výhody atlantických kotlovKotly sú zariadenia, ktoré sa používajú na ohrev vody. Dnes sú atlantické kotly veľmi populárne a v dopyte. Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou, kvalitou, dlhou životnosťou a jednoduchou obsluhou.

Kotly Atlantiku, vlastnosti

Kotly z ochrannej známky Atlantiku sa vyznačujú vysokou kvalitou a spoľahlivosťou. Výrobca riadi celý výrobný cyklus – od vývoja dielov a krásneho dizajnu až po všetky druhy skúšok a inšpekcií.

Výhody atlantických kotlov pred inými modelmi sú pomerne významné, pretože majú veľa výhod:

 • Ochrana pred prehriatím a vysokým tlakom v nádrži;
 • v modeloch radu Steatite je zabudovaný keramický, suchý vykurovací prvok;
 • Rúrky z nehrdzavejúcej ocele na prívod a dodávku vody;
 • ekologicky bezpečná tepelná izolácia;
 • rôzne formy kotlov;
 • dostupnú cenu;
 • dlhú záručnú lehotu.

Atlantický kotol má vysokú úroveň tepelnej izolácie, nádrž chránenú pred koróziou, vysoko kvalitné a spoľahlivé vykurovacie články a jednoduchú, ale pohodlnú manipuláciu. K dnešnému dňu spoločnosť vyrába veľké množstvo veľmi rozdielnych modelov, ktoré sa navzájom líšia nielen objemom nádrže, ale aj rýchlosťou ohrevu vody podľa návrhu.

Videozáznam o výrobe kotlov Atlantiku

Prehľad kotlov Atlantiku, zostava

kotly Atlantik so suchými desiatimi fotografiamiK dnešnému dňu firma vyrába obrovské množstvo rôznych modelov, ktoré sa dajú ľahko a rýchlo inštalovať v byte, súkromnom dome.

Atlantický kotol je 50 litrov od Steatite linky, má zabudovaný, suchý, keramický, steatitový ohrievač, ktorý je prispôsobený akémukoľvek typu vody. Takéto modely môžu byť inštalované vertikálne a na podlahe. V tom istom riadku sú modely s objemom:

 • 50 litrov;
 • 100 litrov;
 • 200 litrov;
 • 300 litrov.

Steatite CUBE kotly majú atraktívny dizajn a vyznačujú sa kubickými tvarmi. Vykurovanie je keramický prvok v týchto modeloch umiestnený pod uhlom, čo umožňuje, aby sa voda ohrila oveľa rýchlejšie ako u bežných kotlov. Zariadenia pracujú veľmi ticho, takže môžu byť inštalované v byte a používané kedykoľvek počas dňa. V tomto smere existuje mnoho modelov s kapacitou nádrže 75-150 litrov.

Related  Quartz ohrievač: škodlivé alebo nie?

Modely kotlov z línie O’Pro + sa líšia od iných systémov ohrevu vody s ochranou proti korózii, čo predlžuje životnosť zariadení. Ak chcete, môžete nájsť rôzne možnosti pre kotly s objemom 30-200 litrov.

Modely O’Pro Turbo sú charakterizované zrýchleným ohrevom vody. V tomto riadku nájdete kotly s kapacitou nádrže 50-100 litrov. Kotly v systéme Ingenio sú zariadenia s digitálnym ergonomickým rozhraním, ktoré sú veľmi hospodárne pri používaní a môžu znížiť spotrebu energie na 20 percent, ak zvolíte inteligentný režim.

Návrh kotlov Atlantiku

Na splnenie všetkých potrieb spotrebiteľov spoločnosť vytvorila obrovský počet rôznych modelov kotlov. Odlišujú sa tvarom, objemom, stupňom ochrany vykurovacieho telesa a spôsobom inštalácie.

V závislosti od stupňa ochrany prvku, ktorý ohrieva vodu, majú kotly tri typy:

 • suchý vykurovací prvok;
 • mokré TEN;
 • Vlhká TEN s ochranným, dodatočným odporom.

výhody atlantických kotlovV tvare sú zariadenia úzke, štvorcové a okrúhle, takže každá osoba má možnosť vybrať si model, ktorý je ideálny pre dizajn v kúpeľni. Spoločnosť Atlantic vyrába kotle s rôznymi veľkosťami nádrží – od 10 litrov do 300, ak je rodina veľmi veľká a potrebuje veľa vody.

Montované kotly môžu byť rôzne – horizontálne, vertikálne, pod umývadlom, nad drezom a univerzálnymi modelmi. Kotol Atlantský pri 80 litroch bude schopný zabezpečiť teplú vodu pre rodinu 2-3 osôb. Je to veľmi jednoduché použitie a voda v ňom sa ohrieva veľmi rýchlo.

Ako si vybrať objem kotla?

Všetky zásobníkové ohrievače vody majú svoje výhody a vlastnosti, takže výber správneho zariadenia môže byť niekedy veľmi náročný. Pri výbere kotlov by ste sa mali najskôr zamerať na objem nádrže a počet ľudí, ktorí bývajú v byte alebo dome.

Kotol Atlantik na 100 litrov alebo menej je ideálny pre osoby, ktoré sa radi kúria a žijú osamote. Ak sa rodina skladá z 2 osôb, potom pre úplnú dodávku vody musíte vybrať kotol s objemom 50-120 litrov. Pre 3 osoby je potrebná viac vody, preto sú vhodné ohrievače s nádržou 80-120 litrov. Ak rodina má viac ako 4 osoby, potom pre kuchyňu a sprchovací kút je potrebný kotol 120-150 litrov a pre 5 – 150-250.

Related  Zaujímavé nápady na vybavenie šatníka

Každý z kotlov má svoje vlastné charakteristiky, takže si musíte vybrať zariadenie veľmi starostlivo a vybrať len tie modely, ktoré plne spĺňajú všetky požiadavky.

Kotly Atlantiku so suchým TEN

Sucho desať na atlantických kotlochVšetky vykurovacie zariadenia majú svoje výhody, ale Atlantické kotly so suchou vlhkosťou sú stále viac populárne a viac populárne každý deň. Ich charakteristickým rysom je, že vyhrievací steatitový prvok je v ochrannej banke a neprišiel do kontaktu s vodou. To umožňuje predĺžiť životnosť kotla a znížiť množstvo stupnice v nádrži. Ak chcete použiť kotol, bolo to oveľa pohodlnejšie, je tu regulátor teploty a indikátor, ktorý sa nachádza na prednom paneli kotla.

Vykurovacie telesá zaisťujú bežné zaťaženie, takže nikdy nebude mať problémy a problémy. V kotlovom zariadení je horčíková anóda, ktorá chráni nádrž kvalitatívne a spoľahlivo pred prúdmi, ktoré sa môžu túlať.

Izolácia z polyuretánovej peny umožňuje udržať teplo nádrže a vody, takže nebudete musieť dlho zohrievať. Sklokeramická sklovina chráni vnútorný povlak nádrže pred koróziou, takže kotol môže trvať najmenej 8 rokov.

Kotly Atlantik sa hodia veľmi dobre do každého interiéru – v kúpeľni, WC, kuchyni. Pri výbere ohrievačov vody je potrebné vziať do úvahy potrebný denný výpočet vody, ktorý bude potrebný pre celú rodinu. Pri výbere správneho objemu nádrže môžete ušetriť nielen peniaze pri nákupe, ale aj množstvo spotrebovanej elektriny. Ak chcete použiť kotol v kuchyni, môžete si vybrať malý model, objem 15-30 litrov.

Kotly Atlantik sú vysoko kvalitné, spoľahlivé. Budú pracovať dlhé roky bez akýchkoľvek problémov a porúch.

Prehliadka videoklipu Atlantic Cube Steatite