Alokozija namuoseSveikas Alokaziya namų turi gerai Sutvarkyta išvaizdą, jo lapai yra gerai išvystyta ant audinio lakštų plokštės ir stiebai neturi nekrozės ar sričių geltonos, rudos arba juodos spalvos pėdsakų.

Pritaikytas gyvenimui atogrąžų ar subtropikų klimato augaluose ir auginamos kaip kambario kultūra reikalauja sukurti panašias sąlygas.

Didžiojo Alocasia genties augalų gimtoji žemė yra drėgnos atogrąžų miškai pietryčių Azijoje, Ramiojo vandenyno salų salose ir Australijos šiaurės rytuose.

Suaugusio augalo transplantacija ir reprodukcijaČia augalai vystosi:

 • su nedideliais vidutinės dienos ir sezono temperatūros svyravimais;
 • esant aukštai oro drėgmei;
 • apatinėje pusėje, paslėpta atogrąžų miškų baldakimu;
 • trūksta maisto ir drėgmės.

Nenuostabu, kad tokiose, beveik “rojų” sąlygose alokacija aktyviai auga, suteikiant visą naują ryškiai sultingą lapiją, dauginamą ir žydinčią.

Alokakijos reikalavimai namų priežiūrai

Tačiau norint sukurti natūralios atmosferos išvaizdą ir išlaikyti kokybišką priežiūrą namuose, alokazija nėra labai paprasta. Vasarą, pavasarį ir rudenį augalai turi temperatūrą nuo 21 iki 26 ° C. Žiemą, kai alokazija patenka į santykinio poilsio laiką, leidžiamas nežymus oro aušinimas, bet ne žemesnis kaip 15-17 ° C.

Netinkamos priežiūros rezultatasDažniausiai gėlių augintojai daro klaidas:

 • per didelis arba nepakankamas augalų laistymas;
 • pakeliant vazos su alokacijomis tiesiomis, deginančiomis saulės spinduliais arba be reikalo stumiant augalus į atspalvį;
 • neatsižvelgiant į augalo reikalavimus dirvožemio sudėčiai ir struktūrai;
 • perkaitimo gyvūnai;
 • leidžiant juodraščius į kambarį, kuriame namuose yra alokazija.

Gana sunku išlaikyti butą ir drėgmė, reikalinga tropinių gyventojų 60-85%.

Atsižvelgdama į nerimo sutrikimus, alokazija tampa susierzinta, tai atsispindi lapų spalvos ir tonizmo pokyčiuose. Kartais tai yra tik geltonos arba beveik juodos spalvos dėmės, lapų galūnių nekrozė, tačiau kai kuriais atvejais alokacija praranda žalumyną ir net miršta. Kaip elgtis su alokakijos lapais? Ir kokios yra šių nemalonių simptomų priežastis?

Pagrindiniai alokakijos reikalavimai yra šviesos ir vandens gausa. Čia dažniausiai pasitaikančios klaidos ir klaidingi skaičiavimai.

Aloakijos lapai sausinami dėl neraštingo laistymo

Ant drėgno lapo nukrito karšto saulės spinduliai, dėl ko nudegėVasaros laistymas, kai alokacijos gėlė auga greitai ir gali žydėti, turėtų būti gausiai ir dažnai. Keletas kartų per parą augalai drėkinami šiltu distiliuotu vandeniu, taip pat užtikrinama, kad saulės spinduliai nepasiektų drėgnų lapų. Jei taip atsitinka, lašeliai veikia kaip lęšiai, todėl lapų plokštelės nudegimai ir gelsvųjų dėmių atsiradimas ant alokazijos lapų. Audinys po pažeistu paviršiumi palaipsniui išdžiūvo ir dideliu žalos plotu, o visas lapas gali mirti.

Dėl alokazijos svarbu ne tik drėgmės kiekis, bet ir jo kokybė. Jei augalas gauna šaltuosius vandentiekio vandenis, ne anksčiau vandens, jis visada reaguoja su šaknų sistemos gedimu, lapų spalvos pasikeitimu ir jo nudegimu.

Gilių lapelių formavimas alokazijos lapuose taip pat susiduria su gėlių augintojų situacijomis, kai augalui trūksta vandens arba, priešingai, kenčia nuo pertekliaus. Tiesa, pastaruoju atveju alokakijos džiūvimo lapai yra šaknų puvinio pasekmė, dėl kurios neleidžiama šerti oro dalimi ir naikina audinius.

Netaisyklingas drėkinimas gali sukelti augalo mirtįAlokazijos pabarstymas namuose turėtų būti tada, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis pradeda išdžiūti, o gylyje dirvožemis vis dar išlaiko drėgmę. Laistydami augalą, svarbu kruopščiai įsiurbti visą puodo tūrį, tačiau būtinai pašalinti perteklinį vandens kiekį iš indo. Vasaros dienomis, laistymas didėja, tačiau, sumažėjus oro temperatūrai, nedelsiant reikia sumažinti drėkinimo dažnį ir apimtį.

Related  Burhozo klestėjimo, nepretenzybiškumo ir pasipriešinimo simbolis – aspidistra

Jei to nepadarius, galima išvengti ne tik alokacijos lapų dėmių susidarymo, dusinimo ir silpninimo, bet ir grybelinių bei bakterinių ligų vystymosi. Be to, silpnus egzempliorius dažniausiai veikia vabzdžiai.

Spalva dėl alokacijos palieka dėl blogo apšvietimo

Lapų alokozija sausaIdealus apšvietimas naminiams išaugintiems alokazams yra ryškus, bet išsklaidytas šviesa, neliečiant tiesioginių saulės spindulių. Saulė, nukritusi ant augalų, veda prie lapų ir gelsvai rudų nudegimų.

Šviesos trūkumas išreiškiamas pleištiniais pečiais, lakštų plokštėmis ir jų blyškinimu.

Dirvožemio sudėtis ir būtinybė alokozijos transplantacijai

Augalas, pasodintas netinkamu dirvožemiuPagal nemalonių pasekmių, atsirandančių Alokaziya iškrovimo tankus dirvožemio drėgmės talpa, kur šaknys kenčia nuo stovinčio vandens, o nuo deguonies trūkumo. Tai neišvengiamai turi įtakos lapų mentės ir viso augalo būklei. Patyrę augintojai pataria dirvožemio aeracija pridėti jai Sphagnum samanos, susmulkinti virti žievė iš spygliuočių medžių, durpių, kokoso pluoštas ir perlito.

Siekiant sumažinti galimų ligų riziką, kai rūpi alokazija namuose, dirvožemio mišinys anksčiau buvo dezinfekuotas, o kitą dieną – po atogrąžų pasėlių sodinimo.

Labai rūpinantis, alokazija greitai auga, todėl jauni egzemplioriai persodinami kiekvieną pavasarį, o suaugusiesiems – mažai tikėtina.

Lengviausias būdas yra perkelti molinį vienetą į naują didesnio dydžio puodą ir užpildyti tuščią vietą su šviežiu pagrindu.

Kad suaugęs augalas atrodo gerai, jis persodinamasBe persodinimo, lapai, augantys artimame alokakijos puodelyje, išdžiūsta. Ir kai kuriais atvejais augalas gali prarasti visą žalumyną. Tą patį poveikį daro trūkstant papildomų tręšimų, kurie būtini pavasarį ir vasarą. Aktyviai formuojant lapiją, augalai šeriami kompleksiniais junginiais dekoratyviniams lapuočių augalams, šiek tiek sumažindami rekomenduojamą koncentraciją. Žiemą trąšos nereikalingos.

Temperatūros sutrikimas ir žemas drėgmės lygis

Temperatūros ir drėgmės pažeidimas sukėlė augalo mirtįTemperatūros ar grimzlės sumažinimas patalpoje, kurioje yra augalas, lemia tai, kad alokakijos lapai tampa juodos ir sausos. Temperatūra, žemesnė nei 12-13 ° C, yra mirtini tropinių miškų gyventojams, ir net trumpą buvimą tokiomis sąlygomis vakar žudo sveiki lapai.

Related  Nuotrauka abutilono rūšių ir veislių aprašymas

Ką daryti, jei visi lapai džiovinami alokakija? Ar įmanoma atgaivinti žalią naminį gyvūnėlį ir kaip jis vėl auga lapais?

Jei Alokaziya ilgą laiką saugomi sauso oro arba jo puodai yra netoli šildymo prietaisai galima pastebėti, kuris yra geltona lapų, ir tada, pradedant nuo modelio galų ir kraštų lakštinio plokštės sausas.

Jei nesiimsite skubių priemonių, alokazija pašalina lapiją, o intensyvus laistymas tik sustiprins situaciją ir sukelia šaknų sistemos ir gumbų skilimą.

Ką turėčiau daryti, kai Alocasia pašalina visus lapus?

Galima atkurti augalą, išmesiančią lapijąPirma, šiuo atveju jums nereikia skubėti dalintis su augalu. Dažnai atsikratyti lapų alokazijos reaguoja į žydėjimą, dėl ko augalas reikalauja daug pastangų ir pastangų. Jei alokazija išblukusi, iš jos pašalinamas gėlių svogūnai, išvalomi iš sausos lapijos liekanos ir “žiema” sutvarkoma augalui. Retais laistymas vėsioje šviesoje kambarį, gumbai bus poilsio ir pavasarį ji pradės formuoti naujas lapų plokštes. Šiuo metu jis turi būti persodintas į šviežią substratą ir šeriamas.

Bet ką daryti, jei visi, nukritę ant alokacijos, išdžiūtų po dirvožemio užteršimo ar dėl kitos gėlininkystės klaidos? Šiuo atveju patikrinama šaknų sistemos būklė kaip skubi priemonė.

Sėklos sveikai augalui tankus, elastingas, be mechaninių pažeidimų ir bakterijų ar kitokios žalos pėdsakai.

Jei rhizomoje yra pastebimas kenkėjų puvimas ar buvimas, pažeidžiami plotai yra nutraukiami, o skiltelės apdorojamos akmens anglių trupiniais. Kai šaknys džiūsta, alokazija pasodinama drėgnoje sterilioje dirvožemyje. Tada alokazijos puodą padengia plėvelė ir paliekama pusėje, esant 22-24 ° C temperatūrai.

Alokazija ir jų gydymas

Augalui reikia nedelsiant įsikišti ir padėtiTai pagrindinis puvinys, kuris laikomas labiausiai paplitusi alokozijos liga namuose. Ligos atsiradimas gali sukelti pernelyg didelį laistymą ankstesnio ilgo sausumo sausumoje, taip pat augalų nustatymo pernelyg šaltuose kambariuose, palangėje ar juodgrindyje.

Related  Pavasaris ant palangės arba kruzų protrūkis namuose

Jei puvimo iš šaknų, esančių dirvožemyje yra sunku pastebėti storesnis, tuo formos ir spalvos dėmės ant lapų įvairovė turėtų Alokaziya augintojas ne sunerimęs anekdotą.

Kaip ir tuo atveju, kai visi lapai išdegę ant alokacijos, negalima išsamiai ištirti šaknų ir pašalinti visus paveiktus audinius. Tuo pat metu sugadinti lapai taip pat yra nutraukti. Ir sveikos dalys yra apdorojamos fungicidu ir persodintos į aukštos kokybės sterilų dirvožemį.

Jei puvimas lydi audinio ištempimą iš stiebo ir petioles, o patologinis procesas kelia nerimą, geriau atsisakyti augalo.

Sveikūs mazgeliai padės auginti naują augaląTačiau šiuo atveju būtina patikrinti dirvožemį, kad būtų galima užmegzti ryšius su mazgeliais, jį pasodinus, lengva gauti jaunesnes sveikas mėgstamos veislės alokazes.

Alokazijos ligų gydymas turėtų būti atliekamas išsamiai ir pakartotinai, jei ligos požymiai neišnyksta. Be fungicidų naudojimo svarbu įdiegti priežiūrą ir suteikti augalui visas sąlygas, reikalingas plėtrai.

Alokazijos kenkėjai namuose

Ant lapo nusistovėję thripsSvarbus ligų prevencija priemonė Alokaziya namuose – tai rūpinimasis remiantis augalų, taip pat atsižvelgiant į poreikį apsaugoti ją nuo kenkėjų poreikius.

Pavojingiausia iš jų – tai minta augalo sultimis tripsų, amarų, skydamarių, mealybugs, voras erkės ir nematodai. Dėl lankymo ne tik lapų veidą vabzdžių aptikti, bet ir nugaros dalis, stiebai, stiebų, ir sinusai.

 • Tai išdžiūvo pagal svarstyklės ties stiebo pagrindo ir lapų axils norėtumėte paslėpti mealybugs.
 • Spenelių dažniausiai aptinkami ant lapų ir lapų plokštės pagrindo.
 • Thrips yra pavojingos, nes jie gali gyventi augaluose ir žemėse skirtinguose vystymosi etapuose.
 • Į dirvą taip pat yra nematodai.
 • Spider erkės yra atpažįstamos plonuose tinkleliuose ant alokakijos žalumynų.

Spidero erkės daro žalą augaluiVisų šių kenkėjų gyvybinės veiklos rezultatas yra pilkšvai gelsvos arba rudos dėmių išvaizda alokakijos lapuose. Augantis, tokia žala veda į žalumyną, o gal ir visą vietinį augalą.

Kenkėjų gydymas yra apšiltinti aukščiau minėtą augalo dalį, naudojant infekciją medetkų ar paruoštų insekticidų. Lapai gali būti nuplauti žaliu muilu ir medžio pelenais.

Atliekant tokius darbus, geriau padengti dirvožemį su plėvele, kad apsaugotų jį nuo užmigimo.

Jei Alokaziya užterštas dirvožemis nematodai, tai lengva nustatyti būdingus mazgelių ant šaknų, augalų turės būti sunaikinta. Galų gale šis karantino kenkėjas labai sunkus sunaikinti, o jo cistos randamos alokazijos audiniuose.

Kovos su namą ant namo augalų – video