Trojstupňové bunky pre králikySkúsení chovatelia králikov veľmi dobre vedia, aké dôležité je, aby bunky pre králikov mali správny dizajn a boli vyrobené z kvalitného a bezpečného materiálu. Vzhľadom na tieto faktory závisí zdravie domácich zvierat a ich schopnosť reprodukovať. Klietku si môžete zakúpiť hotovú alebo vyrobenú z vlastných rúk. Posledná možnosť je výhodnejšia, pretože počas výstavby sa zohľadňuje plemeno a počet zvierat umiestnených v ňom.

Potrebné materiály a konštrukcia buniek

Cage dom pre králikovBez ohľadu na to, aký druh škôlky budú postavené, majú všetci rovnaký základ:

 • rám;
 • steny;
 • podlaha;
 • strop;
 • dvierka.

Klietka pre králiky je vyrobená z dreveného materiálu alebo zo sieťoviny, ale v žiadnom prípade zo železa. V horúčave bude veľmi horúco a v chlade môže zvieratá zmrznúť.

Rám postavený hrubých zväzkov, zatiaľ čo dĺžka chodidla musí byť aspoň 35 cm V prípade, že materská bude vonku, to je najlepšie, aby boli ešte vyššie. – 70 až 100 cm navyše bunka výška je oveľa jednoduchšie na údržbu, a zvieratá budú. chránené pred predátormi. Steny sú vyrobené z preglejky, dosiek alebo pletiva. Na podlahu v podávačoch používajte stojany alebo sieťky, pretože cez ne prebúdzajú. Strecha je vyrobená z rovnakých materiálov ako steny. Ak priemyselná bunka pre králiky bude stáť mimo priestor, potom bude potrebná ďalšia strecha na ochranu pred dažďom.

Každý detail v škôlke by mal byť hladký a bezpečný, bez triesok alebo ostrých koncov na okách, aby sa zvieratá nemohli zraniť.

Typy buniek

Existujú rôzne druhy škôlok:

 • konvenčné s alebo bez matečného roztoku;
 • IN Michajlov;
 • NI Zolotukhin;
 • s paddock na prechádzku.

Bunka s kráľovnou a záhlavímV prvom variante má bunka vysoké nohy a dva samostatné kŕmiace a hniezdiace priestory. Sú oddelené pevnou deliacou časťou s otvorom. V hniezde sú dvere vyrobené z masívneho dreva a do zbernej zóny z rámu so sieťou. Ak je voľný priestor, do klietky sa pridá voliér pre chôdzu. Môžete ho zadávať cez zadnú stenu alebo ju umiestniť zospodu pod kryt, ako na obrázku nižšie.

Často chovateľské stanice s voliérmi sa používajú na párenie, pretože aktívny pohyb nielen pozitívne ovplyvňuje zdravie králikov, ale aj zlepšuje ich reprodukčné schopnosti.

Rozmery klietky s klietkouMikhailovove priemyselné bunky sú považované za najkomplexnejšie a najpokročilejšie, vyzerajú ako malé farmy. Poskytujú vetranie, police, vykurovacie matečné lúhy a napájačky, ako aj unikátny systém zneškodňovania odpadu – všetko naleje do jednej nádrže.Priemyselná bunka Mikhailov pre králiky

Related  Učiť sa liečiť kokcidiózu u kurčiat nezávisle

Nižšie je znázornená fotografia kresby Mikhailovovej bunky pre králiky, podľa ktorej môže byť vyrobená ručne.Rozmery Mikhailovho článku pre vlastnú výrobu

Cell NI. Zolotukhin

Hlavným rozdielom medzi autorskými chovateľskými stanicami a inými je, že namiesto mriežky alebo podlahových koľajníc sa používa preglejka alebo plochá bridlica a nie je tam žiadna paleta. Podlaha je inštalovaná s miernym sklonom. Mriežka je namontovaná pozdĺž zadnej steny o šírke 10-20 cm. Prostredníctvom nej sa odstránia výkaly a moč, hlavne preto, že vo väčšine prípadov sa králiky vyrovnávajú s potrebami na zadnej stene.Zolotukhinova bunková podlaha na zadnej stene je z mriežky

Krmítka sa používajú na nakláňanie na ich vyčistenie, len ich nakláňajte sami a nie úplne odstráňte z klietky. Je potrebné ju rozdeliť na polovicu mriežky, aby králik nemohol prejsť.Zolotukhinova bunková podlaha na zadnej stene je z mriežky

Tiež Zolotukhin navrhuje, aby nebolo vybavenie materstva počas letného času. Stačí stačiť, aby sa zabránilo potrebnej veľkosti dosky so šírkou až 20 cm a vložte do rohu sena. Samotný králik vytvorí hniezdo pre seba. Vďaka tejto metóde kultivácie sú podmienky pre život v klietke pre králikov najbližšie k prírodným. V dôsledku toho sa králiky narodili menej náchylné na infekčné ochorenia. Akonáhle vyrastú, doska sa odstráni, v dôsledku toho je viac priestoru k dispozícii na prechádzku. V zime namiesto dosky je potrebné zriadiť malý dom pre králika s potomkom.

Vo videu pod Zolotukhinom sa hovorí o princípe pôsobenia buniek na králiky, ktoré si vyrobili sami na metóde, ktorú vynašiel.

 

Pre výstavbu buniek metódou Zolotukhin nemusí vlastniť určité zručnosti a drahé stavebné materiály. Dostane mriežky, dosky, plochá bridlica alebo preglejka, rovnako ako plech. Rám, hniezdiace dvere a priečky sú vyrobené z dreva. Podlaha je vyrobená z bridlice alebo preglejky a sieťoviny. Taktiež sa oka používa pre dvere v podávačoch. Plech sa zlomí bary a inými prominentnými drevenými miestami, takže králiky ich nehromadí. Hniezdo by nemalo dostať veľa svetla a prievanu, takže dvere sú pevné a nie z mriežky. Na okraji podlahy v hrnci kráľovnej je pripevnená prahová výška najmenej 10 cm, takže králiky nemôžu vypadnúť, keď sú dvere otvorené.

Zadná stena strednej a dolnej vrstvy je vytvorená pod svahomZadná stena hornej vrstvy je rovná a spodná je naklonená tak, že odpad z hornej časti nespadá do ostatných článkov, ale posúva sa smerom dole po stenách.

Related  Hlavné rysy pestovania domácich moriek BIG 6

Etapy stvorenia

Podrobný návod na vytvorenie klietky pre králiky so vstavanou nádobou na kráľovnú a zásobníky s vlastnými rukami:

 1. Drevený rám je zostavený z drevených blokov s rozmermi 5×5 cm a na miestach, kde sú časti na kŕmenie, je pevná podlahová sieť.
 2. Zadná stena je inštalovaná a pevná podlaha je inštalovaná pre kráľovnú bunku.
 3. Bočné steny klietky sú uzavreté preglejkou a umiestnené sú septa s medzery pre maternicové oddelenie. Priemer laty nie je menší ako 20 cm.
 4. Kryty sú pripevnené k hniezdam.
 5. V strede klietky je namontovaná tyč na rám, ktorá má byť rozdelená na úseky, po ktorých sú nainštalované kŕmne žľaby.
 6. Škôlka sa otočí a podlahová sieť sa nakoniec fixuje pomocou regálov.
 7. Sú nainštalované zásobníky pre podávače a oddelenie pre krmivá. Namiesto vetvičiek môžete použiť mriežku s prierezom 2×5 cm.Vytvorenie klietky pre králikov
 1. Pripevnená bunková strecha a posuvné dvere s rukoväťou pre podávače.
 2. Rám je upevnený dverami s mriežkou a pevný pre hniezda, rovnako ako zámky pre nich.
 3. Ak bude škôlka stáť na ulici, potom je navyše potrebné vytvoriť vodotesnú strechu. Za týmto účelom je kostra z regálov pripevnená na existujúcu strechu a na ňu je pripevnený strešný materiál, napríklad bridlica. Nezabudnite na svahu, takže v prípade, že výška škôlky predné 70 cm, zadná stena by mala byť 60 cm. To je nevyhnutné pre odstránenie sedimentu zo strechy.

Než začnete robiť klietku pre králikov, musíte si vytvoriť podrobné výkresy s rozmermi.

Navrhovaný variant je vhodný v tom, že má násypku na kŕmenie veľkých objemov. Obsahuje najmenej 6 kg krmív. Tiež tento dizajn umožňuje inštaláciu ďalších vrstiev. Najdôležitejšou vecou je umiestniť do nich zásobník na zber odpadu alebo šikmý povrch, na ktorý sa budú vkladať do kontajnera. Ale nerobte príliš veľa vrstiev, pretože jedlo sa naleje zhora.

Veľkosť buniek mriežky pre králičie bunky by nemala byť väčšia ako 2×2 cm, inak by mohli zlyhať a uviaznuť.

odporúčanie

Skôr ako začnete robiť klietku pre králi s vlastnými rukami, mali by ste určiť miesto pre inštaláciu škôlky. Musí byť chránený pred silnými vetrom. Nie je vhodné založiť škôlku na južnej strane, pretože v lete budú zvieratá slnečné teplo celý deň. Tiež o veľkosti bunky ovplyvňuje plemeno králikov, niektoré sú oveľa väčšie ako ostatné. Optimálna veľkosť buniek pre králiky rôznych farieb je 150x70x70 cm a líši sa v závislosti od počtu zvierat. Strecha je lepšie urobiť odnímateľný, takže bude oveľa pohodlnejšie vykonať dezinfekciu bunky.

Related  Kako napraviti sam inkubator za vađenje vaših pilića

Klietka pre dekoratívne králikyAk králiky žijú v škôlke v zime, potom je podlaha lepšie z dreva. Spodná časť je pevná vo forme palety, preto ju treba vytiahnuť. A na vrchole je inštalovaný podlahových stojanov plnené s rozstupom 1,5 cm. Kŕmidlá a napájadlá robiť lepšie odnímateľné, tým lepšie je očistiť. Aby zima nezmrazila potomstvo, mali by ste dodatočne izolovať steny akúkoľvek tepelnú izoláciu, napríklad penu. Izolácia musí byť vo fólii pevne utesnená, aby sa nečerpala voda. V kráľovskej časti môžete umiestniť vykurovací systém na teplú podlahu alebo na vykurovacú podložku.

Pre trpasličích a dekoratívnych králikov robia iné škôlky a nutne aj s otvorenou klietkou. Klietka pre takých králikov je najčastejšie budovaná vlastnými rukami v podobe domu s množstvom rebríkov a regálov. Ak bude zviera bývať v dome, potom je najlepšie zakúpiť hotovú verziu, pretože má atraktívny vzhľad.

Podrobný návod na vytvorenie klietky pre králiky – video