Hmyz sa držal na páse poľovníkaPočínajúc prvými teplými dňami sa hmyz stáva aktívnejším v lokalite dacha, čo predstavuje vážne ohrozenie zdravia plantáží a budúcej úrody. Chrániť záhradu pred škodcami pomôže samo-vyrobené jastrabné pásy na ovocných stromoch.

Ako vyzerá taký dizajn a aký je jeho účel?

Existuje veľa variantov dizajnu hawkingových pásov, ale častejšie to vyzerá ako pás tesne pripevnený na kmeň stromu. Ako materiál na takúto ochranu je možné použiť rôzne materiály, napríklad tesne namontované drevené fólie, penovú gumu, sklenú vlnu, netkaný materiál.

Účel používania popínavých pásov na ovocných stromoch

Rozbité pásy blokujú cestu k škodcomV závislosti od dizajnu takáto ochrana ovocných stromov pred škodcami umožňuje:

  • zbierať žijúci hmyz, ktorý sa pohybuje od pôdy ku korune, aby neskôr mohol zničiť letného obyvateľstva;
  • chrániť húsenice, mravce, brouky alebo larvy s lepkavou látkou alebo insekticídom aplikovaným na pás.

Vzhľadom k tomu, že pás môže byť umiestnený na strome od skorej jari do neskorej jesene, že je účinný proti hmyzu, a to nielen tých, ktoré sa pohybujú na korunu na povrchu zeme alebo zostupujú pre ďalšie vyrovnanie. To pomôže výrazne znížiť populáciu rôznych lariev, do tej doby skrýva pod kôrou čerešne, hrušky, jablká a iné stromy.

Toto sa plne týka boja proti kvety na ovocných stromoch hrušiek a jabloní. Larvy, usadené malými chrobákmi, zničia pupienky zvnútra, v dôsledku čoho sa množstvo vaječníkov znižuje v čase.Snowboardové pásy sa používajú na boj s kvetinou

Zastavte a neutralizujte kôrovcov takisto za pomoci upchávacích pásovĎalším nepriateľom záhrady je kôrovci. Jeho larvy robia bizarné údery pod kôrou, oslabujú strom a dokonca vedú k jeho smrti. Ako sa vysporiadať s kôrovcom na ovocných stromoch? Okrem používania insekticídov nie je vždy počas obdobia rozmnožovania a odchode škodca bezpečné môže lepiace pás lov na základe toho, že prestanú lezúci hmyz.

Ovocné stromy, ktoré sú chránené vlastnými rukami, sú spôsobené len strašidelnými pásmi, pretože počet jarníc sa výrazne znížil počas jarno-letnej sezóny. Ale je to možné na základe vlastností agilných štruktúr na kontrolu vošiek na ovocných stromoch?

Related  Ako sa starať o domácu ružu?

Áno, aj keď vošky môžu lietať z rastliny na rastlinu, z väčšej časti sú prenášané mravcami. Preto sa zistilo, že ich zhluky sú také veľké na mladých šťavnatých výhonkoch, stopkách listov a púčikoch. Ak sa vyrovnáte s mravcami, potom počet vošiek vážne klesol.Obmedzením pohybu mravcov môžete výrazne znížiť počet vošiek

Ako vyrobiť lovecký pás pre ovocný strom?

Konštrukcie, ktoré sa dajú vyrobiť nezávisle od improvizovaných materiálov, sú rozdelené do troch tried.

Suché zachytávacie pásy sú v podstate pasce určené na zastavenie hmyzu na ceste k vrcholu a zdrojom potravy. Mechanizmus ochrany ovocných stromov pred škodcami tu je vytvoriť prekážku, po dosiahnutí ktorej škodca nemohol pokračovať v ceste.

Môžu to byť hladké pásy z plastu, pevne pripevnené na kmeňové a kostrové ramená, alebo všetky druhy vzorov v podobe zúbkov, kužeľov alebo sukní. Ako strom na záhrade urobí pás lovca poslednou a najefektívnejšou odrodou?

Vytvárajte lovecký pás s vlastnými rukamipostup:

  1. Pre mladé rastliny je vhodná horná časť plastovej fľaše s rôznou kapacitou.
  2. Predbežné, praskliny a poškodenie kôry sa čistia a upravia hlinkou.
  3. Rezanie kontajnera a odstránenie dna, impromptu pásu je kladený na kmeň so zvonom na zem.
  4. Pevne fixujte 70-80 cm od zeme pomocou škótskej pásky alebo filmu, aby hmyz nemal príležitosť pokračovať v ceste.
  5. Ako sa zhromažďujú pod kužeľom hmyzu, musia byť extrahované a zničené. V priemere je frekvencia postupu 10 až 14 dní.

Podobne si môžete vyrobiť svoj vlastný ovocný strom poľovný pás, súčasne nasmerovaný hore a dole.

Sedlový pás z paznech zabraňuje pohybu hmyzuPórovité a vláknité materiály tiež pomáhajú oddialiť pohyb hmyzu. Pre zachytávanie zóna môžu byť použité hrubé juta, peny alebo minerálnej vlny, ktorý je obalený okolo kmeňa a pevne stanovená na úrovni 70-100 cm od zeme.

Ďalšou užitočnou odrodou sú poľovnícke pásy a forma pásika pripevnená na strome, ošetrená insekticídnymi činidlami so širokým pôsobením. V tomto prípade sa hmyz nezdržiava na páske, ale zomrie a padá pod korunku. Hoci nemusíte čistiť takéto zariadenie, je potrebné aktualizovať impregnáciu.

Related  Ochorenia a kontrola repy: fotografie a popisy

Ale najpopulárnejší lepiaci pás s vrstvou lepidla. Ako základ pre takúto ochranu zariadenia môžete vziať film, netkaný textil, lepenkový alebo voskový papier.

  1. Pás je upevnený na predbežne upravenom bareli.
  2. Potom sa na ňu nanáša silná vrstva špeciálneho lepidla. Ak nemôžete nájsť lepidlo na hmyz, kompozícia pre hlodavce je vhodná.
  3. Vymeňte náter najmenej raz za mesiac.

Umelý opasok ošetrený insekticídmiTento typ agilných pásov môže byť užitočný od začiatku jari až po zimu a účinne neutralizuje široké spektrum škodcov. Ak je základňa vyrobená z odolného nepremokavého materiálu, môže sa použiť opakovane, len pravidelne meniť zloženie lepidla.

Video o hobby pásoch pre záhradné stromy