 2 kg granulovaného cukru;
  • 1,5 kg dozretých citrónov.

odstráňte kôru a jemne nakrájajtePrvá vec, ktorú musíte urobiť, je umývanie citrónov a utieranie uterákom. Potom sa citrónová kôra odstráni a rozreže na pásy alebo sa tretí na veľkom strúhadle.

vytlačte citrónovú šťavu a zmiešajte zložkyPotom nakrájajte citróny na polovicu a stlačte šťavu do misy, v ktorej bude pochúťka pochúťka. Do šťavy nalial vodu, cukor a dal rozdrvenú kôru.

White citrónovej kôry a kosti musia byť zložený do vrecka, kravatu a dať do hrnca, ktorý sa pripraví dezert (ale nepovinný). Ďalej je potrebné zahrnúť miernom ohni a priveďte vývar do varu. Trvanie varenia – 1-3 hodiny.

Pokrývajte pokrmy s vekom. Počas varenia sa obsah nádoby zníži o faktor 2.

Pripravenosť na zaseknutie sa skontroluje nasledovne: niekoľko kvapiek dobroty musí kvapkať na tanier, pri otáčaní v rôznych smeroch misky, dezert by mal zachovať svoju štruktúru. Tento recept na citrónový džem je veľmi jednoduchý, napriek jednoduchosti prípravy, dostanete veľmi chutné maslo z citrónu.

Džem z citrónu s kôrou

Zmes s citrónom sa pripravuje na hodinu a pol. Zloženie, ktoré potrebujete počas varenia: 4 veľké citróny, 1 liter vody, pol kilogram granulovaného cukru. Najprv musíte umývať citrón a vyčistiť. To sa dá urobiť papierovou utierkou.

Related  Snažíme sa doma chlieb z raženého pšenice

citróny na džemNa misku treníme citróny 3 citróny. So zvyšným citrónom odstráňte šupku, nakrájajte ju a pridajte do kôry.rošte šupku a odrežte šupku

V kastrone k šupke a koži je potrebné pridať 250 mililitrov vody a zapáliť plyn (priemerný požiar). Obsah varnej nádoby by mal variť po 10 minútach.

upečte džem z citrónaĎalším krokom je pripraviť citróny na segmenty, získať lahodnú a chutnú citrónovú marmeládu doma, budete potrebovať len mäso ovocia. Mäso s jedným pohárom cukru by malo byť umiestnené v kuchynskom robote a dobre sa porazilo. biť varené citrónPo tomto postupe by ste mali vypustiť vodu zo šupky a štiepky a znova nabiť obsah kombinácie na 10 minút.

Opakované šľahanie je nevyhnutné, aby džem nebol horký.

Ďalším krokom je pridanie zmesi citrónu a cukru z kuchynského robota do kôry a štiepky. Zvyšný cukor a voda sa pridávajú aj do panvice. Prísady sa zmiešajú s drevenou lyžicou, hrniec sa položí na oheň. Trvanie varenia je 45-60 minút. Hotová pochúťka by mala byť silná, jasná a uctievaná.užitočné slnečné džem z citróna

Dezert je možné nalievať v krásnych nádobách alebo pohároch a jesť s toastom. Jemová masa bude ideálne zdobiť raňajky, pretože chlieb, rozmazaný s takou sladkosťou, nemôže nechať ľahostajný žiadnu osobu.

Citrónová oranžová džem

Jam z citróna a oranžovej je sladkosť, z ktorej nie je možné odísť. To je tiež nazývané jantárovo kvôli jeho krásny nasýtený odtieň. Pri výpočte jednej osoby na prípravu zaseknutia potrebujete:

  • 3 stredne veľké pomaranče;
  • 3 veľké citróny;
  • 1 – 1,5 kilogramu cukru;
  • 1 čajová lyžička vanilínu;
  • 1 tyčinka škorice (môžete si jednoducho rozdrviť korenie).

Prvý krok. S pomarančmi musíte odstrániť kôru, ale nevyhadzujte, pretože je to ešte potrebné.odlúpnite pomaranče

Druhý krok. Pomaranče by mali byť nakrájané na 6-8 dielov a odstránené kosti. Voňavé ovocie je pokryté cukrom a ponechané 1,5-2 hodiny. Je to nevyhnutné, aby pomaranče pridelili čo najviac šťavy.plátky oranžovej posypať cukrom

Related  Najlepšie recepty na moriacu tortu doma

Tretí krok varenia začína po 2 hodinách. Z citrónov je potrebné vytlačiť šťavu a odstrániť kosti. Čerstvo stlačená šťava preteká na nakrájané pomaranče.na pomaranče pridáme citrónovú šťavu

Ďalej je potrebné rozdeliť citróny so slamkami a položiť ich do hrnca, naliat ich vodou a privediť do varu. Po varení za 3-5 minút musíte vypustiť všetku vodu a nalejte čerstvé (1 liter).

Vypustite a nalejte novú vodu, aby ste zaistili, že sladkosť nie je horká.

Varenie trvá od 1 do 1,5 hodiny, až kôry citrónov zjemnia.na pečenie citrónov

Ďalším krokom je filtrovanie citrónového odvaru na pomaranče. Pridá sa škorica a vanilín. Iba teraz je potrebné začať variť pomaranče v priebehu pol hodiny až dvoch hodín. Sladká hmotnosť by mala byť menej ako dvakrát.varené pomaranče

Posledná fáza varenia: musíte sa dostať škoricu (v prípade, že miesto korenie ponáhľal coli) a nakrájame pomaranča v kuchynskom robote. Pomarančovej kôry by mali byť znížené na prúžky a pridajte do hmotnosti uviaznutie.pridajte do zaseknutia kôru pomarančov

Naposledy uviesť do varu pripravené dobroty a vypnúť plyn. Hotový výrobok sa môže umiestniť do sklenených pohárov a skladovať v chladničke. Príprava lásky z lásky s láskou, recept z fotografie pomôže, aby sa nesprávne v štádiu prípravy a urobiť všetko správne.

S tým, čo môžete jesť citrónový džem?

Jam z citrónov a iných plodov alebo sušeného ovocia je možné pridať do rôznych jedál, doplniť ich a dať im chuť sofistikovanosti. Lemon džem sladkosť je ideálne kombinovaná s palacinkami a domácim koláčom z vlastnej domácej kuchyne. Gem sa môže stať náplňou pre piknik.

Citróna a zázvoru jám je nielen užitočné v chladnom období, ale i pikantné. To môže slúžiť ako obväz pre ovocným šalátom a robiť to intenzívnejšie. Možnosti, pomocou ktorého môžete jesť liečiť: oblátky, dietetický chlieb, toast, sušienky bez plnkou, bagety, sušienky, ražného chleba.

Related  Ako si vyrobiť svoje vlastné ruky v zámorí pochúťka – francúzske hranolky

Džem z šťavnatých citrónov sa stane perfektnou náplňou produktov pekárenských kvasníc. Buns a koláče s domácimi dobrotami sú výživné, svieže a s nádhernou arómou.

Pri chudnutí by mali byť súčasťou stravy prírodné produkty, pri ktorých by mal byť minimálny obsah tuku. Čerstvý ovocný džem dokonale zapadá do diétnej výživy a prinesie pevné výhody.