Stromantas kambario sąlygomisDaugelis augintojų teikia pirmenybę tokiam neįprastam augalui, nes smarkiai auginami tam tikri sunkumai. Žinant visas egzotinės gėlių priežiūros paslaptis ir niuansus, galite sukurti tokias sąlygas, kurios leistų jam pasireikšti visoje savo šlovėje. “Stromant” yra puikus pasirinkimas, kai norite į interjerą įtraukti keletą egzotinių. Dideli lapai yra pastebimi dėl jų originalios spalvos kontrastingų dėmių, juostų, ištemptų tamsiai žalia fone, pavidalu. Toks grožis nepaliks abejingų.

Pasirinkite gėlių vietą

jaunasis krūmas iš stromansoTinkamas stromanų auginimas reikalauja visų pirma tinkamo gėlių vietos pasirinkimo. Iš to iš augalų išvaizda daugiausia priklausys nuo jo. Nepakankamas apšvietimas sumažins lapų ryškumą. Tiesioginių saulės spindulių poveikio rezultatas gali būti nudegimas. Gamtoje stomatantas auga palei upių krantus medžių skliautuose, todėl jo auginimas namuose turėtų suteikti šiek tiek išsklaidytą apšvietimą. Gėlių optimalus išdėstymas taps palangiu, kur ryte ir vakare pakankamai šviesos. Tada vidurdienis ryškios saulės spinduliai negali jam pakenkti.

Jei pietiniame lange turite įdėti stromanto puodą, jį reikia uždengti permatomų audinių užuolaidomis.

Augalas labai jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius, todėl jo vieta yra parinkta toli nuo brėžinių.

Net ir labiausiai rūpestingai pasirenkant namuose yra itin reta žydėjimas.

Augančios sąlygos

kaprizingas stromantas“Stromant” yra kaprizingas augalas. Prisitaikius prie gamtos atogrąžų klimato, augalui reikia augti vienodomis sąlygomis. Tinkama priežiūra apima taisyklių laikymąsi.

Laistymas

Didelė svarba yra stromanto dirvožemio drėgmė. Vasarą ir pavasarį, kai aktyviai kaupiasi žalia masė, reikia gaminti gausų laistymo beveik kasdien. Žiemą augalas laistomas rečiau, laukdamas, kol substratas išdžius. Vanduo jums reikia naudoti tik pasenusią arba distiliuotą kambario temperatūrą.

Perdaug dirvožemio, taip pat džiovinimo, gali sukelti augalų mirtį.

Oro drėkinimas

Be laistymo, stromant reikia kasdien purkšti lapus vandeniu. Karštame ore tai daroma kelis kartus per dieną. Žiemą, kai oras tampa sausa, ypač kaip šildymo sistemų rezultatas, rekomenduojama drėkinti skirtingus būdus, šalia vieta gėlė su vandens rezervuaras, įdiegti specialius drėkintuvus.

Nepurkšškite augalo dienos metu, esant ryškiems saulės spinduliams, kad išvengtumėte nudegimų.

Temperatūros sąlygos

Šiluma yra viena iš svarbiausių sąlygų stromanui išlaikyti. Optimalūs jo parametrai vegetacijos laikotarpiu svyruoja nuo 22 iki 30 ° C. Esant aukštesnei temperatūrai, jūs taip pat turėtumėte padidinti oro drėgmės lygį. Žiemą temperatūra sumažinama iki 18-22 ° C. Svarbu, kad jis nesiektų 15 ° C. Esant tokioms sąlygoms, miršta oro gėlių dalis.

Related  Nuotrauka su laukinių gėlių kalatei rūšių ir veislių aprašymu

Maitinimas

Stromanto auginimas yra ne trąšų naudojimas. Viršutinis padažas gaminamas priklausomai nuo sezono. Pavasarį ir vasarą du kartus per mėnesį dekoratyviniams augalams naudojamos skystos kompleksinės trąšos. Preliminarus dirvožemis drėkina, o tada išpilamas paruoštas tirpalas. Kartais galima atlikti lapinės viršutinės padažos purškiant augalą iš purkštuvo, praskiesto puse dozės trąšų. Žiemą poilsio laikotarpiu nėra būtina apvaisinti.

Transplantacijos ypatybės

Puodai ir gruntas stromantaiKalbant apie bet kokį patalpų augalą, stromantai namuose yra periodinė transplantacija. Per pirmuosius 4 augalų gyvenimo metus ši procedūra atliekama kartą per metus, o po to – kas 2 metus. Puodai yra paimtas virš ankstesnio. 5 cm sluoksnis apačioje išpilstytas drenažas. Iš anksto paruoškite dirvos mišinį. Norėdami tai padaryti, sumaišykite lapų žemę, durpius ir upių smėlį santykiu 2: 1: 1 ir pridėti šiek tiek medžio anglies. Jis gali sugerti perteklinį drėgnį substratuose, o kai dirvožemis atsigauna, grąžinkite jį atgal.

Padidinti vandens galią ir substrato atpalaidavimą gali būti, į jį pridėjus samanų sfagnumą.

Stromanto transplantacija iš anksto atliekama dezinfekuotoje vietoje. Tai yra 15 minučių garinama vandens vonia, po to džiovinti, jie yra išsibarstę laikraščio lape.

stromantai po transplantacijosStromantas pašalinamas iš puodo taip, kad jis nepažeistų šaknų sistemos. Atsargiai nuskurdę seną žemę, nuleiskite augalą į paruoštą indą su drenažu ir užpildykite substratą. Po persodinimo daug dirvožemio išsiplečia, įpylę nusistovėjusią dirvą.

Reprodukcija

Stromanto dauginimasisNamuose naudojami 2 būdai reprodukcijai – kirtimai ir šakniastiebių pasiskirstymas. Pirmuoju atveju iškirptos šakos dedamos į konteinerį su durpėmis, padengtos plastikiniu maišu iš viršaus, kad būtų sukurtos šiltnamio sąlygos. Įsišaknėję auginiai persodinami į mažus puodus su maistinių medžiagų mišiniu.

Stromanto dauginimasis šakniastiebių dalijimu atliekamas tik tada, kai persodinami suaugusieji augalai. Šaknis skirstoma į 2-3 dalis, kiekviena sodinama atskirame konteineryje.

Related  Skirtingi sodinimo būdai ir taisyklės, kaip rūpintis mirabilis atvirame lauke

Stromingo namo priežiūros taisyklės – video