kuriatka na nádvoríNápoje na prepelice musia spĺňať osobitné požiadavky. Správne usporiadané zavlažovacie otvory pomôžu nielen zabezpečiť maximálnu čistotu v klietke, ale aj rast zdravých vtákov. Pitie sa dá zakúpiť aj v obchode, odporúča sa však používať nástroje vyrobené sami. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako urobiť pijanky pre prepelice vlastnými rukami.

Typy pijanov a požiadavky na ne

Kurenie, rovnako ako akýkoľvek iný vták, je veľmi posiate. Nesprávne usporiadané podávače a misky len spôsobujú problémy s kontamináciou buniek.

Správna miska pomôže pestovať zdravé vtáky a tiež minimalizovať nečistoty v samotnej klietke. Hlavnými typmi pijanov sú pohár, vsuvka, kvapka a automat.

Každý z uvedených spotrebiteľov by mal spĺňať tieto požiadavky:

 • veľkosť závisí výlučne od počtu vtákov, ako aj od veku;
 • surovín je lepšie vybrať pre vtáky ekologické a bezpečné;
 • Nevyberajte drevo ani hlinu ako hlavný materiál a tiež minimalizujte použitie kovu;
 • voda by mala byť k dispozícii pre vtáky, pretože perie by malo len dosiahnuť vodu;
 • Pialo by malo byť ľahko odstránené z klietky na čistenie;
 • Misa by mala byť silná.

kvapkanie

odkvapkávačBradavky na prepelice sú rúrka z kovu alebo plastu, umiestnená vodorovne na podlahe. Výška konštrukcie sa môže meniť a líšiť v závislosti od veku vtákov. Takže pre dospelých sú vtáky umiestnené vyššie, pre mladé zvieratá nižšie. Tento typ pijan je tiež nazývaný odkvapkávači na kŕmenie. Takéto typy pijanov môžu byť s takzvaným zachytávačom kvapiek (nádrž, kde voda pochádza z výtoku) a bez nej.

Odtokové nádrže s vodou môžu byť oprávnene považované za jednu z najvhodnejších možností na pitie misy. Takže ich výhody sú:

 • voda je vždy čistá a čerstvá;
 • misa pomáha udržiavať bunku čistú;
 • také pialy majú dlhú životnosť;
 • môžu rozpúšťať vitamíny.

Ak sa rozhodnete vytvoriť takýto zásobník sami, postupujte podľa týchto tipov:

 1. Miska je možné pripojiť priamo k potrubiu.
 2. Je lepšie umiestniť nádrž tak vysoko, ako je to možné, aby tlak v potrubí stúpol a v dôsledku toho funguje lepšie.
 3. Na inštaláciu vsuvky je potrebné vŕtať do otvoru dieru.
 4. Ak sa obávate, že miesto inštalácie môže uniknúť, použite teflonovú pásku vo výrobnom procese.
 5. Pre mladé zvieratá (15-25 dní) je lepšie používať mäkké bradavky. Pre zrelých vtákov už môžete používať tvrdé trysky.pitné žľaby s odstraňovačmi driftov
 6. Dropové bubny je možné inštalovať kdekoľvek: sú dokonale prispôsobené na inštaláciu na vnútornej aj vonkajšej strane klietky, na stenu a na iných povrchoch.

Návrh bradavky je jedným z najdrahších typov pijanov. Predpokladá sa, že je lepšie ich nainštalovať s veľkým počtom vtákov.

panvica

nápojové misy pre prepelicePohárik pohára pre prepelice má malú veľkosť, a preto sa často nazýva miska na mikrovlnku. Táto misa je pohár, v ktorom je malý jazyk plávajúci, spojený s guľou, ktorá blokuje tok vody. Ak je voda, jazyk zostáva na povrchu a voda neprestupuje do nádrže. Ak voda začína končiť, potom jazyk leží na dne, lopta otvára prístup k vlhkosti a misa je naplnená čerstvou vodou. Takéto misky sú rovnako vhodné pre veľmi mladých vtákov, tak pre dospelých a vtáky.

Related  Pravilno hranjenje prasadi od 1 do 6 mjeseci

Konštrukcia by mala byť vybraná takým spôsobom, aby spĺňala požiadavky na udržiavanie vtákov (v klietke alebo na podlahe), počtom vtákov a tiež ich vekom. Chovatelia kureniec reagujú, že je dosť ťažké vyrobiť šálku.

Z plastovej fľaše

fľaše z plastovej fľašePitná misa z plastových fliaš je jednou z najjednoduchších verzií. Plastová miska je fľaša, ktorá bola rozrezaná horizontálne a pripevnená k stene klietky. Na výrobu plastovej fľaše potrebujete fľašu, plechovku, nôž, vŕtačku a drôt.

Pri výrobe pijanov na prepelice s vlastnými rukami vyrobenými z plastu postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 1. Vezmite plechovku. Odrežte veko a ostrihajte okraje tak, aby neboli ostré.
 2. Približne 5-6 cm od dna je potrebné vytvoriť dva otvory.
 3. V otvoroch, ktoré budú neskôr miesta, odkiaľ voda pochádza, musíte pripojiť dva skrutkovače.
 4. Vezmite plastovú fľašu a vyvŕtajte niekoľko otvorov okolo krku.
 5. Do fľaše nalejte vodu, zatvorte ju a vložte do prevrátenej nádoby.
 6. Pripevnite konštrukciu k klietke pomocou drôtu.

Okrem toho, existujú aj tzv. Vákuové modely. Môžete si ich kúpiť v obchode a urobiť sami. Podtlaková nádoba sa tiež nazýva “kŕmna pištoľ”. Jedna vákuová konštrukcia je viac ako dostatočná na to, aby poskytla vodu pre 15 až 25 dospelých jedincov prepelíc.

V praxi je takáto nádoba zásobníkom približne 7 až 10 litrov (napríklad malá nádobka), na ktorej je štruktúra pripojená. V tomto prípade má tvar veka s okrúhlym žľabom. Zhromaždený a naplnený vodou, kontrakcia je obrátená a kvapalina vstupuje do drážok.kŕmna kŕdeľ

Trh ponúka veľa rôznych pijanov pre prepelice. Samozrejme, že je najlepšie, aby ste to urobili sami, takže budete mať istotu spoľahlivosti modelu, ako aj šetrnosti k životnému prostrediu materiálov. Najbežnejšie typy sú kvapkanie, poháre a vsuvky, ktoré remeselníci môžu robiť doma vlastnými rukami. Najjednoduchší druh je misa vyrobená z plastovej fľaše. Takáto miska je menej trvanlivá, avšak nie menej užitočná.

Related  У којим случајевима дају млечном праху прасади?

Video o vlastných nádobách na kŕmenie