Prehľad tajomstiev výsadby čierneho ríbezleČierny ríbezľ je jedným z najznámejších a najobľúbenejších bobúľ väčšiny ľudí. S výbornými chuťovými vlastnosťami je tiež mimoriadne užitočná pre telo. Úroveň vitamínu C v plodoch je jedným z najvyšších zo všetkých známych produktov obsahujúcich tento vitamín. Tieto bobule sa používajú počas prechladnutia, čriev, pre všeobecnú profylaxiu tela. Navyše, džemy, kompóty, želé a cukrovinky sú obľúbené jedlá toľkých ľudí. Každý vie o svojich užitočných vlastnostiach, ale nie každý vie, kedy a ako sa dá vysadiť.

Výsadba čierneho ríbezle

Optimálne podmienky na pestovanie všetkých druhov ríbezlí – jeseň.
Rastlinné kríky na jeseň, zvyčajne koncom októbra. Najdôležitejšou vecou je pestovať kefu pred mrazom. Ak vysadené kríky na jeseň, pred nástupom jari sa pôda okolo horúcej kaše utesniť a dobrú sadenice zvykne, a s nástupom prvého teplo intenzívne oddáva rastu.

Voľba miesta pristátia by sa mala tiež zodpovedne riešiť. Táto rastlina je hygrofilná, takže bude vhodná pre mokré oblasti, ale bude dobre chránená pred prievanmi. Vysadzovanie ríbezlí na jeseň sa nesmie uskutočňovať na mokradiach.

Najvhodnejšou možnosťou sú stredne ťažké a ťažké hlinité pôdy. Riedidlo sa obáva stagnujúcej vody, preto by sa mala vytvoriť dobrá drenáž pôdy.

Ako na jeseň sadiť čierne ríbezle

Výsadba sadenice čierneho ryžeMnohí, vysádzajúci kefu z čierneho ríbezle, na to ihneď zabudnú a pamätajú len počas zberu. A márne. Ak chcete získať dobrú plnú úroven, musíte dodržiavať jednoduché pravidlá.

Priestor vyhradený na sadenie ryže sa vyrovnáva, všetky depresie sa naplnia. Ďalej je vykopaná veľká jama – hĺbka 40 cm a priemer 60 cm. Dno otvoru je pokryté humusom a potašovými hnojivami sa pridáva najmenej 100 g vo forme dreveného uhlia.

Na výsadbu vezmite 2-ročné sadenice, s koreňmi 15-20 centimetrov. Zábery by mali byť aspoň 30-40 centimetrov. Môžete použiť sadenice a jednoročné deti, ale koreň musí byť dostatočne rozvinutý.

Related  Čo je artyčok a ako ho aplikovať

Existuje jeden trik, ktorý používajú záhradkári a ktorý je hlavným pravidlom pri výsadbe čierneho ríbezle.

Zasadzaj keř na svahu 45o na úroveň zeme, takže stonky boli usporiadané v tvare ventilátora a spodné púčiky na nich boli pokryté zeminou. Najmenej 2 obličky by mali zostať na povrchu.

Toto by malo byť vykonané na vytvorenie silného zdravého čierneho rybízu.

Tajomstvo, ako na jeseň vysadiť čierne ríbezlePotom nasleduje robiť okolo vysadené kríky vybrania naliať im vedro vody, dobre zhutnené a dal kompost okolo horúcej kaše vo forme rašeliny, kompostu, slama, listy vrstvu až do 10 cm., V závislosti na veľkosti a odrody čiernych ríbezlí, je vzdialenosť medzi kríkmi pozorovanej z meter a pol ,

Ríbezle milujú osvetlené, otvorené priestory, ale čiastočné tieňovanie to neublíži, ale to ovplyvní výnos v budúcnosti.

Ríbezle má vysokú odolnosť proti mrazu, ale to by malo byť ešte chránená proti neskoré jarné mrazy, ako prázdne v raste ovocných púčiky môžu zmraziť, čo bude mať vplyv na zníženie výťažku.

V práci budú popísané pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri výsadbe čierneho ríbezle:

  • na pristátie v októbri až novembri;
  • vykopať otvor 40 x 60 cm;
  • zaspať s humou;
  • pridať aktívne uhlie;
  • skráťte korene a nechajte 30 cm;
  • prehĺbte krov na svahu 45 °o a pohřbít;
  • prehĺbiť okolo Bush;
  • hojne napojená;
  • orezanie stoniek, zanechanie 30-40 cm dlhé;
  • zakryť.

Starostlivosť o čierne ryžové kríky

Keď sme vysadili borievku, bolo by žiaduce, aby výsledky práce potešili mnoho rokov. Preto je v dobrej starostlivosti stále potrebná skorá fáza vývoja.

Pravidlá pre mulčovanie čiernych ríbezlíZatiaľ čo keby neprináša ovocie, stačí, aby ste ju napili, burinu a burinu. V roku plodu už požadované pre vykonávanie hnojivo vyrobu (100 g superfosfátu, 20 g síranu draselného a 30 g močoviny) a organické hnojivá sú kuracie podstielku a hnoj.
1 kg hnoja trvá tri dni v kôre s vodou, zriedi sa lopatou vody a naleje do koreňa. To isté sa deje s kuracieho vrhu, ale až dvakrát sa zvýši výtok vody.

Related  Zoznáme sa s čerešňou odrody Molodezhnaya

Aby sa nestratili plodiny počas jarných mrazov, počas kvitnutia a rozkvetu by sa kríky mali dobre rozliať a zakryť. Ak nie ste príliš leniví a robte všetko v čase – je zabezpečená úrodu.

Povinné ríbezle sa naliať počas tvorby vaječníkov a nalievať ovocie, aby sa zabránilo ich mletím, najmä ak sa kryje s suchom. Zhromažďovanie zberu, zalievanie pokračuje. A na suchej jeseň, pred nástupom mrazu, podzimné zalievanie sa robí na 3 keksy na kefu.

Čierno ríbezle potrebujú prerezávanie? Prerezávanie je zamerané na vytvorenie puzdra, zabraňujúcemu zahusteniu a zlepšeniu kvality nasledujúcej plodiny.

Prerezávanie čiernych ryžových kríkov

Čierny ríbezle na jednom mieste rastie už 15 rokov. Vysoko kvalitné a správne prerezávanie podporuje predĺženie ovocného ložiska ešte o niekoľko rokov. Také prerezávanie je, že po troch rokoch v kroví je ponechaná len pre 6-8 výhonky ktoré rastú silnejšie stonky a ešte väčšie plody.

Podliehať prerezaniu na všetkých pobočkách, čo je malý nárast a ktoré sú staršie ako tri roky. Staré výhonky sa dajú ľahko rozlíšiť – farby sú tmavšie.

Vystrihnite choré výhonky a rastúce stonky v zemi.

Hygienické prerezávanie sa vykonáva počas kvitnutia, tie vetvy, ktoré sú choré s lastovičkou.
Ak sa na výreze objaví čierna škvrna, sú to larvy škodcov. Takáto vetva je naliehavo prerezaná na zdravú časť. Všetky vetvy postihnuté larvami sú spálené.

Pestujte rastlinu hlavne na konci jesene. Staré výhonky sú odstránené zo zeme a ponechajú 3 cm konope, aby stimulovali rast najplodnejších podzemných obličiek.

Ako odstrániť čierne ríbezle pre väčšiu plodinuNeodporúča sa prerezávať na jar počas vegetačného obdobia, pretože v dôsledku rezov rastlina stráca veľké množstvo šťavy a spolu s jej živinami.

Všetky plátky sa odporúčajú na ošetrenie záhradnými výpary, pretože ryže nemôžu samy rezať plátky.

Čierne ríbezlo výsadbu videa