želé z rakytníkaV chladných zimných večerných hodinách, keď sa celá rodina zhromažďuje na večeru, múdre ženy v domácnosti prezentujú jedinečný dezert na stole. Jasná oranžová farba, príjemná aróma, vynikajúca sladká a kyslá chuť je želé z rakytníka. Zloženie misky obsahuje neuveriteľný počet užitočných prvkov, ktoré majú priaznivý účinok na ľudský imunitný systém. Nie je divu, prečo sa pečené dámy pred začiatkom chladného počasia pokúšajú uvariť dezert zo slnečného bobuľovitého ovocia. Prax ukazuje, že jantárovo jedlo sa páčilo nielen mladými fidgety, ale aj dospelými rodinnými príslušníkmi. Jeho príjemná vynikajúca chuť a ananásová vôňa prináša naozaj nebeskú radosť.

Jednoduchý recept na vynikajúci dezert

želé na jednoduchý receptAk chcete rosol z rakytníka, musíte zbierať bobule vopred, a to nie je jednoduchá úloha. Niektorí dedinčania odreže vetvy kríkov a ticho zberajú plodiny pomocou malých nožníc alebo slučky. Potom sú bobule čistené z listov a trosiek. Starostlivo vyriešte, odstráňte zhnité a plesnivé ovocie. Potom je potrebné ich umyť a vysušiť na papierovej utierke alebo bavlnenom uteráku.

čistíme morský drieň na džemVyčistený rakytník je umiestnený do smaltovaných nádob a položený na pomalý oheň. Ohreje sa až do výskytu šťavy (nie je potrebné pridávať vodu). Ďalej jantárové ovocie prechádza sitom s malými otvormi na oddelenie kostí. sme varené seabuckthornHmota je pokrytá cukrom a opäť na ohni. Priveďte k varu a ihneď odstráňte a nechajte kvapalinu 8 hodín. Počas tohto obdobia sa tuhnú a stanú sa vynikajúcim želé z rakytníka.

Ak je počiatočná hmotnosť plodov 1 kg, je žiaduce, aby sa cukor dávkoval toľko. Podiel jedného na jedného sa vzťahuje na akýkoľvek počet ovocia.

Zatiaľ čo dezert je zmrazený, môžete pripraviť plechovky: umývanie, v pare a sušenie. Zmiešajte pripravenú zmes s drevenou špachtľou a vložte do čistej nádoby. Na pokrytie riadu odporúčame uzávery kapronu alebo potravinový film. Želé rakytníka môžete ukladať v pivnici alebo v dome pri teplote 20 stupňov.voňavé želé z rakytníka

Related  Robíme doma nádherné víno vyrobené zo sladkej čerešne

Niektoré ženy pripravujú želé takto:

  1. Olúpané z stoniek a bobuľového odpadu varené na nízkej teplote.lúpané plody
  2. Keď sa hmotnosť ochladí, prefiltruje sa cez sito alebo bavlnené tkaniny.Chladená perolová hmota
  3. V hustom zmesi pridajte cukor a dôkladne premiešajte.v napučanej zmesi pridávame cukor
  4. Kachna z bobuľovitého dreva sa umiestni na kachle a prenesie sa na teplotu varu.varenie zmesi bobuľa s cukrom
  5. Odstráňte z tepla a pridajte želatínu, vopred varenú.

Keď sladká zmes vyžaruje pena, musí sa počas ohrievania odstrániť. Vďaka tomuto sirupu bude svetlá farba.

Jednoduché recepty želé z rakytníka so želatinou umožňujú vytvárať skutočné vitálne diela. Napríklad, ak je dezert mierne zakalený, môžu sa k nej pridávať bielky. Podľa receptúry – 2 bielkoviny na 1 liter kvapaliny. Je dôležité naliať zmes do chladeného želé tak, aby sa bielkoviny nevarili. Hmota dôkladne premiešajte a dajte na slabý oheň, a nevedú k varu, odstráňte. Hotový dezert sa naleje do malých nádob na úplné vytvrdenie. Je to tak jednoduché a jednoduché robiť želé z rakytníka v domácnosti pre milovníkov oranžových bobúľ.

Vitamínový poklad na zimu

K zimnej zimnici sa chytil rodina nevedomá, vynaliezavé ženy v domácnosti pripravujú vitamínové jedlá z rakytníka. Zozbierané bobule sú vložené do smaltovej misy a naliate vodou. Mal by sa vzťahovať na ovocie na prst. utrieť varené bobule seabuckthornMaso dajte na oheň a trochu variť. Potom sa bobule nalejú do šľahača, takže všetka tekutina je preč. Zvyšné ovocie je rozomleté ​​drevenou paličkou alebo lyžičkou. Sirup je kombinovaný s buničinou a opäť na ohni. Cook, kým sa jeho objem zníži. Takýto recept na želé z rakytníka na zimu je k dispozícii mnohým domácnostiam. Nakoniec, aby ste ju vytvorili, potrebujete 800 g cukru na 1 liter sirupu.

Skontrolujte, či je nádoba pripravená na to, aby sa malá zmes naleje na rovnú platňu a ochlaďte. Hotové želé zostane na riad ako celok s ostrým prevrátením na vrchu.

jantárovo dezert na zimuKrásny jantárový dezert je vložený do plechoviek, ktoré boli tepelne ošetrené v mikrovlnnej rúre. Zatvorte pevne a uskladnite na chladnom mieste.preneste želé do pohárov Ak je výrobok umiestnený v chladničke, potom sa nádoby môžu sterilizovať.

Related  Zber hroznových listov pre dolmu: soľ, marinát, zmrazenie

Ak chcete zachovať celý rad užitočných prvkov, môžete vyrobiť želé z rakytníka bez varenia. K tomu sa čerstvé bobule dôkladne umyjú studenou vodou. Vysušte ju na sito alebo na veľkú slaninu. Ak chcete, môžete použiť čistý uterák. Pripravené plody rakovníka sú brúsené, aby sa zbavili jamiek. Výsledná zemiaková kaša sa umiestni do sklenenej misy. Spálenie cukru z výpočtu: 1 časť plodov pre 1,5 cukru. Hmota dôkladne zmiešaná a poslaná do chladničky. Po úplnom rozpustení cukru sa dezert podáva na stôl.

Príprava surovej želé s cukromStarostlivé dámy, ktoré vedia robiť želé z rakytníka, sú presvedčené – toto jedlo pomôže doplniť zásobu vitalít počas celej zimy. poháre s rakytníkom a želéPridáva sa do čaju, rozširuje sa na chlieb a vychutná si chuť priamo z lyžice. Čo môže byť lepšie ako sladký a kyslý dezert v dlhých, zimných večerných hodinách? Len želé z rakytníka.

Video recept na želé a kompót rakytníka