čerpadlá značky grundfosDánska spoločnosť GRUNDFOS vyvíja čerpadlá od roku 1945 od svojho založenia. Spoločnosť vyrába čerpadlá Grundfos na rôzne účely vo výške 20 miliónov ročne, ich podiel na svetovom trhu je 50%. Skupina Grundfos má svoje vlastné výrobné zariadenia v mnohých krajinách. Treba poznamenať, že na účely finančnej nezávislosti sa záujem vyvíja prostredníctvom reinvestícií, bez úverových povinností a je to súkromná spoločnosť. Prečítajte si rovnaké informácie o výbere čerpacích staníc pre chaty!

Prečo sú čerpadlá Grundfos požadované

kvality a spoľahlivostiOd vytvorenia prvých vzoriek v priorite, kvality výkonnosti a nového vývoja modelov, začlenenia inovácií do manažmentu. Výsledkom bola dôvera v zariadenia vyrobené pod značkou Grundfos. Odborníci sa domnievajú, že na základe žiadosti je možné nájsť potrebné čerpadlo Grundfos. Vylučuje použitie zariadenia na čerpanie agresívnych kvapalín a minerálnych olejov. Čerpadlá dánskeho výrobcu sú multifunkčné, môžu byť inštalované v rôznych systémoch, berúc do úvahy charakteristiky modelu:

 1. Malá váha kompaktného zariadenia zjednodušuje jeho inštaláciu.
 2. Jednotky pracujú s nízkym hlukom a nízkou spotrebou energie;
 3. Regulácia čerpadiel Grundfos sa vykonáva automaticky, prístroj je nastavený na zadané parametre.čerpadlá grundfos rôznych pravítok

Pri výrobe zariadení používa výrobca najlepšie materiály – nehrdzavejúca oceľ, liatina, titán. Použitie a polyméry nezhoršujú kvalitu výrobkov.

Moderná linka obsahuje pokyny:

 • obehové čerpadlá jednoduché a dvojité s mokrým rotorom a suchým typom;
 • a povrchovo Grundfos ponorné čerpadlá pre studne, studne a čerpacie prietoku zavlažovanie, aby sa 470 ml / h a tlaku až do 670 m.;
 • vodná konzola používaná na čerpanie technickej teplej a studenej vody v kotolniach, pri vykurovaní;
 • môže byť použitá vertikálna sekcia, viacstupňová, vrátane zvýšenia tlaku;
 • blokové povrchové a ponorné čerpadlá na čerpanie domácej odpadovej vody.

V rade viac ako sto vyvinutých modelov a spoločnosť naďalej vytvára nové zariadenia vybavené softvérom nazvaným “smart”. Čerpadlá sú v dopyte a vďaka rozvinutej servisnej sieti.

Ak chcete vylúčiť nákup kontrolnej položky, musíte si kúpiť čerpadlá a príslušenstvo v obchodných centrách. Záruka sa poskytuje nielen na výrobku, na akúkoľvek náhradnú časť zakúpenú od výrobcu.

Typy ponorných čerpadiel

ponorné GrundfosZariadenie inštalované v tekutinovej vrstve v studniach, vrtoch alebo otvorených nádržiach je kryt, v ktorom je motor namontovaný v chránenej konštrukčnej a pracovnej časti. Špeciálny dizajn vytvára uzavretý priestor pre motor ponorného čerpadla Grundfos. Smeruje hlboko do prístroja na špeciálny kábel.

Existuje niekoľko typov ponorných zariadení:

 • vibrácie;
 • odstredivé;
 • drenážne série KP.

Vibračné čerpadlá majú jednoduchý dizajn a relatívne nízke náklady. Pracovný rozsah nástroja je obmedzený na hĺbku 50 m. Vo vrstve piesku sú väčšina filtračných jamiek usporiadaná.

Princíp fungovania je založený na vytvorení magnetického poľa v cievke s prechodom elektriny. Jadro vibruje, zdvíha a znižuje pripojenú membránu. Pohyb membrány vytvára vákuum v komore, v dôsledku čoho voda napĺňa komoru. Keď je membránový priestor stlačený, voda zdvihne stĺpik, ktorý je vo výtlačnej rúre, dochádza k rozliatiu na povrch. Vďaka modernej riadiacej jednotke je proces pod kontrolou. Séria SP zahŕňa ponorné čerpadlá pre studne Grundfos, ktoré môžu dodávať zakalenú vodu so stredným množstvom brúsnych častíc. Ich produktivita dosahuje 470 m3/ hod, tlak – až do 670 m.

Séria SQ predstavuje odstredivé čerpadlá pre prevádzku v oblasti s dostatočným priestorom pod šachtou. Pracovným telesom je odstredivé koleso jednej alebo viacerých stupňov výstupu. Keď sa obežné koleso otáča, voda stúpa pozdĺž stien komory do výtlačnej hadice. Čerpadlo sa používa v tesnom kryte. Lineárny rozmer produktu závisí od hĺbky studne, pri hlbokých čerpadlách môže dosiahnuť 2,5 metra.

drenážne čerpadloVypúšťacie čerpadlo Grundfos KR séria môže byť použitý ako downhole ponorným čerpadlom, zvyšovanie vodu z hĺbky nie viac ako 50 m. KR znamená, že čerpadlo je vyrobená z nerezovej ocele. Prístroj pracuje v kanalizáciách a čerpá domáce odpadové vody.

Výhoda zariadenia:

 • môže čerpať vodu s vsuškami do priemeru 10 mm;
 • je ochrana proti pretečeniu a prehriatiu;
 • K dispozícii je automatický plavákový spínač;
 • Verzia z nehrdzavejúcej ocele umožňuje čerpanie veľkého množstva kvapalín.

Čerpadlá KP majú nízku spotrebu energie, počas prevádzky vytvárajú malý hluk a čerpajú až 8 kociek kvapaliny za hodinu s hlavou 5 metrov. Stojí za produkt v závislosti od vlastností 190-230 USD.

Čerpadlá Grundfos sú určené pre použitie v domácom prostredí, výkon, ktorý je označený zvýšenú ochranu proti korózii, v zápise pre sériu majú písmeno O. Pri značenie má písmenom E, zariadenie patrí do “chytré” série, predaný s rozvádzači, je naprogramovaný tak, aby požadované nastavenie ,

Neodmysliteľnou podmienkou pre pokračovanie v prevádzke strojov je dodržanie návodu na obsluhu. Príručka je napísaná v dobrej ruštine s farebným dizajnom. Inštalácia filtra pred čerpadlom je povinná aj pri čerpaní čistej vody.

Riešenie problémovSamovoľne odstránené poruchy a metódy eliminácie sú popísané v návode. V iných prípadoch sa drahé zariadenia opravia v špecializovaných dielňach. Ceny služieb sú k dispozícii všetkým.

Svojím vlastným silám sú takéto problémy odstránené:

 • čerpadlo prestane byť vypnuté – skontrolujte, či napätie zodpovedá nominálnemu stavu;
 • nezapne, skontrolujte napájanie, prepnite uzamykacie tlačidlá;
 • vypnutie počas prevádzky – skontrolujte napätie, ochlaďte kryt;
 • často sa zapína a vypína – systémový vzduch;
 • došlo k vibráciám – skontrolujte montáž.

Ak spĺňate požiadavky bez poznámok, vybavenie dánskej spoločnosti pracuje 8-10 rokov.

Prehliadka videa hlbokého čerpadla Grundfos