elektrická makita v prevádzkeStoročná história vývoja spoločnosti Makita priniesla značku symbol kvality v každej produktovej rade. Elektrické píly reťaze Makita je lídrom na trhu stavebných nástrojov. V hodnotení elektrických pílov Makita uprednostňovali profesionálov a amatérov. Sektor použitia náradia – v priestoroch a v blízkosti budov, keď zbytočný hluk a kontaminácia plynom.

Popis elektrickej reťazovej píly Makita

reťazovú elektrickú píluKaždá píla pozostáva z puzdra, v ktorom je inštalovaný motor, ktorý prenáša otáčanie cez redukčný mechanizmus na pneumatiku s napnutým reťazcom. Na mazanie reťaze počas prevádzky je do labyrintu zásobník oleja a olejové čerpadlo. Na tele sa spúšťajú blokovacie tlačidlá. Pohodlné rukoväte a ochranný štít zabezpečujú dlhý pracovný nástroj bez únavy.

Pílenie prebieha v dôsledku prenosu krútiaceho momentu z motora na prevodovku, od reduktora po hnacie reťazové koleso pneumatiky, ktoré riadi reťaz s ostrými zubami. Súčasne s otáčaním začne mazanie reťaze.

usporiadanie motoraElektrické píly reťaze Makita je dodávané do Ruska v dvoch variantoch motora. Pily, kde je motor umiestnený pozdĺž osi nástroja, sú vyváženejšie. Sú vhodné pracovať dlho a vykonávať presný strih. Avšak konštrukcia je komplikovaná prítomnosťou kužeľovej spojky a píly s pozdĺžnym motorovým usporiadaním sú nákladným profesionálnym nástrojom. Ide o modely, pri ktorých je označenie “30A”. Tento nástroj je dlhší, vyzerá to predátorsky.

Pri vertikálnom pílení bude píla modifikácie “20A” vhodnejšia, ak pílenie zhora nadol a v pravom uhle. Ale takáto píla je ťažké odstrániť vetvy na stromoch kvôli nestabilnému vyvažovaniu. Pri pílení palivového dreva sa perá elektrická píla Makita perfektne hodí a nie je potrebné preplatiť niekoľko tisíc za profesionálny nástroj.

Kapacita zariadenia závisí od kapacity. Pre profesionálne píly potrebujete motor s výkonom 2,5 – 4,0 kW s regulátorom napätia. K domácnosti patria modely s kapacitou 1,5-2,0 kW. Vyberte nástroj, ktorý potrebujete, s okrajom napájania, pretože nestabilné napätie v sieťach negatívne ovplyvňuje uzol siete.

reťazVeľkosť pneumatiky musí byť zvolená podľa charakteru práce. Porez guľatiny pre stavbu rodinného domu môže byť protokoly používanie dĺžku zbernice 45 cm, aby sa znížili na rebríčky tyč dostatočne rezné 30 cm. V dôsledku toho bude píla byť kompaktnejší a ľahší s dolnou koľajnicou.

Pákou v tvare klapky pred rukoväťou je brzda reťaze. Ten človek vyhodí dopredu, nakloní ruku k chlopni, motor sa zastaví. Toto je ochrana proti spätnému zdvihu.

V reťazovej elektrickej píle Makita dochádza k zablokovaniu prehriatia motora, blokovania zaradenia. Hladké zvýšenie počiatočného prúdu umožňuje postupné získavanie hybnosti, čím sa predlžuje životnosť všetkých uzlov.

Odborníci odporúčajú odmietnuť kúpiť pílu, ak nie je uzamknutý. Toto je prvé znamenie, že model je sfalšovaný.

Preskúmanie reťazových elektrických pílov ukázalo, že píly Makita zaberajú prvé miesta v ratingu Yandex Market, ktoré sa uskutočňujú na základe prieskumov používateľov a nákupu tovaru.

Modely UC4030A, popis a recenzie

reťazová píla makita uc4030aElektrická reťazová píla Makita UC4030A je považovaná za lídra medzi profesionálnymi nástrojmi. S výkonom 2,0 kW, hmotnosťou 4,4 kg a dĺžkou pneumatiky 40 cm má píla vynikajúce vlastnosti. Rozstupy reťazcov 3/8 palcov umožňujú doslova uhryznúť do dreva. V recenziách sa nachádza kvalitatívna rumunská montáž prístroja.

Zvlášť dávajte pozor na bezpečnosť. Náradie sa automaticky odpojí, ak je retiazka usadená. Preto reťazec je odskočený a zlomený. Začiatok je plynulý, reťaz postupne získava hybnosť.

Veľmi robustné zariadenie, dokonca aj pri rezaní duba, s nechtami, ktoré prichádzajú, prešla hviezdička. Označte elektromagnetickú brzdu motora a zastavte okruh v sekundách.

Nevýhody zahŕňajú pokles výkonu s nestabilným napätím v sieti, ale výrobca o tom varuje. Ďalším problémom pre používateľov je konzistencia ropy. Menej viskózny je rýchlo zbytočný, hustý nie je prijatý. Záverom je použitie odporúčaného oleja. Cena výrobku je 10-11 tisíc rubľov.

Vedúcim predaja je amatérske píly UC4020A

reťazca makita uc4020aElektrická reťazová píla Makita UC4020A s priečnym usporiadaním motora vyzerá ako dobrá prírodná hmota. Je to najlepšie z ceny a kvality z identických modelov pre osobné použitie. Výkon motora 1,8 kW vám umožňuje vykonávať veľké množstvo práce. Nástroj prerezáva výrezy až do výšky 40 cm, používa sa na orezávanie stromov.

Komentár k operácii sa neodhaľuje, dokonca ani olej netesní a spotrebuje sa mierne. Označte veľmi pohodlný mechanizmus napnutia reťaze.

Píla váži 4,4 kg, stojí v priemere 8 tisíc.

Modely s pílovým kotúčom 35 cm

elektrická makita uc3520aČím dlhší je pílový kotúč, tým hrubší je píla. Všetky uzly v prístroji sú navzájom prepojené a prispôsobené určitému zaťaženiu.

Reprezentujeme elektrickú pílu Makita UC 3520A s priečnym usporiadaním motora. Výrobcovia nedoporučujú používať nástroj pri rezaní viac ako 15 cm, ale užívatelia môžu riskovať, niektorí videli 35 cm.

Pri uťahovaní reťaze by ste mali nechať mierne spadnutie zospodu, asi 1 cm, skontrolovať ťahaním prstami bez námahy.

Pila je dobre vyvážená, ľahko sa uchopí. Píše vlhký a suchý strom strednej hustoty. Reťaz sa nastavuje veľmi pohodlne otočením jahniča a následným kliknutím. Za hodinu prevádzky by mala byť spotreba oleja 200-300 ml. Malá únik oleja v nepracovnej polohe sa dá ľahko odstrániť. Ale mali by ste venovať pozornosť, hladina oleja je viditeľná v dolnej tretine a je potrebné doplniť.

Odvážte pílu 3,8 kg, výkon 1,8 kW, v hodnote 7,5 tisíc rubľov.

Elektrická reťazová píla Makita UC3530A je profesionálny nástroj, vybavený motorom 2000 W.

reťazová píla mucita uc3530aPozdĺžne usporiadanie motora umožňuje pracovať v stiesnených podmienkach. To je najlepší nástroj pre tesárov, ktorí sa zaoberajú montážou krovov. Vo vnútri budovy je vhodné pracovať s pílou. Kábel je krátky, je potrebný predlžovací kábel so silným konektorom. Navážte pílu 4,4 kg, stojí 11 tisíc rubľov

Prehliadka videa elektrických pílov Makita