aktinidia argument v krajineZo Ďalekých východných druhov najpopulárnejším je aktinidium colomictum s zväzkami sladkého a kysaného ovocia a okrasných lístia. Argument Actinidie nebude zdobiť záhradu s ružovými a bielymi záblesky, rovnako ako jej príbuzný, ale obdarí plodinu miniatúrnych kiwi.

V porovnaní s aktinidia colomicta rastliny tohto druhu sú oveľa silnejšie a vyššie. Strom-liana, dosahujúci výšku siedmich metrov, žiť až do 70-90 rokov, od 5 rokov zásobovať pestovateľov pomerne veľký plod so sladkou alebo príjemné kyslé sladké ovocie.

Charakteristickým rysom aktinidie je argument – bohaté plodenie a vynikajúce zachovanie vaječníkov, ktoré sa zhoršujú aj za nepriaznivých podmienok. Okrem toho existujú odrody, ktoré dávajú plody nielen zelenú, ale aj nezvyčajný fialový odtieň.

malé kiviVýber aktinidie v ZSSR bol najprv uskutočnený pred Veľkou vlasteneckou vojnou. Vzhľadom na divoké rastliny z Ďalekého východu získali vedci prvé odrody, ktoré sa stali prototypmi moderných odrôd aktinidie. Avšak, na súčasnú rozmanitosť, a potom to bolo ďaleko.

V zozname odrôd, ktoré sú k dispozícii na pestovanie v ruských prímestských oblastiach, dnes niekoľko desiatok výnosných, zimovzdorných odrôd domácich i zahraničných chovateľov.

Aktinidia argumentu Ženeva (Ženeva)

aktinidia manželkyTento druh neskorých zrelostí je dobre známy fanúšikom kultúry. Veľké ovocie v tvare suda je pripravené na odber v prvej polovici septembra, má rozpoznateľný tvar suda a hmotnosť 5 až 8 gramov.

Zelene-hnedé vaječníky menia farbu, keď sa zrelia a stávajú sa úplne načervenalé. Tento typ aktinidie, argument amerického chovu, bude komfortne rásť a prinášať ovocie v slnečných oblastiach, chránené pred vetrom a nebezpečenstvom omrzliny počas zimy pri prechode. V zime mrazy až do -30 ° C nie sú pre rastliny strašné.

Vďaka medovej chuti a jasnej aróme sladkej s príjemnou kyslou, ovocie argumentu Actinidie Ženevy ochutná aj tých najnáročnejších gurmánov. Najdôležitejšie je dostať dobrá úroda včas, inak zmäkne plody aktinidie.

Prvé vaječníky na viniči sa tvoria vo štvrtom roku.

Actinidia argumentu Issei (Issai)

Actinidia arguta IsseyRôznorodá aktinidia japonského pôvodu je zaujímavá tým, že rastliny závisia len na dostupnosti špeciálnych odrôd opeľovačov. Vzhľadom na schopnosť samoopeliť aj z jednej rastliny ženské aktinidie môže argument Isseyho na konci septembra priniesť vynikajúcu úrodu dozrievania, dozrievania, sladkého a sladkého ovocia. Ich rozmery nie sú veľké a nepresahujú dĺžku 3 – 4 cm.

Nie je to jediná výhoda kultúry. Prvé vaječníky na rastlinách sa neobjavujú niekoľko rokov po výsadbe, ale prakticky v prvom roku. Je to dôsledok kompaktnosti pliev, ktorá rastie do výšky len troch metrov a je dokonale vhodná pre malé prímestské oblasti.

Rastlina môže odolávať mrazom až do -25 ° C, ale v letnom období netoleruje vysychanie a blízkosť podzemných vôd, musí sa to vziať do úvahy pri výsadbe a odchode, ako na fotografii, za aktinidiu argumentu.

Sortiment aktinidie Jumboho argumentu (Jumbo)

aktinidia argumentu jumboVytvorené talianskymi chovateľmi, odroda aktinidie je rozdelená na pozdĺžne, až 6 cm plody zelenej alebo nažltanej farby, vysoký výnos a vynikajúce konzervovanie. Prvé vaječníky na viniči Actinidian Jumbo argument sa objavujú po dobu 3-4 rokov po výsadbe sadeníc v zemi. Stabilná fruktizácia začína o 2-3 roky.

Veľké, vážiace až 30 gramov ovocia – druh záznamu medzi kultivarmi tohto druhu. Nie sú tak voňavé ako aktinid ženevského argumentu, ale majú vynikajúcu sladkú chuť a dlho sú čerstvé. Zber je v druhej polovici septembra.

V zime vysoké stromy, ktoré dosahujú výšku osem metrov, tolerujú mrazy až na -28 ° C bez viditeľného poškodenia.

Argument Actinidie je Kenova červená (Kenova červená)

Actinidia arguta Kens edZeleňovo-červená farba s fialovým odtieňom sú veľmi príťažlivé ovocie tejto novozélandskej aktinidie. Napriek neprítomnosti chuti, kvôli vysokej hustote bobúľ a ich dobrému vkusu, táto kultúra je vítaným obyvateľom krajiny a dokonca aj priemyselných plantáží.

Silné sudy – plody aktinidie, tvrdenie Kens Red, dozrievajú do konca septembra, majú dĺžku až 4 cm, dlhodobo zachovávajú spotrebiteľské vlastnosti, počas transportu a skladovania nedrží. Rastliny sú skôr mrazuvzdorné a chladia na teplotu -25 ° C bez prístrešia.

Rozmanitosť aktinidie argumentu Kokuwa (Kokuwa)

aktinidia kokuwaZahraniční chovatelia aktívne pracujú na získavaní nielen zozbieraných, ale samozaradených odrôd. Japonskí majstri vytvorili takýto druh Kokuva. Pre vznik vaječníky rastlín nepotrebujú ďalšie opeľovačov, čo značne zjednodušuje výsadbu a starostlivosť o Actinidia arguta, ako je na fotke pravidelne prináša mnoho stredných jedlé plody s citrónovou príchuťou.

Žatvu začne v polovici septembra, a keď sú plody odstránené, je nutné vykonávať prerezávanie viníc, odstraňovanie zle ZRELÉ staré, poškodené výhonky a konáre, bráni prevzdušnenie korunu.

Výhonky sa točia, takže rastliny môžu byť použité nielen ako ovocné plodiny, ale aj ako prostriedok na výsadbu altánkov, terás, na zónovanie záhrady s gobelínmi.

Argument Actinidie Purple Sadova (Purpurna Sadowa)

aktinidia fialová záhradaJedna z najznámejších odrôd aktinidie argumentácie bola prijatá ukrajinskými nadšencami a dnes sa pestuje nielen doma, ale aj v Rusku, v blízkosti a ďaleko v zahraničí.

Vrcholom odrody je pôvodná fialová farba plodov a ich mäsa, ktoré dali názov ovocnej kultúre. Ale farba nie je jedinou cnosťou aktinidie argumentu Purpurna Sadova. Ovocie má vynikajúcu sladkovohnedú chuť, atraktívnu arómu a šťavnatú buničinu, skryté pod jedlou pokožkou.

Plody začínajú v treťom roku, zber sa uskutočňuje v prvej dekáde októbra. Keď sa vhodne zvolí tak, miesto k nástupu a výstupu Actinidia arguta ako fotografie stabilne dotuje krásne úrodu ovocia dĺžku 4 cm. Rastliny, zimné zmrazenie mierne pri teplotách až do -25 ° C.

Actinidia argumentácie Viti Kiwi (VitiKiwi)

Actinidia arguta vitikiviSamotná oplodnená aktinidia je argumentovaná v súkromných záhradách av priemyselnej kultivácii. Bez susedstve s odrodami opeľovačov Actinidia arguta VitiKivi hojné ovocie, ktorý by umožnil záhradník krásny, pravidelný oválny zelené plody s tenkou šupkou a lahodnou šťavnatou dužinou.

Zvláštnosťou bobúľ tejto odrody je častá absencia semien vnútri buničiny, ktorá ešte viac priťahuje pozornosť gurmánov.

Rozmanitosť rastie dobre, takže na jeseň, po zbere, rastliny musia byť odrezané, rezanie koruny a odstránenie rastu, ktorý nemá čas starnúť.

Actinidia argumentu Weiki

aktinidia prebudeniaRozmanitosť aktinidie nemeckého rozmnožovacieho argumentu je známa ako vynikajúci opeľovač pre iné samolepiace odrody a zdroj lahodných, okrúhlych oválnych plodov strednej veľkosti.

Ženské aktinidové rastliny argumentu Weikiho sú veľmi produktívne. A ich plody nielen prinášajú radosť gurmánom a prívržencom zdravej výživy, ale aj estetiam. Na zelenom pozadí sa na zelenom pozadí objavuje veľmi jasná červeno-hnedá ružica, ktorá sa tvorí na bobule obrátenom na slnko. Zelené listy sú tiež farbené v červenom alebo červenom tóne.

Actinidia argument tejto odrody je vynikajúci pre ruské podmienky, pretože sa nebojí mrazy na -30 ° С.

Actinidia argumentu Ananasnaya

antinidia ananasMedzi odrodami domácej selekcie sa aktinid argumentu Ananasnaya najčastejšie spomína s oválnym a zrelým sladkovodným ovocím v októbri. Názov tohto druhu je dôsledkom vynikajúcej ovocnej arómy, ktorá sa šíri okolo, je potrebné len nakrájať tenkú jedlá kôra.

Rastliny sú mimoriadne mrazuvzdorné, nenáročné a vyžadujú, aby záhradník pravidelne dezinfikoval, ako aj časté, najmä počas horúcej sezóny, zalievanie.

Video o druhoch a odrodách aktinidií