Jahody po celý rokAromatická jahoda na ruských postelích sa stala skutočným symbolom blížiaceho sa leta. Je však nepravdepodobné, že dostanete šancu jesť ruské bobule v iných ročných obdobiach. Po celý rok ponúka spoločnosť produkty z Grécka, Srbska, krajín severnej Afriky, Stredomoria a Holandska.

Aké technológie pestovania jahôd, dokonca aj v oblastiach, kde nie je možné nazývať mierne a teplé prostredie, prináša také dobré výsledky?

Vlastnosti holandskej technológie pestovania jahôd

Holandská technológiaV strednej jazdnej dráhe je možné urýchliť dozrievanie jahodovej plodiny v dachu pomocou skleníkov. Ale prijímať bobule v každom ročnom období a takmer bez prestávky je možné poskytnúť len:

 • pestovanie v ohrievaných skleníkoch s kontrolovaným teplotným režimom;
 • vrchný obväz rastlín;
 • vytvorenie vhodného režimu osvetlenia a napájania;
 • kompetentného výberu sadeníc a udržiavania zásob na aktualizáciu vykládok.

V Holandsku sa táto technológia pestovania jahôd v skleníku používa najrozsiahlejšie. Miestni poľnohospodári dodávajú bobule pre väčšinu Európy a agrotechnika na báze krmovín sa stala známa ako holandská.

Komplexnosť technológie pestovania jahody po celý rok

Zber v skleníkuKultúra Berry podporuje ovocie umelým predlžovaním denného svetla a dodržiavaním špeciálneho režimu teploty a vlhkosti. Ale na dosiahnutie stabilnej plodiny nebude fungovať, ak nie menej ako raz za dva mesiace na vysádzanie nových kríkov. To znamená, že technológia pestovania jahôd po celý rok predpokladá prítomnosť vážneho množstva sadiva. Ak veľké farmy dokážu nakúpiť semenáčiky, je pre letných obyvateľov výhodnejšie, aby ich pestovali sami.

Skúsenosti z európskych a čínskych poľnohospodárov ukazuje, že získané počas teplých období jahôd kríky, čaká na chvíľu, pristátie v krajine, môže byť uložených až 9 mesiacov pri nulovej teplote. A ak budete používať moderné sklonená odrody, výsadba bude musieť aktualizovať iba dvakrát ročne na destiláciu. Na posilnenie vplyvu skleníkových priestor jahôd aktívne pestujú nielen v posteliach, ale aj vo všetkých druhoch obalov, tašiek a zvislých konštrukcií, za použitia kvapkovej zavlažovací systém.

Osvetlenie v skleníku na holandskej technológii

Osobitná pozornosť sa venuje používaniu technológie holandského pestovania jahôd v skleníku s dodatočným osvetlením v spektre blízko slnečného žiarenia. Svietidlá sú umiestnené v metre nad výsadbou a na zvýšenie účinnosti osvetlenia v skleníku sa aktívne využívajú reflexné materiály.

Osvetlenie v skleníku Jahoda dobre reaguje na zvýšenie denného svetla na 12-16 hodín:

 • do 10 dní rastliny môžu rozkvitnúť;
 • začiatok plodu bude na 35. deň.

Related  Foto a popis rôznych typov reďkovky

Dodatočné osvetlenie je účinné v ranných a večerných hodinách, ale ak je počasie mimo skleník zamračené, potom sa lampy nemôžu zapnúť.

Zavlažovací systém pre technológiu pestovania jahôd v skleníku

Kvapkanie zavlažovanímPredpokladu, že toto odkvapkávaniu systém technológie, či už povrchová alebo podpovrchová závlaha, vlhkosť neklesne na listoch a iných častí rastlín, a všetka voda je výhradne na tento účel.

 1. Tým sa zabráni vzniku infekcií a chorôb bobule.
 2. Kvapkanie zavlažovaním šetrí vlhkosť a silu letného obyvateľstva.
 3. Predohrev vody na zavlažovanie pomáha šetriť energiu a zblížiť zbieranie.
 4. Prostredníctvom zavlažovacieho systému môžete vytvoriť potrebné hnojivá a hnojiť jahody.

Keďže voda je pod koreňmi, pôda nie je navlhčená a nevysušuje. Podzemný systém prispieva k dodatočnému prevzdušňovaniu pôdy pod výsadbou.

Príprava pôdy pre sadenice jahôd

Intenzívne počas celého roka nie je možné dosiahnuť fruktifikáciu rastlín bez pôdy bohatej na živiny.

Práca na holandskej technológii podnikov, ktoré pestujú jahody, využívajú rôzne druhy substrátov.

V letných podmienkach môžete pripraviť zmes:

 • hlinitá zemina bohatá na organické látky, ale s nízkou kyslosťou;
 • navlhčenom roztokom močovinových pilín, ktoré boli pridané pre voľnosť pri rýchlosti sedem častí na dve časti zeme;
 • pohár dreveného popola, kriedy alebo dolomitovej múky;
 • nízka rašelina, ktorá dobre absorbuje a zachováva vlhkosť a pred pridaním síranu meďnatého do zmesi impregnovanej roztokom;
 • humus z rozkladu organických zvyškov alebo hnoja;
 • hrubý piesok v rieke, zavedený v množstve 10% objemu pripravenej zmesi.

Pred naplnením kontajnerov na výsadbu jahôd je substrát dobre zmiešaný a vyberá si cudzie inklúzie.

Mikroklima v skleníku na jahodovú destiláciu

Odstránenie úponiekOptimálne je technológia pestovania jahôd po celý rok považovaná za teplotný rozsah od 18 do 25 ° C. Iba v čase masového vysunutia stopiek je lepšie udržiavať teplotu až do 21 ° C.

 • Nízka teplota vo vnútri skleníka môže spôsobiť dlhšie kvitnutie a nepriaznivý úrodu.
 • Nadmerne vysoké pozadie nepriaznivo ovplyvňuje schopnosť rastlín opelenie a viazanie bobúľ.

Related  Zarezená kapusta nie je určená pre zajace

Vlhkosť vzduchuExtrémne negatívne jahodové puzdrá reagujú na pokles teploty pod 12 stupňov a jej nárast na 35 ° C. V skleníku by sa vlhkosť vzduchu mala udržiavať v rozmedzí 70-80%. Ak je vzduch suchý, je potrebné striekanie. Nadmerná vlhkosť je znížená vetraním.

Ak chcete urýchliť rast sadeníc a priblížiť ovocie, skúsení letní obyvatelia pozorujú hladinu oxidu uhličitého vo skleníku. Ak chcete zvýšiť na 0,1%, môžete zapáliť sviečky.

Pestovanie sadivového materiálu

Príprava sadivového materiáluPripravte si sadivový materiál na pestovanie jahôd v skleníku môže byť rôznymi spôsobmi:

 1. Mladé rastliny sú pestované do neskorej jesene na predzmesi plantážach, ale s príchodom mrazov zakorenený fúzy starostlivo kopať, rezané listy a uložené s otvoreným koreňového systému v pivniciach alebo v pivnici pri teplote 0 ° C do +2 ° C Deň pred výsadbou sadeníc v skleníku sú odstránené zo zásobníkov pre aklimatizáciu a triediť. Výhodou tejto technológie pestovania jahôd – to sa vyvíjalo od koreňového sadenice systému a nedostatok – nutnosť veľkých maternicových výsadby, čo tiež je potrebné aktualizovať v priebehu dvoch rokov.
 2. Sadenice získané kazetovou metódou sa uchovávajú vo forme mladých múch pri teplote 0 až +1 ° C a 95% vlhkosti. Šesť týždňov pred transplantáciou sú odstránené do skleníka a vysadené v malých nádobách s živnou pôdou. Kapacity, zatiaľ čo intenzívne tvorba koreňov, odtiene 4 týždne. Vo svetle tých istých rastlín padajú v piaty týždeň a na šiestom mieste sa pestujú v skleníku.

Výsadba jahôd v skleníku

posadochnyj materiálHolandská technológia nepretržitého pestovania čerstvých bobúľ zahŕňa použitie rôznych rastlín na pestovanie rastlín. Môžu to byť polypropylénové rúry s odrezanými otvormi, hrnce a plastové vrecia a kontajnery.

Hlavná vec je, že nádoby umiestnené vertikálne alebo v niekoľkých vrstvách majú dostatočný objem pre koreňový systém a rastliny dostanú požadované napájanie a osvetlenie.

Jedna z praktických riešení – plastový sáčok, do 2 m na výšku, pre zber plodov bolo ľahké a pohodlné, a priemer nie menší ako 15 cm, 25 cm na povrchu vaku so substrátom v striedavom priečnych štrbín sú vyrobené, a kde sa sadenice vysadené ..

Related  Pri pestovaní kukurice v rôznych regiónoch Ruska a Ukrajiny

Vertikálne postelePri výsadbe v škatuliach alebo kontajneroch je dôležité, aby výsadba nebola zahustená a dobre vetraná. To nebude mať za následok hnilobnú infekciu a pozitívne ovplyvní kvalitu bobule.

Pestovanie jahoda technológia je dobré po celý rok prostredníctvom self-opeľovať odrody bobúľ, alebo budú musieť vysporiadať s Chalupáři opeľovanie s kefou, ventilátor, alebo, ak je priestor dovolí, dať do skleníka úľa.

Cez zjavné problematické tento rastúce plody, náklady rýchlo platiť za sebou, pretože aj v najchladnejšom ročnom období za meter štvorcový skleníku je možné zostaviť až 50 kg čerstvých jahôd.

Video o najlepších odrodách jahôd pestovaných v skleníku