Pokyny, ako na jeseň vysadiť červený ríbezleJe ťažké si predstaviť akúkoľvek záhradnú oblasť bez kešu. Červený ríbezľ je spoločný ker v európskej časti Ruska, v popularite, s ktorou možno možno tvrdiť, že čierne ríbezle, malina alebo egrešov. Unikátna schopnosť červeného ríbezle zimovať pri teplote -45oS tým jej umožnila získať rozľahlosť západnej a východnej Sibíri a Ďalekého Východu regiónoch. Aj keď zasadil červených ríbezlí o niečo menej ako čiernych ríbezlí, ale bola to jej plody obsahujú pektín a kumarín, ktorý predchádzať infarktu a odstránenie ťažkých kovov. Plody červeného ríbezlí sú výborným produktom na prípravu ovocných nápojov, kompótov, želé a vína. Samozrejme, v ideálnom prípade, červené bobule Smorodov, a akékoľvek iné ovocie, je lepšie použiť čerstvý, ako sa hovorí, z krovia, ale aj dokonale zmraziť spôsob by bol vhodný pre to, v ktorom bobule ponechať celé spektrum vitamínov látok.

Prečítajte si o zlatom ríbezle – vlastnosti výsadby a starostlivosti!

Výsadba červeného ríbezlí

Kedy je lepšie pestovať červené ríbezle? Ryža je vysadená v jarnom a jesennom období. Ale v súvislosti so skutočnosťou, že proces pestovania hrozna na jar začína veľmi skoro, je lepšie ho pestovať na jeseň.

Tipy, kedy je lepšie pestovať červený ríbezle?Červené ryžové kríky by mali byť vysadené na mierne zvýšených, dobre osvetlených plochách. Táto rastlina preferuje voľné hlinité a piesčité hlinité pôdy. Na živiny v pôde to nevyžaduje vysoké nároky, ale s ich značným nedostatkom, môže zbaviť časť ovocia, ktoré sa viazali. Pri plánovaní začatia výsadby červeného ríbezle na jeseň je potrebné zvážiť, že to spravia zvyčajne v septembri.

Ako na jeseň pestovať červené ríbezle? Začať pristátie by malo byť s prípravou výsadby. Tri týždne pred zasadením kefa vykopať otvor 40 cm hlboký a 60 cm široký. Nalejte 2 kôstky humusu dole, pridajte komplexné minerálne hnojivo, zakryte úrodnou pôdou a vodou. Toto sa vykonáva, aby sa zabezpečilo zhutnenie pôdy.

Po uplynutí uvedenej doby, tesne pred výsadbou, sa korene kríkov skracujú a rastlina je pochovaná 7 až 8 cm nad krkom a pochovaná. Táto výsadba podporuje rast ďalších radikálnych pukov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvorili bujný bush.

Mulčovanie červeného ríbezlí po výsadbeDôležité je, aby rastlina bola umiestnená v hornej, nie oplodnenej pôdnej vrstve. V opačnom prípade rastlina okamžite začne vytvárať zelenú hmotu a proces plodenia sa spomalí. Zavesené vysadené kríky, orezané stonky, ich skrátiť vo výške 25 cm od zeme s 3-4 pupienkami. Pôda okolo kríkov je preliata seno, sláma, rašelina alebo suché listy na zachovanie vlhkosti.

Po výsadbe, keď pôda mierne zmrzne, sa kríky ružového ryže zvlhčujú humusom, ktorý chráni korene pred stagnáciou vlhkosti a bude slúžiť ako dodatočný úkryt pred mrazom.

Hlavné body, ktoré treba sledovať pri výsadbe červeného ríbezlí:

  • vyložiť na začiatku jesene;
  • vykopať otvor 40 x 60 cm;
  • zaspať 2 korene humusu;
  • pridať minerálne hnojivá;
  • skráťte korene a nechajte 30 cm;
  • správne prehĺbiť krík a pochovať;
  • hojne napojená;
  • orezanie stoniek, zanechanie 25 cm dĺžky;
  • zamulchirovat;
  • okuchit.

Starostlivosť o červené ríbezle

Poskytnutím Bush správnou a kompetentnou starostlivosťou môžete dosiahnuť dobrú úrodu, ktorá poteší svojim majiteľom 25 rokov.

Výsadba červeného ríbezlí, ďalšie starostlivosť o to spočíva v pletení, mulčovanie, zalievanie a uvoľňovanie pôdy.

Červený ríbezľ je odolný proti suchu, a preto nie je potrebné pravidelné bohaté zavlažovanie. Ak chcete zachovať vlhkosť v pôde, je to zriedkavé, ale hojne vyčistite kefku a zamiešajte okrúhly kruh.

Hnojivá, ktoré sa zaviedli počas vysádzania púšte, poskytnú rastliny hnojenie na dva roky, ale nakoniec, keď bude pôda vyčerpaná, budú musieť byť pridané ďalšie živiny. Hnojivá sa zavádzajú na jeseň vo forme hnoja alebo kuracieho hnoja, zriedené vo vode v pomere 1:10 a 1:20, ktoré s dažďom a taveninou prenikajú hlboko do pôdy. Minerálne hnojivá sa zavádzajú na jar – 80 g dusičnanu amónneho na jedno puzdro.

Aké je použitie rezania červeného ríbezlí?

Veľmi dôležité pre červený ríbezle je prerezávanie, ktoré je zamerané na správnu formáciu kríkov, zvýšenie odolnosti voči chorobám a zabezpečenie pravidelných vysokých výnosov, ktoré neumožňujú ovocie roztopiť.

výsadbu a starostlivosť o fotografie červeného ryžcaV kaplnke s červeným ryžcom nie je jasne vyjadrená schopnosť vytvárania výhonkov a plodnosť jeho buketových konárov zostáva až 10 rokov. Vychádzajúc z toho, kríky nepotrebujú radikálne prerezávanie. Na vytvorenie ríbezlí je dôležitejšie zachovať dostatočné zahustenie a výhonky s nulovým poradím by sa mali pravidelne odstraňovať a ponechať len niekoľko vetví na omladenie kešu.

Ak sa rozhodnete pestovať červených ríbezlí v shtamb, potom odstráni všetky nula escape a spustiť drôt rastú pomliaždeniu von na podporu vetvenia a vytváranie viac kolchatok (plodovej pobočiek). Pravidelné prerezávanie sa vykonáva iba vtedy, ak je potrebné odstrániť poškodené, zahusťovacie a rastúce vetvy.

Malo by sa pevne pamätať na to, že zanedbanie procesu orezania môže spôsobiť výrazné zníženie plodín a výskyt ochorení a škodcov na ryže, ktoré sa rýchlo šíria v stopkách stonky.

Hrozno červeného ríbezlí pestované v krajineKefy by mali byť neustále skúmané a rezané choré a zničené vetvy. Na prevenciu ochorení sa odporúča ošetriť kefu s 1% zmesou Bordeaux pár týždňov po kvete a po odstránení ovocia. Aj na kontrolu škodcov je dobré použiť vápno mlieko s roztokom síranu meďnatého 4%. Takáto zmes kríkov sa spracováva na jar až do okamihu budovania pukov.

Po jednoduchých tipoch na vysádzanie a starostlivosť o červené ríbezle môžete pestovať slušnú úrody plodov bohatých na vitamíny a urobiť ich šťastnými so sebou a svojimi blízkymi.

Variety červeného ríbezlí – video