kerozínovým ohrievačom Medzi obrovským počtom rôznych ohrievačov používaných pre dachu bola naša pozornosť priťahovaná kerozínovými ohrievačmi. Rozhodli sme sa zistiť viac informácií o nich a povedať našim čitateľom.

obsah:

 1. Zariadenie ohrievačov solárneho oleja a petroleja
 2. Výhody a nevýhody
 3. Prehľad kerozínových ohrievačov od rôznych výrobcov
 4. Ako si vybrať?
 5. Zákaznícke recenzie

Zariadenie ohrievačov solárneho oleja a petroleja

Zariadenie petrolejového ohrievačaPrenosné petrolejové ohrievače pozostávajú z jednotiek:

 • palivová nádrž;
 •  miska s knotom;
 • gombík na nastavenie knôtu;
 • snímač merania objemu paliva;
 • plášť horáka;
 • horák.

Počas prevádzky ohrievača by mal byť plameň na knôte mierne oddelený sieťkou a vykĺznutý. Aby ste dosiahli túto pracovnú pozíciu, môžete vystreľovať knôt a nastaviť výšku plameňa špeciálnou rukoväťou. Plášť sa postupne zohreje a začne vyžarovať do izbového tepla v infračervenom rozsahu.
Keď sa škrupina a steny komory úplne zohrejú, proces spaľovania z samotného knotu prechádza na pár kerozínov na určitú vzdialenosť. Tento spaľovací proces takmer úplne spaľuje palivo, ale nedovoľuje, aby sa knôtové tkanivo vyhorelo. Ohrievače na naftu a petrolej sú vhodné na vykurovanie garáže alebo stanu.

Vôňa produktov spaľovania prichádza až po prvom zapálení, keď ešte nie je žiadny proces úplného spaľovania plynov a v čase jeho spálenia.

Dnes je možné na trhu zakúpiť zariadenia, ktoré sa líšia metódami riadenia, druhom použitého paliva a metódou distribúcie tepla.

 • Ohrievače bez elektroniky majú odlišnú autonómiu a ukázali sa dobre na miestach, kde nie je elektrická sieť. Často sa používajú na táborové výlety, stany.
 • Prístroje s elektronickým ovládaním sa vyznačujú schopnosťou udržiavať konštantnú teplotu, nastavenie požiaru, dodávku paliva, zánik a ďalšie užitočné funkcie.
 • Ohrievače pracujúce na kerozíne.
 • Diesel-kerozínové prístroje.
 • Metóda prenosu tepla prevodníkom.
 • S vstavaným ventilátorom.
 • Reflexný ohrievač.

Výhody a nevýhody kerozínových ohrievačov

Rovnako ako akékoľvek iné zariadenie, kerozínové ohrievač má svoje pozitívne a negatívne strany.

Related  Ako si pripraviť detské ihrisko

Všetky výhody použitia ohrievačov na petrolej:

 • samostatnosť zariadenia;
 • takmer úplná absencia zápachu a dymu počas práce;
 • vynikajúca mobilita;
 • trvanlivosť knôtov;
 • veľký počet možností elektrických modelov;
 • na prístroji sa môžete zahriať a variť jedlo.

Nevýhody kerozínových ohrievačov:

 • pary a pachy použitého paliva počas zapálenia a hasenia zariadenia;
 • vysoké ceny pohonných látok;
 • plameňom.

Prehľad kerozínových ohrievačov od rôznych výrobcov

Kerozénové ohrievače z juhokórejskej značky Kerona sú široko zastúpené na ruskom trhu. Pozrime sa na niektoré z najobľúbenejších modelov na porovnanie.

Kerona WKH-2310

Kerona WKH-2310Tento malý model sa používa na vykurovanie malých miestností, technických aj rezidenčných. Unikátny dizajn zariadenia umožňuje používať ho aj na ohrev stanu bez rizika požiaru. Čo robí taký protipožiarny prístroj?

Vlastnosti dizajnu:

 • Nie je možné náhodne spáliť pracovnú komoru kvôli namontovanej ochrannej mriežke;
 • palivo z nádrže netečie ani vtedy, keď sa ohrievač náhodne rozšíril kvôli inštalovanej ochrane;
 • pre zapaľovanie, zápchy nie sú potrebné, pretože existuje elektrický systém;
 • Ak dôjde k náhodnému prevráteniu, aktivuje sa automatický systém vypnutia.

Dobré spojenie knotu zabezpečuje použitie špeciálneho sklolaminátu. V hornej časti zariadenia môžete nainštalovať špeciálne veko na varenie. Úroveň prenosu tepla je regulovaná znížením alebo zvýšením plameňa. Na hodinu prevádzky prístroja potrebujete len 0,25 litra petroleja. Objem nádrže je 5,3 litra.

KERONA WKH-3300

Kerona WKH-3300Okrem všetkých konštrukčných prvkov predchádzajúceho modelu má kerozínový ohrievač Kerona WKH-300 ďalšie funkcie.

 1. Najprv je to silnejšia nádrž s objemom 7,2 litra.
 2. Po druhé, existuje špeciálny horný reflektor, ktorý vám umožňuje presmerovať tok tepla. Pri inštalácii sa teplo posúva na zem a odtiaľ stúpa, čo vedie k rovnomernému ohrevu miestnosti.
 3. Po tretie sú vykurovacie telesá vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.
 4. V štvrtom kole – dvojitá palivová nádrž, ktorá vytvára zaručenú ochranu proti požiaru pri prevrátení.

Related  Aké drevené schody môžu byť vyrobené vlastnými rukami?

Okrem produktov z Južnej Kórey sú na ruskom trhu široko zastúpené japonské kerozínové ohrievače.

Toyotomi RCA 37A

Toyotomi-RCA-37APoužíva sa na vykurovanie malých vidieckych domov, chatových domov a garážových priestorov. Japonské kerozínové ohrievače sa líšia od modelov Južnej Kórey stacionárnou inštaláciou. Zariadenia sú vybavené trojitým bezpečnostným systémom a automatickým zapaľovaním. Spotreba paliva za hodinu je 0,27 litra petroleja, nádrž s objemom 4,7 litra. Používajú sa na vykurovanie priestorov s rozlohou najviac 38 m2.

Toyotomi Omni 230

Ak potrebujete vyhrievať veľkosť miestnosti do 70 m2, použite tento model. Dvojité steny palivovej nádrže, automatické zapaľovanie, kalenie, nastavenie teploty a jeho údržba. Za hodinu spotrebuje 0,46 litra. palivo, objem nádrže je 7,5 litra.

Neoclima KO 2,5 a Neoclima KO 3,0

Kerozénové ohrievače NeoClima-KO-3.0Na rozdiel od petrolejových ohrievačov Toyotomi čínske zariadenia Neoclima pracujú na nafte a petroleji. Spotreba paliva v nich je malá – od 0,25 do 0,27 l. za hodinu. Po jednom naplnení nádrže môžete vykurovať izbu asi 14 hodín. Inštalácia žiarovky katalyzátora spôsobuje, že výfuk spalín je minimálny. Zariadenie je vybavené elektrickým zapaľovaním z batérií.

Ako si vybrať kerozínový ohrievač?

Často sa kerozínové ohrievače používajú pri turistike, poľovníctve alebo rybolove. Ak sa rozhodnete pre inštaláciu tohto typu ohrievača v krajine, musíte zvážiť nasledovné:

 1. Porovnajte pomer kvadratúry vyhrievaného priestoru k spotrebe paliva ohrievačov od rôznych výrobcov.
 2. Kúpiť petrolejové ohrievače iba v tých obchodoch, kde budete môcť v prípade manželstva nahradiť. V mnohých modeloch je tesnosť švíkov nízka a často sa pozoruje petrolej.
 3. Nezabudnite si prečítať návod na obsluhu výrobcu a dodržiavať ho. Hlavná časť modelov zariadení pracuje na osvetlení kerozínu, obsahujúca minimálne množstvo látok tvoriacich sadze. Existujú zariadenia, ktoré fungujú rovnako ako z petroleja, tak aj z nafty. Informácie o použití rôznych palív sú uvedené v technickom liste.

Nedodržanie prevádzkových postupov spotrebiča môže viesť k vážnym následkom.

Zákaznícke recenzie

Pýtali sme sa na názory a spätnú väzbu o kerozínových ohrievačoch od kupujúcich. Práve to píšu a hovoria.

Related  Princíp ohrievača konvektora

Strávim veľa času v garáži av zime nemôžem robiť bez vykurovania. Vybrala som si pre seba Keronu. Zapalujem na ulici. Dokonca aj pri ťažkých mrazoch práca v garáži je pohodlná a môžete si vziať vaše vonkajšie oblečenie. Ivanov Danil, Uryupinsk.

Kúpila si letnú chalupu pre kórejskú Kerónu 2310. Kontrola bola úspešná, bez únikov. Celý deň som zariadenie pracoval v miestnosti s rozlohou 20 m2. Polovica kerozínu zostala v nádrži. Dobrá kombinácia ceny a kvality. Anastasia Nezhnaya, Ryazan.

Milujem zimný rybolov. Priateľ kúpil Neoclim. Robíme s komfortom. Sedíme v stane pri dierach a vedľa neho je petrolej na malom ohni. Môžete dokonca ani nosiť bundy. Vďaka výrobcom. Andrey Klima, Tula.

Teraz viete, ako si vybrať kerozínový ohrievač, čo si pri hľadaní konkrétneho modelu hľadáte, prečítajte si zákaznícke recenzie o najlepších modeloch. Urobte si svoj výber a vaša dacha bude teplá aj v najsilnejšom mrazu.

Prehliadka videa čínskeho a kórejského petrolejového ohrievača