Apie tai, kaip galima statyti namo sienas priemiesčio zonoje su minimaliomis finansinėmis investicijomis, jau buvo keli straipsniai. Pavyzdžiui, ekspertai siūlo statyboje naudoti ekologines plyteles iš plastikinių butelių, žemės ir adobe. Ir šis straipsnis bus skirtas medžiagai, kuri pakeis medį.

Valdyba iš laikraščių

Rašymo taryba – pigus ir piktas!

Daug reikia medinių lentų. Iš jų pastatyti grindys ir lubos namuose, durys, kaminai ir rėmai, pagaminti baldai. Bet tokia statybinė medžiaga brangi.

Pasirodo, papier-mâché arba prancūziškai “kramtomasis popierius” yra geras medžio pakaitalas. Tai nuostabu! Ar gali popierius palyginti stipriai su natūralia mediena?

Baldai iš papier-mache

 

Popieriaus baldų gamyba

Tiesą sakant, papier-mâché statybinė medžiaga:

  • turi mažiau svorio;
  • nėra įtrūkęs, kai tvirtinamos lentos su vinimis ar savisriegiais;
  • Negalima deformuoti nuo saulės ir vandens;
  • atsparus smulkinimui;
  • dažymo ir lako dangos naudojamos ekonomiškiau;
  • Neišskirkite.

Baldai iš papier-mache lentų

Popieriaus lentos

Papier-mache sluoksnis sluoksniu

Dauguma žmonių yra susipažinę su popieriaus gabalėlių klijavimu sluoksniuose. Tokiu būdu galite gaminti ne tik mažus daiktus, bet ir durų sėdynes arba sėdynes, skirtas išmatoms. Bet vis dėlto šis metodas yra gana sunkus, kad jį būtų galima panaudoti, norint pagaminti būtinas statybines medžiagas, skirtas visiškai pastatyti būstą.

Sluoksniu laikraščių klijavimas

Nors labai gražus ir patvarus grindys yra gaunamos, kai klijuojamos kraftpopierius su PVA klijais. Tokiu būdu galite atnaujinti seną aukštą.

Kraft popieriaus grindys

Įklijuokite kraftpopierius ant grindų

Popieriaus grindys

Popieriaus grindys

Papier-mache grindys

Jei korpusas yra pastatytas iš nulio, tai yra galimybė. Iš tiesų gaukite stiprią ir gražią grindų dangą, jei pirmasis kraftpopierio sluoksnis yra ant metalinės tinklelio.

Popieriaus grindų dažymas

Gražus grindų popierius

Virš tokio grindų dengiamas dėmelis ir lakas. Nors dažais galima dažyti arba padengti tik laku.

Statybinė medžiaga iš celiuliozės

Šis metodas grindžiamas popieriaus pagrindu pagamintų daigtų dalių liejimu. Anksčiau ši masė buvo pagaminta tik iš pagrindo. Popierius buvo įmirkytas, išpjautas, o produktas buvo nuspaustas iš gautos nuosėdos.

Šiandien meistrai siūlo pridėti prie popieriaus-mėsos kompozicijos, be klijų komponento, gipso, kreidos miltelių, cemento, sijoto medžio pelenų. Šie ingredientai padidina dalių stiprumą.

Maišant minkštimą su medžiagomis kovos vandens įtaką, ar padengiant tokias gatavų daiktų gali būti pagaminti iš papjė mašė produkto vandeniui.

Related  Vaikų laimės kampas yra kūrybinė žaidimų aikštelė

Jei reikia, sukurkite ugniai atsparią medžiagą, naudodama rašalinį klijų, kuris turi antrąjį pavadinimą – “skystas stiklas”.

Papier-mache on Vincer

Šis metodas pasirodė labai seniai. Tačiau tik neseniai ji buvo “atradta” iš naujo. Galite naudoti bet kokį popierių, skirtą papier-mache lentoms gaminti: laikraščiams, kartonui, kiaušinių dėkliams, užrašams ir pan. Miltelinis makulatūras

Visa tai sumaišoma ir užpilta vandeniu.

Periodinis maišymas ir masės šildymas pagreitina makulatūros įsiurbimo procesą.

Tada masė suspaudžiama ir gerai išberžiama skiedinyje, taigi tai parašyta receptą. Tačiau šiandien kapitonai nori naudoti mėsmalę arba maišytuvą, kad sumažintų darbo sąnaudas.

Išvalyti popieriaus masė

Nuimant masę per lino audinį, gabalėliai džiovinami ore arba orkaitėje.

Išskleisk vandenį iš celiuliozės

Tada rekomenduojama juos grubti, įtrinti į virtuvinį malūnėlį. Dribsniai turėtų būti primenami medvilnės.

Masė primena medvilnę

Dabar masėje pridėkite nedidelę klijų pagrindo dalį, pavyzdžiui, miltų pastos ir minkykite “tešlą”.

Papier-mache su pasta

Išplatindami šią masę ant stalo su bunkeliu, viduryje supilkite paryškintus kietmedžio pelenus. Užpildas turėtų būti paimtas tris kartus didesnis už popieriaus mišinio rezultatą. Pelenai yra susilpninti vandeniu, o visa tai dar kartą kruopščiai sumaišoma su rankomis.

Baigta masė papier-mache

Winzeras vėl rekomenduoja masę sumalti į skiedinį, tada nedelsdamas pradeda naudoti papier-mache. Kai kuriais atvejais galite taupyti medžiagą, ją sulydami į stiklinius indus su sandariai uždengtais dangčiais. Indai su masine laikomi vėsioje vietoje, kur saulės spinduliai neprasiskverbia.

Papier-mache lentos

Patogiausia statybinių medžiagų gamyba naudojant liejinius formose. Geriau traukiant, dugno ir formos sienos yra išklotos sausais laikraščiais arba polietilenu. Užpildę pelėsių formą, reikia įstumti viršutinę šulinį viršaus, kad viduje nebūtų oro tuštumų. Pašalintas perteklinis skystis, kuris išsikiša. Tada ruošinys pašalinamas ir paliekamas išdžiūti. Šis procesas primena smėlio kulichikų gamybą.

Nešildykite popieriaus-mėsos plokščių, nes tai gali prisidėti prie ruošinio įtrūkimų susidarymo. Jei taip atsitiks, įtrūkimai vėl padengs masę ir vėl išdžiūks.

Nenuoseklumas po džiovinimo lengvai pašalinamas aitrių ar rinkmenų. Lentą lengva išgręžti, pjauti, prikalti. Bet kokio tipo dažai ant jo puikiai laikomi.

Related  Kokias raudonmedžio rūšis galima rasti planetoje Žemėje

Baldai iš popieriaus

Kurdami grindis iš šios masės, galite iškart įdėti jį į metalinę tinklelį, padengtą kartonu. Tai pagreitins procesą. Tačiau ant vis dar drėgna masė, ji turi būti kruopščiai išlyginta spaudžiant kažką sklandžiai. Prieš masę džiūsta nuimkite spaudą.

Papier-mache akmens sienos – video