granulovanej močovinyKaždý letný rezident, ktorý pestuje zeleninu a ovocné bobule na svojom pozemku, vie veľa o hnojivách, ktoré by sa mali použiť vďaka dosiahnutiu najvyšších výnosov. Medzi skupinami hnojív na prípravu vlastnej výroby a priemyselnej výroby sa osobitná pozornosť venuje dusíkatým hnojivám. Dusík často nie je dostatočný pre mnoho rastlín na úplný vegetatívny vývoj a efektívne ovocie.

Jedným z najpopulárnejších dusíkatých hnojív je karbamid. Ide o takzvanú močovinu v ľuďoch, ktorá obsahuje v jej zložení päťdesiat percent dusíka. Chemický vzorec karbamidu je nasledujúci.

chemický vzorec karbamiduPreto sa považuje za najkoncentrovanejšie hnojivo dostupné v arzenáli chemického priemyslu.

Karbamid sa často vyrába v granulovanej forme. Obal vyrobených granúl sa v mnohých prípadoch mení, pretože zavedené dávky sa vždy vypočítavajú z pôdnych oblastí. Ak je dusíkové hnojivo uplatniteľné v prímestskej oblasti, môžete si zakúpiť balenie s hmotnosťou jedného alebo troch kilogramov.

kg obalu karbamiduAk sa pestujú celé polia, odporúča sa zakúpiť karbamid v polyetylénových vreciach.

Hnojivo Močovina je najtvrdší materiál na konštrukciu, ktorá nie je schopná absorbovať prebytočnú vlhkosť z okolitého prostredia v súvislosti s tým, čo má dlhú životnosť, vynikajúcu sypký kvalitu, čím veľmi dobre rozptýli pri použití v praxi.

Hlavné výhody použitia močoviny:

  • dusíkaté hnojivo má schopnosť regulovať rast vegetatívnej hmoty všetkých druhov rastlín;
  • zavedenie karbamidu počas kultivácie obilných plodín zvyšuje obsah proteínov a gluténu v získanom výťažku zŕn;
  • Vysoký výnos všetkých plodín závisí priamo od dostatočného obsahu dusíka v pôde, na ktorej sa pestujú.

Vhodná aplikácia močoviny

V prípade potreby hnojenie pôdy žiadnym hnojivom, vždy potrebujú poznať rýchlosť aplikácií, nie ublížiť, ale naopak vytvoriť čo najpriaznivejšie podmienky pre rozvoj a rast vysadených alebo vysadených rastlín.

Karbamid ako hnojivo sa môže použiť v granulovanom stave alebo vo forme rozpustených kvapalín.

Miera aplikácie močoviny pre rôzne plodiny je odlišná, nižšie sú aplikačné dávky pred sejbou:

  • repka, jačmeň, pšenica, raž – dva kilogramy na sto štvorcových metrov budúcej vysadenej plochy;
  • zemiaky, krmivo a cukrová repa – dva kilogramy na sto štvorcových metrov;
  • cibuľa, paradajky, mrkva a kapusta – dvadsať až tridsať gramov na štvorcový meter vysadenej plochy.

Related  Popis a fotografie odrôd čerešnej slivky Traveller

Na účely hnojenia a kŕmenia už zasadených plodín sa uplatňujú tieto normy:

  • pre žito, repku, pšenicu a jačmeň, jeden a pol kilogramu karbamidu na sto štvorcových metrov;
  • pre repné krmivo a cukor, rovnako ako zemiaky – jeden a pol kilogramu na sto štvorcových metrov;
  • pre kukuricu, ovocné stromy na záhrade a kríky – desať gramov na meter štvorcový.

Pre kŕmenie ružové kríky a sadenice zeleniny pripravuje špeciálne riešenia s obsahom takých rozmerov: 10 litrov studenej vody rozpustené 90 g močoviny.

Hlavným bodom pri vykonávaní hnojenia pôdy nie je preháňať ho s množstvom dusíka, pretože nadbytok môže negatívne ovplyvniť výhonky a už nastreknuté semenáčiky.

Uvedomte si, že dusíkaté hnojivo močovina by mala byť ukončená v pôde, pretože chemické reakcie, močoviny prvky z pôdnych baktérií okamžite, močovina v krátkej dobe zmení na amoniak, ktorý sa vyparuje príliš rýchlo, a to zase spôsobuje stratu dusíka, ktorý je tak nevyhnutné vykonať pozemné S cieľom poskytnúť rastlinné živiny.

Ak sa make-up uskutočňuje metódou dispergovania peliet rukou alebo mechanizovanou metódou, potom by sa po povinnom atribúte malo vykonať hojné zavlažovanie oplodnených poľnohospodárskych plantáží.

Často sa karbamid odoberá pre dusičnany. Avšak tieto sa líšia v štruktúre hnojív. Saltpeter je menej odolný voči vlhkým podmienkam, zatiaľ čo karbamid dobre funguje v rôznych pôdnych oblastiach – suchý a príliš vlhký.

V prvých dňoch aplikácie sa karbamid prejavuje ako mierne alkalické hnojivo, ktoré je veľmi užitočné pre kyslé a mierne kyslé mleté ​​pôdy.

Do pôdy dusíkaté hnojivo môže byť plne absorbovaný pestovanie rastlín, a môže byť v určité percento v pôde, ale je v ňom, močovina nemení ich chemické zloženie a priaznivé účinky na následné naočkovanie rastlín.

Močovina je veľmi verný na účinky na listy a výhonky, nie sú schopné nasadanie rastliny ako je dusičnan, teda použiteľný ako pre vonkajšie spracovanie plodín a pôdy zálievkou.

Related  Naučiť sa pestovať sladké melóny vonku a doma

Ďalšia aplikácia karbamidu v záhrade (video)