hektár pôdyČasto je potrebné merať plochu pozemku a zúrivo si pamätať, koľko sa nachádza v hektári m2. Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Či sme chceli kúpiť dachu alebo myšlienku na vážne riešenie poľnohospodárstva a možno bolo potrebné pomôcť vyriešiť školskú úlohu dieťaťa.

Pamätajte na základy

školské vedomostiZákladom pre meranie plochy je štvorcový meter. Ide o štvorec, ktorého dĺžka sa rovná jednému meteru.

Ďalšou meracou jednotkou v poľnohospodárstve je tkanie. 100 metrov štvorcových. Toto je tiež štvorec, ktorého strana je 10 metrov.

A tretia jednotka merania je hektár. Toto je opäť štvorec, ktorého strana je 100 metrov. Koľko štvorcových metrov na hektár sa ľahko počíta. Odpoveď je 10 000 metrov.

Teraz nie je ťažké vypočítať, koľko akrov v 1 ha – presne 100

Kde použiť čo?

Prečo potrebujeme rôzne jednotky merania pre rovnakú oblasť? Nie je jednoduchšie merať všetko, napríklad štvorcových metrov? Nie, nie je to jednoduchšie.

Štvorcové metre sa používajú na meranie obytných oblastí (byty, domy, izby), ako aj oblasti dcérskych fariem: prístrešky, prasiatka, kuracích chlpov a iné.

veľkosť miest v akrochAk je potrebné merať pozemok dcérskej farmy, ako napríklad záhrada alebo záhrada, je najvhodnejšie použiť takúto jednotku merania ako tkanie. Priemerná veľkosť súkromnej pôdy v našej krajine je 5 hektárov. Rovnako ako je ľahšie si predstaviť ako 500 metrov štvorcových.

Hektár je merná jednotka pre tých, ktorí sa chcú profesionálne venovať poľnohospodárstvu.

pšeničné polePredstavte si situáciu. Rozhodli ste sa pestovať pšenicu. Robiť to na niekoľko stoviek štvorcových metrov, jednoducho nie ziskové. Predpokladá sa, že pre pestovanie každej plodiny existuje minimálna a maximálna plocha, ktorá musí byť ošetrená. Napríklad, rovnaká pšenica – zo 100 hektárov.

Ak začnete pestovať plodiny v lokalite, ktorá je menšia ako doporučené minimum, stratíte.

To isté platí pre ostatné kultúry. Ak sa rozhodnete zakúpiť miesto na pestovanie plodov a zeleniny po práci, potom vaša jednotka merania je stovky. Ale ak sa kultivácia poľnohospodárskych výrobkov stala vašou hlavnou prácou, ak ste pripravení na nákup poľnohospodárskej techniky a oveľa viac, takže je to potrebné, potom je vašou jednotkou merania hektár. Mimochodom, pri nákupe poľnohospodárskych zariadení, znalosť meracích jednotiek v oblasti, ktorú budete potrebovať znova. Koniec koncov, s takým vybavením ako traktor a kombajn, spotreba paliva a produktivita sa meria len na spracovávanej ploche a potom budete opäť potrebovať vedomosti o tom, koľko metrov na hektár.

Kde spĺňajú všetky jednotky merania?

meranie v hektárochV skutočnosti existuje veľa takýchto príkladov. Ale tu budeme brať do úvahy jeden, čo najbližšie k poľnohospodárskej téme.

Related  Niekedy je dôležité vedieť, koľko gramov v jednom pohári

Predstavte si, že si kúpil kus pozemku mimo mesta, povedzme na 10 hektároch. A rozhodli sa vytvoriť záhradné združenie alebo chatovú osadu na tomto území. Na každej stránke budete mať 5 hektárov. Ak chcete vypočítať počet miest, ktoré budete potrebovať a metre a stovky a hektáre.

meranie pri tkaníMyslíte si, že stačí odhadnúť: hektár je koľko akrov? A kde budete mať cesty? Budete mať prelínanie medzi časťami hranice? Kde bude komunikácia (plyn, voda, elektrina)?

Z toho vyplýva, že:

  • v hektároch vypočítate celý pozemok;
  • v tkaní, pridelenia, ktoré budete predávať;
  • v metroch štvorca sa bude považovať za komunikáciu.

Takže v pláne vášho podnikateľského projektu budú všetky tri jednotky merania oblasti.

Meranie plochy poľa pomocou navigátora – video