kahánkový kultivátorNaplnenie a nasýtenie pôdy kyslíkom pred sadením pomôže kultivujúcemu Caymanovi. Technika pre zemné práce francúzskeho výrobcu je vybavená japonskými štvortaktnými motormi, ekonomickými a s veľkou rezervou výkonu. Na ruský trh sa dodáva nový vývoj, ktorý sa nedávno rozvíja od roku 2003.

Popis kajmanských kultivátorov

kultivátor v prevádzkeMedzi mnohými technikami s rovnakým názvom je ťažké si predstaviť značku z najvýhodnejšej strany. Sofistikovaný kupujúci nadväzuje na novinky. Je potrebné zaujať jeho pozornosť exkluzívnym. Preto vzhľadom na kultivátory Cayman na benzín je potrebné brať do úvahy informácie výrobcu:

 • všetky kultivátory Caiman dodávané do Ruska sú vybavené štvortaktnými benzínovými motormi Subaru-Robin, Kawasaki;
 • Kultivátorové rezačky Razor Blade sú vyrobené z kalenej ocele;
 • razený rám s rukoväťou, nastaviteľný v 2 rovinách;
 • redukčný ventil uzatvorený celoživotným mazaním, v prípade potreby demontovaný, hnací reťaz;
 • systém znižovania zaťaženia na chrbtici pravého váhy;
 • širokú sieť servisných centier;
 • záručná doba 5 rokov pre amatérov, 3 roky pre profesionálov.

Je správne okamžite zaznamenať spätnú väzbu o nástroji tejto značky vo fórach používateľov. Existuje veľa poznámok, uvádzame niektoré z nich:

 1. Pokyn sa vydáva spoločne pre všetky modely benzínov. Podrobne popisuje špecifikáciu, postup opravy a bezpečnosť. Poradie práce v oblasti technológií bolo zmeškané. Tí, ktorí techniku ​​vidia po prvýkrát, trpia veľa, pričom sa prispôsobujú práci.
 2. Kajmanskí kultivujúci sa zhromažďujú v Kaluge, informuje informovaný používateľ.
 3. Kultivátor Cayman s motorom Subaru japonskej výroby vyrába sériu “Subaru EX-16 premium”, motory z Číny “Subaru EP-16”. Pozrite sa na to, čo je na navrhovanom modeli. Náklady sú rovnaké.
 4. Usporiadanie je nepríjemné, zapaľovacia sviečka sa dá získať až po odtiahnutí prívodnej hadice.
 5. Spočiatku sa pri rozbalení zistilo, že káble spojky boli nesprávne.
 6. Motor je náročný na kvalitu paliva, ruský benzín od nečestných dodávateľov paliva vytvára veľa problémov, ale pochopenie prichádza po opakovanom čistení systému dodávky paliva a oleja.

Toto nie je úplný zoznam, určite existuje viac komentárov, pozitívne recenzie sú veľmi stručné a zriedkavé. Ceny pre kajmanských kultivujúcich sú vyššie ako priemer.

motor kultivátoraHorizontálny hriadeľ motora Subaru úplne prenesie zaťaženie do pracovného nástroja. Prevádzka mechanizmu je sprevádzaná znížením hluku vďaka motoru. Motor je pripevnený k rámu, spojenie s prevodovkou v spodnej časti je remeňový pohon. Reduktor kultivátora Cayman prenáša krútiaci moment z vedúceho reťaze na hnané ozubené koleso. Ak je model vybavený spätným chodom spiatočky, kužeľová spojka je inštalovaná zhora. Os hnacieho ozubeného kolesa prečnieva za skriňu prevodovky, čo vám umožňuje inštalovať žľaby a kolesá. Vo voľnobehu pás pásu Caiman neprenáša krútiaci moment na spojku. Aby ste to dosiahli, je potrebné stlačiť uchopenie na rukoväti a vytvoriť napätie. V tomto prípade napínací valec mení trajektóriu otáčania pásu a prenáša silu na reduktor.

Štrukturálne znaky mechanizmu umožňujú pestovať panenské a úhorové plochy. Avšak nože z Kajmanského kultivátora nie sú ostré, takže korene kríkov a trvalých burín nájdené na ceste, ako sa trhajú, bez toho, aby ich rozdrvili.

Takmer všetky modely majú opačnú polohu, čo umožňuje presné riadenie jednotiek a obrat. Avšak modely prispôsobené na spracovanie hustých pôd a panenskej pôdy nemôžu byť ľahké a ich hmotnosť je 46-57 kg. Doprava autom je ťažké.

Údržba kultivátorov

údržbaKultivátory Caiman sú zložitou technikou, ktorá pracuje v ťažkých podmienkach. Aj pri včasnej údržbe je možné vymeniť nielen spotrebný materiál, ale aj odstránenie porúch. Postupujte podľa návodu na obsluhu. Ak umožňuje opravu, pokyny ukazujú postupnosť operácií. Oprava kultivátora Cayman počas záručnej lehoty sa vykonáva v servisnom stredisku. Technická údržba vykonávajú špecialisti, ak bola jednotka už zo záruky odstránená. Opravárne sú vybavené dielmi na opravu dodávaného zariadenia. V internetovom obchode pravá časť nemôže byť, v strede musí byť. Existuje nádej, že v dielňach budú náhradné diely pre kajmanský kultivátor predávané správne. Tu si môžete kúpiť značkové:

 • reverzný kábel;
 • kolesá – bežné, pneumatické, klapky;
 • pásy správnej veľkosti a profilu.

Tu budú tiež predávať závesné náradie pre vybavenie. Pri šikovnom prístupe si každá práca v záhrade môže požičať niekoľko hodín namiesto niekoľkých dní fyzických cvičení s motyčkou a lopatou. Na oranie hustých pôd sa môže použiť pluh.

Chlopník bude rezať brázdy pod výsadbou, v lete sa bude hrať na zem ku kukurici a zemiakoch. Polonnik odovzdá vzdialenosť riadkov bez poškodenia pestovaných rastlín. Spojky a adaptéry pomáhajú rozšíriť rozsah použitia zariadenia.

Príklady motorových kultivátorov

Treba poznamenať, že zvažované modely môžu byť kvalifikované ako profesionálni pri moci a funkčnosti.

kultivátor caiman 50sKultivátor Cayman 50S v hodnotení rovnakých nástrojov tejto spoločnosti má 6. miesto. Model má motor Robin-Subaru EP16, v porovnaní s inými, je kompaktný, váži 46 kg, ale bez dozadu. Tento model nemá možnosť inštalovať zadné zariadenie na spojku. Výkon je 3,7 litra. s objemom palivovej nádrže 3,4 litra. Šírka spracovania 60 cm v hĺbke 320 mm robí kultivátor vhodný, ak potrebujete orať až 15 hektárov. Nástroj stojí 23 990 rubľov za výrobcovú cenu.Cayman 50s c2

Kultivátor Cayman 50S C2 je oveľa funkčnejší. V hodnotení modelov svojej spoločnosti prevzal vedúce postavenie. Rozlišuje to od predchádzajúceho modelu možnosťou obrátenia.

S rovnakými energetickými ukazovateľmi vytvára spätné pohyby významné riadenie. Hriadeľ, ktorý pôsobí z reduktora, umožňuje používať zadné zariadenie a pripojiť pluh ako sadu do čističa zemiakov. Cena kultivujúceho je 28 990 rubľov.

Len jeden z prezentovaných modelov kultivátorov – Cayman 60S D2, je vybavený pneumatickým pohonom. Bogatyr ľahko ohrieva hustú zem s mlynom s uchopením 90 cm.

Ak chcete zobrať celú hĺbku, zariadenie bude vyžadovať 2 hovory. Po prvýkrát roztrhne hĺbku o hĺbku 15 cm, potom opäť oorú 32 cm.

Všetky pripojené nástroje k stroju sú realizovateľné. Pneumatický pohon umožňuje ľahko meniť dýzy. Jednotka váži 57 kg, stojí 33 990 rubľov.

kultivátor caiman vario 60s twkV riadku a silnejší kultivátory Vario 60S TWK, Quatro Junior V2 60S TWK +, ktoré pracujú na rovnakom motora, ale ktoré majú iné hybridný reduktor. Stroje vybavené 2 rýchlosti vpred a vzad. A to vám umožní použiť predné a zadné markízy, manipulácia s až 30 akrov pôdy. Odváži sa položky 72, 75 kg, sú 37, 44000 rubľov.

Kultivátor Caiman na ruských letných obyvateľoch – video