mediniai laiptai į antrą aukštąKasmet mediniai laiptai tampa vis populiaresni. Tai visų pirma susiję su tuo, kad žmonės dažnai pradėjo pirkti kaimo namuose keliuose aukštuose. Iš kambario išdėstymo svarbus vaidmuo yra teisingas žingsnių pasirinkimas. Laiptai iš natūralios medienos turi daug teigiamų pusių. Tokio tipo gaminį galite įsigyti ar pagaminti patys. Norėdami tai padaryti, turite surinkti tam tikrą įrankių rinkinį, nusipirkti gerą medieną ir turėti kantrybę.

Kaip teisingai apskaičiuoti?

patogus liftas antrame aukštePrieš pradėdami, ypatingą dėmesį turėtumėte skirti pagrindinės medžiagos pasirinkimui. Mediniai laiptai į antrą aukštą gali būti pagaminti iš įvairių rūšių medžių, tačiau pušis yra geriausias. Šio tipo žaliava yra minkšta ir maža kaina. Su tokia medžiaga bus lengva dirbti net pradedantiesiems.

Pušų masyvo laiptai nematys, jei žaliavos apdorojimas specialiu agentu prieš pradedant dirbti.

Siekiant užtikrinti, kad struktūra būtų patikima ir ilgainiui, rekomenduojama pirkti brangesnių veislių medieną. Tai bukas, ąžuolas, maumedis. Jie turi tankesnę struktūrą, tačiau jie turi didelę kainą.

Pagrindiniai laiptų tipai:

 • varžtas;
 • einantis

Pirmosios parinkties gamybai, be medinių medžiagų, taip pat naudojamas metalas. Šios kopėčios yra skirtos tik žmogaus judėjimui. Yra beveik neįmanoma pakelti baldų ar kitų matmenų elementų ant jų. Dažnai mažo ploto patalpose parenkamos varžtinės konstrukcijos. Populiariausi medinių laiptų tipai parodyta žemiau esančioje nuotraukoje:tiesi laiptaiL formos kopėčios su platformaelipsės laiptai su platformaU formos laiptai su žingsniais ir kampiniais laipteliaisspiralės laiptaikopėčios ančių žingsnis

Žygiavimas yra labiausiai praktiškas ir lengvas. Tokios struktūros yra suskirstytos į daugelį rūšių. Jie gali būti vienkartiniai ir susideda iš kelių dalių. Antrame variante dažnai naudojama platforma, kuri atskiria šiuos elementus ir naudojama sukti kryptį.

Prieš pradėdami turite apskaičiuoti medinius laiptus:

 1. Gaminio kampas neturi būti didesnis kaip 45.
 2. Padangos gylis – ne mažiau kaip 25 cm.
 3. Stovo dydis turėtų būti 16-20 cm.
 4. Atidarymo plotis yra nuo 1000 mm.
 5. Turėklų aukštis yra nuo 1 metro. Vaikams – 60 cm.
 6. Vertikalus atidarymas yra ne mažesnis kaip 2 metrai.

Norint nustatyti etapų skaičių, būsimų kopėčių aukštį būtina padalinti į keltuvo aukštį. Gautas skaičius turi būti suapvalintas iki artimiausio sveiko skaičiaus. Šis rodiklis bus žingsnių skaičius.laiptų skaičiavimas

Related  Kvarcinis šildytuvas: kenksmingas ar ne?

Tikslus skaičiavimas gali būti atliekamas naudojant specialią kompiuterinę programą. Naudodamiesi paprastomis taisyklėmis ir rekomendacijomis, galite patogiai ir, svarbiausia, patikimos kopėčios.

Produkto dizainas

laiptų konstrukcijaPrieš statant medinius laiptus, turite žinoti, iš ko ji susideda iš. Tai padės greitai sukurti pasirinkimą, kuris kuo labiau atitiktų pasirinktą kambario interjerą.

Judėjimo patogumui laiptelių skaičius turi būti keistas.

Laiptų konstrukcijos struktūra apima tokias dalis:

 1. Bowstring. Šis elementas veikia kaip apkrovos spindulys ir yra papildomas etapų tvirtinimas.
 2. Kosūra. Tai yra spragos, sukurtos pagrindiniuose lygiagretiuose spinduliuose. Jie yra būtini ašaroms.
 3. Požiūris. Jie suprojektuoti taip, kad apimtų matomą dalį tarp žingsnių. Stovai sumontuoti vertikaliai. Jums nereikia naudoti šių daiktų.
 4. Protektorius Tokie elementai yra viršutinė etapų dalis.
 5. Balusters. Ši dalis pasiekia didžiausią produkto standumą ir stiprumą. Elementai tvirtinami prie laiptelių ir bėgių.
 6. Stulpeliai. Jos taip pat dažnai vadinamos “atraminėmis strypais”. Tai yra pagrindinė varžtų konstrukcijų dalis.
 7. Turėklai. Pritvirtintos balustrados.
 8. Spindulys artėja. Jie pateikiami apvalios formos pavidalu. Įrengtas laiptų apačioje.
 9. Dekoratyvinės dalys. Jie yra sumontuoti ant polių. Dažnai jie vadinami netikrais.
 10. Žingsnis po žingsnio. Jis sumontuotas pačioje laiptinės pradžioje. Jo skiriamoji bruožas yra neįprasta forma.

Konstrukcijos sudėtingumas priklauso ne tik nuo konstrukcijos tipo, bet ir nuo gamybos būdo. Antrame aukšte mediniai laiptai savo rankomis privačiam namui gali būti pastatyti tiek ant stygų, tiek į kosurohą.

Juostos yra sumontuotos iš protektoriaus galo. Tam naudojami kampai, grioveliai ir pastato klijai. Jie taip pat gali būti tvirtinami naudojant barus. Visi elementai yra tvirtinami varžtais arba savisriegiais.parinktys sujungimo veiksmams

Dėl kosouro, jie yra patys pakopomis. Joms montuojant naudojami specialūs tvirtinimo elementai.pailgos išdėstymas

Girnų ir kosorų gamybai geriausia naudoti ąžuolo ar pelenų. Be to, meistrai nori maumedžio. Tokios medžių rūšys pagamins konstrukciją patikimesnę.

Related  Kuris šildytuvas pasirinkti garažą

Elementų žymėjimas ir kūrimas

Norėdami pagaminti medinius laiptus, turėtumėte tęsti tik atlikus pilną skaičiavimą. Taip pat būtina galutinai nustatyti vietą, kurioje bus įrengtas produktas.

Veiksmų seka:

 1. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra eilutės ir styginių žymėjimas. Kad darbas būtų atliktas kuo tiksliau ir greičiau, rekomenduojama naudoti stačiakampį trikampį. Taip pat galite sukurti specialų kampą. Yra pastebėti įspėjimai apie tai.žymėjimas
 2. Šiame etape išmatuojamas etapų ilgis ir, jei reikia, stovai. Visi elementai turi būti supjaustyti naudojant elektrinius pjūklus. Nerekomenduojama naudoti rankinio įrankio, nes su juo bus sunku pasiekti pageidaujamą rezultatą.mes iškirskime laiptų elementus
 3. Visi elementai turi būti atsargiai šlifuoti. Atlikite tai, pirmiausia naudodami elektrinį prietaisą, tada naudodami švitrinį popierių. Rankinis apdorojimas yra būtinas norint išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.šlifuojant kopėčių elementus

Jei žingsniai yra ant įstrižo, tada jų ilgis turėtų būti 10-20 mm didesnis, o plotis – 20-30 mm.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas medinėms laiptatinėms marginėlėms. Šlifavimas juos turėtų būti keliais etapais, sumažinant popieriaus grūdėtumą. Taigi turėklai bus visiškai lygūs.

Be to, nepamirškite apie jungtį antrame aukšte. Jei to nėra, tada sutapimo dalis bus pašalinta išmontavimo metodu.

Medinių laiptų įrengimas

užpakalis sujungimasPagrindinės darbo dalies nustatymas yra struktūra. Labai priklauso nuo tinkamo elementų surinkimo.

Medinės kopėčios montavimas turėtų prasidėti palaikymo stovo pagalba. Jis tvirtinamas prie grindų, kur prasidės kopėčios. Tada kosuras pritvirtintas prie šviesos. Tai galite padaryti dviem būdais: nuplauti spinduliais arba nuplauti “Kosūra”.

statinio montavimasPo to produktas tvirtinamas prie atraminės sijos, į šoninę sieną ir lubų angą. Kai tik pirmoji “Koshor” bus gerai ištaisyta, galite pereiti prie antrojo. Antrasis elementas nustatomas atsižvelgiant į parengtų žingsnių ilgį.

Viršutinė dalis turi būti tokio paties lygio, kaip antrojo aukšto grindys.

Priklausomai nuo kopėčių pločio ir numatytų apkrovų, galima naudoti ne dvi pasvirusias linijas, bet tris ar daugiau. Naudojant kelis elementus, suteikiamas standumo dizainas.

Related  Kurį katilą geriau įsigyti vasaros rezidencijoje?

Siekiant užtikrinti, kad žingsniai nebūtų pakreipti įvairiomis kryptimis, kosūra turėtų būti įrengta kuo tolygiau.

Po to, kai pagrindinės dalys yra pritvirtintos, galite pradėti montuoti stovejes, o po to prie pakopų. Padangos yra pritvirtintos savisriegiais sraigtais Kosovare ir stove. Šiuo atveju svarbu užtikrinti, kad tvirtinimo detalės būtų gerai išgręžtos į medieną.žingsnių ir žingsnių įrengimas

Balustradų ir ramsčių montavimas turėtų prasidėti nuo jų išdėstymo. Šliauželio skylė turi būti baluoto viduryje. Tvirtinimo detalės fiksuojamos jungtyje klijais. Jie turėtų išsikišti 10-15 cm. Baluoto skylė yra išgręžiama iki griovelio dydžio.tvirtinimo balustrados

Tada postai tvirtinami. Vieno stiebo konstrukcijoje jie sumontuojami pradžioje ir pabaigoje. Pirma, pritvirtinkite tik viršutinius elementus, apatiniai bus įdiegti paskutinę akimirką.

Po to reikia nustatyti vieną ar du balustrades. Tai yra būtina norint nustatyti paviršiaus kampą. Norėdami tai padaryti, reikia pritvirtinti turėklą. Pašalinkite nereikalingą dalį iš visų elementų.

Tada pamatai ir skylės, pagamintos balustruose, yra kruopščiai apdorotos klijais ir prijungiamos prie kaiščių.saugus tvirtinimo balustradas

Turėklai supjaustoma reikiamu kampu. Ant pjūvių yra padarytos skylės, kad prijungtų juos prie stulpų, naudojant stangą. Į balustrades lentjuos pritvirtina, kai klijai visiškai išdžiovinami. Jie taip pat tvirtinami lipniais ir savaeigiais varžtais. Norint patikimai nustatyti, mes naudojame elektrinį gręžtuvą.mes nustatome varžtais

Paskutinis yra apačioje esantis stulpelis. Ji taip pat pritvirtinta prie turėklų su grioveliu. Po to, kai klijai visiškai išdžiūsta, laikoma paruošta medinė laiptinė rankomis.

Kad medžiaga nebūtų puolama į grybą ir vabzdžius, medieną reikia dažyti antiseptiku. Kad padengtų laku arba kitomis dažų ir lako medžiagomis, po grunto gerai išdžiūsta kopėčios. Tam reikės laukti mažiausiai 24 valandų. Jei to nepadarius, dažai nebus lygiai lygūs ir laiku pradės išsipūsti.

Iš medžio pagaminti kopėčios nėra sunku. Laikydamiesi veiksmų ir rekomendacijų seka, galite padaryti gražų, patvarų ir patvarų dizainą, kuris dekoruotų kambarį daugelį metų.

Video pamoka medinių laiptų kosūrai gaminti