Vinohrady regiónu Moskva“Kozmonautovia a snílci hovoria, že na Marse budú jablkové kvetiny”, slová slávnej piesne potvrdzujú nadšenci. Zahradníci a vedci z moskovských predmestí, ktoré pestujú a ošetrujú hrozno, sa považujú za sľubný smer. Odskúšané sú nové odrody a formy hrozna, ktoré je možné pestovať aj na Sibíri. Predmestia v Moskve sa stali skúšobným priestorom pre hrozno na severe.

Ťažkosti pestovania hrozna na predmestiach

Vlastnosti pestovania hrozna na predmestíOd staroveku sa hrozno pestuje na južných svahoch v krajinách s teplým podnebím. Nadšenci postupne rozširujú vinič na sever. Avšak v moskovských zemepisných šírkach kultúra nemohla dať úplnú zber. Nebolo dostatých slnečných dní, teplé obdobie na zrenie klastra. Ako dekoratívna kultúra pre oblúky, altánky, hrozno používané na dlhú dobu, ale teraz sa objavili odrody raného a skorého výberu, čo umožňuje získať zrelé zväzky a pripravené na zimovanie dreva.

Pestovanie hrozna na predmestiachVinogradu je pridelené miesto chránené pred chladnými vetrom, ktoré sú otvorené slnečnému žiareniu. K pôde je hroznový krík obzvlášť nenáročný, ale hnojenie urýchľuje vývoj viniča a dozrievanie bobuľovitých plodov. Či amatér získava zber hrozna na predmestiach závisí od mnohých faktorov:

  • výber miesta pristátia;
  • výber odrody alebo formy;
  • správne pristátie;
  • starostlivosť o rastlinu.

Hroznová kefa je vybavená “chytrými” koreňmi, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek inej pôde než močiarnej. V moskovskom regióne sa vysadzuje sadenica so svahom na zem, aby pokryla zimu.

Schéma výsadby hrozna na predmestiachMiesto na výsadbu môže byť južná stena budovy. A záhradné jamy sú vyrobené vo vzdialenosti od steny 1 metra. Každé puzdro je navrhnuté tak, aby bolo vysadené najlepším osvetlením počas dňa. Pre moskovský región je potrebné zvoliť sadenice hrozna. Triedy sú rozdelené mnohými funkciami. Pre moskovský región sa výber odrôd s charakteristikami skorých, skorých a skorých z nich stane aktuálnym. Zvyšné odrody hrozna na predmestiach nie sú dozrievané.

Related  Čo sa nazýva strom chleba

Stanovenie moskovského regiónu bude mierou odolnosti voči mrazu. Je potrebné vybrať sadenice patriace do prvej skupiny odporu, ktorá môže prenášať mrazy na 35 stupňov a viac. Pre moskovskú oblasť sa však odporúča izolovať na zimu nekryté odrody hrozna.Schéma starostlivosti o hrozno

Pristávacia jamka je pripravená do hĺbky v závislosti od povahy pôdy. Hĺbka jamy je pripravená v závislosti od hustoty pôdy od 20 do 50 cm. Po výsadbe rastliny je studňa zhutnená a napojená teplou vodou. V plniacej zmesi je potrebné pridať organické hnojivá, superfosfát, popol z dreva, dusičnan draselný.

Pred zasadením materiálu musí byť pripravený. Je potrebné odstrániť nekonzervované korene sadby a nakrájať korene do kvapôčky z jednej časti fermentovaného mulleinu a dvoch objemov hliny. Horná časť kmeňa sa odreže výhonkami na dvoch púčikoch a spadne do roztaveného parafínu alebo vosku. Pripravené sadenice by mali byť usporiadané šikmo, aby neskôr, klesol vinič na krytie na zimu, nerozoberajte. Mladé rastliny by mali byť napustené pred zakoreňovaním a umožniť im, aby začali tvoriť iba dve viniče.

Starostlivosť o vinohrady na predmestí

Zahrievanie hroznaMladé výhonky hrozna zmrazia dokonca aj bez zanedbateľných chladu, typické pre región. Z tohto dôvodu, aby sa zabezpečilo zachovanie aj zimné-odolné odrody pre konzerváciu by mali byť pokryté na zimu. Tu je potrebné dodržať opatrenie, pretože nesprávne pokrytie môže spôsobiť hnilobné choroby stoniek, ktoré tiež vedú k smrti. Prístrešok hrozna na predmestí sa robí, keď sa stabilne zistí mínus teplota.

Starostlivosť o hrozno na jarJarná prekážka začína uvoľnením viniča z prístrešku. V rovnakej dobe sú vetvy postupne zbavené záťaže. Najskôr sa odstráni vrstva zeme, potom sa postupne v priebehu dňa vysiela krov, na noc opäť zakryté. Otvorené úplne skoro, môže poškodiť mrazenie. Preexponujte zariadenie pod krytom – aby ste získali pohrebnú mŕtvu rastlinu. Starostlivosť o vinohrady na predmestí po otvorení kríkov sa vykonáva v nasledujúcich oblastiach:

  • tvorba hroznového kríka;
  • vrchný obväz a zalievanie rastliny;
  • liečba proti škodcom a chorobám;

Related  Veľké ovocné čerešňové odrody Bullovo srdce pre ruských obyvateľov strednej triedy dacha

Všetky operácie vykonané na zelenom kvete a poučenie o tom, ako starostlivosť o hrozno, video na konci článku je predložené s podrobným vysvetlením.

Iba nadobudnuté skúsenosti v procese pestovania vínnej révy pomôžu vykonávať prácu s pochopením, a teda aj kreatívne. Prerezávanie kríkov je potrebné, aby sa zabránilo neproduktívnym výhonom na zber. Každý list rastliny by mal byť počas dňa maximálne osvetlený. Zábery, ktoré neprinášajú ovocie, by mali byť zozbierané a regulované v bush. Ak je veľa rúk pripevnených, nebudú mať čas na dozrievanie, bobule budú malé a bez chuti. Mladé kríky sú tvarované takouto operáciou. Zrelý, pomôžte udržať správne množstvo kefiek.

Od samého začiatku jarného rastu potrebuje krík mriežku, ku ktorej je viazaná alebo pripevnená kníh. Môžu to byť akékoľvek stabilné konštrukcie a dokonca rámce v architektonických formách. Je len potrebné zabezpečiť metódu jesenného pokladania viniča pod krytom. Mriežka je inštalovaná s jedným radom drôtov alebo dvojitým.Bohatá úroda viniča

Zelené letné operácie pri pestovaní hrozna na predmestiach sú:

  • fragment zelených výhonkov;
  • pasynkovanie;
  • zovretie vrcholov.

Zalievanie hrozna sa vykonáva pozdĺž drážok vo vzdialenosti od kmeňa. Koreňom sa nepáči prudká zmena podmienok výživy a vlhkosti.

Zavlažovanie vinohradu sa vytvára pozdĺž drážok medzi kríkmi. Ak je rastlina jedna, potom by mala byť drážka vytvorená vo vzdialenosti od kmeňa, pretože priame navlhčenie naruší bazálny režim. Zavlažovanie je potrebné na začiatku vegetačného obdobia, keď zelená hmotnosť rastie a plody sú nalievané. V auguste nepotrebujete vodu, bobule by mali mať chuť.

Kŕmenie hrozna na predmestiach počas leta je nevyhnutné. Používajte organické látky na začiatku leta na vytvorenie kroviny. Neskôr sú potrebné fosforové a draselné hnojivá, výhodne vo forme draselnej soli bez dusíka. Horný obväz je kombinovaný so zavlažovaním pozdĺž brázok. S listovou hnojivosťou sa rastlina udržiava počas vegetačného obdobia a kombinuje ju s fungicídnymi ošetreniami. Zvolia sa kompatibilné formy mikroelementov.

V priebehu sezóny sa vykonávajú ďalšie 4 komplexné obväzy a v prípade potreby sa ošetria výskytom chorôb a škodcov.

Related  Fotografie a opis odrody višne

Odrody hrozna pre moskovský región

Najlepšie odrody hrozna pre región MoskvyZ mnohých odrôd, ktoré sú v súčasnosti umiestnené na predmestí, trieda priťahuje nováčikov. Druh amerického výberu Alpha je vytvorený, akoby pre nich. Odoláva mrazom pri 40 ° C 0, skôr. Bobule sú čierne, chutné. Vinič má čas zrelosti. Nevýhodou je, že bobule sú kyslé, ale sú dobré pri varení.

Amurské odrody, naopak, sú veľmi sladké, veľmi ranné, odolávajú mrazu až na 42 rokov . Na desaťbodovej stupnici chuti má 8,7 bodov, čo je veľmi dobré. Bush je odolný voči chorobám, dobre dozrieva, je vhodný na vytváranie ľahkých architektonických foriem, hibernácia pod kus strešného materiálu.

Z ľahkých jantárových odrôd stojí za pozornosť odroda Kay Grey. Hybrida je veľmi silná, poddajná a odolná voči všetkým známym chorobám vinohradov.

Popísané odrody hrozna pre moskovskú oblasť sú nekonvenčné, a preto bude ťažkosť s prípravou záhrady na zimu menej.

Video o starostlivosti o hrozno