Mintą galima surinkti ir džiovintiVasarą greitai baigiasi, o vienintelis derliaus nuėmimas žiemą padėtų vaistinių sodo vaistinėms savybėms. Kaip išdžiovinti mėtų ir kitų kvapnų žolelių konservuoti eterinius aliejus, yra keletas būdų. Pagrindinė sąlyga – laiku surinkti augalus ir laikytis specialistų rekomendacijų.

Mėtų derliaus nuėmimo sąlygos žiemai

Vaistams reikia žydėjimo mėtųŽaliavų derliaus terminas yra etapas, kai jis pasiekė rinkos brendimą. Tai reiškia, kad žalios masės paruošimas turėtų būti išlaikytas tuo metu, kai bus didžiausia maistinių medžiagų koncentracija. Kada rinkti mintį žiemai džiovinti? Žaliavų rinkimo laikas yra žydėjimo laikotarpis. Būtent šiuo metu augalas yra pripildytas gyvybiškai galios. Pipirmėtė auga vienoje plantacijoje iki penkerių metų, o antrojo, trečiojo metų derlius yra didžiausias.

Pjovimo mėtų spalvos ant plantacijųDėl mėtų, lapų ir stiebų derliaus laikotarpis įvyksta birželio ir liepos mėn., Priklausomai nuo regiono. Jei pirmą kartą augalai pasisuks trečdaliu, liepos mėn. Pabaigoje augs antrojo pasėlis. Valymas turėtų būti atliekamas pirmąją dienos pusę, prieš šilumą, kad būtų išsaugotas kuo daugiau eterinių aliejų. Nuo augalų pjovimo iki džiovinimo pradžios neturėtų užtrukti daugiau nei dvi valandos. Vėliau lapai jau praranda ryškiai žalią spalvą, o džiovintoji masė bus pilka.

Senovėje Rusijoje mėtų buvo nepakeičiamas vonia. Beržo šluota su pipirmėtine garine pirtyje juodos spalvos žmonės pakilo ir pats pats karalius Petras I. Po vonios jie išgėrė “šaltą”, mėtos infuziją.

Maltos derlius bus gydomas, jei bus laikomasi taisyklių:

  • Augalų auginimo laikotarpiu nebuvo apdorota pesticidais;
  • Automobilyje užimtas takas praeina ne arčiau kaip 200 metrų nuo augalų surinkimo vietos;
  • lapeliai renkami ne anksčiau nei žydėjimo krūmo pradžia;
  • šakelės su lapais supjaustomos visą žydėjimo plantaciją;
  • Valymas atliekamas ryte sausame ore.

Kaip sausą mėtų žiemą namuose?

Sausoji mėtaDžiovinimas yra konservavimas, drėgmės šalinimo būdas. Tuo pačiu metu sustoja biocheminiai procesai. Sausoje medžiagoje mikrobai ir pelėsiai neparengiami, jie veikia tik drėgnoje aplinkoje. Norėdami išlaikyti aštrių žolelių aromatą, turite juos teisingai išdžiūti:

  • be saulės šviesos;
  • vėdinamoje, tamsioje patalpoje, kurioje oro temperatūra yra iki 30 0;
  • kamieno paketą sustabdo šluota;
  • lapai išsidėsto plonu sluoksniu ir periodiškai ted.

Related  Skanūs receptai žiemai: kriaušių sultys per sulčiaspaudą

Vienas būdas išdžiovinti vaistinius augalus namuoseYra keletas būdų, kaip išdžiovinti mėtų namuose. Senas klasikinis metodas buvo pakabinamas spygliuos ant lynų mansardoje vėdinamoje patalpoje. Geru oru tokios sijos natūraliai išsausėja savaitę. Tuo pačiu metu visos aromatinės medžiagos džiovinimo metu pereina į lapų mentes. Augalas laikomas sausu, jei lapai lengvai atsilaisvina, atsiskiriant nuo stiebo. Tai jums reikia daryti po džiovinimo pabaigos.

Jei surenkami tik lapai, juos reikia džiovinti tamsioje vietoje ir greičiau. Geriausia, jei džiovinimas baigiamas per dvi dienas. Jei norite greitai pašalinti drėgmę, nereikėtų naudoti ventiliatoriaus.

Džiovyklė vaisių ir daržoviųNorint išdžiūti kolekciją namuose, galite naudoti specialų džiovyklą daržovėms ir vaisiams. Įrenginys turi skirtingus šildymo režimus, jums reikia naudoti silpniausius. Be to, lapų sluoksnis turi būti plonas, kad džiūvimas būtų greitesnis.

Ilgą laiką kaimo namų augalai džiovinti per rusų krosnį. Šiltas sausas oras idealiai išdžiovina medicinos sąnaudų šluostes. Vienintelis dalykas, kuris neleidžia gauti ryškiai žalios spalvos, bus apšvietimo nebuvimas. Šiuo atveju paketai nuo dienos šviesos padengiami popierine dangteliu.

Džiovintuvas su ventiliatoriumiKaip išdžiūti mėtų žiemą, jei gatvėje yra ilgas blogas oras? Galima naudoti mikrobangų krosnelę. Šiuo atveju lapai išdėstyti vienu sluoksniu, krosnis periodiškai įjungiamas 10 sekundžių. Iš viso 15-45 sekundžių lapai išdžius. Teisingai džiovintas pipirmėtė lieka žalia.

Taigi senovėje džiovintos mėtų ir kitų žoleliųJei mėtų džiovinama orkaitėje, ją reikia šildyti iki minimalios temperatūros, o ventiliacijos režimas įjungtas. Perkaista žalia masė pakeis ne tik spalvą, bet ir sunaikins kvepalus. Lapai, džiūstantys, pradeda deformuotis, kraštai pakyla. Norint išvengti medžiagos pernelyg nudegimo, dažniau reikia patikrinti lapų drėgmę. Tai yra optimalus, jei džiovinimas trunka apie 20 minučių.

Mėtų orkaitė džiovintaGalima naudoti buitinį dehidratatorių džiovinant žemiausio temperatūros režimu. Neužpildykite visų dėklų tuo pačiu metu, kad užtikrintumėte greitą džiovinimą. Dehidratatoriaus lapus reikia džiovinti penkias minutes.

Related  Klasikinės baklava receptas su graikiniais riešutais ir medumi

Lapai pašalinami stiklinėje talpyklėje su užpildytu kamščiu, tokiu būdu jie išlaiko aromatą iki dvejų metų. Jūs galite laikyti derlių ryšuliuose popierinius maišus, sandariai surištus drobinius krepšelius. Kaip laikyti mėta priklauso nuo ruošinių skaičiaus. Jei gaminamos skirtingos žolės, stiklo dirbiniai bus geriausias saugojimo būdas. Bet jūs galite rinkti keletą žolių, kurie bus vitaminų arbata. Mėsa arbatai sausa kaip įprasta, vėliau sumaišyta su kita – čiobreliais, raudonėliais, kipreem.

Džiovintas arbatinis pipirasMėtų saugojimas sausoje, tamsioje vėsioje vietoje leis ilgai naudoti augalą kaip kvapiąsias prieskonines ar medicinines reikmes. Iš pradžių būtina patikrinti produkto drėgmės kiekį, jei reikia, išdžiovinti.

Mėtų derlius žemės ūkio įmonėse

Jūs galite nusipirkti sausą pipirmėtę vaistinėseDidelėms sritims mėtos surinkimas atliekamas specialiais prietaisais, kurie pjauna augalų viršūnes ir renka juos konteineriuose. Ateityje laisva masė dedama į specialias spinteles su pūtimu, į ciklonines džiovinimo priemones arba dehidruotą vakuuminėje aparatūroje. Po to žaliavos susmulkinamos ir siunčiamos tolesniam perdirbimui. Dalis masės naudojama medicinos kolekcijose arba supakuota gryna forma. Didesnė suma skirta dozavimo formoms gaminti.

Vaizdo įrašas: kaip džiovinti mėtų žiemą “Isidri” džiovintuvuose?