kvitnúce tulipány v záhradeAk chcete každoročne obdivovať krásny kvitnutie, potrebujete vedieť, kedy vykopať tulipány. Na jar budú kvetinové záhony, ak majitelia nezabudnú na jednoduché pravidlá hospodárenia. Je vyrezávanie žiaroviek nevyhnutným postupom, alebo môžete bez neho urobiť?

Prečo vykopávate tulipány?

tulipány DemeterDôvody pre hĺbenie tulipánov sú obzvlášť znepokojujúce pre začínajúcich floristov. Na prvý pohľad sa zdá, že žiarovky môžete nechať v zemi niekoľko rokov. Kvety sa rozvinú, zvýšia počet detí, vykonajú odpočinok. Ale je to vykopanie tulipánov, ktoré vám umožnia zachrániť určitú odrodu, zlepšiť kvalitu kvetov. Okrem toho existujú také dôvody, kvôli ktorým sa postup vykonáva:

  1. Týmto spôsobom sa poskytujú najvýhodnejšie podmienky na to, aby boli nastreknuté puky. Keď žiarovky zostanú v zemi, môžu trpieť nadmernou vlhkosťou, infekciami, nedostatkom tepla. Výsledkom je, že sadivový materiál môže zomrieť. Z tohto dôvodu stojí za to zistiť, kedy vykopať žiarovky tulipánov, aby sa zachovali.
  2. Kopanie umožňuje eliminovať slabý a chorý sadivový materiál.triedenie sadivového materiálu
  3. Ak necháte žiarovky v zemi, sú rozdrvené, čo ovplyvňuje ďalšie kvitnutie. Keď ich človek vykopá, môže vybrať veľký a vysoko kvalitný sadivový materiál. Odporúča sa vyhadzovať malé deti, pretože zničia kvetinovú záhradu.
  4. Ak nechcete kopať, nové malé žiarovky začnú hlbšie do zeme. V dôsledku toho budú ťažko nájsť v budúcnosti a miesto sa ucpe.

Každá kvetinárka by mala vedieť, kedy vykopať tulipány. To pomôže udržať dobrú pôdnu kondíciu a vysokokvalitné kvitnutie.

Tulipány sa nemôžu rozvíjať normálne v pôde bez toho, aby kopali po mnoho rokov. Ako výsledok, kvety budú malé, môžu zomrieť vôbec.

Kedy žiarovky žiariť?

príliš skoro vykopali tulipányTakže kedy vykopať tulipány po kvete? Tento postup sa často koná koncom júna alebo začiatkom júla. Hlavným znakom, že musíte vyhrabať žiarovky, sú žlté listy. včas vytesané tulipányKeď sú takmer úplne žlté, potom stojí za to začať procedúru. V tomto období sú žiarovky už silné, sú dobre pripevnené k deťom, ktoré ešte nespadajú.

Nie je potrebné čakať, kým listy úplne nezomrú, pretože potom je ťažké nájsť žiarovky v zemi. Okrem toho, dlhodobý pobyt v pôde zvyšuje riziko infekcie, vedie k odlúčeniu detí, ktoré sa môžu stratiť v zemi.

tulipány kvetuStále potrebujete poznať nejaké nuansy o tom, kedy vykopať tulipány. Robte to v suchom počasí, takže pôda je drobivá. Postup sa vykonáva opatrne, staré šupiny sú odstránené, žiarovky sa premyjú roztokom manganistanu draselného rozloženého podľa stupňov. Chudý sadivový materiál sa vyhodí.

Related  Ako zabrániť ochoreniu anthuria

Ako sú žiarovky uložené?

vyťažené žiarovky tulipánovKvetinárstvo musí vedieť, nielen kedy vykopať tulipány, ale aj ako ukladať žiarovky. Správna pamäť hrá dôležitú úlohu. Pestovateľský materiál je sušený na suchom a teplom mieste, ktorý je dobre vetraný. Na tento účel je vhodné:

  • prístrešok;
  • podkrovie;
  • prístrešok;
  • nylonové siete určené pre cibuľu.

cibule tulipánov v skladeOdporúča sa odstrániť choré žiarovky včas, chrániť pred priamym slnečným žiarením. Po niekoľkých dňoch váhy vysušia a je potrebné ich odstrániť. Žiarovky sú čistené z trosiek a suché korene, deti sú oddelené. Potom sa sadiaca látka zoradí. Na výsadbu zapadajú veľké, zdravé žiarovky.

dobrý sadivový materiálČasto sa ľudia pýtajú, či vyhrabávajú tulipány každý rok. Toto nie je povinný postup, ale skúseným pestovateľom kvetov sa odporúča, aby to robil každý rok. Dokonca aj keď osoba nekopíruje žiarovku, určite to bude musieť urobiť 2-3 roky.

Video o kopaní žiaroviek tulipánov