Ovocná záhrada regiónu MoskvaPredmestia sa nachádzajú na území s rozlohou 300 km a podmienky pre záhradníctvo sú odlišné. Najpriaznivejšie pre pestovanie záhrady sú Domodedovo, Kashirsky, Stupinskiy a množstvo ďalších záhrad v oblastiach juhozápadu a juhovýchodu. Pôda je takmer ideálna pre ovocné stromy, podzemné vody sú hlboko umiestnené, ale odrody jabĺk pre moskovský región by mali byť pásmové, to znamená odporúčané pre túto oblasť.

Podmienky pre záhradníctvo na predmestí

Mladé jablko Grushovka MoskvaKlimatické črty moskovského regiónu sú neustále pod kontrolou vedcov. Od roku 1960 sa v moskovskom regióne jasne vysledovalo otepľovanie. Zima príde o niečo neskôr, zimné teploty sú nižšie v porovnaní s priemernými dátami, časté rozmrazovanie v zime. Je to spôsobené mnohými faktormi vrátane aktivít megapolisu. Maximálna vlhkosť je zaznamenaná v zimných mesiacoch, celkové množstvo zrážok je asi 800 mm. V letných mesiacoch klesá viac dažďa než v ostatných mesiacoch. Vo všeobecnosti je klíma priaznivá pre záhradníctvo. Kultivácia najlepších odrôd jabloní pre moskovskú oblasť sa uskutočňuje na farmách a na osobných pozemkoch.

Zvyčajne ovocný strom dáva veľkú úrody každé dva roky, niekedy častejšie. Ak chcete mať celoročne zásobovanie vitamínovými výrobkami, odporúča sa pestovať jablko:

  • zimné stupne dozrievania 50%;
  • jesenné odrody 30%;
  • letné odrody 20%.

Kvety jabloň UsladaHodnota chuti a vitamínov z ovocia ho robia univerzálnym zdrojom užitočných produktov. Jablkový strom je žiaduci v každej záhrade pre jej skorú plodnosť, zimnú odolnosť a dekoratívnosť. Začiatok v auguste je zber zozbieraný až do novembra, ak na moskovských predmestiach existujú odrody jabloní po dobu troch období dozrievania. Jedným z rozhodujúcich ukazovateľov pre zónovanie odrody je jej odolnosť voči mrazu. V tomto prípade by sa mala zachovať chuť plodov zimovzdorného jablka a schopnosť dozrieť v rôznych pojmoch.

Zostáva indikátorom – korene jabloní tolerujú teplotu mínus 20. Pri ťažkých zimách sa môžu poškodiť nielen korene, ale aj kmene a vetvy stromov. Posledný rok rastu a mladé stromy trpia. Napriek dobrému udržiavaniu nízkych teplôt v určitých medziach môže byť záhrada ťažko poškodená nepriaznivou zimou s malým množstvom snehu.

Zber odrody MedunitsaDôležitou kvalitou je skorá plodnosť odrody, to znamená začiatok tvorby ovocia v prvých rokoch po výsadbe sadeníc. Takéto stromy sú väčšinou trpaslíkové a sú rôznorodé.

Pri položení záhrady je potrebné vziať do úvahy, že jablone, cross-opeľované rastliny. Preto musia existovať rôzne stromy, vrátane vysokých opeľovačov.

Najlepšie odrody jabĺk pre región Moskvy

Chovatelia vytvorili stovky odrôd jabloní s rôznou zrelosťou, chuťou a tvorbou koruny. Nájdite charakteristiky každej zaujímavej odrody alebo hybridného materiálu nájdete v katalógu. V článku sa ako príklad podrobne uvádzajú niekoľko najlepších odrôd jablone v regióne Moskva. Ďalší veľký chovateľ Michurin položil teóriu vytvárania pásových odrôd a hybridov. Výsledná nová odroda musí mať znaky, ktoré zabezpečia jej prežitie v určitej oblasti. Pre moskovskú oblasť veril, že najprijateľnejšie trpasličí odrody. Reprezentantom tohto výberu je Yabloko Zhigulevskoye, ktorého popis a fotografie sú tu uvedené.

Related  Pravidlá pestovania hrozna v strednej skupine pre začiatočníkov

Rozmanitosť Zhigulevskoye

Jablkový strom odrody ZhigulevskoyeApple Zhigulevskoe krátky a arborescentný strom. Dáva prvú úrodu 3-4 roky po výsadbe na trvalom mieste. Tento rýchlo rastúci strom je plodný každý rok, keď dostanete vyváženú stravu. Tento výnos sa dosiahne vďaka vyvinutému koreňovému systému. Hlavný koreň sa prehlbuje a oblasť kŕmenia ďaleko za hranicami a dosahuje až 80 štvorcov. Rast mladých odvetví v tejto odrode jabĺk je tiež intenzívny.

Plody odrody ZhigulevskoyeJablká so strednou dobou dozrievania sú červeno-oranžové, veľké s hustou pokožkou je možné skladovať až do konca zimy za vhodných podmienok. Charakteristikami odrody sú požiadavky poľnohospodárskej technológie. Pestovanie takých jabloňových stromov sa môže uskutočniť zhutňovaním a plody sa môžu zberať bez použitia improvizovaných prostriedkov. V rovnakom čase sa výnos stromu každoročne zvyšuje. Vysoká podzemná voda na rastline neovplyvňuje to, čo odlišuje trpasličí stromy od vysokých odrôd jabloní. Strom starne skoro. Obdobie jeho života sa meria o dve desaťročia. Aby strom nevyčerpal rezervu síl, imunita nezoslabuje, na jar je potrebné regulovať tvorbu ovocia a ponechať optimálny počet plodov na vetvách.

Jablkový strom Grushovka Moskva

Rozmanitosť Grushovka MoskvaĎalším predstaviteľom moskovských záhrad je jabloneň Grushovka Moskva. Vysoký pyramídový strom ľudového výberu Grushovka Moskva je zaradený do katalógu ako odroda v roku 1797. Kôra tohto stromu má žltý odtieň, vetvy sú červeno-hnedé. Plody nie sú veľké, dozrievajú v lete. Jablko v kvete priťahuje obdivujúce pohľad s veľkými ružovými kvetmi. Plody, keď sa naleje do zelena, neskôr zmenia farbu na žltú s svetlo ružovou červenou farbou. Jablká Grushovka Moskva voňavé, sladké a kyslé. Výnos nenáročných stromov s preukázanou zimnou odolnosťou v moskovskom regióne sa nevyrába, pretože jablká z nich v porovnaní s inými odrodami sú malé.

Rozmanitosť Uslady

Plody jabloneApplewood Uslada je reprezentantom semi-zakrslých začiatkov jesene. Fotografia zobrazuje jabloň tejto odrody vo veku 4 rokov. Odroda bola vyšľachtená v roku 1961 selektormi Moskovskej štátnej univerzity opakovaným prechodom jabĺk ľudovej odrody a Severyanka. Kôra stromu je šedá, vetvy sú hnedé. Vzhľadom k tomu, vetvy sú náchylné k klíčeniu, musí byť vytvorený strom. Odroda sa vyznačuje plodnosťou a výnosom, ale jablká majú priemernú veľkosť. Mierne kužeľovité červené, s karmínovými pruhmi. Aromatické sladké a kyslé mäso blízke pokožke má ružovú farbu a ružovú arómu. Odroda je oceňovaná pre svoju odolnosť voči výronom a zimnej odolnosti. Veľmi výnosná odroda, ale ak je korunka zahustená, ovocie má nerovnakú veľkosť.

Related  Ako sadiť jahody?

Kategória Chudnoe

Jablková stromová odroda ÚžasnáAk sa chcete dozvedieť ovocie odrody Chudnoe, jabloní chlebínskych chovateľov sa nachádzajú v každej klimatickej zóne, kde rastú ovocné stromy. Je to prirodzený trpaslík, ktorý sa dá nazvať samorastajúcou rôznorodosťou. Vetvy rastú vodorovne vo výške nie viac ako jeden a pol metra. Sú vysadené na trpaslíkovom podstavci alebo na sadeniciach. Jablká sú žlté až do hmotnosti 200 gramov, sladké a kyslé s príjemnou chuťou. Nakrájajte ovocie s Apple Spasiteľom dozrieť a skladovať po dobu jedného mesiaca. Jablkový strom vstúpi na plodnosť v treťom roku po výsadbe na trvalom mieste. Zimná odolnosť je dobrá. Strom je odolný voči chrastavitosti a veľmi reaguje na vrchný obväz. Boj proti rozpadu na tomto druhu jabloní by sa mal vykonávať systematicky.

Apple Tree Strifel

Kvetinové odrody kvetov StrifelTvar jabĺk je jednou z najstarších odrôd, ktoré pochádzajú z pobaltských štátov. Rôznorodosť je cenená za výnos a chuťové kvality karmínového pruhovaného ovocia a pre krásu stromu, uvidíte sami. Veľké krásne jesenné jablkové výbežky vyzerajú úžasne krásne. Strom jabĺk Strih, na ktorom rastú, má silnú roztrúsenú korunu.

Jablká odrody ShtrifelPri zberu hrubých konárov prežiť zberateľ, ktorý pre najkrajší plody vyliezol na vrchol. Strom prekrýva korunu s priemerom 8 metrov a rastie o rovnaké množstvo oblohy. Apple Tree Strifel sa rýchlo obnoví po mrazivých zimách. U ovocia nesúceho strom vstúpi deviaty rok, vrchol produktivity za 15 rokov. Strom je nestabilný na škrabance a iné choroby.

Zoradiť Medunitsa

Zhromažďujeme MedunitskúPopis jablone Medunitsa by mal začať tým, že táto odroda sa môže stať bohatstvom pre neskúsených letných obyvateľov. Je odolný proti chrastaveniu a hnilobe a toleruje blízkosť podzemných vôd. Plody sú v lete na konci augusta. Jablká s plochými stogrammi majú krémovú farbu buničiny. Názov získal svoj druh pre medovú chuť ovocia. Strom má širokú podobu a je náchylný k rozširovaniu. Preto sa vyžaduje ročné kompetentné prerezávanie. Plody začínajú v štvrtom roku a plodia strom na 60 rokov, postupne znižujú výnos. Plody sú skladované až dva mesiace po zbere na konci augusta.

Related  Výsadba a starostlivosť o záhradné ostružiny

Odroda Orlinka

Plody odrody OrlinkaJabloň Orlinka, jej opis a fotografia dopĺňajú výber z najlepších odrôd jabloní, ktoré môžu priniesť ovocie v kontinentálnom prostredí. Táto odroda sa vyznačuje nárastom zimnej odolnosti koreňového systému aj kostrových vetví. Najmä však treba poznamenať veľmi vysokú odolnosť voči chrastaveniu. Strom rýchlo rastie, prvý zber sa udeľuje už štvrtý rok. Odroda sa odlišuje dozrievaním ovocia. Prvé jablká sa môžu jesť v auguste, posledné v októbri.

Tipy pre starostlivosť o jabloní – video