Pohodlný ohrievač vody ThermexKomplikovaný život bez horúcej vody sa navrhuje, aby sa zmenil pomocou ohrievača vody Thermex. Samozrejme, môžete použiť plynový ohrievač alebo kotol na drevo, ale elektrina často nie je alternatívnym zdrojom energie. V sortimente teplovodných výrobkov Thermex sa výrobky vyznačujú rôznymi modelmi, cenou a vysokou kvalitou.

Prečo sú ohrievače vody Thermex populárne?

Model Termix je možné inštalovať kdekoľvekŠpecialitou skupiny je úzka špecializácia. Od svojho založenia v roku 1949 produkuje talianska spoločnosť Thermex iba teplú vodu. Produkty sa neustále zlepšujú kvôli profesionalite vývojárov. Záujem má nielen vlastnú produkciu, ale zahŕňa aj:

 • vedecké laboratórium;
 • vlastná konštrukčná kancelária;
 • výroba komponentov;
 • zariadenie na výrobu elektrických zariadení vlastnej výroby;
 • podnik na zostavu ohrievačov vody Termeks.

V prípade, že tovar zakúpený v 160 krajinách, spoločnosť pre montáž výrobkov v rôznych krajinách, vrátane Petrohradu, spotreba produkt sa každoročne zvyšuje – nie je zárukou slušné výberového Termes ohrievače vody od celého radu podobných produktov. Záujmom je jedným z troch svetových lídrov, s ročnou výrobnou kapacitou 2 milióny kusov.

Odrody ohrievačov vody sú ich prístrojom

Typy ohrievačov vodyRiadok zariadení predstavuje tri odvetvia:

 • skladovanie elektrických ohrievačov vody rôzneho objemu, kapacity a použitia zariadení;
 • Tečúce zariadenia s rôznou spotrebou energie, spotreba vody, regulácia;
 • prietokové ohrievače vody.

Zásobník ohrievača vodyKotol predstavuje komplexný termostatický systém s bezpečnou prevádzkou.

Každý ohrievač Thermex má návod na obsluhu, ktorý podrobne opisuje technické zariadenie prístroja a pravidlá pre bezpečnú prevádzku. Pokyn je potrebný na správnu inštaláciu a zapnutie zložitého zariadenia, detekciu porúch a prijatie opatrení na ich odstránenie. Pre každú odrodu a sériu vodomerov je vyhotovený samostatný manuál.

Pri výmene vykurovacích telies je lepšie vymeniť TEN s medeným krytom na oceľovom. Je menej zarastený, vodný kameň sa ľahšie odstráni.

Návod na obsluhu ohrievača Thermex obsahuje:

 • informácie o konfigurácii a technických vlastnostiach uzlov;
 • návod na inštaláciu ohrievača vody;
 • údržba zariadenia počas prevádzky, prevencie a opravy;
 • bezpečnostné opatrenia počas prevádzky prístroja;
 • zneškodňovanie použitých častí.

Príručka špecifikuje symboly a názvy tlačidiel ovládacích panelov v ruštine. Uvádzame informácie, ktoré sa týkajú záručného servisu. Spoločnosť poskytuje záruku za jeden rok pre elektrické zariadenia a až 94 mesiacov pre prípad a nádrž.

Zásobníkové ohrievače Thermex sú rozdelené do dvoch typov podľa metódy protikoróznej ochrany stien nádrže:

 1. Kapacita potravinárskej nehrdzavejúcej ocele má dlhú životnosť a jednoduchú údržbu. Označenie er.
 2. Vnútorný povrch, pokrytý sklovinou z biokryštalického porcelánu, vyrobený pomocou špeciálnej technológie bez kyslíka, aplikácia smaltovaného povlaku v prostredí inertného plynu. Povlak je odolný, nie je zničený náhlymi teplotnými zmenami. Značenie v prípade.

Related  Princíp ohrievača konvektora

Poradie pripojenia akumulačných ohrievačov vody

Schéma zapojenia zásobníkov ohrievačov vodyPri inštalácii kotla je potrebné zvoliť častejšie miesto, kde sa vyžaduje horúca voda, a zapojenie do výberového miesta bude krátke. Každý model je určený pre horizontálnu alebo vertikálnu inštaláciu, ako je uvedené v pasu a na označení. Montáž konštrukcie na stenu, vykonanie úprav prevádzkových režimov, kompetentné pripojenie k elektrickej sieti je lepšie zveriť odborníkom.

Ako pripojiť ohrievač vody Thermomex vlastnými rukami? V tomto prípade je potrebné dodržiavať pokyny na jasné pripojenie zariadenia. Je potrebné mať:

 • Thermex ohrievač vody;
 • upevňovacie kotvy;
 • potrubia na vedenie;
 • príruby, bradavky, zapínanie.

Uzly pripojenia kotlaNamontujte ohrievač vody na stenu podľa schémy. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy, že na ohrievačoch vody nie sú podpery umiestnené horizontálne a vertikálne, ale merajú sa s ťažiskom zariadenia. Preto je potrebné vyvŕtať otvory pre kotvu podľa pätky nádrže. Po spevnení na stenu hlavnej konštrukcie postupujte k ohriatiu ohrievača vody rozvodom vody. Osobitná pozornosť by sa mala venovať stavu elektrických sietí. Pripojenie ohrievača vody Thermex k sieti je znázornené na obrázku. Pre ohrievač je potrebná samostatná linka a zásuvka musí byť umiestnená na bočnej strane zariadenia.Schéma pripojenia na elektrickú energiu

Pred úplným naplnením nádrže s vodou by mal byť spotrebič uchovávaný v zabalenej podobe, aby sa náhodne neotvoril. Prvé pripojenie k sieti sa uskutoční po naplnení nádrže a kontrole tesnosti spojov. Nádrž sa považuje za naplnenú, keď voda vyteká z drezu pod tlakom.

Ohrievač vody v súprave má kábel so zástrčkou poskytujúcou uzemnenie. Na telese zariadenia je kontaktné miesto pre uzemnenie. Obvod poskytuje zariadenie RCD, ktoré odpojí zariadenie v prípade poruchy a mikroútek v sieti.

Nastavenie teplotného režimu musí byť vykonané podľa pokynov na pripojenie zariadenia.

Údržba a opravy ohrievačov vody Thermome

Údržba ThermexuPočas prevádzky prístroja sa na odtieňoch postupne objavujú usadeniny solí, ktoré interferujú s výmenou tepla. Napriek filtru inštalovanému na vstupe prívodnej vody sa sediment postupne nahromadzuje na stenách vnútornej banky. Relé a snímače zlyhajú. Znaky potreby opravy:

 • voda sa dlho zohrieva;
 • v cisterne sa nachádzajú vonkajšie zvuky;
 • častá aktivácia, po ktorej nasleduje ochrana;
 • kvalita vody na výstupe sa zmenila;
 • prístroj neohrieva vodu.

Práca na výmene a čistení vykurovacích telies, umývanie nádrže je možné vykonať nezávisle. V prípade poruchy riadiacej jednotky je potrebné nastavenie v špecializovanom stredisku.

Ak rodina má viac ako tri osoby, nie je tam žiadna dodávka teplej vody, inštalácia elektrického zásobníka ohrievač vody bude najlepšie východisko v vidieckom dome.

Pred opravou akejkoľvek zložitosti je potrebné zariadenie vypnúť. Uvoľnite nádrž z vody a vypustite ho cez kohútik s prívodom vzduchu, aby ste vylúčili kvapalinu z žiarovky.

Related  Oprava elektrického kotla s vlastnými rukami

Desiatky pre ohrievač vodyPráca na výmene termočlánkov alebo ich čistenie z váhy vedie k demontovanej a obrátenej nádrži. Je potrebné urobiť obraz schémy pripojenia a obnoviť ju v budúcnosti. Vytiahnite vykurovacie telesá na čistenie alebo výmenu.

Ak je potrebná výmena, je potrebné vedieť, že ohrievač ohrievača Thermes sa používa v súlade s modelom a pokynmi. Vo väčšine modelov ohrievačov vody sú nainštalované dva vykurovacie články, rovnako ako množstvo horčíkových anód v jednej súprave. Pri inštalácii ohrievača na mieste je potrebné zabrániť sklonu. Všetky tesnenia alebo manžety musia byť čisté, príruba je upevnená v krížovej podobe.

Každý rok a pri použití vody so zvýšenou tuhosťou je potrebné vyprázdňovať nádrž častejšie a vyčistiť od sedimentu nielen vykurovacie telesá, ale aj dno nádrže. Ak váha pokrýva steny kotla, vytvára dodatočnú izolačnú vrstvu bez toho, aby zasahovala do procesu ohrevu. Odstránený, ale funkčný prvok by mal byť odstránený a skontrolovať stav anódy s jeho možnou výmenou.

Elektródy sa čistia pomocou antinakipínu a podobných chemikálií pre domácnosť.

Tyče rôznych tvarov a kapacítHorná anóda v systéme je inštalovaná na ochranu proti korózii vykurovacieho telesa. Voľná ​​vrstva oxidu znižuje prenos tepla a vedie k nadmernému využívaniu energie. V prípade opotrebenia môže byť anóda zmenená.

Thermex ohrievače vody prídu v rôznych prevedeniach, líšia sa v materiáli výroby, spôsob pripojenia. Škrupiny značkových výrobkov sú vyrobené z ocele alebo medi.

Oprava ohrievača vody v iných prípadoch sa vykonáva v servisnom stredisku s použitím originálnych náhradných dielov pre ohrievač vody Thermex.

Príklady kotlov Thermex

Modely kotlov ThermexVšetky dodávané zariadenia sú navrhnuté pre sieťové napätie 220 V, pretlak v hlavnom vodovodnom potrubí je väčší ako 0,5 Ati. Zvážte najbežnejšie modely brojlerov používaných v každodennom živote.

Thermex 80 litrový ohrievač vody

Thermex 80 litrový ohrievač vodyPre skupinu troch alebo viacerých ľudí bude najlepším ohrievačom vody zariadenie s vnútorným objemom nádrže 80 litrov “Termex”. Objemová nádrž udržiava teplotu 9 hodín. Modely majú rôzne tvary a polohy, sú kompaktné a môžu byť pohodlne integrované do poskytnutého priestoru. Odporúča sa vybrať zariadenie s ohrievačom vody vo forme ohrievača, špirála sa rýchlo zlyhá. Pred inštaláciou ohrievača vody 80 litrov si prečítajte pokyny na používanie zariadenia, podmienky bezpečnej prevádzky.

V bode 3 je uvedená kompletná sada dodávky zariadenia vrátane prvkov spojenia. Pred zakúpením je potrebné skontrolovať úplnosť podľa špecifikácie.

Kupujúci musí vedieť, že záručná lehota pre elektronické a elektrické časti na všetkých produktoch spoločnosti Termex je 1 rok. Mechanik je však navrhnutý na dlhé mesiace bezporuchovej prevádzky. Cena ohrievača vody 80 litrov závisí od použitých materiálov a zariadenia. Použitie elektronického ovládania s viacúrovňovým riadením procesu spôsobí, že model bude oveľa drahší. Čím zložitejšia je forma modelu, tým vyššia je vyhodnocovanie zariadenia. Výrobok sa stáva výrazne drahším, ak namiesto smaltovania vnútorného povrchu sa použije nádrž vyrobená zo špeciálnej austenitickej ocele.

Related  Nezávislá konštrukcia grilovacej pece z tehál je jednoduchá

Prístroj je založený na fyzickom procese spojenom s výskytom bludných prúdov, elektrochemickej korózii, možných hydrotrítkach, opotrebovaní tesnení. Vlastná oprava ohrievača Thermex 80 je povolená iba na čistenie a výmenu ohrievačov. Profesionál môže nastaviť správnu automatiku a elektroniku.

Voľba ohrievača vody 50 litrov

Thermex ER 50 V ohrievač vodyMalý kontajner je možné inštalovať aj v malej miestnosti. 50 litrov vody stačí pre 1-2 spotrebiteľov. Venujte pozornosť ohrievaču Thermex ER 50 V. Tieto modely sú lídrami v dopyte. Výkon ohrievača 1,5 kW nevytvára vysoké zaťaženie siete. Vykurovacia voda počas 1 hodiny a 45 minút. Oceľová nádrž je pokrytá sklovinou z biokryštalického porcelánu a zachováva kvalitu vody ako v keramickej nádobe. Záruka pre nádrž je daná 7 rokov. Maloobchodná cena je 6757 rubľov.

Ohrievač Thermex IF 50 V je komplikovanejší. Má zásobník austenitickej ocele z nehrdzavejúcej ocele a dva vykurovacie telesá. Celkovo poskytujú výkon 2 kW, ale elektronický riadiaci systém umožňuje pripojiť jeden prvok v závislosti od úlohy na displeji. Cena ohrievača vody Thermex 50 litrov tohto dizajnu je 11259 rubľov.

Modelový objem 30 litrov

Miniatúrny ohrievač vody Termex 30 je zastúpený spoločnosťou v rôznych prevedeniach. Súčasné modely s nádržou zubnej skloviny a večnou nádobou z japonskej nehrdzavejúcej ocele. Vonkajší plášť môže byť plastový a kovový, pokrytý trvanlivou farbou. Zariadenia s vykurovacími prvkami 0,7, 1,3, 2,0 kW sú inštalované na rôznych modeloch. Je jednoduché vybrať zariadenie, ktoré vytvára malé zaťaženie v staršej sieti. Pre jednu osobu, dostatok vody, nová časť sa zahrieva do jednej hodiny. Životnosť zariadení nie je kratšia ako 10 rokov s včasným čistením a výmenou elektród.

Miniatúrny ohrievač vody Termex 30Aj malý kotol je úspornejší ako ohrievač tečúcej vody, pre ktorý je potrebné samostatné vedenie. Pri inštalácii kotla sa zlepší kvalita života vo vidieckych alebo vidieckych domoch. Pri výbere zariadenia je potrebné vziať do úvahy stav elektrickej siete, počet používateľov. Čím je zariadenie výkonnejšie, tým rýchlejšie sa ohrieva voda, rovnaké množstvo energie sa stratí.

Thermex prehľad kotlov – video