koľko gramov v poháriKulinárske recepty takmer vždy obsahujú také kombinácie ako: 140 g múky, 150 g cukru, 5 g soli. Rozhodnutie o otázke, koľko gramov v pohári každého výrobku umožňuje merať jeho množstvo pri absencii váhy.

Varenie je umenie, ktoré vyžaduje presnosť v pomere prísad. Na základe skúseností sa meranie objemu výrobkov môže vykonávať pomocou čaju, dezertov, stolových lyžíc alebo okuliarov. A potom môžete bezpečne variť nový receptový koláč, pizzu alebo koláč.

Kapacita meracích jednotiek

Ak chcete merať počas prípravy jedál, koľko v pohári gramov, použite 2 typy týchto nádob:

  1. Fazeta s pásikom – známym od doby Petra I. Dnes sú tieto okuliare široko používané vo verejných jedálňach a vlakoch. Vďaka svojej tvárovej štruktúre sú oveľa silnejšie ako ostatné. Kapacita vody v klasickom fazetovom skle je 250 ml a na okraj – 200 ml.
  2. Merané – používané na meranie výrobkov alebo kvapalín počas varenia. Najčastejšie obsahuje 200 ml vody.

Ďalšie meradlo hmotnosti, ktoré sa zvyčajne používa na varenie – jedáleň, dezert a čajová lyžička. Treba poznamenať, že kapacita vody v polievkovej lyžici je 18 ml, v dezertnej lyžičke – 10 ml a v čaji – 5 ml.

Ako poznať hmotnosť hromadných výrobkov

Presný počet zložiek je veľmi dôležitý pre varenie. Napríklad s nesprávnym pomerom vody a múky v procese pečenia, bude cesto s najväčšou pravdepodobnosťou nefunguje, alebo nebude chutné vôbec.

Zvyčajne sa merajú výrobky s hmotnosťou viac ako 100 g pomocou okuliarov. Určme, koľko cukru v skle.

Cukor má pomerne veľkú váhu kvôli svojej chemickej štruktúre molekúl. Ale v pohári je menej ako kvapalina, pretože fyzické usporiadanie častíc.

neúplné poháre cukruAk chcete zistiť, koľko gramov v pohári cukru, potrebujete poznať hustotu produktu a objem. Do tohto rámu je možné umiestniť až 200 cm3. Hustota cukru je 0,8 g / cm3. Pre výpočet hmotnosti vynásobte hustotu podľa objemu: 0,8 x 200 = 160 g. Celkovo v skle do ráfika obsahuje 160 g cukru.

Related  Užitočné informácie pre začínajúcich hubárov o pravidlách zhromažďovania húb

plný pohár cukruTeraz poďme vypočítať, koľko cukru v skle je 250 ml. Vynásobíme hustotu 0,8 g / cm3 objemom 250 cm3. Výsledkom je 200 g cukru.

plná pohár múkyPoďme sa vrátiť k otázke, koľko gramov múky v pohári? Hustota múky je 0,65 g / cm3. Objem odmerky je 200 cm3. Tvorba jednoduchého výpočtu 200 x 0,65 = 130. A vidieť, že pojme kadička 130 g produktu.

Podobne vypočítajte, koľko múky v farebnom pohári 250 ml: 0,65 x 250 = 162,5 g.

Pokiaľ ide o lyžice, je dôležité nezabudnúť, že jemný voľný produkt vytvorí šmýkač, ktorého výška môže byť 5-6 cm. Z tohto dôvodu môže mať 1 lyžica odlišnú hmotnosť múky:

  • bez šmýkača – 20 g;
  • malý vrch – 25 g;
  • veľký posuv – 30 g.

Čajová lyžička s malou výškou môže obsahovať 10 g múky. Na základe veľkosti výšky sa hmotnosť môže pohybovať od 9 do 13 g.

Niekedy vo forme miery hmotnosti použite pohár. Najčastejšie ide o kapacitu pol litra alebo liter. Používa sa na veľké objemy varenia.

Na určenie hmotnosti voľných zložiek môžete použiť špeciálnu tabuľku. A potom pochopíte, koľko múky je v pohári, lyžici a pohári. A tiež sa dozvedieť hmotnosť iných produktov.tabuľka opatrení a hmotností objemových výrobkov

Ak recept hovorí 200 gramov múky, koľko je to? Pozeráme sa na stôl: v 1 pohári 200 cm3 obsahuje 130 g múky. Chýba 70 gramov, je to skoro polovica skla. Preto na meranie 200 g musíte použiť 1,5 šálky výrobku.Pohár s vodou a pohár s ovsenými vločkami

V neprítomnosti skla možno hmotnosť zložiek merať pomocou lyžíc.

Napríklad 200 gramov cukru – to je, koľko lyžíc? V tabuľke sa uvádza, že polievková lyžica obsahuje 25 g cukru. Preto rozdelíme 200 na 25 a získame výsledok 8 polievkových lyžíc.

Ak farma nemá pohár, ale je to kuchynská váha. A podľa receptúry musíte brať 1 šálku múky – koľko je v gramoch? Pozeráme sa na dosku, kde je uvedené, že pohár 200 ml obsahuje 130 g výrobku. Na váhy vážime potrebné množstvo.

Related  Užitočnou akvizíciou je studený akumulátor

Meranie množstva korenia a prísad

merať korenieKorenie sa zvyčajne používa na varenie teplých jedál, studených občerstvenia, šalátov alebo pečenia. Avšak, ak pridáte ešte 1 extra gramu tohto výrobku, môžete nenávratne zničiť misu. Preto je potrebné presne merať množstvo prísad pomocou merania hmotnosti výrobkov.

tabuľka opatrení a hmotnosti koreniaKorenie je veľké a jemne mleté. 1 čajová lyžička obsahuje asi 5-10 g jemného korenia. Veľké mletie má mierne odlišné ukazovatele – 3-8 g. V tabuľke meraní a hmotnosti výrobkov sú základné indexy často používaných korenín a prísad pre čaj, dezert a stolové lyžice. S týmito poznatkami nebudete pokrm pokaziť a budete môcť prekvapiť členov domácnosti alebo hostí s novými kulinárskymi pôžitkami.

Táto prax zlepší vaše “vlastné oko” a pomôže pripraviť jedlá s optimálnym množstvom korenia alebo iných prísad.

Koľko tekutiny je v skle

okuliare s kvapalinouTeraz poďme zistiť, koľko gramov kvapaliny vo farebnom skle. Najčastejšie množstvo kvapaliny v skle zodpovedá jej objemu. Inými slovami, vo farebnom skle, až k okraju, je obsiahnutých 200 g kvapaliny a ak je naplnené na vrchol, potom 250 g.

tabuľka opatrení a hmotností rôznych kvapalínV receptoch nájdete rôzne množstvo rôznych tekutín. Preto ušetrite čas, poskytujeme hotové výpočty opatrení a váhy na lyžičky a poháre.merame výrobky s lyžicami

Pri meraní musí byť kvapalina naliata do nádoby na vrch.

Ako merať viskózne výrobky

miska kyslej smotanyTento druh výrobkov má široký rozsah použitia. Preto je potrebné porozumieť, ako je možné merať ich hmotnostné parametre pomocou lyžíc, pohárov a pohárov, aby sa dosiahlo správne dávkovanie. Nižšie je uvedená tabuľka opatrení a hmotností pre prísady s viskóznou konzistenciou.Tabuľka meraní viskóznych výrobkov

Pre presnejšie meranie viskóznych výrobkov v kontajneri je potrebné prekrytie pomocou posúvača.

Ak je to uvedené v receptúre, 100 ml zakysanej smotany je koľko gramov? Podľa tabuľky v meracom skle obsahuje 210 g kyslej smotany. Rozdelte toto číslo o 2 a zistite, že v 100 ml je 105 g výrobku.

Related  Pamätajte si školský program – koľko miligramov v gramoch

Stanovenie hmotnosti pevných výrobkov

tuhé výrobkyV receptoch sa požadované množstvo pevných výrobkov zvyčajne píše v gramoch, ale niektoré z nich sa dajú merať pomocou lyžíc, pohárov a pohárov. Pre pohodlie môžete použiť nasledujúcu tabuľku opatrení a hmotnosti výrobkov v gramoch.tabuľka opatrení a hmotnosti pevných výrobkov

Pri zmene vlhkosti a stavu výrobku sa mení aj jeho hmotnosť v rovnakom objeme. Napríklad, kvasená kyslá smotana je ľahšia ako čerstvá. Múka, cukor a soľ s vysokým obsahom vlhkosti vážia viac ako normálne.