Hrušky na listoch a kontrolné opatrenia

hrušky sú postihnuté škodcamiVýnosy, chuť ovocia a ich veľkosti závisia priamo od zdravých listov. Bez ohľadu na to, hubové, bakteriálne alebo hmyzí škodcovia škodcovia na listoch – je potrebné vykoreniť infekciu. Zvyčajne je preventívna starostlivosť o záhradu vhodná v komplexe, jedno opatrenie je chránené pred viacerými ochoreniami. Záhradník môže zabrániť výskytu tejto choroby a môže začať bojovať, keď choroba už ničí plodinu.

Symptómy ochorení

V priebehu sezóny sa každé zožltnutie, krútenie alebo čierne z jedného listu alebo vetvy stáva predzvesťou choroby hrušiek. Napriek preventívnej starostlivosti kedykoľvek môže byť choroba alebo hmyz zavedené z vonkajšieho obvodu záhrady. Starostlivý záhradník na každodennej prehliadke uvidí hruškovitých škodcov na listoch. Choroby hrušiek sú spôsobené rôznymi faktormi:

 • Strom bol oslabený nadmerným zberom, získal zimnú kôru alebo škody spôsobené mrazom;
 • hruška má hubové ochorenia listov – škvrnitosť, spálenie baktérií, hrdza;
 • na rastlinách napadnutých hmyzích škodcov.

Akákoľvek choroba sa odrazí na listoch. Choroby spôsobujú, že sú hnedé, čierne, suché. Hmyz poškodzuje listový list a to je jasne viditeľné. Hrušky na listoch môžu narušiť vaječníky, poškodiť ovocie. Každý list pracuje na fotosyntéze – tvorbe chlorofylu pod slnkom. Neskôr sa spracúva na živiny. Len málo listov – rastlina je hladná.

Spoločná choroba hrušiek

útok hruškyListová doska, jej farba a tvar sa menia pod pôsobením baktérií vírusov a húb. Na to, aby prenikol spór alebo baktérie, sú potrebné priaznivé podmienky – otvorené škrabance, vlhkosť, teplo. Infekcia je ľahko zavedená do oslabeného alebo mladého stromu.

Bičom dnešných záhradných záhrad je spaľovanie baktérií. Zahŕňa záhrady s rýchlosťou blesku, na začiatku listy vyzerajú, ako by boli oparené, alebo popálené slnkom. Ide o túto chorobu, ktorá je najčastejšie dôvodom, prečo sú listy čierne a skrútené na hruške. Choroba bola prinesená z Japonska a Ameriky. Má malý účinok na bežné lieky. Liečba je vedená antibiotikami – tetracyklínom. Pri postreku hrušky sa roztok pripraví z výpočtu 2 tabliet na vodu z vedro. Ale vetvy s zjavným poškodením sú vyrezané a otvorená rana je ošetrená roztokom 2 tabliet v 100 g vody. Miesto rezu je pokryté záhradným krbom.

So silným rozšírením choroby na jediný strom, musí byť zničený a spálený.

hrdza na plechuĎalším nešťastím na listoch hrušky je hrdza. Hubová choroba, ktorá sa rozvíja na jalovci, a potom sa spóry prenášajú na veľké vzdialenosti vetrom a infikujú mnohé druhy stromov. Prvými znakmi sú vzhľad malých žltých bodiek na mladom liste. Sú pozoruhodné. Ak sa ponechá neliečená, ochorenie sa dostane dovnútra, postihuje list a opuch sa objaví na chrbte. Roztrhnu a spóry infikujú väčšiu plochu hrušnej záhrady. Listy spadajú medzi leto, výhonky nerastú, kôra stromu praská.

Pri výskyte prvých žltých škvŕn na listoch musíte vedieť, že hruška má hrdzu a na čo treba liečiť. Ochorenie je veľmi odolné, je liečené roky. Preventívne opatrenia pozostávajú z ošetrenia stromu fungicídmi 3 krát v sezóne – pred výskytom listov, po kvete a opäť po 2 týždňoch. Keď sa objaví hrdza, zariadenie sa spracuje až šesťkrát za sezónu. Fungicídy Kuproksat, Poliram, koloidná síra, Skor.

Existujú odrody hrušiek odolné voči hrdzi:

 • letné hrušky – Chizhovskaya, Skorospelka, Ilinka a ďalšie;
 • jeseň – Bere, Bosk, Borovinka červená;
 • zriedka chorá zima – Nick, Ber, Yakovlevskaya.

Hmyz škodí hrušky

porážka listov hmyzomHmyz môže spôsobiť hrušku nič menej škody, nechať bez zberu, zničiť mladý strom. Od skorých jarných mladých výhonkov stromu žijú vošky. Vznikol z kmeňa alebo zeme s príchodom tepla, šplhá po vetvách a začína sa vyliahnuť. Akonáhle sa mladé listy vyvíjajú, sú osídlené kolóniou vošiek.

Z vošiek na hrušky a jablká sa používajú ľudové prostriedky. Zatiaľ čo netrú list, hmyz sa môže odstrániť aj zo studenej vody z hadice. Pomôžte postrek infúziou cesnaku, fazule, púpavy, mydla. Ale neskôr sa s morom dokážu vyrovnať len insekticídy. Preventívne postrekovanie môže byť vykonané pred listami kvitnú, pred kvitnutím a cez mladé vaječníky. Inštalované na kmeň pásika lepkavého poľovníka nedovolia, aby vošky vychádzali zo zeme, bielizeň zničí vajíčka na kufri.

krútený hruškový listAk čisté nepoškodené listy hrušky zvlnenie – čo robiť? Pozreli sme sa na roky čistého šedého motýľa – listového valca. Položila svoje vajcia, húsené kamene. Dali jed do šťavy, z ktorej listové bunky zmenili tvar a list sa natočil do skúmavky. V budúcnosti hárka stmavne, stmavne, spadne. Môžete stratiť až 80% listov. V lete, kedy dochádza k nalievaniu ovocia, nemožno použiť chemické prípravky a ľudové lieky ťažko pomáhajú. Môžete použiť biologické zlúčeniny – Bitoksibatsillin a Lepidotsid, alebo enzýmy – Fitoverm, Akarin. Tento rod hmyzu má až 10 tisíc odrôd.

Prevencia proti listovým rolkám na hrušky je nasledovná:

 • jarné bielenie bolesti a miesto, kde kosti kostry opúšťajú vápno;
 • ošetrenie stromu na spacie púčiky zo všetkých zimovania s liekom 30;
 • zber listov a padlých plodov v húseniciach;
 • visiace pasce s fermentovanou návnadou;
 • používanie zachytených pásov.

Na začiatku leta v lete motýľa sa môžu použiť insekticídy. Počas teplého počasia môžete použiť kontaktné chemikálie. Počas chladného počasia sa húsenice schovávajú v kukle a sú nedostupné.

žltý roztoč na hruškeĎalším útokom na hrušku je žltý roztoč. Je to malý hlavonožka s veľkosťou menšou ako 1 mm so štyrmi nohami. Sú biele alebo ružové. Infekcia sa vyskytuje v dôsledku vetra alebo vraku sa prináša na oblečenie a topánky.

Ľudové prostriedky v boji proti žalúdočnému roztoču nepomáhajú. Cieľovým insekticídom pre tohto škodcu je Vertimec a Proklam. Spracujte strom úplne skoro na jar, po zbere a pred zmrazením.

nosorožec alebo hruškovitý floretŠípka sa nazýva hruškovitá kvetovnica alebo húsenica. Malý, menej ako 5 mm bezúhonný chrobák môže opustiť strom bez zberu. Od jesene vyleje ovocné puky na hrušku, na jar sa nerozpúšťajú, jedia sa zvnútra larvy chrobákov. V lete ženy sukne už v ovocí.

Ak by sme na hrušky našli smeč, ako bojovať?

Pred rozkvitaním sa ošetruje proti hmyzu silnými prípravkami – Carbophos, Actellik, Metaphos. V období opuchu a otvárania obličiek v chladnom počasí až na +10 stupňov, strom sa otriasne a brouci padajú na vrh. Sú ohrievané vo vode petrolejom.

Video o boji s hruškou

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector