Kvety v záhrade a zeleninovej záhradeChcete vychutnať krásu a bohatstvo farieb od začiatku jari až do neskorého jesene? Najlepšou možnosťou je výber trvalých klastrových plodín. Môžete napríklad naplánovať kvitnutie dúhovky, pivonky a chryzantémy.

Prečo je lepšie pestovať trvalé kvety v záhrade a zeleninovej záhrade?

Mnohí neriskujú umiestňovanie takýchto rastlín na ich pozemok. Hlavným dôvodom je strach z možného poškodenia koreňov počas silnej zimnej zimy. Ale ak správne držíte jesennú prípravu na mráz, nemôžete sa o to obávať. Okrem toho existuje niekoľko výhod:

  • Za prvý rok stojí za to, aby ste strávili viac času na výsadbu a starostlivosť a potom sa už dlho baví bohatým kvitnutím;
  • rastúce kríky zaujímajú veľkú plochu, ktorá nevyžaduje pletie;
  • väčšina rastlín je dostatočne odolná voči rôznym chorobám a škodcom;
  • kvety sú dobre tolerované suchom a veľmi nenáročné.

Kde je lepšie pestovať kvety: na záhrade alebo na záhrade?

Kde nahradiť kvety v záhradePredtým, než začnete pracovať, musíte rozhodnúť o výbere miesta. Často nie je dostatok svetla pre kvety na záhrade. Záhradná záhrada je v tomto prípade vhodnejšia na pestovanie tých odrôd, ktoré začínajú rýchlo rásť a uvoľňujú púšte v lete. Skoré jar môže byť umiestnený pod koruny stromov, pretože pred úplným otvorením listov väčšinou už kvitnú. Jedna taká rastlina je dúhovka.

Rozmanitosť farieb a tvarov

Irisy nezvyčajne zdobia miesto nielen kvôli fantazijným farbám, ale aj extravagantným obrysom okvetných lístkov. Odrody sa líšia v závislosti od dĺžky stopiek. Čím vyššie sú, tým neskôr uvoľnenie púčikov. Zvyčajne – od začiatku mája do polovice júna.

Voňavé kvety v záhrade a záhrade: kráľ “pivonka”

Kvety v záhradeTento titul získal vďaka úžasnej vôni, ktorá sa šíri po celom mieste jeho kvitnutia. V južných regiónoch krajiny sú od polovice mája plné kvitnúcich kvetov plné kvetov. Ak jar je dlhší prvý kvitnutie, môže nastať v prvých júnových dňoch. Vyberte si pre oblasti výsadby, ktoré budú vystavené priamemu slnečnému žiareniu aspoň časť denného svetla. Môžete použiť dvojstupňovú technológiu, ktorá sa pestuje okolo ročných rastlín. Po odstránení kvetov, po 1-2 týždňoch, rezu Bush, čím dáva príležitosť pestovať mladé výhonky iných plodín.

Related  Pokyny a normy pre použitie insekticídov Regent

Zdobenie jasnými farbami záhrady a záhrady pred prvým snehom

Chryzantémy sú úžasné rastliny s neobvykle dlhým obdobím kvitnutia. Začnú kousnuť od júna do začiatku júla. Prvé pupeny sa objavujú na nich v polovici leta. Niektoré odrody zdobia pozemky až do decembra a sú schopné odolávať poklesu teploty na 0 ° C, potešujúce oko s kvitnúcimi krovami, práškované s prvým mrazom.

Video o rôznych chryzantémoch a pravidlách ich chovu