kiek gramų miligramaMes dažnai pamirštame, kad mokėmės mokykloje ir išlaikėme fizinių dydžių ir jų matavimo vienetus. Daugelis net nežino, kiek miligramų yra gramais ir atvirkščiai.

Kodėl taip svarbu?

Pirmiausia suprasime: kur reikia žinoti (būtinai) ir kaip žinių apie gramus ir miligramus kada nors gali būti naudinga kiekvieno iš mūsų gyvenime.

Medicina ir pramonė

vaistininkas žino, kiek miligramų gramaisBe šių žinių, vienas tiesiog negali tai padaryti, kai kalbama apie medicinines dozes, pramonines ir kosmetines proporcijas. Ypač, jei mes kalbame apie mediciną, tai nėra galimybės lengvai vertinti vertybes. Galų gale nuo to priklauso milijonų žmonių gyvenimai! Tas pats pasakytina ir tose pramonės srityse, kuriose tikslumas yra svarbus. Įsivaizduokite, ar ginklų gamyklos darbuotojas nežinojo: kiek miligramų yra viename gramelyje šachtos. Baisu net spekuliuoti apie tai, kas gali nutikti dėl žinių trūkumo apie gramą ir miligramus.

Medicinoje, dėl veikliosios medžiagos proporcijų klaidos, vaistas gali tapti mirtini nuodais, net jei pusė miligramo yra nereikalingas ar nepakankamas!

tikslumo pramonėDeja, šiuolaikiniai žmonės, kurie net nežino apie fizinių dydžių konvertavimą (vertimą), didėja. Tikriausiai jau ne paslaptis, kad tokie žmonės gali patekti į medicinos ir pramonės sritis, kur be jų negali išsiversti. Taip pat yra ir tie, kurie pasitiki: “Vienas gramas yra šimtas miligramų”. Tai susiję ne tik su masine, bet ir su kitais kiekiais. Ir kas žino, kur jie dirba? Tokios klaidos yra nelaimingų atsitikimų ir nelaimių.

SI sistemoje skaičiavimams naudojami tik kilogramai. Net maža masinė vertė yra konvertuojama į kg. Pavyzdžiui, 123 gramus reikėtų įrašyti kaip 0,123 kg.

Ačiū tiems žmonėms, kurie puikiai įvaldo fizinių dydžių matavimo vienetų vertimus, mes esame gyvi ir turime galimybę gydyti ligas, naudoti kitas medžiagas, kad būtų lengviau mūsų gyvenime. Pavyzdžiui, farmacininkai gali tinkamai skirti vaistų dozę. Chemikai, kurie kuria pesticidus ir trąšas, gauna veiksmingus vaistus, kad derlius būtų geras, o kenkėjai nesunaikintų pasėlių. Jie, kaip niekas kitas, nežino: kiek mg yra 1 gramo.

Gyvenimo situacijos

Tikriausiai dažnai girdėjote iš mokykloje mokančių vaikų, pavyzdžiui, šių žodžių: “Kodėl turėčiau žinoti? Aš būsiu policininkas, o tai mano gyvenime nebus naudingas! “. Tiesą sakant, vis tiek yra naudinga.

teisingai apskaičiuokite vaisto dozęTarkime, kad turėtumėte senąsias močiutes skirti vaistą. Instrukcijose sakoma, kad jums reikia vartoti 250 mg du kartus per parą. 250, ne daugiau ir ne mažiau! Priešingu atveju vaistas veiktų netinkamai, sukelia šalutinį poveikį, arba apskritai – perdozavimą. Ant dėžutės su tabletėmis užrašyta: “50 tablečių pakuotėje yra 1 g veikliosios medžiagos.” Tačiau instrukcijose jie nenurodo, kad tabletę būtina suskaidyti į keturias dalis, ir jie rašo, kad reikia 250 miligramų. Kaip matote, reikia žinoti: kiek viename milijarde gramų.

Arba trąšų, kurie kartais yra supakuoti keliais gramais, atvejai. Pavyzdžiui, pakuotėje yra 1 gramas miltelių. Norėdami tręšti, tarkim, kambario gėlę, reikia atskiesti 500 miligramų 200 mililitrų vandens. Vėlgi, nepateikėme, kad pakuotės grindys turėtų būti sodinami, ty 500 mg.

Medžioklė, tas pats atvejis su parakas. Pažiūrėkime apie padėtį. Asmuo nepirko paruoštų kasečių, bet pats pats jas apmokestina. Jis paima kilogramą parako. Kasetėje reikia užpilti, pavyzdžiui, 2,25 g. Jis turi tikslų skalę, kuri rodoma tik miligramais. Jis sėdi ir galvoja: “Ką man reikia parodyti miligramo skalėje, todėl užmigau kasetėje 2,25 gramų?”. Būtų tikslinga žinoti, kad būtina purkštuko masė turėtų būti 2,250 miligramų. Žinoma, galite naudoti specialias programas.tiksli atsiskaitymo programa

Tokius atvejus galima paminėti neribotą laiką. Iš to išvystyta tik viena išvada: ar dirbate tiksliųjų pramonės srityje, ar ne, bet žinios apie matavimo vienetus galvoje turėtų būti. Vis dar naudinga.

Kaip apskaičiuoti

masės vienetasDabar pažvelkime į tai, kiek mg yra 1 gramo ir atvirkščiai. Visų pirma, verta prisiminti, kad vienoje gramoje yra 1000 miligramų. Ir 1 miligramas yra viena tūkstantoji gramo. Tai reiškia, kad 1 mg yra 0,001 g ir 1 g yra 1000 mg.

Pagrindinis dalykas yra ne klaidinti nuliais ir teisingai perkelti dešimtainių trupmenų kablelį:

  • 1 gramas = 1000 miligramų;
  • 10 gramų = 10 000 miligramų;
  • 5 miligramai = 0,005 g;
  • 50 miligramų = 0,05 g;
  • 500 miligramų = 0,5 (pusė) gramų.

Dabar mes žinome, kiek miligramų bus 1 gramas. O jei priešingai, turime spręsti dešimtųjų dalių skaičių. Vienas nulis yra kablelio perdavimas vienam simboliui. Jei norime parašyti 1 miligramą gramais, tada gausime 0,001.

1 miligramas yra viena tūkstantoji gramo. 1 dalijamasi tūkstančiais, tai yra, kablelį perkelkime į kairę trimis požymiais, nes tūkstančiuose trys nuliui. 10 miligramų – viena šimta gramo (du ženklai). 100 miligramų – viena dešimtoji (vienas ženklas).

Pavyzdžiui, turite 24 miligramus. Gramose jis atrodo taip: 0,024 g, 24 padalintas iš tūkstančio. Jei nuo gramų iki miligramų, atitinkamai pridedami nuliai. 356 gramai yra 356 000 mg.

Paprasčiau dirbti kableliu. Taigi, tai greičiau, ir niekada neklysti.

Praktiniai skaičiavimai – video