kompaktný MantisMantis oja Malá produkčnej Wonder spoločnosti po dobu 30 rokov, ktorí pracujú v záhradách a v priľahlých oblastiach amerických fanúšikov poľnohospodárstva. Od vytvorenia v roku 1980 model nebol modernizovaný, pretože úplne vyhovuje používateľom. Ľahký a kompaktný mechanizmus má vysoký výkon. Vedie primárne spracovanie, môže pracovať na ornej pôde, kde sa vyvŕtajú ďalšie nástroje do vnútrozemia.

Opis ľahkého kultivátora Little Wonder

ľahké vybavenieV súčasnej dobe na trhu sú dodávané elektrické a benzínové modely vybavené motorom Honda alebo Kioritz. K Rusku sa dodáva kultivačný agregát Mantis Honda a elektrický model. Vrcholom prístroja je špeciálna konštrukcia mlynov, nazývaná “serpentine”. Tenké, zakrivené, a veľmi vysokú tesnosť nože vspushivayut primer uskutočnené úpravy, riadky spracovanie pripravuje hlboké studne pre pestovanie rastlín z kontajnerov. Výkonné stroje s hmotnosťou 9,5 kg orba väzba je 2 za hodinu v hĺbke 25 cm. Účinnosť opatrený rýchlosťou konštrukcie frézy a 240 ot / min. Pás zeme, ktorý sa má ošetriť, je 15 – 41 cm.

Kultivátory MantisFrézy môžete usporiadať a stanú sa vynikajúcou polónou s kapacitou 4 väzby za hodinu. Konštrukcia mlynov predstavuje zakrivené frézy, ktorých rezná plocha sa podobá na pílu s nerovnými zubami. Takýto uzol sa nemôže pochváliť žiadnym iným kultivujúcim.

Rovnaké frézy, len v odlišnej polohe, nechodia hlboko do zeme a vytvárajú povrchovú úpravu, stĺp.

Kultivátor Mantis môže vykonávať ďalšie operácie:

 • vytvoriť rad na sadenie zemiakov pomocou pluhu;
 • pracuje s kopačkou;
 • práca s hrami na základe kultivátora, čistiace rastliny zostávajú a listy pohodlne;
 • Pracovný mechanizmus môžete vybaviť štetcom a kultivátor bude pracovať ako vrátnik.

Honda motorDodávané na ruskom trhu, kultivátory benzínu sú vyrábané v Japonsku, vybavené motorom Honda. Štvortaktný motor je spoľahlivý a ľahko sa udržiava. Kapacita v 1,2 litra. a. poskytuje hlboké oranie a produktivitu.

Redukcia červov, ako uviedli používatelia, vám umožňuje chrániť zariadenie pred poškodením pri zasiahnutí kameňov. Keď je bremeno preťažené, voľnobeh sa automaticky zapne a fréza sa môže vyčistiť. V tomto prípade musí byť motor tlmený. Doplnková pohodlná skladacia rukoväť.

Related  Pump Aquarius, zariadenie, modelový rad

Technické charakteristiky kultivátora Mantis 7262:

 • motor – štvortaktný Honda GX25 OHC;
 • výkon na hriadeľ je 1,2 litra. s.;
 • priemer fréz – 25 cm;
 • hĺbka spracovania – 25 cm;
 • počet rýchlostí – 1 dopredu;
 • hmotnosť zariadenia – 9,5 kg.

Zariadenie stojí až 50 tisíc rubľov.

Mantis pri práciSieťový model kultivátora Mantis 7252 je lacnejší a je dodávaný aj na ruský trh. Výhoda nad benzínovým modelom pri nízkych hlukoch. Na ovládacom paneli je volič rýchlosti. Menej energie, nebezpečenstvo práce na mokrom povrchu a nedostatok mobility – nedostatky všetkých elektrických spotrebičov. Výkon motora 730 W. Kultivátor váži 9 kg, pluje pás o dĺžke 23 cm, stojí 35 tisíc.

Výrobca poskytuje záruku 2 roky pre výkonovú časť a 5 rokov pre špeciálne frézy. Pri kúpe kultivátora americkej firmy je potrebné starostlivo preskúmať dokumentáciu k zariadeniu. Prípady prijatia falšovaných výrobkov z Číny sa stávajú čoraz častejšie. Prepadnutie sa nevzťahuje na záruku a kvalita nástroja nespĺňa nárokovaný výrobca.

Dokonca aj bez pochopenia jazyka demonštrátora, aby zhodnotila účinnosť kultivujúceho, Mantis pomôže video:

Udržiavanie kultivátorov

motor kultivátoraNeexistuje žiadna ideálna technika a každá jednotka vyžaduje riadnu údržbu a opravu. Keď prvé príznaky nedávajú pozor, môže byť potrebné vymeniť diely za cenu jednej tretiny celého zariadenia. Preto je pred prvým uvedením do prevádzky potrebné preskúmať návod na obsluhu kultivátora Mantis. Správna príprava zariadenia na prevádzku je najdôležitejším prvkom pri udržiavaní zariadenia v prevádzkovom stave.

Ruské palivo nie vždy spĺňa medzinárodné normy. Možno budete musieť kúpiť benzín vopred a brániť ho do 24 hodín. Oksyadut včlenenia, bude čistejšie. Benzín skladujte v kovovej nádobe. PET fľaše sú zničené a mikrodózy z plastu v benzíne nebudú užitočné pre motor.

Pri nákupe zariadenia potrebujete kúpiť lubrikant, prevodový olej odporúčaný výrobcom. Pokyny popisujú postup prípravy zariadenia a časový rozvrh údržby. Technická príručka – základný náter pre majiteľa zariadenia. Je potrebné študovať metódy práce.

Related  Prehľad modelov Garden Nectar

uvoľňovanie pôdyVšimli ste si na videu, operátor sa odvráti a vytiahne za ním auto. Toto sa nazýva reverzná kontrola. Z bezpečnostných dôvodov musí byť cesta čistá od cudzích predmetov, zvierat, detí. Pozornosť sa venuje oblečeniu a fyzickému stavu užívateľa, ktoré sú bezpečné pre prácu.

Zvlášť je potrebné poznamenať, že pri práci s benzínovým motorom je potrebné mať na pamäti, že na svahu môže benzín z nádrže vylievať. Je potrebné robiť obraty čo najšetrnejšie. V prípade úniku benzínu musí byť telo okamžite utreté suchou handričkou. Na konci práce sa bez čakania na vytvrdzovanie zeme vyžaduje čistenie všetkých častí mechanizmu.

Ak zariadenie zlyhá, je možné nájsť príčinu nezávisle na tabuľke porúch a metódach eliminácie.

Rotačné frézy o 240 ot / min sú nebezpečné pre ostatných. Počas prevádzky musí obsluha nosiť okuliare a uzavreté oblečenie. Malý kameň pri tejto rýchlosti letí z praku a môže spôsobiť zranenie pracovníka.

Typické poruchy

oprava kultivátoraZáhradné náradie s motormi je zložitá technika. Opravy kultivátora Mantis nezávisle počas záručnej doby nemožno vykonať. Diagnostika ukáže, či došlo k poruche alebo či je potrebná výmena spotrebného materiálu. Zlaďte sa s návodom na použitie, môžete nájsť a opraviť nekomplikované problémy.

Motor sa nespustí:

 • polohový spínač je pravdepodobne chybný a mal by byť prepnutý do polohy “1”;
 • skontrolujte hladinu paliva, ak je to potrebné, doplňte;
 • skontrolujte stav palivového filtra, prípadne ho vymeňte;
 • skontrolujte a vymeňte zapaľovaciu sviečku;
 • Niekedy je v nádrži veľa paliva, potom sa odlieva sviečka.

Všetky tieto akcie sú uvedené v pokynoch pre každý uzol. A iba vtedy, ak nemohli vyriešiť poruchu podľa pokynov, obrátia sa na servisné stredisko. Náhradné diely pre kultivátor Mantis sú zakúpené v servisnom stredisku alebo v internetových obchodoch. Podrobnosti a komponenty pre zahraničné technológie sú drahé. Priemerné ceny niektorých komponentov sú:

 • ručný štartér – 1500 rubles;
 • redukčný červ – 14 tisíc rubľov;
 • karburátor – 4500 rubľov.

Related  Elektrická reťazová píla, ktorú si vybrať pre stavbu a dacha?

Ak dôjde k poruche v dôsledku zavinenia používateľa, je nepravdepodobné, že by ste očakávali záruku. Predpokladom prevádzkovania by mala byť presnosť. A potom prostriedky menšej mechanizácie prekvapia pracovnou kapacitou 30 rokov.

Video o kultivárovi Mantis v ruskej dachi