Jeden z odrôd Anturium AndreAnturium Andre, prvý z pestovaných a opísaných predstaviteľov obrovského druhu, bol do Európy priniesol v 70.storočí minulého storočia. O niečo neskôr, v roku 1889, vďaka misionárovi Samuelovi Damonovi, rastliny tiež pristáli na Havaji. To radikálne ovplyvnilo popularitu a distribúciu druhu, ako aj rozmanitosť odrôd, ktoré pestovatelia dnes majú.

Známe medzi mnohými milovníkov exotických flóra, ako “srdce Havaja”, anthurium sa stalo skutočným miestnym symbolom. Rastliny, ktorých kvetenstvo dokáže udržať dekorativitu počas 2,5 až 4 týždňov, sa nachádzajú všade. Ale anthuriums sú nielen dekoráciou domov a krajiny, ale aj jedným z najdôležitejších obchodných línií po celom svete.

Viac ako 12 miliónov rastlín pestuje ročne na Havajských ostrovoch. Rovnaký počet anthurium pochádza z iných krajín a regiónov. A nie je to náhoda. Medzi tropickými kvitnúcimi druhmi, svetlé odrody anthurium, pestované ako vnútorné alebo záhradné rastliny, ktoré sa používajú na rezanie a dekoráciu interiérov, zaujímajú popredné miesto v popularite.

Záujem o kultúru je tiež podnecovaný množstvom tvarov a farieb dlhotrvajúcich kvetení. Dnes môžete vidieť nielen červené Anthurium, keď našiel v džungli Kolumbia, ale aj bi-farebné odrôd tejto rastliny, zvanej Obake, Midori zelenej, bielej, fialovej a dokonca aj hnedé Anthurium.

Červené anthurium – kvetina zo starej legendy

Red AnthuriumSvetlé lesklé postele a žlté klasy, pozostávajúce z mnohých malých kvetov. Vyzerá to ako klasický Anthurium, legenda o pôvode, o ktorej sa v Južnej Amerike spomína veľa stáročí.

Mladá krása obetovala vlastný život v mene lásky a vernosti. Ohromené s takou nesebeckosťou, bohovia premenili nešťastníka na šarlátovú kvetinu s jedným okvetným lístkom vo forme srdca dievčat.

Anthurium DakotaČervené anthurium sú dnes považované za klasiku a sú veľmi cenené medzi kvetinármi.

Anthurium Dakota sa môže právom považovať za najznámejšiu a najrozšírenejšiu odrodu. Táto rastlina sa vyznačuje nielen bohatou farbou pokrývky, ale aj veľkosťou od 14 do 23 cm. Veľká efektívna továreň nemôže byť prehliadaná ani vo veľmi priestrannej miestnosti.

Related  Elegantný ricínový olej – pravidlá pre výsadbu a starostlivosť o kvetinové záhony

Názov antúria pochádza z Antošu – kvetu a Oura je chvost. Ale nie menej ako chvost, klas je ako dlhý krk plameniak. Ale na rozdiel od plameniak, anthurium dnes môže mať nielen červené alebo ružové sfarbenie.

Anthurium odrody MinnesotaKvetenstvo Antúria odrody Minnesota vyčnievať z radu nie menej okázalú závod s jasne šarlátovej listene a klasov, ktoré menia farbu na prvý bielo-žltá a potom na zelenú.

Anthurium RedSkupina červených predkov Červená, s prevažujúcim sfarbením, bola červená, veľmi veľká a rôznorodá. Na to sa týka aj Anthurium Edison predložilo obchody nielen rastlina s červenými púčiky, ale aj odrody, kvitnúce ružovo.

Tmavočervené antúriumOkrem šarlátovej a klasickej červenej odrody sa môžete stretnúť s tmavým červeným Anthuriom. Zábrany takýchto anthuriums, ako na fotografii, prichádzajú vo všetkých odtieňoch od karmínového, víno až po vínovú, hnedú alebo takmer čiernu.

Otazu Brown s vrubovým závojom v tvare srdcaPríkladom hnedého anthuria je Otazu Brown s hustým burgundovým závojom v tvare srdca a priamym, svetlomyslným klasom.

Anthurium odrody UtahAntúrium Utah stupňa, ľahko tvoria obradnej veľké kvetenstvo s lesklým priemere textúrou závoj až do 14 cm. Palic a listene anthuriums fialové alebo tmavo purpurové. V rovnakom čase môžu byť staršie kvetenstvo ľahko identifikovateľné zeleným odtieňom v posteli závoja.

Luxusné čierne anthurium čierna kráľovnáLuxusná čierna anthurium čierna kráľovná sa zdá byť aj tmavšia vďaka svetlej farbe klasu. Na povrchu hustého lesklého britu sú všetky žily zreteľne zobrazené, čo prináša kvetenstvo fantastický vzhľad.

Anthurium pastelových farieb

Pink anthurium TennesseeRužové, ako pečené odrody Blush, rovnako ako broskyňové odrody anthuriums sú vysoko cenené a vychutnať si obesenú pozornosť kvetinárstva.

Ružové anthurium Tennessee má zaujímavú vlastnosť, pretože starne, pokrýva a fazuľa mení farbu. Ak sú čerstvo odhalené zákusky ovládané čisto svetlo ružovými tónmi, časom sa ich miesto odohrávajú v zelených odtieňoch. Kostra z bielej sa tiež zmení na zelenú.

Antúrijový kultivátor Lady LoveMajú spoločné odrodové meno Love anthuriums je celá rodina veľmi atraktívnych izbových rastlín s veľkými kvetenstvami a jasnými lesklými listami. Odroda Anthurium lady lásky, napríklad, stojí veľmi svetlé ružové listene, ktorých priemer je 17 cm. Uši sú uvedené v fotografií anthurium rovný, ukázal, svetložltý odtieň.

Related  Vyzdobíme naše stránky nezvyčajnou rannou slávou fialovej

Anthurium odrody Fantasy LáskaAle ďalšie anthurium Fantasy Love má svetlo ružový pigment a vo farbe závoja nie sú len ružové a zelené tóny, ale aj biela farba. Jasne viditeľné sú tmavšie žily.

Anthurium druhy BlushHrebene z anthurium odrody Blush sú ako pletené tenkou ružovou vrstvou. Kocka v takom kvetenstve je taktiež biela-ružová, pretiahnutá na špičku.

Zelený Anthurium Midori

Zelený Anthurium MidoriVšetky kvetenstvo zeleného anthurium Midori od otvorenia bract má dokonca zelenú farbu. Na rozdiel od iných odrôd anthuriums, táto odrodová skupina má aj zelené uši.

Lime AnthuriumVýnimkou je Lime Anthurium, podobne ako Midori, ale líšia sa v ľahšom, žltkastom tóne braku a bieleho žltého klasu.

Biele anhuriá

Anthurium odrody White championAnthurium odrody Biela šampión tvorí elegantné kvetenstvo s nápadne skrúteným predĺženým závojom a rovný, ľahký citrón s odtieňom. Keď vyraste, uši sa menia na farbu a stávajú sa zelenými. Zelená, začínajúca so základňou, a oslabená.

Spectacular white anthurium Biele srdceSpectacular White Anthurium White Heart zarážajúce čistota a čerstvosť ukázal kryty v tvare srdca a nezvyčajné pre tento druh jasne ružovú ucha.

Žlté anthuriums a odrody Orange

Skupina odrôd PicassoSkupina odrôd Picasso zahŕňa anthurium of Orange, ako je to znázornené na fotografii, rovnako ako rastliny s ružovými, fialovými, modrými a bielymi zákrutami.

Podľa opisu sú Picasso anthuriums malé rastliny vhodné na pestovanie vo vnútorných podmienkach. Zvláštne kúzlo kvetenstva je spojené s farbením závoja, ktorý sa zahusťuje na špičku a základňu, čo robí kvet väčší a jasnejší.

Anthurium žltý odtieň patrí k odrode LemonaAntúrium žltého odtieňa znázornené na fotografii patrí k odrode Lemona. Takéto kvetenstvo má veľkú pokrývku jemného citrónového nádychu a bielej farby so zelenou špičkou výhonkov.

Anthurium Obake

Anthurium odrody AraceaeDvojfarebné anthurium hybridy pod všeobecným názvom Obake sú havajského pôvodu a zapôsobia na fantáziu s neobvyklými kombináciami odtieňov na veľkých záhonoch. Názov Obake, preložený z japončiny, znamená niečo nestále, nestabilné. Toto slovo sa nazýva aj duchovia.

Related  Zoznámime sa s najznámejšími typmi cyklámov

Farba anthurium bract odrody Araceae spája jasne červenú a bohatú zelenú farbu.

Anthurium Rainbow ObakeFarba anthurium Rainbow Obake je zložitejšia a neobsahuje dva odtiene, ale oveľa viac. Na bielom pozadí sú viditeľné tmavo-ružové žily a jemnejšie postreky. Podklad braku je zafarbený krásnym zeleným tónom.

Veľkolepé odrody Mauna Loa ObakeVeľkolepý Mauna Loa Obake patrí do skupiny “Tropický ľad”. Jeho charakteristickým znakom je ľahké, takmer biele miesto v strede závoja a zelené jemné prostredie. Žily sú nanesené na ružové a klas je biela a žltá.

Anthurium Anthurium Vodný melón ObakeNázov tohto anthurium Watermelon Obake veľmi presne opisuje vzhľad kvetenstva s ružovým šťavnatým stredom a zelenými okrajmi.

Anthuriums Tulipán s obalom tulipánov

Anthurium Fiorino s tulipánovitým závojom bohatou ružovo-fialovouAntúrium odrody tulipánov sa stáva čoraz populárnejším vzhľadom na jedinečný tvar závoja a tvar celého kvetenstva. Dnes v kultúre sú červené, ružové, biele, fialové, ľalia a modré anthurium tohto druhu.

Anthurium Fiorino s tulipánovým krytom bohatého ružovo-fialového odtieňa patrí do skupiny malých anthuriums. Tvar kvetenstva je veľmi stručný a vďaka tomu sa rastlina ľahko zapadá do akéhokoľvek interiéru. Farby posteľnej bielizne a lôžka anthurium Fiorino sú jasné a kvitnutie trvá asi 4 mesiace.

Blue Anthurium Princezná Alexia ModráModrá anthurium princezná Alexia Blue nebude zapôsobiť na veľkosť kvetenstva, ale určite nezanechá ľahostajných fanúšikov nezvyčajných farieb. Kobylka aj závoj tejto odrody sú maľované v krásnom ultramarínovom odtieni. Ale ako dospievajúci v základu závoju sa objavia zelené mŕtvice.

Žlté anthurium princeznej AlexieNie menej jasné a žlté odrody anthurium princezná Alexia s malým ostrím a krátkym priamym klasom. Jasné kvetenstvo je jasne viditeľné na pozadí kompaktných tmavých lístia.

Anthurium odrody JoliAnthurium odrody Joli je miniatúrny predstaviteľ veľkej rodiny rastlín vo vnútorných priestoroch. Veľkosť rozety nepresahuje 15-18 cm, čo umožňuje nájsť miesto s pomerne malým anthurium s ružovým bratorom a rovnakým klasom na najužšej parapete.

Anthurium «Čierna kráľovná» – video