unikalus triufelio grybasTarp daugybės didingų gamtos dovanų ypatinga vieta yra triufelių grybų, turinčių unikalų skonį ir aromatą. Yra nuomonė, kad tie, kurie kartą savo gyvenimą bandė, niekada nepamiršo savo specifinio kvapo. Už nemalonus rodinys yra neprilygstamas kulinarinis šedevras, kurį žavisi egzotiškų patiekalų gerbėjai. Glaudus susipažinimas su grybais padės tai įvertinti.

Nepakankamas produkto aromatas – tai kritusių lapų kvapas, drėgnas medis, dirvožemis ir humusas.

Patyrę virėjai pripažįsta, kad jei vieną kartą nuplauksite daugybę šių grybų, jūsų galva pradeda skaudėti. Bet tai yra jo pagrindinis bruožas.

Bendras paslaptingo delikateso aprašymas

paslaptingas delikatesasIšvaizda grybas primena bulves ir gali būti skirtingo dydžio. Kai kurie yra šiek tiek daugiau nei riešutai, kiti yra tikri gigantai, sveriantys daugiau nei 1 kilogramą. Viršutinio produkto sluoksnis gali būti lygus, poringas arba daugybe išaugęs. supjaustyti trumaiTriufelio viduje grybelis yra pripildytas vadinamųjų šviesių ir tamsių tonų venų, ant kurių yra įvairių konfigūracijų sporos. Produkto pjūvį išskiria aiškus baltos, pilkos, šokolado ar juodos spalvos marmurinis raštas. Taip yra dėl egzotiškų vaisių rūšių įvairovės.

Triufelių grybų virėjai naudojami įvairių patiekalų gamybai. Kotletai, švelnios padažos, aromatinis pyragų užpildas. Puikus papildas mėsos ir žuvies patiekalams. Dažnai konservuoti, užšaldyti arba patiekti kaip nepriklausomas kulinarinis šedevras.

Ieškoti mėgstamos veislės

juodas triufelisUnikalus grybas laikomas požeminėmis rūšimis, nes auga senovinių medžių šaknyse. Tiesą sakant, triufelis tam tikra prasme yra parazitas, nes jis iš naudingų medžiagų gamina iš egzistavimo. Nepaisant to, medis niekaip nekenkia.triufelis natūraliomis sąlygomis

Natūralioje aplinkoje yra daug tokių grybų rūšių. Populiariausi yra šios veislės.

Tuber aestivum

Rusijos triufelisDažnai vadinamas rusiškais trumai. Jis randamas Rusijos Europos dalyje, Kryme, Užkaukaze. Jis auga prie ąžuolo, amžinojo ąžuolo ir lazdyno krūmų šaknų. Tai laikoma vasaros rūšimi, nes pirmieji egzemplioriai pasirodo birželio mėnesį ir toliau auga iki rudens vidurio.

Related  Charming Kalėdų žaislai su savo rankomis iš sūdytos tešlos

dideli triufelių vaisiaiKiekvienas atskiras vaisius gali sverti 400 gramų, kurio vidutinis skersmuo yra 10 cm. Amžius nustatomas pagal plaušienos spalvų schemą:

 • balta;
 • gelsvas;
 • su rudos spalvos atspalviu;
 • pilka spalva.

jauni vaisiai su tankia maseVaisiaus pjovimo vidinis nuoseklumas lemia triufelio amžių. Jauni egzemplioriai turi tankią masę, seni grybai – laisvi. Skonis primena saldus riešutas. Kvepaluose yra dumblių pastabos. Tikras unikalus produktas!

Gumbelių mezenterikumas

Gumbelių mezenterikumasRudens versija paslaptingo grybelio yra juoda. Šokoladinio atspalvio mėsa pilna baltų venų. Forma yra apvali. Grybo rutulio skersmuo yra 8 cm. Svoris ne mažesnis kaip 320 g. Produktas kakavos kvapas ir rūgštus skonis.

Gumbelių melanosporumas

Gumbelių melanosporumasKramtoji triufelio išvaizda auginama daugelyje planetos dalių. Tai laikoma žiemos rūšimi, nes žiemos pradžioje ji pradeda vaisius ir baigiasi pavasarį. Tai vienas iš labiausiai vertingų gaminių, dažnai vadinamas “juodu deimantu”. Nepaisant to, galite įsigyti triufelio grybų specializuotose mažmeninės prekybos vietose ir išbandyti puikų skonį.

grybo išvaizdaSvarbiausias vaisius yra daugiasluoksnės karpos. Jie yra raudonai rudi, kai grybai yra pakankamai jauni, kad senesniame amžiuje jie taptų juodi. Minkštimas dažniausiai būna lengvas ir subtilus rožinis atspalvis. Laikui bėgant, ji įgauna rudos ar tamsiai violetinę spalvą, nurodančią amžių. Stiprus kvapas ir malonus skonio pagunda tikriems virėjams gaminti originalius patiekalus iš jų iki šventinio stalo.

Gumbų magnatas

Gumbų magnatasBaltos trumų grybai yra neteisingos vaisių formos ir gali būti tokių spalvų:

 • geltona;
 • raudona;
 • ruda

Jis sveria vidutiniškai apie 300 gramų. Kai kurios galimybės pasiekia kilogramą, kurį sunku įsivaizduoti. Produktas turi originalų aromatą, primenantį česnako ir sūrio rinkinį. Jis auga šiaurės Italijos teritorijoje.

Tuberum nitidum

Tuberum nitidumPuikus raudonų triukšmo triukšmas su neįprastais kvapu, atspindinčiu tokių gaminių pastabas:

 • kriaušė;
 • kokoso;
 • saldus vynas.

Related  Galingas ir puikus ąžuolas

Jis auga spygliuočių ir lapuočių miškuose. Pirmieji vaisiai gegužės mėnesį, paskutinis – rugpjūčio mėn. Dydis yra tik 3 cm, svoris – iki 45 gramų. Nepaisant to, jis yra naudojamas kaip originalus produktas išrankiems gurmanams.

Buveinė gamtoje

triufelių grybelis natūralioje aplinkojeGalbūt kažkas galvoja: kadangi šis delikatesas yra toks brangus, ar galite pabandyti jį surasti arti artimiausio miško? Susipažinimas su tais atvejais, kai triufelis auga grybų, suteikia atsakymą į klausimą.

Produkto buveinę užfiksuoja šios šalys:

 • Europa;
 • Azija;
 • Amerika;
 • Šiaurės Afrika.

triufelis auga po medžiuĮdomu tai, kad grybelis myli įvairių medžių šaknis. Pvz., Beržuose, liepžiuose ir kopūstų kamienose randama Italijoje auginamo triufelio. Juodi Perigordijos rūšių egzemplioriai auga prie ąžuolų, buko ir graviūrų. Vasaros variantai randami mišriuose Ukrainos miškuose. Žiemos veislės randamos mažuose giraitėse ir kalnų miškuose, kur auga didingieji kedrai, ąžuolai ir pušys.

grybų triufelių rinkinysRusijoje taip pat galite rasti įvairių grybų variantų:

 • žiemos įvairovė;
 • vasara juoda;
 • baltas triufelis, dažnai vadinamas auksu.

baltas triufelisĮdomu tai, kad auksinė grybo išvaizda atsiranda mažiausiai septyniuose Rusijos regionuose, įskaitant Maskvos ir Leningrado regionus. Jei kažkas pasisekė rasti brangiausią grybų pasaulyje ir išmėginti jį virti, jis yra laimingas žmogus. Kitais atvejais parduotuvėje lengviau įsigyti triufelį.

Norėdami rasti tokį grybą miške, geriau orientuotis į tokias vietas, kuriose augalija atrodo neįprasta, o ne šviežia. Netoliese esanti dirvožemio dalis yra pilka arba peleninė atspalvis.

Dirbtinis grybų auginimas

dirbtinai išaugintas triufelisNatūralioje aplinkoje triufelius plinta miško gyvūnai, kurie jį maitina. Kartu su išmatomis, sporos patenka į žemę šalia medžių šaknų, kur jie sėkmingai išgyvena. Tačiau daugelyje šalių praktiškai naudojamas dirbtinis tokių grybų auginimas. Iš esmės – tai juodosios rūšys.

namus išaugintas triufelisNorėdami auginti triufelių grybą, reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius:

 • vidutinio klimato;
 • tinkami medžių tipai;
 • unikalus dirvožemio sudėtis

Related  Tai sėkmė – baltieji grybai šalyje!

ąžuolo giraitė auginti triufelesNorint pasiekti šį tikslą, dirbtiniai žalieji masyvai yra sukurti iš ąžuolų. Kai kuriais atvejais jaunųjų sodinukų šaknys konkrečiai infekuoja triufelių sporas, kad jie sėkmingai vystytųsi ant jų. Kaip matote, egzotinių produktų auginimo procesas reikalauja daug pastangų ir laiko. Todėl šiame versle dalyvauja tik patyrę ekspertai.

džiovintas triufelisGrybų sudėtis apima daug naudingų elementų, kurie padeda stiprinti žmogaus kūną. Laikydami jį maistu, net retkarčiais, ilgą laiką galite pamiršti apie emocinius sutrikimus ir kitas ligas. Tai praktiškai nekenksminga ir nesukelia maisto alergijos.

Vaizdo įrašas apie triufelių surinkimą miške

Triufelių grybų gaminimas – video