Ovocné stromy v tvare črevaOvocné stromy v tvare čreva sú pomenované podľa tvaru koruny. Koruna predstavuje tvar nadzemnej časti stromu, umiestnenie vetví vzhľadom na kmeň. Stĺpcová forma stromu predstavuje veľmi krátke kostrové vetvy, na ktorých je veľa skrátených výhonkov – kolchatka s ovocnou obličkou. Na diaľku sa zdá, že kvety a ovocie sú umiestnené na kmeňoch. V Kanade bol zaznamenaný abnormálny vývoj vetvy ovocných stromov, pričom mutácia viedla k vytvoreniu okrasných a ovocných stromov tvaru kolóny.

Získanie sadeníc odrody stromových stĺpov

výsadba sadenice kolónyVýberová práca vedcov je veľa rokov pestrým výberom rastlín so zmenenými označeniami. Užitočné odchýlky sa vyvíjajú, fixujú na genetickej úrovni. Príklad, ako získať odrody v tvare stĺpcov, sledujte strom jabĺk. Odroda Macintosh sa vyznačovala najkompaktnejšou korunou. Na svojom základe v Kanade v roku 1964 získala odroda v tvare stĺpca “Vazhak”. Všetky ostatné koloniálne odrody jabĺk sú produktmi výberovej práce s Wijeikom v rôznych klimatických oblastiach.

stĺpcové odrody jabloní VazhakSójové odrody koloniálnych ovocných stromov so stabilnými vlastnosťami sa získavajú len v známych zahraničných a domácich škôlkach. Nezanedbateľnou podmienkou je používanie trpasličích odrôd – meny, Arbat, 003 ako zásoby. Privoj by mal byť s genómom trpaslíka – Co.

Jabloň v tvare hrdla odrody ArbatĎalším smerom tvorby sadeníc je umelo vytvorená forma kolónie od trpasličích odrôd Orlinka, Vasyugan, prezident a podobne.

Rovnakým spôsobom sa získavajú aj iné koloniálne ovocné stromy – hrušky, slivky, čerešne, marhule. V dôsledku toho sa zo škôlky vynáša sadenica s dobre vyvinutým koreňovým systémom, skorým plodným obdobím. Je dôležité vybrať si rozmanitú odrodu, študovať pravidlá starostlivosti a recepcie formácie.

Agrotechnika záhrady intenzívneho plodenia má svoje vlastné vlastnosti.

Záhrady regiónu Moskva

Hrušky v tvare hrudníka v regióne MoskvaOvocné stromy v tvare čreva v moskovskom regióne predstavujú jabĺk, hrušky, slivky a iné druhy ovocia.

Odrody trpasličí kolonoidnej hrušky sa nelíšia v odrode. Ale teplo-milujúci závod v strednej kapely a tak exotické. Okrem toho sa prvé plody objavujú v druhom roku po zasadnutí sadenice. Ovocný pyramídový strom 10-15 rokov s dobrou starostlivosťou. Výnos kompaktného stromu je vyšší ako zvyčajne. Lyubimitsa Yakovleva – najrôznejšia mrazuvzdorná odroda a Severyanka sa ponáhľa, aby v auguste poskytla úrodu. Odroda Decor prinesie svoje zrelé ovocie v auguste a polrok kilogram ovocia Dalikor strieľa v októbri.

Related  Prečo je tapiséria nevyhnutná pre pestovanie ostružinov

slivkovitého tvaru v predmestiachKolonoidné odrody ovocných sliviek sa najčastejšie vyskytujú v záhradných záhradách regiónu Moskva. Majú malú korunu, nízky rast, čo vám umožní bez ťažkostí ťažiť. Plodnatí trpaslíci začínajú druhý rok po výsadbe. Mnohé sa stali obľúbenými druhmi, ale niektoré sú populárnejšie:

  1. Modrá vták, odroda je výsledkom skorého prekročenia maďarského, kaukazského a kabarovského. Veľké, široké plody pokryté voskovou vrstvou. Sladké a sukulentné plody sú zozbierané v polovici augusta s dosazrivaniem dva týždne. Strom je samozhášaný a má odolnosť voči bežným chorobám.slivka rozmanitosť Sinya vták
  2. Slivková pamäť Temiriazev je 2 krát menšia, ale obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Strom je samoživý a plody začínajú 4 roky po výsadbe. Netivuje sa každý rok, ale je odolný proti mrazu a suchu.slivka z Pamäte Temirjazova
  3. Zrno Smolinka sa vyznačuje tvarom v tvare vajca tmavo fialovej farby. Strom v tvare čreva môže vyrastať až na výšku 5,5 metra, výnosom 20 kg lahodného ovocia. Ale tento druh vyžaduje opeľovač a pobočky preťažené slivkami vyžadujú podporu.

Na predmestiach rastú kolónové broskyne a čerešňové slivky, jablká a marhule. Záhrady týchto ovocných stromov vyžadujú osobitnú starostlivosť, ale výsledky sú povzbudivé.

stĺp čerešňaFotografia ovocných stromov v tvare stĺpca nemôže odovzdať špeciálnu auru, keď pozemok sto štvorcových stromov visel s ovocím.

Obyvatelia južných regiónov nie sú obmedzovaní pri výbere sadiva. Môžu používať odrody cudzieho chovu. Predpokladá sa, že v Európe s miernym podnebím sa vytvoria najproduktívnejšie a chutnejšie hybridy. Ovocné stromy v tvare čreva v Krasnodar sú základom priemyselného záhradníctva. Starostlivosť o záhradu sa vykonáva s prihliadnutím na vlastnosti stromu.

Vlastnosti starostlivosti o koloniálne stromy

Správne vysádzanie stromu stĺpcovPo prvé, musíte si kúpiť kvalitný sadivový materiál. Aby sa nestratili roky čakania na zázrak, musí sa sadenica zakúpiť draho a priamo z detskej izby. Existuje veľa jemností pri pestovaní štepu a podrádení. No, ak má sadenica uzavretý koreňový systém.

Related  Ako pestovať mätu doma?

Jamy pod ovocnými stromami sú pripravené podľa klasickej schémy. Je dôležité, aby sa pôda usadila, zhluk s hnojivou zmesou je zhutnený. Pre lepšie osvetlenie a starostlivosť o stromy by mali byť zasadené v rade o 50-60 cm a uličky by mali zostať na 1,5 m.

Jednou z bežných chýb je prenikanie miesta očkovania. Ak je táto časť kmeňa v zemi, ovocie nečaká.

Starostlivosť a prerezávanie stĺpcového ovocného stromu má vlastnosti. Stĺpec je pripojený k hornej obličky, preto by mal byť chránený pred mrazom a poškodením. Nebudú tam žiadne vrcholy – koloniálny strom sa zmení na obvyklý, kvôli rastu postranných výhonkov. Prerezávanie vetví vedie, ak vyrastie viac ako 5-8 cm. Hrozné výhonky sa vyrezávajú presne 20. až 25. júna, takže rez je vysušený a ovocné puky sa objavia až do jesene.schéma prerezávania ovocných stromov

V prvých rokoch stromy majú silný rast, je dôležité v tomto čase udržať “účes”. Ďalším najzraniteľnejším miestom je zmrazenie koreňov. Je potrebné izolovať koreňový systém pomocou lapnaku, netkaného materiálu, ale tak, aby sa hlodavci nemohli dostať do tyče. Nebezpečné a opálenie kmeňov. Ovocie a rýchlosť rastu stromu je odrodovým znakom.

ovocné koloniálne odrody v záhradeJe to dôležité počas správneho kŕmenia koloniálnych ovocných stromov všetkého druhu. Vykonávajú zo zeme a transformujú na ovocie veľa makro- a mikroelementov. Pre 1 ton jabĺk je potrebné spracovať 5 kg dusíka, 6 kg draslíka a 3 kg fosforu. Rastlina absorbuje hnojivo na jar, keď sa na jeseň intenzívne spracováva biochémia, keď rastú korene a sú položené pupeny budúcej plodiny.

V lete sú podľa tabuľky povinné všetky ošetrenia proti škodcom a hubovým hmyzom. Ale pretože koruna je malá, koncentrácia riešení v strome je oveľa menšia ako koncentrácia rozľahlého stromu.

zalievanie záhradyZorganizovať zavlažovanie záhrady môže byť v dierach, brázdy alebo kvapkajúcej zavlažovanie. Najlepším spôsobom zavlažovania sa považuje zavlažovanie kvapkami:

  • voda sa dávkuje v súlade s potrebou dreva;
  • možnosť aplikácie rozpustených hnojív;
  • nevzniká žiadna povrchová kôra, vzduch preniká do koreňov;
  • koreňový systém v ovocných stromoch v tvare stĺpca je kompaktný, drobivý a účinne absorbuje vlhkosť počas zavlažovania kvapkami.

Related  Metódy na kontrolu lišejníkov na ovocných stromoch

Vedci tvrdia, že koloniálne odrody ovocných stromov sa čoraz častejšie dopytujú v komerčných a súkromných záhradách. Túžba pestovať čo najviac rôznych stromov v obmedzenom priestore je odôvodnená.

Video o stĺpcovom jablone Arbat