kozmetika v dizajne krajinyZnáme od detstva všetci, mnohí milujú svetlé kvety, ktoré rastú v kvetinových záhonoch v blízkosti domu alebo na chate. Milujú ju za nepríjemnosť, vzbúr farieb a jednoduchosti výsadby a starostlivosti, ako aj za dlhé obdobie kvitnutia: od konca júna až do jesene. Fotografia kozmických farieb a opisy najpopulárnejších druhov bude zvážená nižšie.

Popis a starostlivosť

farebné havajstvoCosmos (spoločná rastlina rodiny astroidov) prišla k nám z Mexika, Brazílie a Strednej Ameriky. Po dlhú dobu rastlina nebola vnímaná ako kvety kvôli bežnej tráve. Ale vďaka práci chovateľov bolo možné odrodiť odrody, ktoré teraz dekorujú záhrady s kvetmi a mestskými postelemi počas leta.

Tam je populárny meno kozmu – “neupravený mladá dáma,” ktorý dal kvetinu z dôvodu výskytu: tenké vlnité zeleň podobá rozstrapatené vlasy, ktorých konce sú posiate jasnými púčiky.

Existujú ročné a viacročné druhy kozmetiky. Celkovo existuje asi 25 odrôd tohto kvetu, ale je najlepšie zakoreniť a sú obľúbené u nás kozmetické sýto žltá a kozmetická dvojitá špička. Bez ohľadu na druh, rastlina miluje svetlo, ale je najlepšie si zvyknúť na to a baví ho bujnejšie, ak je zasadený do penumbry.

Ak necháte pohladiť na jasnom slnku, bude rýchlo slabnúť. V silnom tieni bude rastlina kvitnúť zle.

Pri pestovaní rastlín stojí za výber ľahké, vzduchovo priepustné pôdy. Rastliny môžu byť naočkované semenami alebo sadenicami. Prvá možnosť je vhodná pre najbežnejšie jednoduché odrody. Oni sú zasiate ihneď do pôdy v apríli až máji, kedy sa Zem už dostatočne zahriala. Po dvoch alebo troch týždňoch sú výhonky, ktoré po dosiahnutí 5 cm by mali byť zriedené.

veľké kvety CosmosuSeedling rastie selektívne, hybridné odrody. Takto vysadené rastliny začínajú kvitnúť od druhej polovice júla. Kozmeja, ktorá bola zasiate ihneď do pôdy, kvitne v auguste. Ak kvetina nestráca svoje dekoratívne vlastnosti, je potrebné odstrániť vyblednuté kvetenstvo. Budem svietiť akúkoľvek vodu, kým sa nebude tvoriť v dospelých rastlinách. Ďalej sa v prípade potreby uskutoční mierne zalievanie, to znamená s suchým letom a nedostatkom zrážok.

Táto nenáročná, odolná voči za studena a suchu. Fotografia kvetov kozmu vám umožní oceniť krásu kvetu a pochopiť príčiny jeho popularity v krajinnom dizajne a usporiadaní osobných pozemkov a záhonov.

Typy kozmu

Obľúbenosť rastliny je tiež určená rôznymi veľkosťami. Tam je vysoká, krátka postava a trpasličí kosmya, ktorá sa často pestuje v kvetináčoch doma.

Related  Výber fotografií z najkrajších a neobvyklých interiérových rastlín

Jednoduché odrody kozmetiky sú zvyčajne vysoké, rozšírené pozdĺž pôdy, a preto musia byť zviazané. Ale chovatelia vyšľachtili odrody vesmíru trpasličí a zakrpatené kozmu, ktoré tvoria elegantné, kompaktné kvet vývod, jednoducho bok po boku s ďalšími kvetinami v záhone. A hoci sú známe viac ako 20 druhov kozmetiky, rastliny sa rozšírili, čo bude opísané neskôr.

Cosmey Dvojitý kolík

hlúpe dvojité špirálaNajobľúbenejšou rastlinnou odrodou je dvojitý kolík Cosmos, ktorého vlasťou sú horské oblasti Mexika. Jedná sa o ročný, ktorého stonky niekedy dosahujú výšku viac ako 1 meter. Kvetenstvo bielej, ružovej a fialovej, s priemerom do 10 cm. Najčastejšie v kvetinových záhonoch môžete vidieť len také kvety.

Stonky vzpriamené, husté a rozvetvené, listy zpeřené a dvakrát rozrezané. To je dôvod, prečo táto odroda dostala také meno, a rastliny – jemný vzhľad zelene. Kvety kozmie Dvojité plienky sa navzájom podobajú harmančeku, zhromaždenému v košoch mnohých kvetenstiev. Hojne kvitne od júna do septembra. Najbežnejší ročný je pestovaný na ozdobenie záhonov. Semená dobre dozrievajú, klíčenie trvá 3-5 rokov.

Vďaka práci chovateľov sa vyrábali viac rafinovaných odrôd Dospelých kozmonautov Dávkovanie s menej chytlavým farebným plánom a menším kvetenstvami. Vysoká kozmeticky vhodná na rezanie. Na fotografii kvetov vesmíru môžete vidieť, ako krásna a jasná je rastlina.

Cosmoe Serno-žltá

kozmetológia sírová žltáNa rozdiel od vyššie popísanej dvojbierky, Cosmos Serno-Yellow je termofilnejší a kvet začína až v júli. Má širšie listy a kvetenstvo teplých tónov: žltá, oranžová alebo červená. Samotné slovo sulfuric vo svojom názve znamená žlté odtiene farieb. Ich rozmery sú malé, až 6 cm v priemere, ale plátky rastú v dvoch radoch. Preto sa kvetina, ktorá sa tiež nazýva kozmos, považuje za polodvoj.

neskoro kvitnutie CosmosuV závislosti od odrody sa výška stoniek mení: rastú z 30 cm na jeden a pol metra. Kosmey Serno-žltá je odolná voči suchu, a preto ju možno pestovať na slnečnej strane. Vytvára veľa púčikov, prudko kvitne, po vyhynutí okvetných lístkov padá. Rastlina poskytuje bohaté semeno, je tiež veľmi jednoduché zbierať semená, nie je potrebné ich očistiť. Kvitnutie končí v októbri.

Najlepšie je vyklíčiť semená kozmetiky so sírou žltej vo svetle, a preto nie je potrebné ich pôdu hlboko zakopávať.

Vonkajšie rastliny tohto druhu sa podobajú zmrznutému pozdvihnutiu jasne žltých kvetov: drieku je tenká, rozvetvená, vetvy sú rozložené v rôznych smeroch, mierne znížené.

Related  Fotografie a popis niektorých typov adianum

Cosmee čokoláda

kosmeya čokoládaĎalším druhom rastliny je Cosmos Chocolate je trvalka. Kvety sú jedinečné, zaujímavé, ale nie tak rozšírené. Jeho kvety majú tmavo červenú, burgundovú farbu a preto sa nazýva aj čierne kozmetické. Jeho rodná krajina – Latinská Amerika a Mexiko, ale pretože tento druh je veľmi teplomilný v porovnaní s predtým opísaným.

Je lepšie ju pestovať v južných oblastiach, pretože odolnosť voči chladu v tejto odrode je veľmi nízka. Ak sa čierna kozia rastú v oblastiach so severným podnebím, pestuje sa ako ročná v otvorenom teréne alebo v uzavretých ako trvalých. Miluje drobivú, plodnú, ohriatú pôdu a dostatok slnečného svetla.

celoročná čokoládaJeho názov bol daný rastline kvôli vôňu čokolády vychádzajúce z nej. Ľudia sa vždy pokúšali vytlačiť kvetinu, ktorá vytvára taký lákavý a sladký zápach. A pretože do konca minulého storočia v Mexiku bolo len niekoľko kríkov kosmickej čokoládovej trvalky. Ale vďaka práci chovateľov sa dalo vyhnúť úplnému zničeniu tejto jedinečnej rastliny.

Cosmie by nemali byť príliš hnojené, najmä hnojenie dusíkom, pretože to vedie k zvýšeniu zelenej hmoty na úkor kvitnutia.

Cosmee Chocolate je vytrvalá rastlina, ale vzhľadom na chudobnú zimnú odolnosť je potrebné ju počas chladného počasia priviesť do domu alebo do skleníka. Kruhovité, šarlátové, takmer čierne kvety s priemerom 4 cm pokrývajú vetvy rastliny, ktoré dosahujú výšku 40 cm až 1,5 meter. Čierny kozmos sa môže tiež pestovať prostredníctvom sadeníc ako ročný.

Cosmeya Terry

kosmeya TerryZvyčajne hladenie je rastlina s harmančekmi s rôznymi priemermi. Vzhľadom na popularitu sa však odvodzuje mnoho rôznych odrôd a hybridov. To sú oni Terry Cosmic: nie je to oddelený druh, ale rastlinná odroda. Jeho rozdiel je, že plátky rastú v niekoľkých radoch, čo robí kvety dvojitým. Pravidlá výsadby a starostlivosti sú rovnaké ako pre ostatné rastlinné druhy.

Môžete zasiať priamo v zemi alebo v škatuliach pre sadenice. Terry kosmetika má veľmi malé semená, takže ich neponorkujte, len ich posypte trochou pôdy. Na zvýšenie kvitnutia je potrebné pravidelne odstraňovať vyblednuté kvetenstvo. V závislosti od odrody môžu byť kvety terry kozmetiky rôznej farby a budú potešením až do mrazov.

Cosmos Sensation

pocit kozmetikyĽahko láskyplná a studená rastlina, ktorá nevyžaduje zloženie pôdy. Stonky kozmos Sensation dosiahnuť výšku 90 cm, a rastlina kvitne biele, ružové, karmín kvety pomerne veľké, s priemerom 10 cm. Kvetenstvo usporiadaný jednotlivo na konci stoniek. Dobre sa hodí na pestovanie ako prírodný plot, dekoráciu stien, plôch, na pozadí kvetinových záhonov a na rezanie. Vôňa kozmetických kvetov Sensation priťahuje motýle a včely do záhrady.

Related  Úžasný interiér ananásu na našich parapetoch

Cosmo Shell

pohladenie škrupinyJe to druh dvojitého účtovníctva so zaujímavými zloženými okvetnými lístkami. Práve pre túto funkciu má závod názov Cosmo the Shell. Jedná sa o šírenie kríkov s mnohými výhonkami. Typické listové listy a farby bielej, ružovej a fialovej. Má vysoké dekoratívne vlastnosti, zdobí každú záhradu, vhodnú na rezanie. Odrody Cosmia Shell sú nenáročné v starostlivosti, kvitnú od júna do jesene. Vysadené ako semená v otvorenom teréne a prostredníctvom sadeníc.

Cosmey Orange

kosmeja oranžováPopulárnou rôznorodosťou ročných rastlín je Kosmeya Orange. Vyznačuje sa jasnými, zaoblenými kvetenstvami slnečnej žltooranžovej farby. Silné stonky trávy výška 30 až 120 cm s jemnými, krajkové listy a semi-kvety až 6 cm v priemere. To je veľká škála kozmos výzdobe lôžok.

Cosmey Pikoti

kosmeya pikotiRočná rastlina so stopkami až 80 cm vysoká, rastúca bujná kefka s otvorenými listami. Kosmeya Picota slávnej nezvyčajné sfarbenie farby: biela lístkov orámované karmínovo červená hranicu rôznou intenzitou, priemer kvetenstvo – od 7 do 10 cm Kvitnúce intenzívne od júla a pred prvým mrazom .. Svetlé kvety Cosmos Pikoti zdobia každú kvetinovú záhradu, budú vynikajúcou výzdobou plotu a vyzerajú skvele vo váze. Rozmanitosť sa jednoducho znásobuje sejbou.

Cosmey červená

kosmeja červenáĎalším nenáročným druhom rastlín je červený kardinál. Bush je vysoký s tenkou, pôvabnou lístiou, stonky sú husto rozvetvené, pokryté veľkými červenými kvetmi. Kvitne celé leto až do septembra, rastie dobre na chudobných pôdach. Táto jasná rastlina sa používa ako vysoká obruba, pre skupinové výsadby, dáva samo semeno.

Pohľad foto kozmos kvety v tomto článku, môžete si byť istí, že bez ohľadu na to, aké to si vyberiete pre vašu záhradu, ako výsledok získať jasný, multi-farebné kvetinové záhony, potešiť nielen farbu, ale aj príjemnú vôňu. Súčasne sa na rast kozmonautových kvetov nevyžaduje žiadne mimoriadne úsilie, a preto ich každý letný rezident a amatérna kvetinárka môže pestovať.

Štíhly a elegantný kosmeja – video