Králik požíva voduKaždý chovateľ vie, že vychystávanie dobrých pijanov pre králiky je dosť ťažké. Je dôležité, aby domáce zvieratá mali stály voľný prístup k pitiu a pijani na králiky sú spoľahlivé a pohodlné, ľahko sa naplnia vodou a zabránia kontaminácii. Čistá voda je jednou z hlavných podmienok kultivácie zdravých jedincov.

Prečítajte si článok: ako chutné variť králika?

Aké druhy pijanov sú tu?

Ak chcete vybrať najvhodnejšiu kapacitu na pitie, zvážme, aký druh poľnohospodárov používajú piky najčastejšie:

 • cup;
 • bradavka;
 • vákuum;
 • automatická;
 • z fľaše.

Každý typ pijan na králiky má svoje výhody a nevýhody. Ak ich porovnávate, môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť.

Vodný zásobník pohára

Jednoduchý kontajner s vodouNajbežnejšou cestou minulého storočia je napájanie domácich zvierat – stačí dať šálku vody do klietky (misku, plechovku a tak ďalej). Dnes sa táto metóda používa čoraz menej, pretože má viac nevýhod ako pluses.

nevýhody:

 • Šálka ​​na pitie pre králikov sa často obracia kvôli rýchlym pohybom zvierat pozdĺž klietky;
 • ľahko sa dostávajú do potravín, výrobkov z vlny a uší, obsah sa rýchlo kontaminuje a stane sa nevhodným na pitie;
 • obrátená misa zbavuje domáce zvieratá prístup k vode a zvlhčuje podstielku, čo môže vyvolať chorobu celej rodiny.

a navyše:

 • nájsť vhodný pohár na farme je pomerne jednoduché, takže táto metóda je úplne zadarmo.

bradavka

Bradavka na pitiePoužitie bradaviek pre králiky pohodlne používajte. Princíp ich konania je založený na skutočnosti, že dotýkajúc sa lopty na bradavku, domáce zviera dostáva vodu, ktorá preteká rúrkou z nádrže.

nevýhody:

 • v zime bradavka zmrzne a prístup k vode je nemožný;
 • Nákup zariadenia bude vyžadovať určité výdavky.

klady:

 • Zvieratá nemôžu znečistiť ani vylievať vodu, vždy zostávajú čisté;
 • vidíte hladinu kvapaliny av prípade potreby ju môžete zmeniť;
 • v kontajneri je vhodné pridávať lieky alebo rozpustné vitamíny;
 • králi ťažko konzumujú vodu, pretože neprichádzajú, ale prúdia priamo do svojich úst;
 • takéto nápojové misy pre králiky môžu byť vyrobené s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov.

Related  Čo keď brojlery padnú na nohy?

vákuum

Vákuový napájač pre králikyTento druh chovateľov robia sami. Za týmto účelom dajte fľašu vody otvorenej s krkom nadol na kontajneri. Zároveň časť tekutiny vyleje a zvieratá ju môžu vypiť z misy. Ako pitie vodichku vylial do nádoby.

nevýhody:

 • Jedlo alebo odpadky sa môžu dostať do misy;
 • Fľaša sa môže obrátiť a voda sa vypustí.
 • v zime je pravdepodobnosť zmrazenia vakuového pijavého nápoja.

klady:

 • tento piják môže byť vyrobený nezávisle;
 • kvapalina v fľaši zostáva čistá, v prípade potreby sa ľahko naleje;
 • výroba vákuového zariadenia netrvá veľa času.

automatický

Automatické nápojové misyVo veľkých farmách sú najčastejšie používané misky na pitie pre králikov. S ich pomocou poskytujú vodu desiatkam jednotlivcov nepretržite. Princíp fungovania je založený na skutočnosti, že z veľkej centrálnej nádrže sa obsah posúva potrubím do misiek umiestnených v klietkach. Systém je vybavený plavákom, ktorý je spúšťaný spolu a hladinou kvapaliny v nádrži, ktorá umožňuje doplnenie misiek v klietkach so sladkou vodou.

mínus:

 • robiť stroj pre králiky si vyžaduje určité schopnosti a finančné náklady.

klady:

 • po vytvorení automatického vodovodného systému môžete súčasne piť celý dobytok, čo ušetrí veľa času na starostlivosť o zvieratá;
 • čerstvá a čistá voda vstupuje do buniek.

Z fľaše

Pitná nádoba z plastovej fľašeTáto možnosť je navrhnutá na použitie remeselníkov, ktorí vedú domy dekoračných králikov. Podľa princípu pôsobenia sa fľaša podobá bradavke. Takéto nápoje na králiky s vlastnými rukami na fotografiách a výkresoch zjednodušujú.

nevýhody:

 • nákladné získavanie materiálov na výrobu jednej štruktúry;
 • ak vyrábate bradavka na králiky s vlastnými rukami z fľaše pre desať alebo viac jednotlivcov, náklady a čas na výrobu sa zvyšujú niekoľkokrát.

a navyše:

 • Zariadenie poskytuje domáce dekoratívne zviera s čistým nápojom kedykoľvek.

Niekoľko spôsobov, ako urobiť pijanov s vlastnými rukami

Keď ste sa rozhodli pre typ pijan, ktorý je najvhodnejší pre vaše domáce zvieratá, môžete mať otázku – ako si vyrobiť pohár na králik sami? Obráťme sa na radu skúsených chovateľov králikov.

Related  Патка се узгаја за домаће узгајање

Metóda číslo 1

Ak je metóda pohára pre vás správna, nebudete to musieť urobiť sami. Stačí stačiť do klietky plastovú alebo kovovú nádobu, ktorá zodpovedá veľkosti.

Pre jedného jedinca je lepšie vybrať misku menšiu a ak niekoľko králikov žije v klietke, potom bude nádoba potrebovať viac v priemere.

 Metóda číslo 2

Domáce bradavkyAk chcete vyrobiť bradavku, potrebujete pripraviť malú plastovú nádobu, zakúpiť pripravenú bradavku v obchode s domácimi zvieratami, pripraviť sponky na pitie. Potom sa kvapalina naleje do fľaše, vsuvka sa navlečie na krk, po ktorej je miska na pitku upevnená na klietke. Majstrovská trieda, aby ste získali vašu pozornosť.

Plastové kontajnery by mali byť zabezpečené z vonkajšej strany klietky, aby ich nemohli hýbať domáce zvieratá.

 Metóda číslo 3

Schéma vakuového pijacaAk chcete vyrobiť vákuový piják s vlastnými rukami, musíte si pripraviť plastovú fľašu, misku s hladkými okrajmi a držiaky. Ďalej sa misa fixuje vo výške 10 cm od podlahy (je to nevyhnutné, aby zvieratá neležali dovnútra). Nad miskou nadvihnite fľašu s krkom nadol.

Krk sa nesmie dostať do kontaktu s nádobou, inak voda nebude tečie.

Kontajner s vodou musí byť pripevnený mimo zónu prístupu zvierat, inak ju budú žuvať po niekoľkých dňoch. Ak sa chcete dozvedieť, ako vytvoriť samičky na králiky, pozrite si video.

Metóda číslo 4

Schéma pre inštaláciu automatických pijanovAby sa veľké množstvo králikov vyrobilo automatické nápojové misy, pripravte plastovú nádrž s objemom najmenej 10 litrov, plastovú alebo gumenú trubicu a niekoľko vsuviek. V blízkosti buniek je inštalovaná nádrž s vodou, z ktorej prinášajú plastové potrubie do buniek. V ňom vytvorte otvory a položte ich oproti každej bunke. Úzka hadica s vsuvkou sa vloží do každého otvoru.

Stojí to za to, aby si pitie misy na vlastnú päsť?

Dekoratívne králičie nápoje vodaAk máte vo svojom byte malý dekoratívny králik, potom je lepšie kúpiť všetko potrebné vybavenie a vybavenie v obchode s domácimi zvieratami kvôli jeho údržbe. V takom prípade budete mať istotu, že váš zviera nebude rezať ostré hrany domáceho koryta, včas dostane prístup k pití. Ale ak budete mať veľké farmy, a nechcú utrácať peniaze na ďalší hardvér, môžete použiť jeden z nasledujúcich spôsobov, čím sa pije pre králiky s rukami nad hlavou, ušetríte peniaze a zabezpečiť, aby rodiny králičie trvalý prístup k pitnej vode.

Related  Údržba a chov oviec doma

V zime môže voda zmrznúť, čo znesie život pre dlho ušaté zviera. Preto by malo byť možné izolovať vákuové, automatické alebo bradavky pre králiky. Na tento účel môžete kontajnery zabaliť teplou handričkou alebo ich vybaviť akvarijným termoregulátorom. Takže vaši králi môžu v zimnom období piť teplú vodu.

Drinky na králiky vlastné ruky – video